Mamičky nad 30 III. Pridajte sa!

renka9
11. jún 2009

Vitajte a zaradte sa !!! 🙂 🙂 🙂

zanulienka
13. máj 2010

nic,alergiu z ktoreho mam napuchnute oko a velky jebak na pere,z ktoreho mi napuchly usta.som najkrajsia zena na svete 😅

marianka79
13. máj 2010

zanu 😀 😀 😅

zanulienka
15. máj 2010

no mne zmizol jebak,ale vysiel herpes 😠 .mam to ja zivot 😅

vodnarky
18. máj 2010

ahojte.. 😉
no teda jak vas tu citam...nie som asi sama,co ma problemy s pletou.. 😎
zanu-pekne foto.. 😀

maca793
18. máj 2010

ahojte tak tu rozoberáte bobáčiky? ja ich mám na rozdávanie 😀

hlavne pred krámami 😀 😀 😀 😀

no to strašne dúfala som že po puberte zmiznú ale nie oni ma nechú opustiť 😠 😝

marianka79
18. máj 2010

maca len si ich nehaj nechceme take ja sa jedujem ked sa mi vyhodi a jeduju ma aj vrasocky ktore pribudaju ☹ ale inak som so sebou spokojna 😝 😅 😕 😉

zanulienka
19. máj 2010

maca tomu sa vernost az do smrti 😀 .mne sa este herpes pekne vykvita na pere,nechce zmiznut,svina jedna

maca793
19. máj 2010

no tak pekne baby si tu dávame do tela 😀 😀 😀
aj na zadku ich mám kopec a ked napuchnú jáj tá bolesť ani sedieť sa mi nedá 😝
a ked urobím s nimi puk tak koniec svete kríčím od bolesti 😀 😀 😀

maca793
19. máj 2010

a ináč ahojte ako sa tu máte?

ja na nič nič mi nevychádza

zanulienka
20. máj 2010

maca-co ti nevychadza?ved po 30-ke je zivot taky krasnyyy 😀

maca793
21. máj 2010

všetko sa i kazí na čo siahnem asi také sprosté obdobie mám práve ☹
od spotrebičov cez robotu od peňazí no proste od všetkého 😀
ale viem že bude dobre 😉 raz možno

zanulienka
21. máj 2010

tak nic nechytaj pre istotu,doma povedz,ze bude lepsie ked to urobia za teba 😀

marianka79
21. máj 2010

potrebujes asi chytit chlapa za to spravne miesto tym nic nepokazis 🙄 😉 😝

marianka79
21. máj 2010

do riti klikla som na nespravneho smajlika ten prvy mal byt 😀

maca793
26. máj 2010

no toto kde ste všetky? 😀 😀 😀 😀

zanulienka
26. máj 2010

ja tu,v plnej depke.elaia ma aftu,ale dobre rozsirenu,pluzgiere vsade zvonka-znutra ust.plac,horucky...uz nevladzem,cele noci od piatka preplace,neviem jej ani len pomoct.

maca793
26. máj 2010

tak to ma mrzí. ☹ je mi to ľúto. ☹

len sa pekne vyliečte 😉
a ako dlho trvajú afty? skúsenosť s tým nemám, našťastie. klop klop klop

marianka79
26. máj 2010

Trápia vás afty?
Slávka Vlčková, Pravda.sk | 26. novembra 2008 0:05
Príčiny ich vzniku bývajú rôzne, "oficiálna" liečba je často neúčinná. Najosvedčenejší recept: slivovica a baktérie Lactobacillus acidophilus.

Afty postihujú častejšie ženy.
Autor: PHOTOS.COM

Afty, čiže nepríjemné malé pľuzgieriky na povrchu ústnej sliznice, nebývajú spravidla prejavom nijakého ochorenia (vo výnimočných prípadoch sprevádzajú autoimunitné, krvné a nádorové choroby), potrápiť však dokážu poriadne. Tieto nepríjemné pľuzgieriky patria zatiaľ do kategórie medicínskych záhad – nie je známe, ako a prečo vznikajú – a podľa toho vyzerá aj ich liečba, t. j. skúša sa, čo zaberie.

