Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

dydynka
autor
11. nov 2009

ahoj irisina,,aj ja zle spavam,,brusko este nemam ale ked si lahnem na bok na jednu stranu tak mi pride zle a musim sa otocit na druhu,,a ani na chrbte nemozem dlho lezat,, ☹

sylvia36
11. nov 2009

Ahojte. Ja som vcera bola u doktorky, robila mi ultrazvuk, uz tam je vidiet drobnu "fazulku" a uz srdiecko bije o106. Tak som velmi rada. Vzhladom na vek mi doktorka odporucila amnio, tak zvazujem. Pre istotu...

simonka28
11. nov 2009

cafko kocky!ako?ja konecne jem!uz to asi zacina,secko mi ide na chut!no som rada bo po troch tyzdnoch nejedia je na case!dneska to bola za par sekund treska s pomarancami 😅

mojalili
11. nov 2009

Simonka, to je dobre, babatko potrebuje ziviny🙂
Sylvi - gratulujem k srdiecku, potesi, vsak?🙂))
Dydynka, ja chodim na prechadzku vecer pred spanim a spim ako zabita🙂

Mnam, idem obedikovat, kuraci salat so zeleninou. 🙂

simonka28
11. nov 2009

no ja az sa chwilocku,bawim stwormesacneho synowceka a ten tu momentelne skusa na mna,ze kto z koho...

kucierka24
11. nov 2009

Ahojte, som na tejto stranke prvykrat...nevie mi niekto poradit ako to je s nemocenskym poistenim, ktore si mam ze vraj platit sama... a mam mat spolu 270 dni?? To uz asi nestiham ked som uz v 6 tyzdni... hm

kucierka24
11. nov 2009

aj ja som na zaciatku, tak sme dve....
🙂

irsina83
11. nov 2009

dydy ja som na tom rovnako s tym spankom, mne uz brusko zacina vykukovat 😀

sylvia gratulujem k srdiecku, tak na amnio mas este cas, to sa robi asi v 4mesiaci....

simonka to je super ze papas, mne raz chuti a raz nie...ako kedy...ale jem... 😉

simonka28
11. nov 2009

mne uz tiez brusko wykuka 😉 a dost a to som len w druhom mesiaci 😕

mojalili
11. nov 2009

Simonka, kazda sme ina, kamaratka v 5.mesiaci nemala skoro ziadne brusko, som len zirala, ze kde to ma 😨 , bola chuda...ja som tiez v druhom a mam brusko ako ked som mala pri dcerke v 5.tom. 😒
Dievcata, ked si lahnete na brusko, aj nieco citite, ze vam tam koby zavadzalo??? a neda sa vam spinkat na brusku?

irsina83
11. nov 2009

mojalili aj mne uz brusko zacina zavadzat ked si na neho lahnem preto dlho nevydrzim na nom lezat 😉

mimina
11. nov 2009

Ahojte baby...
aj ja sa k vam pridavam som tiez na zaciatku tehotenstva 6tt..tazkosti zatial vdaka bohu nemam teda az na to ze stale chodim cikat nak je to zatial pohoda a dufam ze to tak aj ostane...
Chcem sa Vás opýtať či niektorá z Vás nemá nehodou bolesti v podbrusku ako keby ste mali dostat menstruáciu lebo ja ano a doktor mi na to predpisal lieky NO-SPA...

mojalili
11. nov 2009

MIMINA, trosku ma zaujal ten liek, tak som hladala na internete. To ti dal pre tvoje krce, toto som nasla "nepravidelná bolestivá menštruácia, zápal paramaterničia, silné pôrodné bolesti, kŕče maternice, potrat".

Ale osobne si myslim, ze pokial to nie su velmi silne krce, tak tp patri k tehotenstvu, ved maternica sa roztahuje...ale urcite tvoj lekar vie, co robi...

irsina83
11. nov 2009

mimina ked nemas vyslovene silne krce, ja som take mala na zaciatku tehu a beriem duphaston, tak si myslim ze je to zbytocne...tie pocity ako pri ms su normalne lebo maternica pracuje a roztahuje sa a mimi rastie 😉

mojalili
11. nov 2009

Hej, toto iste ako Irsina si myslim i ja. Teraz, ked je dolezity vyvoj babatka brat zbytocne lieky...treba si lahnut na bok, po chvilki prejdu. Myslim, ze take krce mava kazda jedna z nas....ale pokial ide o velke krce...tak OK...

