Mamičky na začiatku tehotenstva. Ste tu také?

dydynka
3. nov 2009

ahojte baby,,v kazdej teme su tehulky co uz budu pomaly rodit tak dufam ze sa kumne pridaju take co su len na zaciatku ako ja:D

xpetka1x
16. jan 2010

no ja som bola tiez tak v 6tt a nebilo a potom v 7tt aj niake dni.. moja a neboj a keby sa nevivija tak to tak asi ma byt a potom bude druhe... mne tiez zacolo byt srdiecko a bola som stastna ale o dva tyzdne prestalo a sla som na kyret.. a potom sme si dali pauzu a podarilo sa nam otehotniet zas a na prvy krat.. neboj ked pride ten spr, cas tak babi bude.. dokonca doktory hovoria ze plod sa prestane vyvijat v tedy ak by mal mat niake vyvinove vady tak myslim ze tak je to lepsie aspon podla mojho nazoru... tak hlavu hore a nebojkaj drzkam palceky

krish
16. jan 2010

petka presne s tebou suhlasim, u nas to bolo pri 1.tehu rovnako. tiez to skoncilo kyretom. a lekar ma vtedy upokojil ze babo malo nejaku vadu nezlucitelnu so zivotom ze by sa len trapilo.

skipppy
16. jan 2010

Dakujem kocky.No buduci tyzden idem na kontrolu,tak som zvedava,ze co a ako.najhorsie je na tom to,ze sa nam nedarilo,lebo som mala problemy s ovulaciou.Iba vdaka liekom sa to asi podarilo.Moznoze preto sa prestalo vyvijat,aspon ja si to tak myslim,lebo som bola cez tyzden chora ☹

xpetka1x
16. jan 2010

moja neboj aj ked pojdes na kyret oni ta ridne vycistia daj si pauzicku a zacni hned brat kyselinu listovu aby malo babo vytvorene dobre podmienky na zivot a uvidis potom bude vsetko dobre..drzkam ti palce... a aj sa ti zadari bo po kyrete je najv. sanca na tehu aj nam sa zadarilo hned.. a prva dcerka nam trvala az 7 mesiacou.. tak to je pekny rozdiel nie??

skipppy
16. jan 2010

xpetka1x
dakujem za podporu.Viem ze vsetko to prejde a budem sa potom citit uz lepsie,len teraz je to najhorsie,lebo sme si to uz vsetko predstavovali,ale tak taky je zivot.Aj take veci sa stavaju,treba ist dalej.
No tak to je teda rozdiel.No uvidime akos a nam podari potom.

xpetka1x
16. jan 2010

no a vzdy je lepsi pripad toto ako mimomaternicove tehu.. 😉

elko69
16. jan 2010

ahojte tehulky jak to tu tak citam tak vy uz mate za sebou toho hodne,co ste si prezili,waw obdivujem vas...ja musim asi dakovat bohu ze to zatial vychadza vsetko dobre a male sa drzi a ma sa k svetu..vcera sa trosku hmyrilo v brusku zase,konecne ale...drzil palceky skipppy

mywiel
16. jan 2010

Ahojko tak na zac. tehu som tu asi len ja 😅 bola na kontrole a mimomaternicové to nastastie nie je, ale vyzera to len na 5tt cize videli sme len zltkovy vak ale babo este nie, testy su stale pozitivne a mam prist za 10 dni znovu na sono aby videli ako to postupuje. Tak som uz kludnejsia.

xpetka1x
16. jan 2010

mywiel tak supis blahozelam..a kedy si mala poslednu mensesku?? ja som tiez skoro ako ty tak si memi sama na zac..

mywiel
16. jan 2010

28.11.09 😅

xpetka1x
16. jan 2010

no a termin porodu mas volako neskoro ze 4.10?? ja som mala poslednu ens. 8,12. a termin mam na 14.9. 🙂

jajka28
16. jan 2010

Ahojte kočky...hlásim sa....kým si malý nerozmyslí pozeranie Bambulky...

no a nedávno som tu písala, že ja som tu úplne na začiatku tehu jediná a pozrime sa ako to letí....

avila ja zasa už asi tretí deň mám výtok...našťastie je to číre, takže ok, ale stále sa kontrolujem a ešte cítim že ostali dve-mám ten tušák...aj brušeno už sa mi dobre začína vydúvať...pri prvom to bolo až skor v 5 mesiaci...

držte sa!!!!

johanka19
16. jan 2010

holky. potrebujem radu - aj ked je z nas kazda ina a ina reagujeme. do vcera mi len zdvihalo zaludok, ale jedla som, ale vcera vecer som prvy rat zvracala, odvtedy som neprestala a nemozem nic do seba ....je mi strasne a bojim sa ze bublinke neprospieva, ked mamicka nepapa a neje (teda skusa, ale ide to von .....) ..... vopred dakujem.

jajka28
16. jan 2010

johanka ja som na tom tak od Mikuláša do predvčera bola len napýnalo, a aj som vracala, no len som schudla a to mám v brušku 2, čo by som mala toho pojesť nič som nemohla do seba dostať, hlavne maso nie a udene....ale skoro nič....
a boli vianoce, no ja som nemala chuť ani dýchať...ale teraz som ako vymenená prešlo to ako pri prvom presne tiež v 12 tt...
no skus len sucháriky a mätový čajík...aspon niečo teplé do žalúdka, prípadne polievky...

