Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

zabkaevka
5. mar 2010

fuuu idem ja radšej pre TV, nech na to nemyslím. Asi je to moja vina, nemám tak spoliehať na dokiho. Keď to u nich je ako na bežiacom páse, asi ani sami nevnímajú čo všetko by mali vnímať. Ale možno mu krivdím. Preverím to v pondelok telefonátom, radšej. Pekný večer

lulu4
5. mar 2010

zabkaevka: nestresuj sa keby tam bolo nieco zle to mu udrie do oci a povie ti hned ale ved zavolas aby si bola kludna hlavne pocas vikendu ziaden stres oki?

lulu4
5. mar 2010

dydy: ved hej to sa musite s drahym zhodnut ked on odtial nechce tak hadam niekde zozeniete za dobru cenu, len musite popozerat obchody s kocikmi a pozistovat kde co maju ale zaberie vam to ovela viacej casu...
nevadi idem ja uz, musim trosku poupratovat, zajtra mame navstevu

lutsine
5. mar 2010

Romini uz vie co caka?

dydynka
autor
5. mar 2010

lustine ani neviem,,nebola tu od rana,,,

tinka349
5. mar 2010

s tym priberanim......no ja som skoro nepriberala nic a teraz ked sa postavim na vahu tak mam uz 3 kg navyse 😵 ani newem aka je norma, ze kolk oby sa malo do 22tyzdna pribrat ..... v pondelok som mala ist na 3D ku Dankovcikovi, ale presunuli ma, ze doktori nestihaju tolko pacientiek a dali ma az na 13.3. 😠 wrrrr......a tak som sa tesila a zas musim cakat....

avila
6. mar 2010

Ahojky babulky,

tak aj my mame hanblivca, nie a nie sa otocit, zadocek nam ukazovalo 😀 Chudak doki sa snazil, hadam 5 minut trosicka do neho vrtal a nist... Ale vsetko je OK, tak sa hrozne tesime 😀 O 2 tyzdne idem na glukozove testy, uz bola niektora z Vas, ake to je? Nic dobre som nepocula, ale doki mi hovoril, ze niektorym vraj zvykne aj chutit. A den predtym nemam jest nic sladke ani ovocie, co bude dost problem.

Je sranda ako kazdu trapi nieco ine. Niekto pribera vela niekto malo. Nuz ja som od poslednej poradne 6 kilo pribrala 😒 Ani sa mi nezdalo. Ale sestricka vravela, 😒e to nie je az take hrozne. Utesujem sa celebritami kolko pribrali a zhodili. Nuz co... budem musiet makat... Koncom mesiaca mam ist z roboty na oficialitu absolutne neviem, co si obleciem, kostym pre tehulky na 1 prilezitost kupovat nebudem 😒

dydynka
autor
6. mar 2010

mna nikam doktor neposlal,,na ziadne testy,,je to ok ?

elko69
6. mar 2010

dorik to mam strach aj ja ked uz maly zacaval kopat a zrazu som ho 2 dni skoro vobec necitila uz som panikarila ci je v poriadku a vsetci ma utesovali ze je len dobre ulozeny asi a nepotrebuje sa tam stale hmirit, ze ja si tiez potrebujem niekedy odpocinut a nie stale byt v pohybe..a potom maly kopal o stosest takze som sa ubezpecila ze je ok,a doknca som na zaciatku 5 mesiaca padla na lade a strasne som sa zlakla a to bolo v case ked som pohyby este necitila takze jako nemusis mi hovorit o strachu,kazda z nas ho asi ma ... 😉 a vytoky mam aj ja take biele aobca stake do zlta aj mi doky robil vyter ale nic zle nezistil takze tak, a ked mas krvave vytoky tak to urcite bez k lekarovi a za kazdu cenu sa ziadaj vysetrit lebo to nieje uz moc normalne....dorik a neplanujes sa vratit na slovensko aspon na tieto mesiace aby si mala lepsiu starostlivost,sak to co uz je jaka starostlivost tam u vas o tehotne zeny preboha???zlate Slovensko,teda aspon v tomto 🙂 no kocik mame vybraty v rovnakej cene su oba len vyberam medzi farbou a vobec neije drahy....a co s atyka tej vahy mojej mozno nieje nadvaha az tak ale nieco tam teda navyse je,sak aj doky ked mi robil ultrazvuk povedal ze som ho dobre obalila :D :D :D este n azaciatku tehu teda v tom 12 tt..hehehehehe nemala som 50 kg predtym ako baby co su tu veru...takze si teraz moc nemozem dovolit pribrat jak kamaratka nieco cez 25 kg...ona bola predtym chudulinka takze to sa dalo este...

