Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

fattamorgana
23. apr 2010

alexkaa - ďakujem. Tak podľa toho som v 4 tt + 2 dni. A termín mi vychádza 29. 12., na inej stránky mi vyšiel 30. 12. Dúfam, že sa dovtedy nič nepokazí

elko69
23. apr 2010

ahojte vitam nove tehulky teda,nejako sa rozrastame,par nas odtialto uz coskoro odide a par zase pribudlo,super 😉

inak aj ja som mala dnes take pichanie zo spodu ked som sla rano do prace,dost neprijemne teda,hned som spomalila a isla som jak slimak,potom to uz prestalo a v praci ma chvala bohu nic nebolelo uz...

avila
23. apr 2010

Ahojky, aj ja vitam nove tehulky 🙂 Alexka, drzim palce a verim, ze tentokrat to vyjde 😉 Fattamorgana, ono sa to este spresni, ako bude babatko rast, ono su na kazdy t.t. normy, kolko ma merat.

Sa mi uz horsie hybe, fucim ako slon, ked idem po schodoch a dlho mi trva, kym sa vydycham. Aj vy to tak mate? Inak maly dnes po vcerajsom zure pospava 😉

Neskutocne sa tesim, ze ide vikend.

dydynka
autor
23. apr 2010

avila ja sa tazko aj na posteli obracam zo strany na stranu 😀 a moja mala je dneska tiez nejaka menej hyperaktivna ako inokedy,,a dnes ma cely den picha na lavej strane,,

dydynka
autor
23. apr 2010

baby neviete nieco o irsine a o jej malej?

mirkita
23. apr 2010

fattamorgana...to budeme narovnako 😉 ja som mala PM 23.3....chystam sa k dr. asi az okolo15.5. ...to by uz mohlo byt aj srdiecko

fattamorgana
24. apr 2010

mirkita - supeeer. Ja sa chystám koncom mája, najskôr tam zavolám. Ale ako píšeš, tak na mne to je asi tiež vidieť, lebo sa ma to pýta úplne každý, dokonca som minule s deťmi na hodine debatila o vzťahoch a podobne a tie sa ma tiež pýtali, či náhodou nie som tehotná 😀 Včera sme boli s kamošmi na večeri, tí to isté, že kedy príde potomok... NO ja neviem, dokedy dokážem klamať. Zajtra ideme k našim na obed, tak tým to povieme, predsa len, sú to rodičia. Teším sa na reakcie. A teším sa na to, kedy mi to doktorka potvrdí a už to nebudem musieť tajiť.

avila
24. apr 2010

Fattamorgana, to poznam. Tiez som v prvom tri mala problem ist s pravdou von. Bala som sa, keby nieco... Jedna reakcia maleho romskeho dievcatka bola najlepsia: Si vydata? A nemas deti, to ako nemozes mat? Tolko detska logika 🙂

pepppe
24. apr 2010

DYDY a co bolo irsine??? dufam ze sa maju obe dobre,,,,ze malinka je este pekne v brusku🙂 vcera sme boli na tej vystave detskych veci tu v nr,ale vam poviem nic moc,,,5kocikov bolo a to je vsetko ,somsklamana,,,,kupili sme teda aspon sadu do postielky sa oplatila🙂)

fattamorgana
24. apr 2010

Pepppe, ak myslíš tú Irsinu čo ja, tak tej sa už narodila malinká

pepppe
24. apr 2010

coze???a to kedy????

janulkababulka
24. apr 2010

no ja som tiež na začiatku a teším sa no zároveň sa bojím hlavne nech je to zdravé o pár dni idem ku lekárke tak som zvedavá čo mi poviem dúfam že to bude všetko o.k. 😉

certica22
24. apr 2010

Ahoojky chcela by som sa spýtať či ste mali priznaky už paru dni po Ovu ?. KRamy som mala 10 niekedy 12 sme spali s priateľom a spravil sa trošku domna....niekedy 15 sa to opakovalo..a to bolo asi 2 dni pred OVu keďže nemam pravidelnu menstruaciu tak na 31DC...ale chcela by som vedieť či už môžem mať nejake priznaky?lebo do pondelka mi je nejako divne som hrozne unavena...v pondelok ma celý den strašne bolela hlava pretrvalao to cely den a unava musim aspon každy deń si taku hodinku pospať..a pritom nikdy sa mi nestalo že by som cez deň spala... aj v podbrušku ma boli už asi celý tyžden taka ako keby paliva bolest sem tam..alebo pichanie aj to len niekedy.... a moje nalady o tom ani nevravim strašne ma vytačaju take uplne absurdne veci ..nechapem... vykend pred pondelkom som nema vobec chuť na jedlo a asi od utorka zase jemm toľko že ach jaaj aj križe a celkovo chrbat ma boli asi posledne dni ráno vstávam tak strašne dolámana .......posledny tyždeň mam aj vetry a hrozne zmeny teplot raz mi je teplo a ptm zase strašna zima..nneviem čo si mám o tom myslieť robi to psychika?alebo mohla by som mať už priznaky..a kedy asi najskôr mi ukaže test ?lebo su aj tie čo ukažu aj 5 deň po ovu ..ale je to pravda alebo len reklama? taka som nedočkava že neviem čo už robiť.asi nevydržim do tej doby kedy maju dojsť kramy.. kujem za odpoveĎ a pekný deň 🙂

