Mamičky nad 30 III. Pridajte sa!

renka9
11. jún 2009

Vitajte a zaradte sa !!! 🙂 🙂 🙂

tatolu
27. okt 2009

Ahojte.
Nemohla som tu byť, lebo nám vypadol Net 😠
Doobeda sme boli na prechádzke s dvojkami a keď o 12tej aj od únavy ojkažite zaspali vybehla som na povalu a ešte som vyhádzala pár vedier hliny. MM spal po nočnej a od zajtra ide robiť 2 x 12tky denné, a potom má nočnú.
Ináč robil akože 24. Začal v piatok večer a skončil v sobotu o polnoci a v nedeľu mal 12tku dennú.
Hádam ten dom aj pod strechu tento rok dostaneme. 😖

iwusska
27. okt 2009

reni jasne ze mozes dojst 😵 😵 😵 v krbiku uz praska, aj sklo na dvierkach som koli vam vylestila 😀 😀 😀 a vy nikde ☹

hasleerka
27. okt 2009

bodka áno zatiaľ som na úrade práce ale bez peňazí, nemám nárok, kedže som posledné tri roky nepracovala ... xixi a tie tri roky na materskej som si asi guľky škrabkala 😠

hasleerka
27. okt 2009

iwus sadám do vlaku a frčím aj ja 😀

iwusska
27. okt 2009

hasli sa tesiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiim 😵 😵 😵
a ty mas gulky????? 😨 😨 😨 😨 😀 😀 😀 😀

tatolu
27. okt 2009

Ono hasli, na peniaze by si mala nárok, keby si si platila nezamestnanecké. No ale akosi nikto včetci pozabnudli, že to už nevychádza z tej materskej aj taká maličkosť 😔

renka9
autor
27. okt 2009

iwus, ona asi myslela manzelove gulky 😀 😀

hasleerka
27. okt 2009

baby ani guľky nemám, ani mm som nemyslela ... to sa len tak hovorí ... tatolu no možno keby mi niekto povedal, že si mám to nezamestnanecké platiť, možno by som aj kdesi naškrabkala, hlavne keď som vedela, že sa nevraciam do práce ... len milé pani úradníčky ťa nič neinformujú 😠

iwusska
27. okt 2009

hasli ja som to myslela zo srandy, viem ze sa to tak hovori, dufam ze sa ta to nedotklo 🤐

aadula
27. okt 2009

ahojteeeeee 😵 😵 😵

iwuška, aj ja sadám na moju metlu a fičím k tebe ku krbu 😵 , beriem aj vínko, si povaríme ..však do rána času dosť 😀

hašli, to vieš..ono sa hovorí, že neznalosť zákona neospravedlňuje...tiež kopec vecí neovládam... ale bohužiaľ..je to takto 😉

som dnes bola na očkovaní ...na tetanovke...naposledy som bola očkovaná v r. 1988, takže musím ísť na trojdávku...dnes prvá o mesiac ďalšia a tuším o pol roka tretia 😝 cez deň bola pohoda a k večeru ma začala ruka pobolievať 😅 ... tiež už neupozorňujú, že sa treba zaočkovať..proste si to musíme sami ustriehnuť a chodiť sa každých 10 r. preočkovať 🙂

zuzadlo
27. okt 2009

halo🙂

iwusik,ale hasli myslela kulky vianocne 😀 😀 😀

sranda musi byt ,aj ked chleba nebude 🙂

blazka24
27. okt 2009

ahojte diečvence, nedávno som sa sem votrela a tak sa ukazujem po dlhom čase........
ozaj ako to je s materskou? do pol roka malého mám materskú a potom mám ísť nahlásiť že zostávam na rodičovskej alebo ako?

zuzadlo
27. okt 2009

aj ja letim, ku krbu 🙂 a beriem aj pyzamko 😀

zuzadlo
27. okt 2009

blazka ahoj, do troch rokov dietata mas automaticky matersku,ak by si chcela predlzit, tak musis na urad 😉

hasleerka
27. okt 2009

iwus nemalo sa ma čo dotknúť, veď ja viem že si to myslela zo srandy

blazka ahoj ... no ja si už moc nepamätám, ale spýtam sa kámošky čo robí na sociálke

aadula presne viem že neznalosť zákona neospravedlňuje ... ja mám aspoň to šťatie že mám pc a net a všeličo sa tu dozviem ... ale čo tie ženy čo nemajú ... sprosté zákony ... škoda že nie som šikovnejšia, hneď by som išla do vlády

aadula a mňa tuším očkovali do zadku???

