Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

janciaa
3. nov 2008

ahojte babulky chcem sa vas opytat ako to je s tym kupanim v parku utorky su pre deti

nenka83
3. nov 2008

lubecka tak aj ja gratulujem!!!! 😵 😵 😵 😵 😵 a co si studovala?

Janciaa hej utorky... ale asi sa da ist aj bezne ine dni, len bez instruktorky potom. ja by som chcela ist zajtra, dufam ze pekne vsetko postihame.

janciaa
3. nov 2008

aj ja by som chcela ist zajtra no uvidim ako to stihnem ale ak tak okolo stvrtej 😖

lubecka
4. nov 2008

dakujem nenka, v BB ekonomiu.. perfektny pocit mat to po, vsak? 😉 zrazu kopec casu 😀 inak, my sme polospoluziacky 😀 chodila si na zakladnu do vedlajsej triedy ako ja, ak sa nemylim 😉

bolulka
4. nov 2008

janciaa, no iba doobeda je plavanie s instruktorkov.. my sme boli a bolo perfektne.. konecne nejake vzrusenie pre moje zlaticko.. a nenka teba kde? 😕

janciaa
4. nov 2008

no skoda dnes sme to nestihli bolulka pojdes aj buduci tyzden mam volno v praci tak by sme isli

bolulka
4. nov 2008

pojdeme ak budeme zdravi... to mas fajnu pracu.. 😉

majdiska
5. nov 2008

ahojte,
akurát sme sa vrátili z DK. boli sme i plávať, a bolo super - malého som nemohla dostať z vody. ktoré idete v pondelok fotiť? myslím toho umesleckého fotografa 😉
bolulka, kukla som na tvoje fotočky, pekne to už máte porobené. normálne neverím, že sa dá také dačo urobiť z podkrovia 🙂
inak ja som mala dnes den na ... no nevyjadrujem sa... horšie už nemohlo byť... vyzerá to tak že budem nútená sa vrátiť do práce do NIžnej a že moja nová praca padá... no je mi z toho fakt nanič 😖 😒 ☹ uvidím čo sa bude diať....

bolulka
5. nov 2008

majdiska dakujeme.. preco ti pada praca? 😕

janciaa
5. nov 2008

akeho fotografa?

majdiska
6. nov 2008

no bolulka, jednoducho je to v prdelke - aj tak sa to dá povedať veľmi jemne.. jednoducho som sa na niekoho spoliehala a nič z toho nie je. a tak som sa veľmi tešila, že budem robiť v DK a že malý bude chodiť do jasličiek medzi detičky... a nič z toho nebude ☹
janciaa 10.11. by mal v domčeku na Bysterci fotiť umelecký fotograf malé deti - fotky sú vo veľkom formáte, potom nejaký kalendár a tak.. a malo by to stáť 300,-- sk. neviem či pôjdeme, no uvidím 😉

bolulka
6. nov 2008

no ja sa stale modlim aby som sa od decembra dostala do prace. uvidime.. 😝

anicka
6. nov 2008

majdiska to s tou robotou ma mrzí 😢 A už sa Ti to nebude dať nijako vybaviť? 😕
bolulka budem držkať palčeky, aby tá robota bola 😉

No my sme "maródi". V pondelok som ochorela ja a včera to chytilo aj Maťku. Tak sme dnes boli u Dr. povedala, že zatiaľ to vyzerá na sopolíky, ale že má nastrieknuté aj hrdielko, tak že uvidíme, čo sa z toho vykľuje. 😔 Dúfam, že sa mi podarí ju poliečiť, aby sa to nezhoršilo a nemuseli sme brať ATB.
Podarilo sa mi ju uspinkať, ale keby ste ju chúďaťko počuli ako chrapká 😢 😢 😢 . Odsávam je poctivo spolíky i keď pritom plačeme obidve, no aj tak jej to tam v zadu nekde zostáva dráždi ju to. Ach jo tieto choroby. 😔 😔 😔

bolulka
6. nov 2008

anicka, tak to ma mrzi.. dufam, ze sa vam rychlo polepsi. toto chrapkanie poznam aj ja.. inak odporucam odsavacku na vysavac.. nestihli sme pri nej ani plakat 😉

drzkame vam palceky, aby ste rychlo boli zdravucky.. 😉

lubecka
6. nov 2008

pracechtive 😉 mamicky nebojte, vsetko bude OK, mozno sa vam naskytnu este lespie ponuky

anicka, skus sprej Physioner, Neska mala tie sopliky tak vzadu, nedali sa jej odsat, a ked som pouzila tento sprej, hned na druhy den to mala ciste, a od vtedy nemala spoliky vobec, a to je uz dlha doba..

