Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

nenka83
13. aug 2008

veronika aj nasa uz tyzden kaka aj 3-4 krat, dnes 3 ale raz velmi moooc.kedysi mi takto tuho kakala aj 6 krat denne. mala ma alergiu na kravske mlieko, odvtedy sme zmenili nurtillon na nutrillon pepti.vy pijete ake mlieko? uz obycajne kravske?no ja len ze moja mala vzdy moc kakala a doktorka sa vzdy cudovala preco. tak my sme dufam pricinu nasli.

mne pomohli na bradavky take nnaplaste, no boli drahsie.neviem ci nie jedna 50 sk, mozno aj viac.no dala sa pouzit viackrat. no neviem ako sa volali.nemusela si si po nich prsnik ani umyt.nech sa spyta v lekarni.kalciovka, cicaderma ani potirenie materinskym mliekom nepomahalo.

veronika13
14. aug 2008

mlieko mi toleruje dobre, predtým takto nekakal, tak mlieku to nepripisujem, budem mu dávať probiotiká a uvidím či sa to upraví, dnes zatiaľ nekakal, tak uvidím, keď vstane

poviem jej o tých náplastiach, tie asi ešte nevyskúšala

majdiska
14. aug 2008

aj mne malý tak kakával, ale to súviselo asi s dvojkami, čo mu práve išli.. tiež ked som s ním bola von, tak som len čuchala, či nesmrdí a zakaždým ked sme prišli z vonku tak mal naložené a to som ho prebalila pred odchodom, ked mal plnú plienku.. 😝 ale už to samo prešlo 😉
dnes sme boli v poradni, tak malý má už 8820g a ten im tam narobil. očkovali ho, tak trošku poplakal. nakoniec Prevenarom nie, ale iba základné očkovanie dostal. a potom sa smial, doktorku ktorá sa pri nom prihovárala ťahal za vlasy a kým som ho obliekla, tak všetko čo mali na stole museli pred ním schovať, lebo z prebaľovacieho pultíka sa furt plazil k ich stolu a robil im na ňom poriadky 😀 a ani som ho nestíhala chytať, a stále sa škeril, nič sa nebál.. a v lekárni tam jednu babku šklbal za šaty, kurizoval s lekárničkou - za čo dostal potom cukríček, a potom ešte ťahal za vlasy dalšiu babku čo stála za nami, no expert. nestíhala som platiť, baliť lieky a ešte jeho furt odťahovať od každého 🙂 . sedel na pulte ako veľký chlp 😀
a v nedeľu sme boli v Dlhej, boli tam kolotoče. tak sme ho dali do detského autíčka.. vôbec sa nebál, držal volant a obímal sedadlo vedľa seba, akoby tam mal nejakú frajerku a maximálne spokojný 😀 😀 😀

bolulka
14. aug 2008

veronika, tie ramceky pojdem dufam dnes obzriet.. zatial som nemala cestu do mesta... 😉

veronika13
14. aug 2008

majdiska, no zlatý, takže tiež ho je všade plno, čo?

majdiska
15. aug 2008

no to hej 😉
kurnik zas som nasratá, po dvoch mesiacoch sa mi znovu pokazila práčka, tentoraz čosi s elektrickým modulom.. no ide ma picnúť, čo zas bude stáť oprava 😠

majdiska
15. aug 2008

a to nevravím, že som všetko prádlo musela z nej vyhádzať von, no čo s ním budem teraz robiť 😠 😖

veronika13
15. aug 2008

to poteší, reklamovať sa nedá? my máme také trable s CD prehrávačom, už 2x sme reklamovali a furt ma tu istú chybu, mám chuť im ho tam hodiť a nech si ho zožerú, niekedy neprehráva CD... ale oproti pračke je to nič 😀

anicka
15. aug 2008

veronika my sme si tiež na začiatku s tým kojením "užili" ☹ 😢 Maťka mi "rozhryzla" bradavku, takže každé kojenie bol boj, ale teraz je to už super 😀
Skúšala som všetko možné, potiera mliečkom, kalciovú masť, cicadermu a nič. Musela som Maťku kojiť cez silikónový klobúčik, aby sa to ako tak zahojilo. Na zahojenie mi pomohl až balzam od Bioclin-u, nebol síce najlacnejší ale oplatil sa a mala som požičanú aj bioptronovú lampu, na tú nedám dopustiť je naozaj super.