paula58
24. apr 2010

ahojte dievcata chcela by som vas poprosit o radu tri dni mimeskala menstruacia aja som sivcera aj dnes urobila test ukazal mi dve ciarky ta jedna slaba ale je tam ale potom som zacala krvacat je to potrat alebo menstruacia dakujem za odpoved snazime sa o druhe babatko pri prvom som tonemala

fattamorgana
24. apr 2010

paula - ja by som utekala k lekárovi. Jedna baba písala, že si tiež ráno spravila test a poobede krvácala a bol to potrat. Viem, že lekári nemajú radi, keď ženy utekajú deň po meškaní MS, ale ja by som sa bála, že čo keď.... Radšej byť za blbú ako by sa malo niečo stať. Ale to je len môj názor.
certica - neviem sa z tych terminov moc vysomáriť, ale myslím, že tie príznaky by boli príliš skoro.... Tie testy sú rôzne, aj som si robila v deň, ako mi mala prísť MS a ukázal mi 2 silné čiarky, takže podľa mňa môže ukázať aj pár dní pred očakávanou MS (na krabičke písali, že až 3 dni pred.)
janulkababulka - a ako na začiatku si? Ja 4 tt + 2 dni

paula58
24. apr 2010

dakujem a asi aj pojdemlen som sa chcela ujistit brucho ma neboli len ako ked mam menstruaciu 😒 a moze myt aj menstruacia pocas tehu?

buducamama
24. apr 2010

certica, ja som mala po par dnoch od oplodnenia priznaky. A tak isto striedanie teplot, strasne mi bola zima a potom zas teplo. No a po takom tyzdni ma len zrazu rano napinalo na vracanie -dva dni a potom par dni nic a zase. A to bolo skutocne tak skoro...Test som si robila 4 dni pred menzesom a uz mi ukazal dve ciarky. Takze priznaky aj takto skoro mozu byt. A spala som skoro stale, co som bola taka unavena.

fattamorgana
24. apr 2010

paula - môže byť aj MS počas tehu, ale ja by som sa radšej uistila u lekára, že to je MS ako by to malo byť niečo horšie...

paula58
24. apr 2010

dakujem si zlata 😉

certica22
24. apr 2010

buducamama ... Ďakujem za odpoveď tak neostáva mi momentálne nič len čakať... a čakať 🙂

dydynka
autor
24. apr 2010

peppe no hej pocula som ze sa jej narodila mala ale neviem ako su natom,,,ani mala neviem ako je natom,,preto som sa pytala ze ci ste o nej nepoculi,,,

pepppe
24. apr 2010

to som ani len nevedela,tak im drzim palceky,nech sa maju dobre a hlavne malinka,,nech je zdravucka

mirkita
24. apr 2010

fatamorgana - no ja to tajim aj pred rodicmi....chcem asi az to 12tt / 13tt...vlastne to tajim dovtedy pred vsetkymi
uz mam aj vymyslene verzie preco nepijem a podobne 🙂
zatial je vsetko OK, ale nerada by som to hovorila co i len rodicom, nech potom nemusim nic vysvetlovat keby nieco...

fattamorgana
24. apr 2010

A aké máš výhovorky, prečo nepiješ? Kamoš oslavuje meniny a volá nás von, ale ja radšej ostávam doma, lebo nechcem byť v zafajčenom bare a vysvetľovať, že si nepripijem, by bolo dosť otravné.
Ja to rodičom poviem, lebo predsa len keby sa niečo stalo, že by som musela ísť do nemocnice, tak by o tom vedeli, ale pred ostatnými to tajím.

elko69
24. apr 2010

paula58 ahoj neviem ti povedat ci to mohol byt potrat alebo nie,ale aj ked je zena tehotna moze mat menstruaciu,poznam dve zeny co zistili ze su tehotne az v 3 a 4. mesiaci a mali normlane menzes...

elko69
24. apr 2010

dydy mavas casto to pichanie v lavom boku??to mas tak dole az ze??lebo aj ja to mavam v poslednej dobe a neviem ci nas nahodou ti nasi drobci nejako netlacia ked sa uz asi aj pomaly zacinaju otacat smerom dole s hlavickou...

avila
24. apr 2010

Ahojte babulky, no Pauli, utekaj v pondelok k dokimu i ked ja by som bezala na pohotovost. Oni pochopia, ked im povies o co ide....

A Fattamorgana, osvedcene vyhovorky su, ze doberas antibiotika a pod. Vzdy sa da cosi vymysliet.

dydynka
autor
24. apr 2010

elko no hej uz v poslednej dobe to mavam casto,,,,predtym som to mala len sem tam a teraz uz castejsie,,a bolest chrbta ani nehovorim,,, 😔

elko69
24. apr 2010

dydy lebo ja osm sa hned zlakla ze z coho to je ale sak jak citam niesom sama a myslim ze keby sa nieco dialo tak by sa to nejako uz prejavilo,ale maly je ciperny takze iem ze je OK tak snad je to len z toho ze nas iba tlacia nejako...

paula58
25. apr 2010

babulky ahojte ste velmi zlate bola som teda vcera na pohotovosti a povedali ze je to menzes,ale ze potvrdit tehotenstvo mi moze moj dr lebo ak som tehotna tak v dakom 5 tyzdni podla ms.a na ultrazvuku ze to este nebude vidno tak neviem ci ma len odbili alebo co uvidime co povie doktor na to ale troska som sa upokojila ale aj tak satle este cakam co povie moj doktor,dakujem vam vsetkym co mi napisali 🙂