majdiska
7. nov 2008

ahojte,
hlási sa prácuchtivá mamička 🙂 , no už mi odpísali z práce a je to asi v tomto zmysle:
momentalne mame na ekonomickom oddeleni, plny stav. Ci budeme mat plny stav aj vo februari, to Vam neviem v tejto chvili potvrdit. Skuste sa ozvat v januari. Mozno sa uvolnia miesta aj na inych oddeleniach vhodne pre Vas.
no to vyzerá, že sa mi možno s ekonomickou školou ujde i pozícia upratovačky 😝 .. je to viac menej choré, že mna s praxou chcú dať na iné oddelenia, ktoré vôbec nesúvisí s ekonomikou...
anicka prajeme skoré uzdravenie, nebude to zo zúbkov? nám sa už prerezala 3. trojka. a tiež sa to tak prejavovalo. tak už´mám sa v priebehu 2 týždnoch prerezali 3 zuby, celkovo ich je už 11 😀 a ani jedna stolička, len očné 😉

bolulka
7. nov 2008

majdiska, tak toto je svinstvo.. a vraj sa mamickam po materskej drzi miesto.. vsak ta co ta zastupuje by mala odtial vypadnut, si myslim.. toto je snad sen.. 😠

ja sa teraz uchadzam o jedno docasne miesto - pani ide na matersku a je mi vyslovene jasne, ze v pripade ze uspejem na vyberovom konani, v den, ked sa mamicka bude chciet vratit, moje dni su zratane..

navyse mam pocit, ze je v zakone jasne stanovene, ze do troch rokov materskej ti musia pri navrate zabezpecit pracovne miesto v tvojej kvalifikacii. a nie ti napisat, ze momentalne nie je volne 😠

janciaa
7. nov 2008

no bolulka to miesto ti su povinny drzat iba pol roka potom je to na zamestnavatelovi co urobi a kde chces ist do robotky

bolulka
7. nov 2008

no ano - povinny su ti drzat to miesto, ktore si mala do odchodu na materskej. .ale do troch rokov su ti povinny poskytnut miesto ked si poziadas..

veronika13
7. nov 2008

s tými robotami je to hrozne, už sa bojím,keď to budem riešiť aj ja 😖

veronika13
8. nov 2008

ženy, kde ste? vikendujete? 😀

emmka3
9. nov 2008

ahojte, ja len k tym pracovnym miestam na ujasnenie ... zamestnavatel je povinny drzat presne to iste pracovne zaradenie pol roka a potom, ked sa mamicka rozhodne nastupit po pol roku, uz ju nemusi zaradit na tu istu pracovnu poziciu, do 3 rokov by jej mal drzat len miesto ale zaradit ju moze inde ... takze napr. ked majdiska robila na ekonomickom a rozhodne sa nastupit po roku a stvrt, tak uz jej nemusia dat miesto na ekonomickom, ale maju povinnost jej ponuknut inu poziciu, napr. na inom oddeleni .. ale to asi ziadna z nas by nechcela, aby napr. z ekonomickeho bola preradena na personalne o com nema ani sajnu ... to len ako priklad 😉

anicka
9. nov 2008

lubecka: ten Physioner je ozaj dobrý 😉 už chrapkáme len trošičku a hádam už aj vyzdravieme.

Maťka je už celkom OK, ja ešte pokašliavam. Ale už to dobehol aj ocka. Takže sme "maródi" už všetci. 😔

A toto počasie, to je tichý úžas. Nie že by mi vadilo, že svieti slniečko, ale mylsím si, že také jemné mrazíky by aspoň trošku vyhlušili tie bacile a výrusy.