majdiska
15. aug 2008

veronika, minule sa do... bubon a teraz zas nejaký elektrický modul.. no a teraz mi povedal opravár, lebo som celé doobedie zhánala niekoho na odvoz práčky do DK, že oprava bude stáť od 2tis. do 4tis. a to ešte nevedia čo s nou je... oni chceli prísť po ňu bud. týžden, ale to je neskoro a kto bude stále na nich vyčkávať, kedy sa uráči prísť??? už som to raz zažila.. ale dala som im papier čo s nou robili, aby mi zas nenafakturovali, to čo už bolo robené min. mesiac a oni by to robili znovu a zbytočne...

malý mal dnes teplotu, dokonca i kašľal a mal nádchu. nechápem, však pred očkovaním bol zdravý 😠 a celý den sa chudáčik trápil.. kým som bola v DK bol u svokrovcov a svokor si uznal že na neho nestačí..

veronika13
16. aug 2008

to môj svokor by ani uznávať nemusel, to je očividné. A svokra tiež, a pritom sa mi vynukuje, že ho mám nechať jej, keď kdesi ideme... lebo baví občas švagrine malého, lenže to je úplne iné dieťa, bude mať rok za pár dní, ale to je kde ma dáš, tam som. To sa o Riškovi nedalo povedať ani keď mal 5 mesiacov. Ona ho dá ľahnúť do postele, dá mu hračky a má pokoj, buď sa ticho hrá, alebo zaspí. Ona si môže robiť svoju robotu. To je celé varovanie, môjho dať ľahnúť, tak to asi na sekundu a dosť. No a toto nevie pochopiť, že by ho neustrážila.

majdiska
16. aug 2008

no nám choroba prepukla naplno - malý kašle, soplí a má zvýšenkya to po jednom očkovaní...
no čo sa týka svokrovcov, tak malého najprev chceli že ked pôjdem do ráce, že im ho mám nechať - čo taký maličký bude robiť v jasličkách, oni sa postarajú... a včera ho mali tak 2 hod. a uznali si že by to nebol dobrý nápad si ho nechať, nestačili na neho 🙂 .. on je dosť aktívny a teraz ho asi zaočkovali hyperaktivitou 😒 , lebo celú noc nespal a teraz sa znovu nechystá a to je už od 6:30 hore... 😝

nenka83
16. aug 2008

majdiska aj my sme mali take obdobie. ked je chorucky nedavas mu fenistil kvapky? nam doktorka vzdy pri chorobe kazala, najma pri kasli. ze ukludnuje a zmiernuje priebeh choroby. nebude ho moc dusit. a fensitl sposobuje aj spavost, tak mi mala ked je chora aj 2-3 krat denne pospi.opytaj sa doktorky urcite ti povie aby si mu dala. fakt to pomoze.tym mu neublizis, my sme mali brat trvalo, ale berieme pri alergii zyrtec a to je tiez antihistaminikum, tak sa nemozu paralerne.

nasej ninke idu 4 stolicky tak je taka zla,stale place, zuri... 3 uz vysli. a 4 sa prediera. tak ju musi moc boliet.este som ju taku zlu nezazila. no chudatko ☹ a aj dedko s babkou su na dovolenke tak smuti asi, uz ich nechce ani k telefonu, vzdy jej je do placu.

veronika13
17. aug 2008

fenistil je fakt taký dobrý? my sme ho mali pri popálenej rúčke, odvtedy som nepoužívala. Koľko jej tých kvapiek dávaš denne pri chorobe?

nenka83
17. aug 2008

malo by sa podla veku, tam je to napisane. ja davam 3 krat denne 10 kvapiek. ked uz jej je lepsie tak 2 krat 10 kvapiek. je vazne dobry!

