Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

veronika13
3. jan 2009

emmka, to som rada, že máš dobrú skúsenosť s pôrodom, druhé porodíš ani nebudeš vedieť ako 🙂 tiež patrím do Hrudovej "partie" 🙂
len tak ďalej, nech je malý poslušný a spinkací

bolulka, super, že to Klauka tak super zvláda, kedy nastupuješ?

majdiska, no s tým sporákom to "poteší" to ti verím... a k tomu zatečeniu, mne zas napadá kopu ingrediencii 😀 za sporák, mám starý plyňák a bojím sa s tým hýbať, aby to nebuchlo, tak keď to bude niekto odťahovať, tak tam budú vidieť náš jedálniček za 3 roky môjho varenia 😀 ja pritom radšej nechcem byť

tretulka
4. jan 2009

bolulka - no ja ho veru zatial nemam v plane davat do skolky, az od troch rokov 🙂

bolulka
4. jan 2009

tretulka, to je dobre.. Klaudii strasne chybali deticky a spolocnost.. a nasmu rodinnemu rozpoctu peniazky... som zvedava, aka bude spokojna, ked tam budu zajtra konecne aj nejake deticky.. 🙂

veronika13
5. jan 2009

bolulka a ty kedy nastupuješ?

bolulka
5. jan 2009

veronika, v pondelok 12-teho, ak teda pojde vsetko podla planu.

no tak dnes sme uz v skolke mali deticky, Klaudia papkala aj obedik (zatial len co sme si doniesli, lebo do stvrtku sa tam nevari), boli vonku a tiez si umyli zubky (jej obluena cinnost 😀). Ked som po nu prisla, tak sa rozbehla s usmevom, ze ma vystiska, ale v polovici cesty si to akosi rozmyslela, a chcela sa vratit do triedy. no ale nakoniec predsa len laska k mamicke zvitazila 😀 sla domov preradostena, o vsetkom mi rozpravala.. som rada ze sa jej tam paci..

veronika13
5. jan 2009

bolulka to je perfektné, že to tak prijala, neboj aj ty si zvykneš na robotku, a budeš sa každý večer na ňu tešiť 🙂

lubecka
5. jan 2009

no toho sa tu udialo 😉
takze postupne, emmka gratulujeeeeeeeeeeem, nech sa vam dari, hlavne malinkemu, nech je zdravy, dobre papa, kaka, spinka 😉
a vam vsetkym, sicve oneskorene, ale prajem vsetko naj naj naj v novom roku, nech sa vam a detickom dari podla vasich predstav 🙂

bolulka
7. jan 2009

jeej anicka, mate nove fotocky.. no malinka je podarena.. taka mala digrica 😀 velmi pekne vam spravili aj tie umelecke fotky.. 😉

anicka
7. jan 2009

boluka ďakujeme 😉
Ešte som dohodila zopár nových fotočiek, tak potom ak sa Vám bude chcieť urobte kuk. 😵
To je super, že sa Vám v škôlke páči, nech Vám to vydrží. 😀 😉

bolulka
7. jan 2009

no ale je podarena.. na spapanie.. tiez je taky maly certicek, co? 🙂

anicka
7. jan 2009

keby len malý čertíček vie byť aj poriadne čertisko 😀

bolulka
7. jan 2009

😀 neboj, nie ste sami 😀

majdiska
7. jan 2009

anicka super fotočky, maličká je krásna 🙂

majdiska
7. jan 2009

aj malý je taký luciferík , a poriadny 😀 včera u našich krmil rybičky - videl starkú ako to robí, len s tým rozdielom, že do akvácia hodil celú nádobku s krmivom... a tak bol tichučko - on nič on muzikant.. no a potom ked starká umyla nádobku a zvyšok zachráneného krmiva dala sušiť, tak našiel vrchnáčik z tej nádobky na radiatore - tam sa sušil a hodil ho nazad do akvária 😀 😀 😀

bolulka
7. jan 2009

majdiska, 😀 😀 😀 Adamko je tiez riadny betarik 😀 ale su zlate tie nase deti..