S tou robotou je to riadne hlúpe, že Ti zamestnávateľ drží tvoje miesto len pol roka. Veď povedzme si reálne koľko tých mamičiek ide dnes po pol roku od dieťatka. Ozaj len tie ktoré naozaj nemajú inú možnosť. Myslím si, že väčšina mamičiek ostavá aspoň do dvoch rokov, tak by to aj v tom zákone mohlo tak byť. No ale čo už.

majdiska: tak budeme držať palčeky, aby sa to nejako podarilo a mohla si sa vrátiť tam kam "patríš" 😉

Inak u mňa to tiež s návratom do roboty nevyzerá práve ružovo. Mám od šéfa síce sľúbené, že mi bude držať miesto nech už sa rozhodnem na materskej zostať akokoľvek dlho, ale táto finančná kríza riadne zamávala aj s našou firmou. Prepúšťa sa. Takže ja momentálne neriešim, či mi zosatane moje miesto, ale či sa vôbec budem mať kam vrátiť. 😔 Hádam sa to za rôčik, dva dá nejako do poriadku a bude dobre. 😉

veronika13
9. nov 2008

ahojte, mám taký chúlostivý problém, len neviem či mi poradíte, keďže tu máte väčšina dievčatká.
tie čo máte chlapca prevliekatete predkožku? lebo nám Dr. kázala, tak prevliekam, zo začiatku to bolo v poriadku, len teraz keď mu to pri kúpeli robím, tak akoby mu išla trolinku krvička a to neťahám nasilu alebo veľa. A nejde mu to úplne, teda nevidno celý žaludík. Pôjdem s tým za Dr. len som chcela vedieť akú máte skúsenosť vy

majdiska
10. nov 2008

veronika, no nám takéto dačo ešte dr. nepovedala. ja som to pomaly skúšala malému stiahnuť, ale ešte to nejde, tak to nerobím.. ale ked budeme najbližšie v poradni tak sa na to opýtam - t. j. v decembri 😉
inak s tou prácou to vychádza tak, že keby si chcel človek udržať pozíciu, tak by musel nastúpiť v piatich mesiacov veku dieťaťa 😝 , čo je podľa mńa strašne skoro..
emmka, ja sa nebojím na personálne, mna skôr desí, že by ma dali niekde na marketing, alebo do skladu - čo ja nemám ani páru o čo tam ide, kedže robím úžovníctvo 😒
anicka prajeme skoré uzdravenie. my zajtra ideme plávať, už sa teším, lebo malý lezie do každého umývadla, kde počuje člapkať vodu... a teraz má novú zábavku, má takú motorku z Fischer pricu - s tým slniečkom vpredu, čo hrá a dá sa jej ten zadok rozopnúť a slúži to ako na chodenie..- odrážadlo. teraz ju všade ťahá za sebou, kedže nechodí, tak to vyzerá dosť zábavne.. všade kde ide, tak ide štvornožky on, potom hrajúca motorka - odrážadlo.. a najvačšiu šou mám, ked mu odpadne koliesko alebo nemôže prejsť cez prah, to sa ujeduje až až 😀 😀 😀 ale vlezie s nou i do kúpelky, no všade kde sa hne a ked mu ju zoberieme, tak reve ostošesť 🙂 😀

emmka3
10. nov 2008

majdiska, ja som tam preto napisala 2x, ze je to len priklad aby si aj ty pochopila, ze to personalne je len priklad 😉 a ze som nepopisovala tvoju situaciu ...

emmka3
10. nov 2008

anicka, tak to verim s tou pracou, mna tiez napadlo ako to je asi u nas vo firme, lebo az 96% vyroby islo na zahranicne trhy a tam bol iste pokles ... ale mne skoncila zmluva takze navrat vobec neriesim ...

veronika13
10. nov 2008

moja ty rieš len svoje tehu a pôrod 😀

janciaa
10. nov 2008

boli ste na tom foteni my sme strasne chceli ist ale mala nam chytila chripku tak sme radsej nesli 😖

emmka3
11. nov 2008

veronika, este nestras s porodom ... som sa pred niekolkymi dnami vratila z nemocky po udrziavacke 😒 uz mame za sebou aj liecbu na plucka, keby si to chcel maly rozmysliet a pytal sa na svet prv ale hadam to do decembra vydrzime, uz aj preto, ze nechcem doma skorpiona 😉