Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

pepppe
8. júl 2010

@kabulko vsak radsej skor kupit,potom uz nebudes tolko vladat,,vsak si uz v 30tt,,,to je najlepsi cas na kupu vsetkeho,,pekne postupne treba,,lebo ja som si do porodky nakupila vsetko naraz a bolo toho ozaj na mna vela,tak radsej kup skorej a nebudu stresy,,,noo zajtra mame termin,ale nejako sa mu nechce,,uz neviem ako ho mam vypudit von 😉

kabulko
8. júl 2010

@peppe no ja dufam ze po tohtomesacnej vyplate pojdeme ten kocar kupit, lebo sa uz neviem dockat, inak take veci ako postielku a pod mame, par veciciek pre maleho tiez, tak sa z nich vytesujem
kde budes rodit? mas aj epi? tie posledne dni ale musia byt hrozne, ked nevies kedy to na teba pride

pepppe
8. júl 2010

@kabulko noo a uz mate aj vybraty aky??a co cakate ak smiem vediet 😉 noo budem rodit v nitre,,,tak uz je toho ozaj moc,vsak sama uvidis,,,nevladzem uz ani chodit som ako velriba na suchu 😀 tak a etse ptoom nakupit tie blbosticky do porodky,,lebo toho je tiez moc vela a dost vas to bude stat

kabulko
8. júl 2010

@peppe, v podstate mame uz kocar vybraty, nieco taketo len asi inu farbu:
http://www.best4baby.sk/index.php?page=shop.pro...
a cakame chlapceka 🙂
no ja sa snazim pomalinky si kupovat, ale stale mam pocit ze mam toho hrozne moc malo, plienocky si ake kupovala?

pepppe
8. júl 2010

@kabulko peknucky je ten kocik a akej asi farby???z netu budete objednavat??? ked myslis jednorazove plienky,tak tie mam tie najmensie pampersky,,,do porodky mam jeden balik,vsak to musi stacit,,,aj mne sa to zdalo ze mam malo toho,,ja som este teraz kupovala sietku proti hmyzu na kocik 😀 vzdy si na nieco spomeniem,co este nemam a chcem mat

kabulko
8. júl 2010

@peppe, no my by sme chceli taku neutralnu farbu, bud zelenu alebo bezovu, uvidime co presne sa bude dat objednat, a chceme hokupovat v kamennej predajni v pezinku
ja som totiz pozerala minuly tyzden v tescu plienocky take malinke a som absolutne nevedela ze aku znacku a kolko mam toho kupit, sietku proti hmyzu zatial neriesim, lebo maly sa ma narodit na konci septembra, tak hadam potom uz tie komare nebudu lietat, mozno narok sa k tomu dostaneme
zariadovali ste detsku izbu, alebo bude mimco s vami spinkavat?

vi3ka
8. júl 2010

@lucia2244 no s tými nevoľnosťami to možno len príde. akože prajem ti, aby si bola ten lepší prípad, že si budeš tehu užívať od začiatku bez nevoľností. na mňa to prišlo až v takom 10.tt. cca, ale za pár týždňov to prešlo. no vidíš, že sa tvoj partner zmení a bude vytešený ako lečo 🙂 😉
@zabkaevka 😀 čo to čo to? my dve sme dnes v noci boli asi naladené rovnako. ani ja som od tretej nemohla spať. drobček sa prevaľoval a ja s ním. no aj ja už plánujem nakupovať veci do pôrodnice, už je podľa mňa najvyšší čas no nie? 😉 nám ešte treba kúpiť pre mimi matrac aj vaničku a samozrejme nejaké vecičky. ja by som už tak rada išla kočiarikovať s drobcom, ale čo už, musíme ešte vydržať, veď ono to rýchlo zbehne. no nie?

