Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

simonka28
5. júl 2010

ahojte maminky 🙂 grckaju vam male?ten moj valibuk sa napuci a dost vygrca ☹ doktorke som to povedala ale povedala pokial negrca oblukom tak nic sa nedeje 😒 unava-mne niekedy ani nemysli,rozmyslam tiez,ze kedy a o ktorej jedol 😨 v noci ked ho krmin tak drzim flasu,zaspim a prebudim sa az ked ju vypluje 😖 dnes je nejaky pomrveny,v noci bol 2krat zobudeny a stale daco vymyslal ☹

susika
5. júl 2010

neivem, či je to všade, ale aj ja som bola a aj baby, čo vraveli, sme boli ešte 2 hodky v klude na sale a trebas si tlačiť na bruško, asi aby to najhoršie vyšlo von..potom ma vzali na izbu a asi o 2-3 hodky prišla za mnou sestrička na vecko a do sprchy....ja osm malu videla až na druhý den a aj tá,čo prišla za mnou na izbu potom, tiež až rano jej ju doniesli..ale poniektoré su s miminom aj na sale celé tie dve hodky.....

@elko69 -kolki si pribrala počas celeho tehu?lebo ja už mám teraz 7 kil viac a to sa ani tolko nenadžgavam ako pred tehulovaním. vtedy som zjedla čo nezjedlo mna a prvé mesaice som nebola schodpná okrem suchého chleba a zázvorového čaju a pukancov schopná dostať do seba nič a aj tak som šla pekne každý mesaic 2 kila hore.a teraz od začiatku leta tiež nič moc a stale idem hore...pri malje som do 32tt pribrala 10 kil.z toho mi 6 ostalo ale ešte dalších 10 zliezlo.
@dydynka -ja osm sa takto trapial s odsavačkou 7 mesaicov. nebolo to nič pre mna, lebo stale som všade leitala s pojazdnou chladničkou na mlieko a odsavačkou a horucou vodou an zohritie mliečka.

vi3ka
5. júl 2010

ahojte dievčence 🙂 tak čo? dnes je tu nejak pustejšie. každá sviatkuje? aj moje bábo si dnes spravilo voľno. vegetí si v brušku, sem-tam kopne tak slabo, ale inak má havaj. po iné dni zase mám pocit, že sa chce prekopať vonku 😀
@peppe a @romini už ste išli rodiť, či sa drobcom ešte stále nechce? dúfam, že to už máte za sebou, lebo mne je v takomto počasí hrozne a čo potom musí byť vám. držím palce 😉

romini
5. júl 2010

@vi3ka ale kdeze moja coby ja som este doma a zajtra idem na 7:30 k doktorovi ako neviem dufam ze nebudem prenasat a hned si ma tam necha. pak dam vediet......

lucia.kl
5. júl 2010

@romini to aby som si hlavu vykrutila 😀 ti to tam pristane na tej fotke .-)

romini
5. júl 2010

@lucia.kl pridalo sa mi to tam a dole hlavou a foto mam v pc normalne asi je prilis velka... 😀

elko69
5. júl 2010

@susika no ja osm celkovo pribtrala 9 kg a tede ked som dosla z porodnice uz bolo 8 dole....

lindus1
6. júl 2010

Dobre ranko kocky,
tak ja som dnes posledny krat v praci... normalne som spat nemohla a rano som bola hore uz hodinu pred budikom 😀 taky nejaky vnutorny nepokoj a ze teda riadna zmena v zivote... ale tesim sa na to, co ma caka 😉

@romini velmi ti to pristane 🙂 kukam, ze aj tebe nozky opuchaju... mne tak posledny tyzden pripuchaju, teda lava noha normalka, len prava sa mi nejako zavodnuje, ci co.....

tinkarisko
6. júl 2010

Ahojte baby tak ako sa citite? A ako sa mate? 😀

pepppe
6. júl 2010

@vi3ka ale kdeze ani ja,,,ja som zatial fitt,ziadny naznak na porod,,,,v sobotu som mala take pocity,,,a bolesti ale preslo to vsetko 😠 noo uvidime asi caka na termin krpcek moj 😀 ...................
@tinkarisko strasne v tomto teple,nohy mam ako balony,strasne zacali teraz opuchat,ale to som cela taka spuchnuta 😠 noo najradsej by som uz sla rodit,nech to mam zasebou a mozem aj dobre vstavat postele,a nie dychcat pri tom ako pri maratone, 😀

kabulko
6. júl 2010

cafte baby, ako sa mate? @dydynka gratulujem, konecne to mas za sebou, malinka je nadherna 🙂,
ostatne baby ta budu asi cochvila nasledovat 😉
baby chcem sa spýtať, ake odsávačky ste si kupovali? manualne alebo elektricke?

jaruska8
6. júl 2010

@dydynka Veru, nohy si oholiť, to je paráda. 😀 😀 😀 😀 Ja čakám na zahojenie jazvy, aby som sa už konečne mohla oholiť komplet. 😀 😀 😀 😀 😝

jaruska8
6. júl 2010

A pridávam nejaké foto. 😉

avila
6. júl 2010

@jaruska8 jeeej, Ninka je zlatunka 🙂 Aj vlasky ma, som zvedava, ci aj nas sinter bude mat 😉

Inak v posledne dni je maly hyperaktivny nejaky, len kope a kope... A keby tak jemne a rano sa zvykne vystierat 😨 No, uz sa asi nevie dockat volnosti.

