Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

zuzanka2905
8. mar 2011

@majuschka76 och no teším sa s tebou vieš ja sa bojím tiež mám prísť o desať dní na ultrazvuk a čo ked aj som tehotna a nič tam nevyrastie velmi sa bojím každý den sa modlím aby dietako žilo aby len rástlo

piskotlea
8. mar 2011

Ahojky. Ráda se k vám přidám. Je krásné číst, co prožíváte, protože totéž prožívám i já 🙂 Před dvěma týdny mi doky potvrdil těhotenství - 5 tt a velikosti 7 mm, což mi připadá veliké (četla jsem, že na 5 tt by mělo mít 2-4-mm). Zítra jdu na kontrolu, tak snad je vše ok 😎 To už by mělo tlouci srdíčko, ne? Myslíte, že už dostanu těhotenskou průkazku? Trpím nevolností, mám už čtyři kila dole. Nikdy jsem netušila, jak vyvinuté mám čichové buňky 😀

veva82
8. mar 2011

@balazica26 ja som šla až o tretej na ko...doobeda som bola s malou u doktorky,nasadila jej ATB lebo jej to prešlo na priedušky ☹ A v piatok idem na ko ku svojmu obvodákovi RT a v utorok ma chce zas vidieť PH,neviem čo dnes so mnou stváral ale som sa ho normálne pýtala či ma operuje 😒

verinka100
8. mar 2011

@zuzanka2905 To ti verim, ze sa bojis..asi to zaziva kazda zena 😒 dolezite je mysliet pozitivne, aj ked sama viem, ze strachu sa uplne zbavit neda..a ked si prisla vtedy o babo, mala si aj nejake bolesti a spinenie?

ivettka74
8. mar 2011

@verinka100 Dakujem, ukludnila si ma..mne ale ani to sladke velmi nechuti..fakt len tie citrusy a vobec ovocie, ovocne stavy a podobne. Ale tiez si myslim ze priroda si to sama zariadi tak ako ma byt. Stale ti byva nevolno ci uz to prechadza? mne dnes bolo celkom fajn, ale jest stale moc nechuti.

ivettka74
8. mar 2011

@zora256 Ahoj, mne moja lekarka odporucila len kyselinu listovu a kedze som sa liecila na anemiu este uzivam aj zelezo Tardyferon. Ved mne by tiez nezaskodilo schudnut pokial este pocas dalsich mesiacov priberiem, ale to je mi viac menej jedno babo je najdolezitejsie. A ten femibion je vlastne na co? to je na predpis alebo volne dostupne?

mymimi
8. mar 2011

@majuschka76 ahojky, ja som ešte nebola u doktora, chystám sa v piatok tak potom ti poviem, čo tam bolo 🙂 Nechce sa mi tam prísť zavčasu, ja už chcem vidieť aspon machulku.

balazica26
8. mar 2011

@veva82 mno a čo ti vlastne dnes povedal?malá bude museť byť v klude... nech sa poriadne vylieči.

zuzanka2905
8. mar 2011

@verinka100 mal som stale take bolesti ako na kramy stale necitila som sa dobre bolo to otrsne jedneho dna som sa len vyflakovala mala som take škvrny na celom tele to bola reakcia že je plod už nežije no prišla som k doktorovi a už srdiečko nebilo bolo to hrozne

zuzanka2905
9. mar 2011

ahojte no výsledok z krvi pozitývnyneviem či sa mám tešiť či plakať teraz mám strašne strachy aby maličke rastlo aby sa dobre vyvíjalo

zora256
9. mar 2011

@enrikad Tak,je dobre.Držím Ti palce,aby si pripozitívnom myslení ostala navždy.A ako sa máš?ˇJa už aj na boku cítim pohyby pri ležaní,nielen na chrbte.je to zvláštne,ale keď mi kope do mechúra tak musím hneď na malú.Letí ten čas,a keˇ´d si pomyslím koľko vecí treba nakúpiť,a ja len zo sociálneho poistenia,tak sa mi ten čas tak máli.Ty už máš všetko?

verinka100
9. mar 2011

@zuzanka2905 JAsne, ze sa mas tesit 🙂 A co sa ma stat, stane sa a my to nijak neovplyvnime. Ja sa tiez bojim, ale priroda si vsetko zariadi ako treba. Mne jedna gynekologicka pvedala, ze pokial ten plod je nejako geneticky poskodeny, tak nepomoze ani Duphaston, ze sa mozem aj na hlavu postavit a aj tak to nepomoze...trosku krute, ale pravdive..treba uz len dufat, ze vsetko bude ok 🙂

