Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

pepppe
27. máj 2010

jaj no ja neviem elko,,,ked tebe este neprislo,tak neviem,vsak uvidime kamoska mi vravela ze materska chodi na ucet kolo 15..tak uvidme

vi3ka
27. máj 2010

@ani_sama_neviem nič si z toho nerob, asi si chudunká, tak preto. moja bývalá kolegyňa vravela, že ona ešte v 6. mesiaci ani trochu nevyzerala, že je tehotná. asi máš to bábätko tak niekde, že ešte nevykúka. mne doki povedal, že v 20. tt a viac to už neutajím 🙂 , že aj bruško už porastie. takže kľud a nestresovať sa, škodí to bábätku. a jedno pozitívum: aspoň nemáš problém s otázkou čo na seba 🙂

elko69
27. máj 2010

@pepppe ale sak nejake vyjadrenie zo socialky o vyske toho a kedy ju budem dostavat by malo prist,nie?????

pepppe
27. máj 2010

neviem kamosky som sa zabudla spytat,,ona len ze sa to dava do zamestnania a ze kolo 15 to pride na ucet,,,aj ja si mylsim,lebo ako mam vediet aku velku matersku budem mat,vsak si myslim,ze to by kazda mala vedeit kolko jej vyslo

elko69
27. máj 2010

@pepppe sak ja som kolegynku co po mne nastupovala poprosila ze cokolvek by prislo ohladom mna nech mi to posle mailom...

pepppe
27. máj 2010

jaaaj no ved tam sa neudava adresa,,,,takze ako pises,jedime do prace keby mi nieco prislo,,lenze ja som to posielala do ziliny tam mae sefa aj uctovnicku,proste vsetkych,,,,takze uvidime co a ako

elko69
27. máj 2010

@pepppe sak keby mi nieco prislo zo socialky priamo domov tak ti poviem

pepppe
27. máj 2010

jasne,,diky,,ja uz neviem,tolko vybavovaciek,aspon ze uz mam tu detsku dr vybavenu,,,,

pepppe
27. máj 2010

@elko69 a co uz sa aj obavas porodu?vsak sa to blizi,,jajha ja si pamatam ked sme si len zacali pisat,,,boze a ze uz rodit,,,jajhaa 😉

elko69
27. máj 2010

@pepppe ja este nemam detsku lekarku...no uz sa pomaly zacinam bat veru ako to vsetko bude aj potom,hadam to bude dobre vsetko...no veru rychlo to uslo vsetko,ja osm sem zacala chodit ked som bola asi v 3 mesiaci tusim...

pepppe
27. máj 2010

noo urcite bude vsetko ok,,,,tak strach mam aj ja,ci to spolu s malim zvladneme,musime si pekne na seba zvyknut,vsak sme ich nosili pod srdcom 9mesiacov,,no ja som tusim prvy krat dosla v 10tt,,,ako mi lekar povedal,ze som tehu,,,neviem ci nie aj skor,,,uz bolo davno 😝

elko69
27. máj 2010

@pepppe no sak tak nejako aj ja okolo 10-12 tt a to bol uz myslim 3. mesiac...no ten strach ma asi kazda nastavajuca matka,lebo to chce vzdy zvyknut si na tych nasich drobcov...

pepppe
27. máj 2010

noo presne ale si predstav ked ho zbadas,,,jajha takto nevieme presne ako vyzeraju,ale potom tie krasne tvaricky,,jajha uplakane 😀 uz sa tesim,,jaj som zvedav akedy sa vypytaju von,,,

elko69
27. máj 2010

@pepppe no na ten prvy pohlad sa tesim velmi,asi budem plakat jak babo male aj ja a aj tato mozno teda..uvidime...idem zehlit este dobehnem..zatial papa

pepppe
27. máj 2010

@elko69 polaceme si asi vsetky,,,jajha take male krasne deticky to budu 😉 ok zatial papa

ani_sama_neviem
27. máj 2010

vi3rka diki no len ja sa bojim ze ci to neni nejaka porucha no a co ked ani v 20tt nebude vidno? :DDDD lebo u man je vsetko mozne :DD

vi3ka
27. máj 2010

@ani_sama_neviem veď chodíš na pravidelné prehliadky, tak ak by bolo niečo nie v poriadku, tak by ti to doki povedal. neviem, či ti robí stále na poradni utz, ale ak nie, tak ho popros, nech ti spraví, že chceš vedieť, či bábo rastie tak ako má. skús sa spýtať jeho. ale neboj sa, to príde ani sa nenazdáš 🙂 hlavu hore

elko69
27. máj 2010

@pepppe no sak to je tak silne emotivny zazitok asi pre kazdu mamicku...lebo sak som pocula aj o pripadoch kedy matka nechcela dieta ale ked ho zbadala tak ho nechcela pustit z ruk..