anicka
8. jan 2009

majdiska dakujeme 😉
boluka sú sú, veď ako by nám bez nich bolo smutno, takto máme "vzrúšo" každý deň 😵 😀

majdiska
8. jan 2009

to hej 😀 😵
ozaj bolulka a čo už vie povedať tvoja Klaudinka? kedy Ti začala tak plynulo rozprávať? išlo jej to samo, alebo si sa jej nejak špešl venovala... malý zatiaľ povie pár slov, ale chcem vedieť ako by som ho mohla naučiť rozprávať viac 😀

bolulka
8. jan 2009

hi hi,to sa pytas tej pravej 😀 moja malinka vzdy rozpravala menej ako ostatne deticky s ktorymi sme sa stretavali.. ja sa s nou inak o vsetkom rozpravam (aj ked sa mi zdalo zo zaciatku ze mi nerozumie) potom som sa ju snazila ucit rozne slovicka, no vsimla som si, ze co nevie povedat stopercentne, to nepovie. 😉

teraz sa mi konecne rozrozpravala a hovori dvojslovne-trojslovne vety a pomenuva veci.. a hlavne takmer kazdy den nabera nove slovicka..

anicka, to ti poviem..uz si ani neviem predstavit, ze by sme sa venovali len sami sebe. 😝

majdiska
8. jan 2009

no ja s ním tiež rozprávam, no ešte má hadam čas 😉 aj som sa pýtala preto, lebo mám švagrinu, ktorej malý má 2roky a 1 mesiac a vie povedať len mama, baba, ha a brm. ona stále vraví, že je chlapec a je lenivý, a stále sa vyhovara na svoju školu, že študuje a nemá na neho čas.. no nevenuje sa mu skoro vôbec, zato skupuje celé hračkárstva.. a minule zahlásila, že to je venovanie sa dieťaťu, čím ma dosť podráždila 😖 , lebo mi malému moc hračiek nekupujeme - nemáme na to, aby dostal pod stromček hračiek za 10tis.sk. 😝 . a venujeme sa mu iným spôsobom... 😉

majdiska
8. jan 2009

ozaj baby nám sa prerezal 16 zúbok 😅 , už sme poriadne zubatý a stále kojený.. dakedy mám pocit že si ma mýli s hryzadlom 😀

bolulka
8. jan 2009

jeej, majdiska, my tolko zubkov isto nemame.. musim popocitat...

no tak k tej tvojej svagrinej - ja chodim tiez na vysoku a mala to pocitovala iba v tom, ze obcas mali par pekne stravenych hodin s ockom, a ze cez skuskove sa trmacala v bordeli 😀.. ale ucila som sa vylucne ked spala..a co sa tyka hraciek - najlepsia hracka je maminka a tatinko 😀

a neboj s tym rozpravanim - kazde dieta je ine.. nemozu sa drzat tabuliek.. 😉

nenka83
8. jan 2009

Ahojte baby.AKo prve VETKO DOBRA DO NOVEHO ROKU, ABY STE VY A HLAVNE VASE DETICKY BOLI ZDRAVE, STASTNE, USPESNE A VSETKO OSTATNE CO TREBA.

Jasom mala od 1.1 nstpit do prace no nastupujem az od 15 teho... tak sa aj tesim ze som este doma, s mojou veverickou. a sme doma, len zereme ako dive svinky, nechce sa nam ani von choditl, ked sa opytam malej ci ideme von ze nieeeee. no tak codime len tak na polhodku 2 krat denne. ked je taka zima. obcas na Kubinsku ideme, no Ninka sa skor taha do baru ako von.

Majdiska ved maly ma len 1 rok a 3 mesiaciky. ten sa este nakeca dost ked bude starsi... Nasa zacala tak lepsie pred 2 mesiacmi. aj sa hada. uz ju ani neoklamem. Mna vola Maminka, oca Tatik, deda Dedko a Babku Babinka. a zo dna na den opakuje viac.ale to pride tak necakane zrazu! No my zas mame problem s plienkami a serbllikom.ani zadarmo sa vycikat a vykakat tam... uz len pride ze ma Bleeee v gatoch...