zora256
9. mar 2011

@ivettka74 Femibion je komletný vitamín pre tehulky,mne ho odporučila sestrička stojí okolo 22eur,mne ho predáva na gynde sestra,lebo je u nej vraj lacnejší má ho cez sponzora,či čo.Ja ho u nej kupujem za 21eur.Sú tri druhy prvý je 800 odplánovania do 12tt a 400+dha je od 13tt do ukončenia dojčenia a tretí je na to aby si bola fit maminka.1 stojí okolo 13eur.
ja neviem či tú 3budem brať,majd uvidím.Vraj je femibion na Slovensku nalepší.V maďarsku majú Elevit kamoška ho brala vraj je lacnejší,ja už to nejako vydržím,nechcem meniť,lebo na úplnom začiatku som brala Calibrum je za 5eur,ale keď mi odporučili tento,tak pre to malé chcem len to najlepšie,keďže je aj prvé,tak nemám skúsenosti,ale všimla som si,že tie ktoré nič neberú hrozne veľa priberajú,lebo jedia hočo,lebo im chýbajú vitamíny,bratrancová žena pribrala až 26kg a malý mal až 5kg a 56cm keď sa narodil v 39tt.Čiže,také veľké by som nechcela.Tak dúfam,že tieto vitamíny sú správna vec. 😉

verinka100
9. mar 2011

@ivettka74 No ako kedy...niekedy je mi je celkom fajn a niekedy nedostanem do seba cely den nic okrem pitia..a stale sa mi nevratila chut na maso :D Svagrina povedala, ze do 3.mesiaca je to normalne, ze potom sa to ukludni a zjem vsetko, co nezje mna, tak som zvedava 😀

verinka100
9. mar 2011

@zora256 U nas predavaju Femibion 800 (do 12.tyzdna tehot.) od 12 do 14 eur

zuzanka2905
9. mar 2011

@verinka100 no ved hej ale aj tak sa budem báť ale som rada

zora256
9. mar 2011

@verinka100 Áno,tak je i unás ja som od tej sestry mala za 13eur.Teraz beriem femibion400+dha za 21eur(13tt do ukončenia dojčenia).

majuschka76
9. mar 2011

@zuzanka2905 teším sa s tebou,ak sa nám podarí vynosiť zdravé bábätká,budeme asi približne rovnako v porodnici,veeeeľmi v to dúfam,že nám to tentoraz dobre dopadne.Ja sa stále kontrolujem či nešpiním,normálne sa bojím ísť na wc.,lebo mne potrat začal špinením,ahoj moja držím palce

zuzanka2905
9. mar 2011

@majuschka76 no ja sa špinenia až tak neobávam velmi sa bojím či sa bude vyvíjať a tak musím myslieť pozitívne že to bude ok

majuschka76
9. mar 2011

@zuzanka2905 a ty si mala predtym srdiečko,kedy sa ti prestalo vyvíjať?

gazovicka
9. mar 2011

@zuzanka2905 gratulujem... a mysli pozitivne, to je to najdolezitejsie... to malinke by ti dalo, keby vedelo rozpravat, ked negativne rozpravas... pozitivna energia je polovica uspechu... sila myslienky je obrovske +... tak a teraz do krasneho tehulkovania 🙂

zuzanka2905
9. mar 2011

@majuschka76 ja som nevidela vobec byť ano v 7týždni ja som mala hlupeho doktora ktorí na mna kašlal ked som sa mu stažovala či už z bolesťami alebo z výtokom furt ma len odbil že to je normalne ked som bola na ultrazvuk v 7týždny vobec ani nepočuval akciu či bije srdce vobec potom som odyšla od neho a ten doktor už čo ho mám teraz mi oznámil že nevidí akciu plod mal 10týž.4 dni
nemala som tu čest vidieť ako bije dúfam že teraz to už budem môcť zažiť

zuzanka2905
9. mar 2011

@gazovicka dakujem budem sa snažiť

majuschka76
9. mar 2011

@zuzanka2905 aj ja som odišla od dr.,chodím k inej,jasné,že to zažiješ teraz a ty berieš nejaké vitamíny alebo niečo?

zuzanka2905
9. mar 2011

@majuschka76 zatial nič idem na budúci štvrtok k nemu a uvidím čo mi povie

gazovicka
9. mar 2011

@zuzanka2905 ale kyselinu listovu beries, nie? tu by si uz mala

zuzanka2905
9. mar 2011

nič

zuzanka2905
9. mar 2011

@gazovicka neberiem jem hrozno to obsahuje kiselinu listovú

gazovicka
9. mar 2011

@zuzanka2905 ved si kup, ta sa uziva aj pred otehotnenim... kocky to tu vyssie uz spominali, ten Femibion je najlepsi ozaj... da ti to absolutne vsetky potrebne vitaminy, nie len kyselinu listovu...

zuzanka2905
9. mar 2011

femibion a to bez predpisu