irsina83
11. nov 2009

ked mas velke krce tak ja ti doporucujem ist na pozorovanie do nemocnice, aj ja som bola a brala a beriem duphaston, tie krce prejdu same...tiez som bola medyi 5tt-6tt.

pepppe
11. nov 2009

ahojte,ja skor nadranom zle spim,prehadzujem sa hore dole,ziadna slaaaaaaaava....aj ja chcem uz ist na ultrazvuk,,,, 😉

simonka28
11. nov 2009

kocky a ja mawam tie krce a tiez uzivam duphaston.o tom spanku ani nehoworte,teraz som sa prebrala co som si len tak na chwilu poobede lahla.rano uz od siedmen ako maleho poslem do skoly nespim a inokedy by sa to nestalo 😒

pepppe
11. nov 2009

noo hej,nieco ale musime vydrzat🙂) heh

irsina83
11. nov 2009

baby to je fakt vela zmien na nase organizmy 😀 😀 😀 ale stoji to za to 😉 😀 😀

jaruska8
11. nov 2009

Veruže stojí. 😉 😉

irsina83
12. nov 2009

dobre ranko kocky 😉

mojalili
12. nov 2009

Dobré ráno dievcata🙂 Ako sa dnes mate? zase jeden usmokleny uprsany den 😒

dydynka
autor
12. nov 2009

ahojte babule,,tak dobre ranko sa praje 😝 ja sa citim uz ovela lepsie takze choroba pomali ale isto ustupuje :D

mimina
12. nov 2009

Ahojte baby.....
ďakujem za radu 🙂 ....takže keď už nema také kŕče tak by som tie tabletky už brať ani nemusela...no len sa trosku aj bojim kedže mi ich lekar predpísal ☹

miculienka
12. nov 2009

mimina - opýtaj sa dr. čo povie, mne na tie křče nič nedali, tiež som ich mávala dosť intenzívne ale už to prešlo, už len sem- tam dačo cítim , horšie je to s nevoľnosťami- tie křče v bruchu vystriedali pocity na boá 😝 , dúfam, že potom už bude dobre a nič horšie na striedanie
inak no spa som brala aj kedysi od bolesti pri mrche, myslím, že keď ťa bruško nebolí by si ani nemusela, načo zbytočne chémia, to je len od bolesti , nepoviem keby to malo aj udržiavať plod

irsina83
12. nov 2009

mojalili u nas zatial neprsi, prave som sa vratila z prechadzky, uz som opat unavena 😀

dydy skvela sprava 😉

mojalili
12. nov 2009

Ahojte kočky, chcem sa spytat......dmes je tak priblizne den, kedy by som mala dostat mrchy... (samozrejme ze nepridu, teda dufam), ale taaaaaaaaaak ma boli brucho 😒 ako riadne mennstruacne bolesti....je to mozne? Dufam, ze mi to nespusti ich...normalne mam strach....
A deuha otazka pre tie, co mate uz deti....kedy im poviete, ze budu mat bratceka alebo sestricku? Myslim deti, ktore tomu uz celkom rozumia... 😉 Dakujem za rady...

simusska
12. nov 2009

hm...tak aj ja som mala tie bolesti a doktor mi vtedy dal nejake cipky od bolesti a vravel ze to ma tak boli preto lebo mi rastie maternica...a vraj to ze ma to boli pocas mrchy je len nahoda....

sylvia36
12. nov 2009

Mojalili, ja som tiez prvy menzes cakala, lebo ma strasne bolelo brucho, uz som sa zmierovala s tym, ze to nevyslo, bolelo ma skoro tyzden, a potom to preslo zo dna na den, a potom som si urobila pre istotu test...
Ja mam uz jedneho syna, bude mat 10 rokov, ten to este nevie, chceme mu to povedat na Vianoce, sama som zvedava ako to zoberie, chcel by surodenca. Kedze s partnerom nie sme zobrati, tak nas moj syn dal do pozoru ze kedy bude svadba a ze by chcel aj surodenca. Tak sme mu povedali, ze svadba bude v sobotu a babo na buduci rok, neklamali sme a on sa s odpovedou uspokojil... zatial... 😉