ani_sama_neviem
27. máj 2010

vi3ka no dufam ano cohdim a zatial vsetko v pohode no , tak dufam nejak sa to casom prejavi konecne hehe 🙂))

lucia.kl
27. máj 2010

@pepppe @elko69
papiere zo socialky vam pridu domov, zamestnavatel vas pri nastupe do zamestnania zahlasoval aj s adresou, takže tam všetko maju, a ked zadaju rodne čislo - ktore na žiadosti o matersku je, tak im nebehnu všetky vaše udaje.

@ani_sama_neviem ja som nemala brucho do 20tt ak nie aj dlhšie a to čakám dvojčatá, prišlo to až potom....

elko69
27. máj 2010

@lucia.kl aha dakujem za info... 🙂

mkmimka
27. máj 2010

ahojte. tak ja som sice uz v 13 tyzdni no nebojte sa. tie nevolnosti prejdu a unava tiez. ja som nevracala len som medzi 5 - 8 tyzdnom nic nevedela dat do ust. zjedla som tri hlty a myslela som ze mi zaludok vyskoci. unavena som bola neskutocne. dokazala som spat od druhej poobede do deviatej vecer. potom som sa osprchovala a isla som spat znovu. ale to preslo a uz je dobre. radim vam babenky vela pit cistej mineralky alebo vodu. mne toto pomohlo prekonat obdobia ked mi bolo nanic a velmi to pomaha aj na palenie zahy. takze drzim palceky.

avila
27. máj 2010

@ani_sama_neviem je to uplne normalne, na niekom vidiet brusko uz v 3. mesiaci a na inej az v 5., ci v siestom. Zavisi to od mnozstva veci, napr. u druho a viacrodiciek brusko vyhukne skor.

Baby, dnes mi aj ruky opuchli. Co to??? Menim sa na fit loptu.

pepppe
28. máj 2010

@lucia.kl dakujem aj ja za info a asi kedy by to malo prist,to nevies??

pepppe
28. máj 2010

@avila klud hadam to odpuchne,,,,mne uz chvalabohu ani clenky nepuchnu,ale to preto,ze nic cele dni nerobim 😀

lucia.kl
28. máj 2010

@pepppe no to naozaj netuším, počula som, že maju 30 dni na vyjadrenie, mne ešte k materskej tiež nič neprišlo, ale ja som ju podala len pred tyždňom. k PNke mi chodili papiere zhruba do 15 dni, tak uvidime.

avila
28. máj 2010

Caute zenicky, dnes je naaadherny den 😉

Dakujem @pepppe, trochu som odpuchla, ale nie je to kto vie co. Od bud. tyzdna mi odpadne toto ranne stavanie, bo to mi nerobi dobre. A muz sa stazoval, ze som sa celu noc prevracala a vzdychala. Ze sa chudak nevyspal.

vi3ka
28. máj 2010

čafko babule. dnes vyzerá, že bude celkom pekne. či nie? doteraz mi nohy nepuchli, ale teraz len chvíľku posedím s nohami dole a už to začínam cítiť. hrozné dačo a čo potom ruky, že avila. to mňa zatiaľ obchádza. baby, môže byť, že je dieťatko v takej polohe, že akoby von z bruška chcelo vyjsť? lebo na Ľ strane mám také napnutejšie, tvrdšie bruško ako na P.
aké vyšetrenia sa robia na internom? doki vravel, že tam pôjdem.

@lucia.kl ty si tu už dlho nebola. kde si utiekla? 😉

žienky, idem ja variť obed, ale ešte ani srnka netuší, čo budem variť. musím staviť na kreativitu a na to, čo je v chladničke. mne sa dakedy tak nechce... 😉

30lenka
28. máj 2010

Babuľky kamen zo srdca mi padok testy vysli negativne a moja babatko je uplne v poriadku som revala ako mala ked som sa to dozvedela 😀 😀 😀 jupiii a dakujem vsetkym co pri mne stali. Dakujem Babuľky 😉

vi3ka
28. máj 2010

a takto sme už vyrástli 🙂 🙂