tak pekný slniečkový deň žienky 😎

pepppe
8. júl 2010

@kabulko my sme v podnajme,cize snami bude hajat,lebo mame jednoizbovy bytik,,,,,tak uz mame nachytsany taky kutik pre neho,postielka a prebalovaci pult,mam to aj v albume,aj kocik,,ten som objednavala s internetu 😉 tak do nemocky som kupila tie lepsie plienky,ale su tie pampersky riadne drahe 😉 ale tak potom uvidime ci bude chciet aj nejake lacnejsie,,,tak ty tu sietku nemusis teraz riesit ale my sme museli aj slnecnik sme museli na kocik kupit

kabulko
8. júl 2010

@peppe my zas mame trojizbovy byt a aj tak bude malinky s nami spavat, si neviem predstavit, ze ho nebudem mat pri sebe aj v noci 🙂
vecicky v akej velkosti si kupovala? lebo ja neviem ci mam kupovat od najmensej velkosti
@lucia 2244 ohladne tych nevolnosti: mne zacali v nejakom 6 tyzdni a trvali do 13-14 tyzdna, ale s tym, ze ja som bola kvoli tomu 5 tyzdnov doma na pn, lebo som vsetko vyvracala ☹ ale potom mi to chvalabohu preslo a teraz sa tlacim kadecim

pepppe
8. júl 2010

@kabulko noo tak vy mate pekne velky bytik ,ti pvoiem 😉 ja som kupovala56 do porodnice,,,ale mam aj 62 keby nahodou bolo malinke,ale si mylsim ze ta 56 bude dobra,,,,tak zacala som tou velkosotou,ale nemam ich vela,lebo rychlo deturence rastu,tak zbytocne by potom neobnosil 😉

kabulko
8. júl 2010

@peppe, ja mam tiez take male vecicky kupene, dufam ze maly nebude moc velky 🙂 inak by som nikdy neverila ze pre male mimino treba toho tak hrozne vela kupovat

pepppe
8. júl 2010

@kabulko to hej vela ozaj,preto je dobre to kupovat po castiach,,,a nie naraz lebo je to naraz dost peniazkov,,,nabuduce uz budem vediet,,,,noo ten moj bude riadny valibuk,ale hadam sa tam zmesti 😀 tucko jeden,,,,uvidime ako dopadneme zajtra ,,,,uz by aj daka zmena prospela,,,nech uz ideme hlavne rodit,lebo maju byt zase horucavy a mna porazi,leboo to je najhorsie

kabulko
8. júl 2010

@peppe, pevne dufam ze zajtra pojdes rodit, lebo plne chapem ako ti je v tom teple, a tom som len v 7 mesiaci 🙂
tiez mi to nerobi dobre, do toho ten moj nizky tlak, niekedy ma ide pepka klepnut

pepppe
8. júl 2010

@kabulko chudatko,tak tiez to nemas najlepsie,,,tak podla mna zajtra ee,ale hadam najblizssej dobe 😀 ja som chcela vcera ale mali nechcel,tak stoho nic nebolo 😀 tak rychlo to ide,ja si pamatam ako som prekrocila 30tt,,,odvtedy to ide rychlo ani sa nenazdas a budes aj ty tu,kde som teraz ja vsak uz len 10tt,,,to bude rychlovka,,nastupis na MD pojde to same,,,len ja som sa strasne nudievala, 😀 ok idem ja nieco porobit,lebo celi den tu nemozem presediet za pc,,,tak sa zatial maj a oddychuj,,, 😉

katrin31
8. júl 2010

@kabulko my sme kupili kocik asi v 27 tt..alebo aj skor. nasli sme dobru cenu tak sme ho proste kupili..na tieto povery netreba verit.

kabulko
8. júl 2010

@peppe prajem pekny dnik, a posur maleho nech ide von, vsak je tak pekne dnes 🙂

kabulko
8. júl 2010

ahoj @katrin, ja tiez neverim na take babkovske povedacky, to len mama furt otravuje, ale predpokladam ze tento mesiac uz kocik kupime, tak sa velmi tesim 🙂
mas uz aj nieco ine kupene?