elko69
6. mar 2010

avila mna to caka vo stvrtok a uz sa bojim,jedna holka pisala ze to udrzala v sebe len hodinku a potom to slo von takze ju nedotestovali aj ked co som pocula ja jedna holka to vyvratila po par minutach a dokoncili to lebo zevraj staci ak sa to dostane len do krvy aspon trosku...bojim,bojim strasne .....

romini
6. mar 2010

ja idem na tie testy na glukozu tiez. mam to 15.3. a vtedy mam aj poradnu som zvedava co to bude. kazali mi kupit 75 g glukozy. aj na EKG ma poslala dr. to idem buduci tyzden.

romini
6. mar 2010

Dydy a teba preco ten dr. neposlal na tie glukozne testy? to nechapem.

elko69
6. mar 2010

no aj mne kazali 75 g do 2 dcl vody..ja idem teraz 11.3. vo stvrtok... ☹

dorik
6. mar 2010

elko69, no tak sa budem ked tak budem tvojou skusenostou upokojovat (s tymi kopancekami) keby sa nam nieco take stalo, dakujem 🙂
zial k tomu lekarovi ist nemozem lebo pokial sa nebudem krutit v krcoch v podbrusku a silno krvacat tak sa na mna tak ci tak kazdy vykasle takze to sa zbytocne len nahnevam a to sa mi nechce si teraz stresy chodit a zbytocne virusy po nemocniciach nahanat takze cakam co bude...
uvazovalo sa nad vselicim ale s tym navratom na slovensko by to momentalne bolo dost komplikovane lebo je tam vela faktorov ktore nehraju v nas prospech takze to budeme musiet risknut tu ale ak sa dostaneme tentokrat tak daleko tak by sme chceli ist okolo toho 20tt domov a dam si spravit vysetrenia rozne nech mam dusu na mieste len este nevieme ci je vyhodnejsie ist letecky alebo autom lebo autom aspon mozeme hocikedy zastavit a ponatahovat sa a poprechadzat pripadne sa ist niekam najest kedze bude uz leto mohlo by to byt v poriadku aj ked 20 hod. cesta je 20 hod. cesta ale zase bez roznych pretlakov ktore mas zase v lietadle...
co sa tej vahy tyka tak mne si proste na tej svadobnej neprisla nijak korpulentna a basta a hlavne si mi pripadala dost vysoka takze to nemozes cakat potom ze budes mat 50kg ako daka 160cm babena 😉 ja mam 171cm a keby mam 50kg tak by som uz asi bola priesvitna 😀 ale tiez ocakavam velke hmotnostne prirastky hlavne moje stehna a zadok sa uz ani dockat nevedia 😀
kocik to bude snad dalsia dilema aj ked moc do toho vrazat nechceme tiez... hlavne aby bol prakticky! 🙂

dydynka
autor
6. mar 2010

romini kamoska mi povedala ze to co mi brali krv na krvny obraz ze stoho uvidia ci mam dobre alebo zle vysledky,,ak zle tak ma posle tej doktorke na cukrovku,,,,ona k nemu chodila ,,tak ja nevie 🙄

elko69
6. mar 2010

dorik no tak potom budem drzat palceky nech to vsetko dopadne dobre a nemas nejake problemy a v praci sa setri,kasli na nich ved aj oni musia pochopit ze si tehu a nemozes sa nadrapovat a hlavne ziadne stresy a ked dojdes dom lahnut vylozit nohy a odpocivat, dopraj si vitaminy ako su ta kyselina listova tusim ktora je dobra na zaciatku tehu velmi zevraj...no a stou cestou,ta cesta autom je dost dlha a lietadlom len 2 hodinky ale tak je pravda ze ten tlak v lietadle je dost neprijemny,aj ked minule ked som letela z anglicka sla s nami jedna tehulka a v pohode, ale ja by som sa asi tiez bala ist aj ked sme s mm rozmyslala ze pojdeme do Anglicka kuk svokrovcov nakoniec to nevyslo z ich strany lebo nemali dovolenku takze dojdu az oni kuk babo ked sa narodi...takze asi mi to aj bodlo,alebo ked tak opytaj sa lekara ked tam pojdes ci ti odporuca letiet alebo nie...inak mojho mm sestranica letela z anglicka asi v 3 mes a tiez v pohode zevraj...neviem no v tomto poradit...no co sa tyka mojej vysky ja mam 172 cm takze tych 50 kg by mozno vyzeralo smiesne ale tak ja som mala o trosku viac ako 5O takze to az take smiesne nebolo..hehe ale tak teraz s amozem vyhovarat na tehotenstvo aspon na chvilu..bojim sa co bude po porode... 😒 ja som si zatial vybrala kocar za 280 € tusim...