Afty postihujú viac ako 25 percent ľudí a najčastejšie to bývajú ľudia podliehajúci stresu. Od tohto faktu sa odvíja i teória, že dôvodom vzniku aftov je oslabená imunita a určitý druh látok, ktoré sa dostanú do ústnej dutiny. Zistilo sa tiež, že viac ako tretina postihnutých ľudí má rodičov s rovnakým problémom, a to znamená, že určitú úlohu tu zohráva aj dedičnosť. Prvýkrát sa afty zvyčajne objavia medzi desiatym a dvadsiatym rokom života, častejšie postihujú ženy a zvyšujúcim sa vekom sú ich "návštevy" (jedna trvá približne týždeň) stále častejšie (niekoľkokrát do roka).

Jedným zo známych "spúšťačov" aftov sú zubné pasty, ktoré obsahujú laurylsulfát (skratka SLS) – táto látka zvyšuje penivosť a zároveň vysúša ústnu dutinu, čím sa ničí jej ochranná vrstva, kladúca odpor agresívnym vplyvom (výskumy preukázali, že u ľudí, ktorí prestali používať zubnú pastu s uvedenou látkou, klesol výskyt bolestivých aftov až o 80 percent). Ďalšie z látok, ktoré podnecujú vznik aftov, sa nachádzajú v citrusoch, ananáse, čokoláde, horčici, octe a najmä – žuvačkách!

Na afty trpia veľmi často aj ľudia, ktorým chýba zinok, železo, vápnik, kyselina listová a vitamíny skupiny B. Až 40 percent opakujúcich sa aftov spôsobuje mechanické poškodenie ústnej sliznice (čipsami s ostrými hranami, zubnou kefkou, zahryznutím do sliznice...).

Pri "liečbe" aftov sa najviac osvedčil silný alkohol – napr. slivovica alebo vodka (možno použiť aj iný číry alkohol, úplne nevhodné sú likéry, a to aj v prípade, že obsahujú vyššie percento alkoholu) – nejde však o popíjanie, ale lokálne vysúšanie. Dobré výsledky má aj konzumácia jogurtov, presnejšie baktérií Lactobacillus acidophilus. Vedci dokonca považujú jogurty sa antiaftózny liek. Vhodné sú tiež výplachy šalviovým alebo harmančekovým odvarom, ako aj zvýšený príjem vitamínov skupiny B a vitamínu C. K rýchlejšiemu zahojeniu sliznicových pľuzgierikov prispieva aj vyhýbanie sa koreneným a štipľavým jedlám. "Oficiálne" liečivá niekedy zaberú viac a inokedy menej, za najefektívnejšie sa považujú tie, ktoré obsahujú chlórhexidin (napr. ústna voda Corsodyl).

Ak sú afty pomerne veľké, nezahoja sa do desiatich dní, intenzívne bolia a znemožňujú príjem potravy, treba sa obrátiť na stomatológa. V prípade, že sa afty objavujú príliš často a sprevádza ich zvýšená teplota a celková nevoľnosť, odporúča sa podstúpiť kompletné vyšetrenie.

zanulienka
27. máj 2010

ten alkohol potrebujem JA

maca793
27. máj 2010

ja som si dnes po dlhej dobe dala do tela hik 😵

marianka79
27. máj 2010

ja mam chut na mojito mnam

marianka79
27. máj 2010

ideme slopat??? 😅

maca793
27. máj 2010

ja na strik mňam ale ja bosorku by som si dala hik 😀

marianka79
27. máj 2010

zanu ako je elaile??? Je to neprijemne a dost bolestive a o to viac ked to maju deti ☹ a nemozme im pomoct aj patko to mal ked bol malinky a velmi plakal ani mi nejedol nepil ☹

marianka79
27. máj 2010

bosorku?? To co je???

marianka79
27. máj 2010

a mne afty vypaloval zubar jaaj to bolelo ale na druhy den ani slychu po aftach lenze elaila je malinka to by bol pre nu riadny šok chùďatko malè

maca793
27. máj 2010

bosorka - broskynová vodka a tonik mňam

marianka79
27. máj 2010

aha ja mam vesele prihody s vodkou a dzusom bleeeeee 😀 😝

marianka79
27. máj 2010

@maca793 tak ahoj a neozer sa 😉 😝 😀 😅

maca793
27. máj 2010

to nehrozí ja alkáč doma nedržím radšej idem von to je iné lepšia atmosféra vzduch nálada zábava