johanka19
16. jan 2010

snazim sa, ale zatial sa pobralo späť von vsetko 🙂 ☹ a to boli rozteky ciste alebo voda, a manzel ked veceral pred pol hodkou, som ho skoro vyhodila z domu, tak ma pri tom napinalo a kombinacia unavy a vsetkeho - nemyslitelne aby som varila, nevladzem stat, takze sa len spolieham na mamu a zajtra mi donesie polievku slepaciu ... som zvedava co s tym urobim ....

elko69
16. jan 2010

johanka skus to povedat lekarovi,myslim ze babam co moc vracaju a chudnu sa davaju aj nejake lieky,ale niesom si ista lebo ja som ten proble nemala chvalabohu...alebo skus sa popytat bab co s tym mali problem,ja len viem ze sestranicu pri nadmernom vracani az hospitalizovali a skoncila na infuzkach...

avila
16. jan 2010

Johanka, nema preco neprospievat, je to len dnes, co je je tak nedobre. Len sa pekne vybuvkaj a uvidis, zajtra bude lepsie 😉 A zajtra zacni s niecim lahkym, ako pise Jajka. Drzim palceky 🙂

Jajka a kedy ides na kontrolu? Manzel ako reagoval na dvojky?

A inak aj na Vas idu ldia s rodiny s takymi iracionalnymi tvrdeniami, ako - vsak cvicit mozes vestko... alebo - na sono tak casto nechod, moze poskodit babatko a pod (doteraz som bola 3x)... Neskutocne ma to rozculuje.

jajka28
16. jan 2010

no len vydržať, ale vraj čím viac zle, tým silnejší plod 😕 príroda to má tak vraj zariadené, že sa tomu bráni ako cudziemu telesu v tele....ale to prejde...

elko69
16. jan 2010

jajka a mne ked nebolo vobec zle tak to znamena co?

jajka28
16. jan 2010

aaaale nič...neboj....my internetové "mamičky! moc čítame 😅

xpetka1x
16. jan 2010

no janka to by aj mna zaujmala lebo mne tiez nebolo zle tak mame teraz slabe plody??, a mame cakat nieco zle??
avila mne tiez furt kecaju a hlavne ze musim vela papat mama by ma napchavala od rana do vecera tak tam radsej ani nechodim 🙂 keby byvame u nasich tak som ak vzducholot pred porodom.. takto sa naranajkujem a potom ked som hladna si daco dam a je,,

jajka28
16. jan 2010

avila až 25.1. čiže po viac ako mesiaci, aby vedel popozerať už tú/tie šije atď. ale je to nekonečné čakanie

a manžel? no vytešenýýýý ale jeho brat má dvojičky a jeho oco bratov dvojičky, ale zaskočilo ma to fest...

avila
16. jan 2010

Ale baby, kazda sme ina, tak isto ako pri menzese niektora cely den prelezi a niektora ani nevie, ze ho dostala. Nebojte sa, neprijemnosti v tehu nic nepredpovedaju 😉

xpetka1x
16. jan 2010

no tak to mate v rodine ja sama teda vobec neviem akoby som zareagovala keby mi doky oznami ze cakam dvojicky.. no neviem si to ani predstavit nikdy som na to nemyslela .. a kedy ti to doky oznamil?, hned na prvom sone??v kolkom tt??

xpetka1x
16. jan 2010

inak baby teraz mam take tlaky niev podbruzku ale od pupka do lava aj do prava na oboch stranach.. co sa to deje vo mne??

jajka28
16. jan 2010

no presne hned na prvej prehliadke a na dalšiu idem až tzoho 25. a bolo to 7tt? no a zaskočilo to riadne, doma mám neposedného Deniska a ten mi dá zabrat ešte...a táto zima je taká oničom....
no a to sú jednovaječné, tak neviem či to je dedičné až tak, lebo v rodine sú same dvojvaječné...a ešte spomýnal, tak ako vieš avila ten syndrom miznuceho dvojčata, ale ja cítim že ostali dve 🙂

jajka28
16. jan 2010

a vraj jednovaječné sú tak jedny zo štyroch dvojčiat...

elko69
16. jan 2010

xpetka1x ja teraz momentalne byvam u maminy kvoli babu verim ze mi pomoze v prvych dnoch...hehe a kedze je aj sestra tehotna takze mamca si uz naplanovala ze si berie 2 tyzdne dovolenky ked sestra porodi a 2 ked ja..hihi chuda...no a neboj aj ona by ma napchavala stale ale akosik mi nechuti a aj ked mi obcas vynada ze skoro nic nezjem pochopila ze uz mam svoju hlavu..hihi a inak neviem co to moze byt tie tlaky,rada by som ti poradila ale bohuzial ☹

xpetka1x
16. jan 2010

no neboj ani sa jej neoplati tie dva tyzdne dovolenky.. nasa mala ta spala od rana do vecera ked sa narodila len papat spat to sa striedalo aj ked sa prebalovala spala len ked sa kupala vrestala 🙂 ale inak to stale spalo 🙂 ako aj teraz

elko69
16. jan 2010

hehe no sak nech si babicka vychutna 2 tyzden svoje vnuca v kuse,no len hadam ze bude dobre babo a fakt bude len spinkat a papat a to aj neskor :D no a druhu babku a dedka mame v zahranici takze ti uvidia svoje vnuca asi tak 1x za pol roka...ale tak est ez eexistuje internet a budeme skypovat aby male poznalo aj starych rodicov...