majdiska
17. aug 2008

nenka ďakujem. zajtra zbehnem do Dlhej na biku, lebo nám dochádzajú kvapky od kašľu, tak si ho kúpim 🙂
inak plávať nejdeme, lebo sme obaja chorí - teraz ma nakazil malý 😖 a už mám i ja nádchu...
a vyšla nám hore prvá jednička.. konečne malý nebude vyzerať ako upírik 🙂 😀

veronika13
17. aug 2008

inak baby, nemáte pocit, že sa tu bavíme len o detských chorobách? nehovorím, že si nemáme poradiť, ale aj o inom by sme mohli, a ešte o tom plaváni 😀 ako fakt, už dlhšie mám ten pocit.
nemajte mi to za zlé, že sa takto do vás navážam, no malo sa bavíme o sebe navzájom, píšem si s vami už relatívne dlho, no v podstate vás skoro vôbec nepoznám, ako jasne, nestretli sme sa, ale aj z písania sa dá veľa vycítiť a okrem bolulky naozaj žiadnu skoro nepoznám 😀 zato kedy ste mali deti choré viem presne 😀 😀 tak napr. čo robíte preto, aby ste sa vašim polovičkám páčili? lebo ja nič 😖 a mala by som, pomohlo by to našmu vzťahu. U kaderníčky som nebola ani nepamätám, kozmetika mi zväčša len stojí v skrinke, tak som rozmýšľala, žeby som sa mala o seba viac starať, aj kvôli sebe, svojmu sebavedomiu a aj kvôli mužovi, nech vie že sa chcem páčiť. Ako ste na tom vy?

nenka83
17. aug 2008

jeeej veronika super tema. ja moc kozmetiky nemam, len nivea krem, aknecolor, tiene a spirala, a vonavka a deo. to je moja kozmetika. no a chodim na nechty, a to hlavne preto lebo od detstva obhryzam ale to tak ze mam az krvave nechty... 😠 tak od teraz uz mam umele.raz som si ohryzla aj tie, no uz sa krotim. no a po dome chodim ako supak.ale uz som si kupila take domace oblecenie cez mmb, len este mi neprislo. a kadernik, chodim, ale nic extra, len podstrihnut. a oblecenie? v poslednom case som lakoma na seba, radsej kupim malej.

a vasi muzi vam nieked povedia ze sa mu pacite, ze ste dnes kocky, alebo tak?? moj vobec!!! a odkedy som dokojila moje didy su velke NULKY. tak aj to ma trosku mrzi v poslednej dobe ☹

bolulka
17. aug 2008

jeej, veronika aj ja sa pridavam..

ja si plasnem iba corektorku na moje mega podkovy pod ocami, co nejak nepomoze a spiralu.. tot moja vizas 😀 no a kadernik - dvakrat som bola posledne razy a povedala som dost.. a znova farbim a striham sama.. odbuka-dobuka 😀

no ci sa mangelovi pacim, to uz tiez pochybujem.. nejak nedava najavo.. no dlho spolu nebyvame ako robi na dome, tak ked sa v nedelu vidime, aj mi nejaky ten kompliment v poslednej dobe hodi a dobre to padne..

jaaj, oblecenie napodobne.. mne je luto vyhodit co i len za tricko, no malej nakupujem ako zmyslov zbavena.. keby som si aspon pre seba daco dokazala tak ukradnut, no nejak ma nepusti svedomie...

bolulka
17. aug 2008

jaaj a to domace oblecenie.. keby ste mna videli, tak zaplacete 😀 to je strach a hroza.. z tricka a z teplakov mozete citat co som posledne dva-tri dni varila a davala jest malej... po tych dvoch-troch dnoch je to take spinave, ze uz ani povodnu farbu oblecenia nepoznat a tak to smarim do pradelnika a statocne spinim nove domace oblecenie.. no a ako pridem domov, tak vlasy vypnem, co sa mi absoluut nehodi 😝 a chodim v tychto handrach.. zrkadlo radsej obchadzam, tak sa ani necudujem muzikovi, ze doma o mna nezakopne 😀 😀 😀

veronika13
17. aug 2008

ja som tiež taká, že sebe nekupim, radšej malému 😅 môj mi komplimenty moc nehovorí, ale keď sa mu zadarí, tak poteší, no uvidím, chcem niečo spraviť s mojim ksichtom a nejako inak sa začať česať a uvidím či to padne na úrodnú pôdu 😀
bolul ako sa striháš sama keď maš dlhé vlasy??