susika
8. júl 2010

@kiwi82 -isto je. lebo už by ti doki niečo povedal. malá je zdravá ako buk a ani chorá našťastie nebýva..dufam, že jej očakávaný brat bude na tom rovnako a že ma nenechá prežiť si to, čo som musela pri nej..nuž, prvorodená, že by chcela baba na seba upozorniť?🙂))už to máš za pár, tak s nestrachuj, o chvilku sa uvidíte🙂)

susika
8. júl 2010

no mne to moc nevyhovuje, ak by koli tomu, že povilia pracovať na materskej, by ňznížili ten prispevok...ja by som vobec nemala možnosť pracovať...jedno dieťa v školke, druhé doma somnou a nemala by som ho kam dať, počas toho, ako by som chcela chodiť do rpace a doma mi zamestnavaeňtel pracovať nechcel dovoliť akni pri prvej MD.takže ja by som zasa bola ukratená....nie každý má možnosť nechať deti niekomu na starosť..a ešte k tomu aj moj partner chodí na vaic týždnov preč pracoať, takže som na to uplne sama celý čas...

katrin31
8. júl 2010

@kabulko mame izbicku uz spravenu, postielku a mame v nej uz aj paplonik a baldachyn a kochame sa kazdy den. ja si tieto reci vobec nepripustam, ze je to skoro a tak. nemam este absolutne nic pre seba. ale chystam sa s tym zacat.inak aj ja cakam chlapca a tiez sa bude volat Matusko, a bude to po manzelovom starkom 🙂))

kabulko
8. júl 2010

@katrin, my sme postielku este neskladali, asi az v auguste budeme, ale tiez ju uz mame kupenu, aj baldachyn a chodim sa vytesovat do izby, kde to mame ulozene 🙂, paplonik a tie ostatne veci do postielky (baldachyn) si prala?
takze matusko, v sucastnosti velmi oblubene meno 🙂
ja mam pre seba 3 tehotenske kosele - dve take vacsie, lebo vsak neviem ako moc budem siroka 🙂

dydynka
autor
8. júl 2010

pridavam nejaku tu foto novu 😉

katrin31
8. júl 2010

@kabulko este som nic neprala, ale chystam sa urcite oprat celu tu sadu do postielky okrem toho mantinelu dookola a vreckara. to netreba podla mna. baldachyn budem urcite prat. my sme to poskladali hned 🙂 nevydrzali sme. kazdy den si hovorim, ze uz si kupim aj veci do porodnice a stale to odkladam. musim sa uz do toho pustit. a este aj zavinovacky chcem objednat, no je toho este dost. 🙂

katrin31
8. júl 2010

@dydynka mala je prekrasna..musi to byt super pocit mat ju uz pri sebe..

zabkaevka
8. júl 2010

@vi3ka : veru vydržím jasné, a áno ide to veľmi rýchlo až mi je to ľúto, že tak to letí. Ale ešte celé leto máme pred sebou, tak si to užime. Ešte trochu porobkám čo treba v práci, aby som im všetko vysvetlila naučila, ale len max do konca júla som ochotná dvíhať telefón alebo ísť do práce. Veď to už len ako dobrovoľník chodím, a aj tak si to nik neváži ☹
A potom už len starosť o bruško a o prípravu 🙂 nooo tešííím aj ja na kočíkovanie 🙂

avila
8. júl 2010

Tak mam po poradni. Dnes sa dokimu nezdalo cosika na prietokoch... vraj "v hornej hranici normy". Tak mi odporucil magnezko a o tyzden prietoky znova. Tak sa snazim zachovat klud, snad je vsetko OK.

@lulu4 uz davno som ta tu nevidela, kde si? 🙂

@lutsine, ste este 2v1?