@lutsine uz Ti doslo vyrozumenie zo soc. poistovne? Mne ee.

@lundus1 cudne, ze? Ja som si vzdy myslela, ze MD je strasna nuda a ze mi bude praca strasne chybat. Zatial nie, ale je pravda, ze je este skoro 🙂 A o tej novej etape... strasne vela zmien... clovek ma pocit, ze sa koncia dievcenske casy 😉 Aj ked v mojom veku by som uz ten pocit asi mala mat davno 🙂 🙂 🙂

romini
6. júl 2010

@lindus1 ja napucham cela draha som zavodnena jak studna.....
Ale baby ja idem zajtra rano rodit o 7 mej sa mam hlasit na porodnici, idu mi to vyvolat lebo mala ma uz 3628 g a ja som furt otvorena na jeden prst a takto by som cakala mozno az to buduceho tyzdna. Tak dufam ze vse bude ok a nebude to velmi boliet 😉 😉 😉

avila
6. júl 2010

@romini fuha... A priridzene chcu, ci zvazuju sekciu? Aspon uz budes mat za tym a malinku pri sebe. Budeme na Teba mysliet a ozvi sa, ked sa vratite (ked budes mat stiha 😉 )

Inak som prisla na vec... cim viac chodim, tym menej mi puchnu nohy 🙂

romini
6. júl 2010

@avila nie normalne vaginalne idem rodit dufam ze ju vytlacim, hehe....sa tesim na nu. ci bude vlasata atd.......aj muz je uz nadchnuty. Ja cim viac chodim tym viac mi puchnu to je asi u kazdej ine. Ale ja som cela naliata aj stehna vsecko....

avila
6. júl 2010

@romini neboj, brat mal 4500 a mamina zvladla 😀 Drzim moc palce.

romini
6. júl 2010

@avila dufam ze to zvladnem aj ja, bojim sa toho urcite nebudem spat celu noc je to horsie ako ist do skoly a pisat pisomku 🙂

avila
6. júl 2010

@romini to ti poviem, radsej by som 3 krat statnicovala 😀 😀 😀 Ale ten vysledok stoji za to, kaslat na tie strachy a bolest. Budem mat pri sebe niekoho?

dydynka
autor
6. júl 2010

@romini jeee tak to sa urcite tesis ,,,ale urcite mas aj strach ze? ale aspom vies kedy budes mat pri sebe malu 😀 budem na teba moc mysliet

@jaruska8 tak mna zosivali a tiez sa mi este tazko sada tak cakam kedy tie posledne stychi vypadnuu a tiez sa komplet oholim,,,

dydynka
autor
6. júl 2010

@kabulko ja som mala doma normalnu rucnu odsavacku no to bola hroza,,tak mi drahy kupil elektricku a to je nadhera,, 😅

kabulko
6. júl 2010

@dydynka, no my tiez rozmyslame nad elektrickou, len sa mi to zda hrozne drahe, kedy sa ti spustilo mlieko? a na kramaroch ste mali odsavacky k dispozicii?

dydynka
autor
6. júl 2010

@kabulko tak mne sa spustilo na nejaki 3 den po porode,,no tam som si ho neodsavala az doma tak neviem ci tam su k dispozicii,,,hej je draha ta elektrricka ale je to fakt super,,len drzis a mas to ,,ja za pol hodku aj menej odsajem 100 ml mlieka,,

kabulko
6. júl 2010

@dydynka, parada, som tiez pocula ze tie mechanicke su neni moc dobre, sesterka si s tym vobec nevedela odsat, si musela sama vytlacat mlieko
malinka poslucha 🙂 ? ako ti papa? ako si ju niesla z nemocky? vo vajicku?

dydynka
autor
6. júl 2010

@kabulko hej niesla som ju vo vajicku, no papa dobre az moc dobre no a ona cez den dost spi a v noci dost budi,,tak cez den ju budem muset po dvoch hodkach budievat aby v noci lepsie spala,,ale inak je to poklad,,,

avila
6. júl 2010

@kabulko s odsavackou by som radila pockat, mozno ju vobec nebudes potrebovat. Na kazdej porodnici zvyknu mat erarnu (strerilizuju, neboj 😉 ), takze ked Ti bude treba po navrate z nemocky, proste kupis. A skus posondovat bazariky, mozno natrafis na dobru cenu 😉

kabulko
6. júl 2010

@avila, tiez som tak rozmyslala, ze uvidim ci sa mi mliecko spusti, lebo napr. moja mama vobec nemala, a manzel by potom len skocil kupit, ale som rozhodne za tu elektricku
kde budes rodit? si z ba?

kabulko
6. júl 2010

@dydynka ako dlho si bola v nemocnici? bolo vas tam vela?

dydynka
autor
6. júl 2010

no ja som bola v nadstandarde a tam sme boli dve,,,bolo to fajn,,a bola som tam od pondelka do piatku,,,ale to vdaka tomu ze sme priberali a nezhorsila sa zltacka,,,