tatianka.g
6. mar 2010

dydynka u nas je to rovnako, tiez mi brali krv a ze na zaklade vysledkov sa rozhodne ci pojdem na cukor. Mne vysli dost nizke hodnoty cukru vkrvi neviete co to moze pre mna a babo znamenat?

kiwi82
6. mar 2010

ahojte dievcata, dnes som si trosku obarila ruku - rub dlane horucim cajom. nic hrozne ale trochu to stipe, neviete poradit ci si na to mozem nieco dat? napr. kalciovu masticku?

elko69
6. mar 2010

kiwi ja myslim ze masticky sa nedostavaju nejako do krvy,nie?takze asi by nemal byt problem,ked tak skus dat do googla kalciovu mast a tehotenstvo a ci ti to najde nieco o nej...

dorik
6. mar 2010

elko69, no tak to sme na tom s tou vahou tak nejak podobne 😉 a este aby si neostala po porode prekvapena lebo niektorym zenam sa to cele tak otoci ze nakoniec maju po porode (samozrejme nie bezprostredne po...) menej nez kedy mavali... 🙂 ale to teraz nie je podstatne a preto si mysim ze ani z tych 6kg si nic nerob lebo pokial sa stravujes tak ako si sa stravovala tak je dost mozne ze to bude len zadrzana voda v tele s cim si myslim ze budem mat dost velky problem ja kedze som mavala vzdy pred menstruaciou opuchnute nielen brucho ale aj stehna! a to som este nepocula ze svokrovci v anglicku to si sa teda k modernym buducim starym rodicom privydala 😉
kiwi82, pocas tehotenstva sa nesmu uzivat len hormonalne maste na akne ale ostatne sa pouzivat mozu 🙂

pepppe
6. mar 2010

jajaha ja u znechcem tolko priberat,ale to ide samooo 😠 jajha

avila
6. mar 2010

Pepppe, my budeme rovnaky pripad 😀 Neboj, po tehu budeme vyzerat este krajsie ako predtym. Pred svadbou som asi pol roka makala na postave a poviem Ti, super bolo, uz som len udrziavala pravidelny pohyb a mensie davky stravy. Teraz to ale nejde.

Kiwi, aj plnotucna horcica je super 😀

Dydy, ja som pocula, ze je to povinny testik v tehu, dokonca znama podpisovala reverz, lebo to odmietla. Vsak ale to vydrzime, doki mi radil, aby som si to vopred nezhnusovala. A inak to je brutal, ze aj ten cukor si musim kupit. Este ze si nemam zobrat vodu k tomu 😉

Baby, male mi robi radost a kopcuje castejsie, len muzik to zatial nevie citit... vsak pride cas.

dydynka
autor
6. mar 2010

babyyy a nove foto bruska nemame ??? 😀 😀

avila
6. mar 2010

Kedze sa teraz prerabame, tak taky bordel vsade, netusim, kde je fotak, ale hned ako to bude mozne, sa cvaknem 😉

pepppe
6. mar 2010

dydynka nemam fotak,bo ho ma mamina,cize sa nemam ako odfotit,,,avila ale tak ty si bola aspon pred tehu chudunka,,ale heh ja nie 😉

avila
6. mar 2010

A to mas odkial, ze som bola chudunka? Mam skolny k nadvahe, preto som cvicila ako diva 4-5 krat tyzdenne, co sa vyplacalo 😉 O to viac to terza beriem tazsie, ked ma niekto kroticky zhodnoti. Nie je ich vela, ale najde sa. Preto som optimista, ze po porode sa znovu dostaneme do formy. A o svadbu sa neboj, kazda nevesta je nadherna a vsetci budu chapat, ze si v pokrocilejsom stadiu 🙂 Hlavne si ten dnik uzi.

pepppe
6. mar 2010

ok avila 😉 vsak jaa mam vzdy taketo problemi s vahou,musim sa stym zmierit len 😉 noo vsak jasne,nemozu chcem aby zena v 7mesiaci vyzerala ako sparatko,predsa je uz vo vysokom stadiu 😀

lenkaaninka
6. mar 2010

Ahojte baby čitam vás stále ja som v julovkach sem tam vam sem prispejem a peppe neboj aj ja mám také brušiiiskoo a stále väčšie a väččšie a už si ani na podvozok nevidím 😀
utorok idem na morfo tak budem vedieť

baby a tá sladká voda je fakt humus ale treba to predýchať to ako keby ste kilo cukru v deci vody roztopili až také príkre ale čo nevydržíme že?

avila
6. mar 2010

lenka 😀 s tym podvozkom si trafila do cierneho 😀 😀 😀

avila
6. mar 2010

Lenka, som hodila kuk do Tvojho albumu. Kde si kupila tie bodinky s tym sikmym zapinanim, ak to nie je tajomstvo? 🙂