Inak, nam chybaju este plachticky a vanicka a to uz je vse. To moze muzik kupit i ked budem v porodke.

lucia2244
8. júl 2010

zabkaevka dokedy budes este pracovat???si ma celkom potesila,lebo aj ja chcem zostat v praci co najdlhsie 🙂

babule myslite,ze je dobry napad brat toho mojho motaka na utz ???
on by aj chcel,ale po tej jeho prvotnej dost blbej reakcii som sa na neho tak nastvala,ze ho tam asi teraz nechcem,ach jaj,ti chlapi su komplikovaniiiiii 😒

lulu4
8. júl 2010

@avila ahojcek, no ja sem chodim obcas ale vacsinou ked sem pridem nikoho tu niet tak to potom vypnem...
inak sme oki, min. stredu bola poradna, akurat zeleza mame pomenej, tak doplname... ale vsak to poznas v tychto horucavach hroooza dnes som bola u alergologicky na kontrole ze ako sa citite sa pyta alergika a astmatika? ja ze nic moc pani dr. kycham, oci svrbia, nos a tazko sa mi dycha ked sa ani listok na strome nepohne, tak mi dala zas tie iste lieky a bola som vybavena 😖 aj na EKG som dnes bola co sa chodi v III. trimestri - to mam v norme tak som rada...
No mam moznost ist v sobotu pozriet rodinu do Prievidze s kamoskou autom, kt. tam ma tiez rodinu by ma zobrala ale neviem sa rozhodnut ci ist do toho tepla alebo nie, by sa potesili ze ma pred porodom este uvidia ale tak mm nemoze ist ma pracu, tak jedine s nou ze by som isla...V pond. musim na Socialku zaniest papier na MD ved od 18.7. mi uz zacina ako to ubehlo vsetko.. ved tebe sa to uz pekne krati? a vy co s tymi prietokami? ako maly este sa vrti v brusku alebo vyduva, resp. ho uz moc necitit ked je uz velky a ma asi malo miesta? dnes som kupila v lekarni lieh na pupcek, rybilku na zadocek na zapareniny a v zdravot. potrebach pre seba veci do porodky furt som to odkladala ale uz si zbalim pomaly tasku nech mam pokoj... a uz len doprat vecicky asi dve pracky a zehlit... juuuj to sa mi tak nechce ☹

lulu4
8. júl 2010

@dydynka ahoj dydy tusim som ti este ani nepisala od kedy si doma z nemocky s malou, je to krasne dietatko, mate byt na co hrdi, drzim vam palceky nech je vsetko oki a nech pekne rastie a pribera... musis byt velmi rada, ze ju uz mas pri sebe... aky ma rezim doma malicka, ako ti spinkava a ako casto ju krmis hlavne v noci? mliecka mas dost?
Ako to vyzeralo na tych Kramaroch bola si spokojna s personalom a podarilo sa ti dostat na ten nadstandard nakoniec? a mala si pri porode tu kamosku? aj si vyuzila v nemocke tie jednorazove podlozky, porodnicke vlozky a taketo veci?

lulu4
8. júl 2010

@kabulko ahoj citala som si tu trosku diskusiu, a moezm ti napisat, ze ten kocik uz kludne mozete kupit a presne ako ti tu pisala aj pepppe dobre je kupovat postupne nech vas to nezatazi naraz tak moc financne a netreba mysliet na vselijake babske povery... my sice kocik este nemame doma ale je uz objednany a uz mozno aj buduci tyzden pride.. ale tiez som zacala s objednavanim veciciek z e shopov a nakupovanim od toho cca 25 tyzdna postupne, predtym som mala ozaj len malickosti a nieco sme aj dostali do daru od kamosiek a buduce babky sa cinili a kazda nieco uz kupila.. to sa ti aj nazbiera od rodiny, znamych nieco... zacni kupovat od tej velkosti 56 ale ozaj stacia ti kosielky s dlhym rukavom tie novorodenecke aby si mala aspon 4kusy potom nejake polodupky k tomu, cele dupky na spinkanie, nejake kabatiky hrubsie budes potrebovat uz na jesen a ciapocky, ponozticky... aby si zase nemusela kazdy den prat...