Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

tretulka
7. sep 2008

bolulka, Martinkove kamaratky Emka a Kristinka 🙂 , ale malovala som aj ja 😀

veronika13
7. sep 2008

bolulka, nič si z toho nerob, je zdravá a to je hlavné, ja si už ruky necítim, keď ho mám nosiť 😀

majdiska
8. sep 2008

aj môj je taký chudučký a čo spravím. jesť mu chutí ale má aj hodne pohybu - neobsedí 😉 . túto noc spal strašne zle, do polnoci ešte ako tak v postieľke ale po polnoci horor, len plakal a vrtel sa. kuknem, či mu nejde další zúbol 😒

bolulka
8. sep 2008

no moja pred pár dňami zázrakom skočila na 9,0.. celý jeden mesiac sa nepohla z 8,8.. a vcera vecer skocila na 9,3.. dokopy je to za tyzden pol kila.. viete aka som stastna? ani si to neviete predstavit.. taku radost mi uz davno vaha nespravila 😀 este 0,3 a konecne ztrojnasobi vahu.. 😝

bolulka
8. sep 2008

jeeej, tretulka.. kraaasne ste oslavili Matkove narodeninky... blahozelame...

inak co povies, ked mas takeho uz velkeho chlapca.. bol by uz suci do skolky? ja totiz idem asi predsa len do tej praci v jej dvoch rokoch.. druhe babatko sa nam nezadarilo.. 😔

anicka
8. sep 2008

veronika má pravdu, podstatné je že sú naše deťúrence zdravé. Či už sú trošku nad "štandard" alebo pod "štandard" 😀 Neviem kto tie normy stanovuje podľa mňa je podstatné, aby dieťatko prospievalo a bolo šťasné. 😉

anicka
8. sep 2008

tretulka, tie fotky sú super. My sme tiež fajne oslávili, ale fotila sestrička a tá my dnes odišla na intrák do Blavy aj s foťákom, tak musím počkať kým príde 😉

anicka
8. sep 2008

ach jo tá moja gramatika jasné že to druhé my má byť mi 😎 😀

tretulka
8. sep 2008

bolulka, este raz dakujeme za gratulaciu 😵 ...no veru, oslava bola paradna, koncili sme o nejakej deviatej 😎

mna sa uz par ludi pytalo, ci ide Martinko do skolky, nastastie ja to riesit teraz nemusim ...ci je suci do skolky... to zavisi od dietata, myslim, ze maly by si zvykol, je velmi spolocensky a ma deti rad, aj ked by mu zo zaciatku maminka chybala...ved napr. vcera som isla vecer do kostola a on zostal s tatinom vonku, ze sa budu hrat a kreslit si kriedami a len co som zasla, maly sa pytal, kde je mama a smutne si sadol tatovi na kolena a hodinu sa
nepohol, len smutne konstatoval, ze mama lala/akoze som v kostole 🙂 /, pide potom...mama moja...

k tej vahe, ja som sa tiez vzdy potesim, ked Martinko priberie 😀

a bolul...vsak sa este moze zadarit 😉 , len sa na to velmim neupinaj , ja viem, ze sa to lahko hovori, ale isto to pomoze

anicka, mas pravdu, najdolezitejsie je, ze je dietatko spokojne a zdrave 🙂 ...a tu gramatiku Ti prepacime 😀 😉

lubecka
8. sep 2008

ahojte maminy, chcem sa s vami skusenejsimi poradit 😉 mam takyto problem, malu po kupani nakojim, dam do postielky v polospanku, este na mna pozrie, odidem,pekne zaspi.. ale do pol hodiny je hore 😠 s obrovskym placom, nicim ju neutisim, ani cumel, ani kyvanie postielky, musim ju zobrat na ruky a tak ucicikat, ale tak aby uz poriadne zaspala a potom ju dam do postielky.. ked ju len v takom polospanku este s mrnkanim dam tak opat reve ako sirena.. nechcem to takto robit, ale co mam robit. 😒 ked inak to nejde, neutisi sa.. neviete nejake finty, co by mohli zabrat, alebo robim nie zle? 😖

bolulka
10. sep 2008

majdiskaaa, kde si.. vsak som zvedavaaa... no ja som dnes bola v tom Janosi.. tam si dala, nie? uz som vypisala prihlasku na ten marec a tak mi to prislo, ze budu mat isto volne.. 😕 ale akesi je to tam o nicom.. vonku jedno pieskovisko a jedna smykalka.. no chcela by som to vidiet dnu.. 😒

veronika13
10. sep 2008

lubecka, no mne na takéto plače pomohlo, nechať ho vyplakať, ale prísť ho utíšiť, no nevyberať z postieľky a odísť, niekedy som musela prísť aj 5x, ale potom zaspal a zmizlo to. Utíšiť, pohladkať, pobozkať, aby vedelo, že ho ľúbiš, ale potom odísť. Pokiaľ nemá nejaké bolesti,hladné neni, tak len vymýšľa a vynucuje si pozornosť. Nám toto pomohlo, niekto je proti tomu plaču, ale inak to nešlo

lubecka
10. sep 2008

veronika, skusala som aj toto, ak to pises, ale nepomahalo, aj 15x som bola pri nej, lenze ona sa zacala z toho placu potom zachadzat, hladkanie, pobozkanie nepomahalo, prestala mi dychat, tak som ju musela brat na ruky..