blazka24
27. okt 2009

haslerka a to si kde čítala že vo vláde sú inteligenti? mám dojem, že robia výberko na expertov 😀

zuzadlo viem že mám materskú 55 % z platu a potom len ten rodičovský príspevok po pol roku ale neviem či sa to nahlasuje alebo ako, nechce sa mi to študovať na nete, som ale lenivec 😒

aadula
27. okt 2009

blazka, musíš ísť na ÚP a tam ti dajú tlačivko, ktoré vyplníš a po 28t. budeš poberať rodičovský príspevok ... už nebudeš dostávať zo Soc. poisťovne....teda ak si bola pred MD zamestnaná...tak prvých 28t. poberáš ten vyšší príspevok a potom už len z ÚP nižší..ale ak schváli VLÁDA 😝 novelizáciu zákona, tak do dvoch rokov dieťaťa budeš poberať viac ..teda sú tam nejaké podmienky...musíš byť pred nástupom na MD zamestnaná tuším 3 roky.. a vtedy to bude nejakých 7.900,-sk tuším...neviem koľko to je v eurách ...a ak si nebola zamestnaná, tak ti ostane týchto 164 €...ale to ešte nie je schválené

aadula
27. okt 2009

hašli, aj mm to dostal do zadnice 😀 a ja do ruky ☹ auuuuu a s tým netom máš pravdu...napr. moje susedy si platili pred MD do Sociálnej poisťovne niečo navyše a majú vysokú materskú ...ja blbaňa som o tom nevedela

blazka24
27. okt 2009

adula tak díky za vyčerpávajúcu odpoved, toto som chcela počuť, len som nevedela či do pol roka dieťaťa alebo od nástupu na materskú ale to sa mi nezdá lebo som bola na rizikovom tak to by nemal malý pol roka xixixi
ja som bola nonstop zamestnaná od skončenia strednej a asi budem musieť nastúpiť do práce kvôli penízkam......

aadula
27. okt 2009

blažka...ono sa tuším berie na sociálnej poisťovni 8 týždňov pred termínom, ktorý si mala v tehotenskej knižke...a potom vlasnte 8+20 týždňov...tak keď si to narátaš...tak to vychádza cca pol roka dieťatka...

blazka24
27. okt 2009

adula asi napíšem do sociálky nech mi to vypočítajú priamo a nech viem na čom som...... ale aj tak díky za radu.

aadula
27. okt 2009

a k tým deťom...moje sa nehádajú... 😀 bola by to sranda...keď je 11r. rozdiel medzi nimi..ale niekedy si robia naschvál...Paťa sa na tom zabáva a Samko reve 😅 , ale to je hroooozne málokedy... A je super, že Paťula mi s ním ostane keď potrebujem niečo vybaviť, ale sme vždy na mobile 😉

blazka24
27. okt 2009

aaadula to máš fajny že máš vlastne baby siter zadara 😀

cica13
27. okt 2009

ordinujemeeeeeeeeee 😵 😵 😵 😵

tatulo s filipom vyrezavaju tekvicu 😀

renka9
autor
27. okt 2009

dobru nocku babulky, rano vstavam 😝

zuzadlo
27. okt 2009

musim sa venovat chlapom, tak papa

queendance
27. okt 2009

Ahojte mamičky nad 3O 😉 sú tu aj mamičky nad 45 hm?? ozvite sa ☹ 😉

cica13
27. okt 2009

queendance...zial , ani jenda z nas nema nad 45, ale skus si zalozit novu temu, ze: Mamicky nad 45....mozno sa najdu nejake 🙂

bodka13
27. okt 2009

už ma prepustili 😀 😀 😀 ...ale tu sa už asi spí ☹

cica13
27. okt 2009

Bodecka caf 😉 akurat sa chystam do sprsky a potom haji beli, chod sa aj ty vydrochmat, zajtra ta caka pracovny den 😀