A ozaj pozerala som fotky v albumoch, deticky su nadherne!!!!!!!!!!! tak strasne rychlo rastu... ja som nemohla sa dostat na Modrykonik, nevedela som si spomenut moj NICK az potom ma napadlo nalistovat strany dozad kde som pisala. No blondiiina

A Emka GRATULUJEM ku krasnemu chlapcekovi!!! co si nepovedala ze tvoj muz robi s mojim! ja som az do tvojho porodu nevedela.

majdiska
8. jan 2009

jeeej nenka,ty si tu už tak dávno nebola, tak prajeme aj my všetko len a len to najlepšie v novom roku, zdravíčka a šťastíčka 🙂 tak už i ty ideš pracovať. a kde, tam kde si robila, alebo niečo lepšie 😉
no my sme z ničoho nič ochoreli, normálne malý dostal dnes horúčku 38,7 čo som v šoku, lebo ráno už bol nejak rozhorúčený a nechcel papať a zrazu toto 😖 a pomaly začína soplíkovať... no nechápem, ale asi chrípka.. a to som mu dala o 8h 3ml nurofenu - mal len zvýšenku, ale bol hrozne zlý a mrzutý... a o 14 mu to nejak vyskočilo... no dúfam, že zajtra bude lepšie a nebudeme musieť utekať do Dlhej ☹

emmka3
8. jan 2009

nenka, dakujeme za gratulaciu 🙂 Ty ale to, ze tvoj muz robi s mojim je aj pre mna novinka 😎 musim ho vyspovedat 😉

bolulka
8. jan 2009

jeej, nenka, ja som skoro spadla zo stolicky.. tvoja mala riadne vyrastla.. dost ma este sokuje, ze vyzera starsie ako moja..ako taka dvoj-trojrocna.. 😒

moja mi nevie inak ako mama povedat.. a ocka vola "Todo" - to som ju raz davno naucila, ze ocko sa vola tono a nevie sa to oducit.. poviem jej, nech povie ooockooo a ona na to "tooodooo" 🙂

majdiska
9. jan 2009

no neviem čo je to za virozu, ale večer mal malý 38,4 a dnes už nič, nádcha v nedohladne... čo to len môže byť...
😨
ozaj teraz ma depce ten plyn z Ruska, my máme kúrenie a teplú vodu na plynovú pec.. no ak obmedzia dodávku v týchto 15 stupnových mrazoch, tak mi realne hrozí sťahovanie sa ku svokrovcom - oni kúria drevom 😖 😠

bolulka
9. jan 2009

majdiska a k rodicom?

no tak my sme mali dnes 15-stupnovu kosu v noci, klepalo ma pod perinou ako osiku.. malinka bola mrnkava asi hodinku,dala som jej cajik, skusila ci nie je precikana, nechcela sa dokonca ani prikryt..neskor som zistila, ze je mokra plachta, no ona sucha, no nedalo mi to a stiahla som jej pancosky a mala tak premocene body ze az..no tie sproste bavlnene pancusky posobili na dotyk sucho.. tak som jej rychlo spravila teply urologicky cajik.. boze, dufam, ze pomoze a nechytila mi nejaky zapal.. tak sa bojim.. odteraz nechcem bavlnene pancuchy ani vidiet.. 😠

majdiska
9. jan 2009

no to asi nepôjde, ked Kubín je tiež vykurovaný plynom - ked kukneš na kotolne na Brezovci všetky dymia bielou parou - tak dymí plyn... 😖
a vy ako kúrite? 15 stupnov, to je dosť málo.. nezapol sa Vám termostat? my máme nastavenú pec na noc na 18 stupnou a ked klesne teplota pod túto hranicu automaticky nám zapína kúrenie a vykúri tak na 19 stupnov. cez den máme 21 a celý den nám ešte navyše svieti slniečko do okien 🙂 inak s tým precikaním sa stalo i malému teraz nedávno, možno z toho bola tá horúčka 😒

tretulka
9. jan 2009

majdiska - s tym rozpravanim sa netrap, to je velmi individualne, su deti co uz ako rocne rapocu a niektore pomaly v troch rokoch zacnu rozpravat a je pravda, ze chlapci su lenivejsi. Nas maly sa tak viac a zrozumitelne rozrecnil ked mal cca 18-20mesiacov a potom to uz islo, kazdy den pribudlo slovicko, dve co dovtedy nepouzival a teraz je ukecany az, az 😀 Hlavne sa s nim vela rozpravaj, ja som si niekedy pripadala ako verklik, co som mu vsetko opisovala, rozpravala som sa s nim vela uz od malicka, vlastne uz v brusku 🙂

nenka - ahoj stratena 🙂 , pozrela som si fotky, Ninka je uz riadna slecna 😵

emmka3
9. jan 2009

nenka, tak uz som bola oboznamena, kto je tvoj muzik ... takze to vasa Ninka je to jedine dievcatko z deticiek v tej firme ... to sa budete musiet riadne obracat, ked ti impacki chlapci vyrastu ... vratane nasho 😉 😎