no, ako som sem napisala, druhy vecer uz spi vkuse, bez placu 🙂 ani len nemrkne, pritom to trvalo uz vyse mesiaca..
nabuduce ked budem mat nejaky problem, tak tu opat napisem a ono sa to vyriesi samo 😀 😀

majdiska
10. sep 2008

ahojky,
bolulka akurát sme prišli domov, skôr sa mi písať nedalo, lebo brat si zobral notbook so sebou do školy a len včera sa vrátil ale dodnes ho nevytiahol, tak som sa mu nechcela hrabať vo veciach 😉
no čo sa týka Jánoša, tak ja som bola dnu - mne sa celkom videlo, hlavne pevný program pre deti a prerábajú to tam a je to tam celkom moderné.. a tie postieľky ako v tej rozprávke - Neberte nám princeznú... no hej pieskovisko je tam len jedno, ale v Detskom svete je to to isté a ešte je to hned pri ceste.. ale je to oplotené a možnosť výbehu je dosť veľká... a možno i na to pieskovisko príde dakedy rad.. a čo ti povedali v Jánošovi? zoberú ti ju? my tam máme prihlášku už vyše mesiaca..
no a bola som aj na tom Bysterci. volá sa to tam Občianske združenie Sedmička. ale nemám dobré správy. rozprávala som sa s riaditeľkou - tak ako vždy že malý je moc malý a potom mi aj tak povedala, že od nového roku to idú rušiť, lebo sa zmenila vyhláška a oni majú problém ju splniť. deti čo majú v OZ preradia do škôlky.. a že ak sa dačo zmení, mám jej nechať mobil že sa mi koncom roku ozve. prihlášku som nevypisovala. tam by to mesačne stálo okolo 2tis. sk.. 😒 ale je to tam dosť neisté, takže neviem...

majdiska
10. sep 2008

lubecka to je dobre že sa to vyriešilo. môj malý to robil takisto, tiež tak plakával a nevedela som čo s ním. skúšali sme fúkanie do tváre a nič.. potom to samo prešlo.. a teraz je to horšie preto, lebo sa o pol noci zobudí a mrví sa a vrtí a nie a nie spať. to ho zoberiem medzi nás a len sa hemží a nespí a to pritom už spí len raz do dna 2 hod. no nechápem 😒 😝 a stáva o 7h. 😝

bolulka
10. sep 2008

majdiska, a kolko to vlastne stoji v Janosovi? no ja som ju dala na marec, tak to od nich vyzeralo, ze jasne ze bude volne.. tak som to pochopila.. ale som si tam napisala uz novu adresu, a budem si ju prehadzovat asi az za mesiac, tak dufam, ze mi postu posielat nebudu 😝 bo mi pravdepodobne nedojde.. ale asi si ju idem uz dat prepisat..

lubecka, presne som si to myslela.. ono ked som aj ja nejaku vec napisala, zazrakom vymizla 😀 😀 😀

moja dva dni vstava o siedmeeej... a to vstava okolo deviatej vzdy... ja neviem co sa jej robi a to je pritom este tma 😔 (takze teraz sa budem modlit, aby to zazrakom vymizlo) 😀

majdiska
11. sep 2008

no bolulka mne to tiež na začiatku tak pripadalo, že nema problema. lenže mne povedali tie pani učiteľky a nejaká tuším zastupkyňa - lebo tam riaditeľka nebola, že mám prihlásiť, a že oni sa musia k prihláške vyjadriť. no a vyjadrenie vyše dvoch týždnov nechodilo, tak som sa tam zastavila sama. a to som hovorila potom s riaditeľkou, že majú plný stav a že nevedia, či ho zoberú a tak.. a že sa mi vyjadria dakedy koncom roku 😒 😠
s kým si rozprávala ty?
no čo sa týka spánku, tak malý už dva dni v noci prdvádza totálkny horor - nespí a len plače od polnoci vkuse 😠 . a vstával tak o 6h a teraz sa to posunulo na 7h, s tým že už doobeda nespáva - sám si odvykol. poobede tak spí zo dve hodiny.. 😒 idem mu skúsiť dať na noc Nurofen, možno mu idú zúbky, alebo čo.. no fakt neviem.. a sa mi zdá že začína mať znovu hnačky... 😝

veronika13
11. sep 2008

Riško mi ochorel, v noci mal 39 horučku, teraz má tiež zvýšenú,akurát zaspal, tu je to na hovno, lebo doktorka nerobí každý deň, dnes napr. nie a včera hlásili v rozhlase, že v piatok nebude ordinovať a v pondelok je zas sviatok, takže paráda☹ dúfam, že mu to prejde, lebo ani nekašle dáko, ani soplík, len párkrát dneska kýchol... len ta teplota, pritom včera mu nič nebolo.Ale vpondelok sme boli u našich a oco, bol chorý, tiež mal teploty, tak to možno od neho chytil☹