nenka83
17. aug 2008

veronika man vzdy mamina strihala, normal do rovna, no potom som sla ku kadernicke a teraz ona, trosku do postupna. no neviem, zacali mi zas padat vlasy, tak mam depky...
a co by si chcela vymysliet , novy make up? a farbis si vlasy?

mne treba obocie vytrhat, mam ako breznev.no sama si neviem. tak mi treba zajst dakde.

bolulka
17. aug 2008

veronika, pridem pred zrkadlo a chytim jednu hrcu vlasov, cvaknem, druhu hrcu vlasov a cvaknem a tak kym nie su po celej dlzke ako tak zkratene.. oni sa mi tak trocha vlasy krutia, tak mi schody nevidiet 😀 niekedy pride mangelik a zarovna ak som to moc krivo... no ked ma naposledy kadernicka tak som sa tak zvlastne citila - ako keby som mala divne vlasy a ked som si ich zarovnala po svojom, hned som sa citila vo svojej kozi 😀

bolulka
17. aug 2008

nenka, vsak to nie je strasne vytrhat obocie.. prid pred zrkadlo a to co tam trci, z povodnej linky - to vytrni...

veronika a neboj, tie vlasky skrat - to zas dorastie a oni tak obzivnu - ver mi, casto ich kratim.. 😉

nenka83
17. aug 2008

no to je boluk, ja mam obocie ako jezko! vies ako to boli??? pri kozmeticke mi len tak slzy tecu a chce sa mi kychat 😖

bolulka
17. aug 2008

no ja to uz ani necitim.. keby mi to robil niekto iny, asi to bude boliet.. ked si clovek robi nieco sam, menej ho to boli.. 😉

veronika13
17. aug 2008

nenka, ja mám na to zlepšovak, ale nesmejte sa, ja si obočie upravujem strojčekom, takým obyčajným manuálnym so žiletkou, no tá žiletka nie je taká vystrčena, tak sa neporežem a je to bezbolestné, trocha cviku to chce na začiatok, a hlavne jemné pohyby, lebo stačí aby sa trochu ruka šmykla a už je obočíčko v ťahu no ale, keď získate cit, potom to je ľahké, rýchle, bezbolestné 🙂
sama sa ostrihať to som tiež kedysi robila, teraz akosi nemám odvahu, asi zájdem ku kaderníčke, nech mi vlasy trochu prevzdušní, skráti trochu...

majdiska
18. aug 2008

ahojky,
tak čo sa týka mńa, tak makeup mám ešte nemynutý z práce - tak ho pomaly dotláčam a inak si dávam už skoro minutý korektor. kozmetiky mám dosť veľa - pozostatky z práce a teraz to nie je kde míňať.. a asi ani nemám kôli komu sa machliť... a u kaderníčky som bola naposledy pred pôrodom - tak dva týždne 😀 . momentálne žiadny zásah, nič s vlasmi nerobím.. aj ked vyzerám s nimi hrozne... a obočie si upravujem sama, hoci dakedy by som tak strašne chcela ísť na kozmetiku, oddýchnuť si poležať si... 😵 vecičky si kúpim sebe i malému, hlavne z MMA, tam sa dá dakedy vymáknuť dobrá cena.. alebo z MMB.. 😉
a čo sa týka vzťahu, tak momentálne hlboko pod bodom mrazu. kamarát môjho manžela sa rozviedol, lebo ho podvádzala žena a teraz môj mužíček hľadá všetky príznaky nejakej pseudonevery v našom vzťahu. som z toho maximálne vytočená a už fakt nemám chuť sa s ním o niečom baviť... 😖 😝 proste je to šialené a teaz sa začína vypytovať na krízu vzťahu - no asi len ja mám krízy, lebo on to vôbec tak nevníma... no škoda rečí 😠 😠

veronika13
18. aug 2008

majdiska, tak to nezávidím, a on je žiarlivý?

bolulka
18. aug 2008

majdiska, neboj.. to je asi normalna reakcia, ked zisti clovek co sa deje jeho kamaratovi, o com by ani netusil 😉

vsak mu daj maleho a nech si skusi popri tom najst nejaku milenku 😀