bolulka
11. sep 2008

majdiska, s riaditelkou a nejakou ucitelkou.. no neviem.. uvidime. .ale nic mi nepovedali, ani ake vyjadrenie, iba ze sa potom stretneme a povieme si viac ako to tam chodi.. 😒

veronika, drzkame palceky aby to bola len nejaka vyroza.. 😉

veronika13
11. sep 2008

hej, vraj je viroza rozšírená, tak dúfajme, že ako prišlo tak aj odíde

majdiska
11. sep 2008

tak to ma podrž ... no ako nech sa nehnevajú, ale nech potom na nete nedávajú bludy, že berú deti od 1 roka ked to tak nie je a nech ma láskavo nevodia za nos 😠 😕 😠
veronika prajeme skoré uzdravenie, možno je to len 6. choroba a tá sa rýchlo vylieči 😉

tretulka
11. sep 2008

veronika, prajeme skore uzdravenie...my zas hnackujeme, nastastie to nie je velmi akutne...Mm prisiel z prace nejaky uboleny, vraj 5 ludi z roboty je uz doma s crenou chripkou, normalne som sa naplasila...raz sme si to odzili, stacilo ☹

veronika13
11. sep 2008

majdiska, bodaj by si mala pravdu, no včera som mu aj na krčku nahmatala malé uzlinky, kedysi nám kvôli tomu doktorka brala krv, bolo to v poriadku, nezmizli mu tie staré a teraz na krčku som našla. Ma to vyplašilo, zajtra idem do Dk k doktorke

anicka
12. sep 2008

veronika prajeme skoré uzdravenie 😉
majdiska, bolulka: to je nejaké zvlášne s tou škôlkou 😕 Myslím, že tam majú riadny chaos. Dúfam, že sa Vám podarí, aby Vám tam detičky zobrali, keď to budete potrebovať. Normálne som doslala strach, že keď budeme chcieť dať Maťku do škôlky skôr ako to urobíme. 😔

emmka3
12. sep 2008

Ahojte kocky, tak som sa dlho neozvala, ze bolulka 😉 a neda mi nenapisat moj nazor na prijmanie deticiek do Janosa:

Ja si myslim, ze nas Adamko bude mat troska smolu, ze v tom januariybude este taky malicky, lebo aj ked sme tam boli a rozpravali s riaditelkou, ta povedala, ze prijmaju prednostne deticky 2-3 rocne a uplne ich chapem, ze este Majdiske nepovedali, ci maleho zoberu takto skoro pol roka dopredu .. spravaju sa trhovo, lebo v tom january uvidia, ci sa im naplni stav vacsimi detickami a ak nie, tak maleho zoberu, ale ak budu mat plny stav tak mame asi smolu, aj ked tam mame prihlasku uz dlho ... 😅 Jednoducho su sukromnici a nebudu si robit starosti s dropcom okolo ktoreho sa treba omnoho viac tocit ako okolo vacsich deticiek ... tot moj nazor a tiez si myslim, ze je skoro hadzat flintu do zita a uvidi sa zaciatkom roka ako to nakoniec dopadne ...

emmka3
12. sep 2008

Jejej, a uz som 25tt a vcera som Ti bolulka povedala, ze 24tt ... normalne v tom stracam prehlad 🙂 Sak ako som doma ani neviem ako dni idu, vsetky mam zatial rovnake 😅

bolulka
12. sep 2008

emmka, viem o com hovoris.. 😉 ale tie nakonci budes vediet na den presne 😀 ak nie na hodinu 😀 😀

majdiska
12. sep 2008

no emmka, však som ti vravela, že tie učiteľky mi povedali niečo iné a riaditeľka niečo iné... kto sa má v tom vyznať? dokonca aj tá čo ju zastupovala vôbec nehovorila o tom, že tam nepatríme - ochotne mi ukázala priestory, vysvetlila denný program, proste všetko.. preto tomu nerozumiem 😖
a dnes sme boli s malým tu vo škôlke na pieskovisku. dohodla som sa s p. učiteľkou, že môžme s malým prísť do skôlky vo štvtok o 10h. vôbec sa nebál, kričal po deťoch, s jedným dievčatkom sa prechádzal za ruky a ked som s ním chodila a oni šli už dnu, tak šiel za nimi a buchal na dvere. ked sa mu tí drobci ukázali tak sa na nich smial.. no sranda 😉
ozik bolulka, zabudla som ti napísať že u Jánoša to stojí cca 3200,-- sk mesačne aj so stravou - celý deň. 🙂

veronika13
12. sep 2008

súhlasím s emmkou, asi to tak bude, to ich zmýšľanie, ale verím, že ho zoberu, keď je taký spoločenský 🙂

emmka3
12. sep 2008

bolulka, uz nech je december a mam prehlad 😉