Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

janulap
21. apr 2009

anicka....proti ovcim kiahnam som nerozmyslala.Ja radsej budem,ked to baby prekonaju.bala yb som sa,ze by to mozno niekedy aj tak dostali...co ak prave vtedy,ked budu tehu 😖 ??
A proti kliestom??neviem.Aj by som dala,ale ma tu dost ludi odhovara,ze toto je chladnejsie prostredie,ze tu ich nie je tak vela.Ale ja fakt neviem.Kolko stoji to ockovanie proti kliestom a kolko vakcin treba?

veronika13
21. apr 2009

proti kliešťom sa dá vraj až od 2,5 roka, ale myslím, že to tiež nieje 100% ochrana, asi je lepšia prevencia, repelentovať, prezerať a nechodiť do vysokej trávy a na kraj lesa, i keď vlastne všade naokolo nás je neďaleko les 😅
proti kiahňam neuvažujem, najradšej by som bola, keby sme ich čo najskôr dostali a mali to za sebou, i keď Riško tehu nebude, ale aj tak, čím skôr to mať z krku. Ja si pamätám, keď som mala ja, asi 4 roky som vtedy mala a kamarátka ich dostala odomňa a mali sme ich cca na rovnakých miestach, si pamätám ako sme chodili ponatierané tekutým púdrom, hlavne vo vlasoch to bolo nepríjemné 😝

danka.k
21. apr 2009

proti kliestom sa da od 1 roka, ale ockuje sa vo februari.. takze anicka uz vas nezaockuju.. my sme sa chceli pred cca 3 tyzdnami a uz bolo neskoro.. takze az o rok...

janula proti kiahnam sa ockuje nie preto aby ich nedostali, ale aby nedostali tu najtazsiu formu.. tie vyrazky dostanu ci zaockovane budu alebo nie. ide tam o to aby nedostali pri tom nejaky strasny kasel a nezadusili sa.. takze ja maleho zaockovat dam..

janulap
21. apr 2009

...pretoze,ked to pred cca 3rokmi prislo,a kamratka isla do toho....ale jej dieta bolo zatial ako v teste.Viem,ze brali 500deti z Sk a 500deti z CZ.Ale nevedela som,ze ich aj tak moze dostat.myslela som si,ze uz nie.
A kolko stoji to ockovanie?Kolko davok treba?Tiez by som bola najradsej,keby sme ich uz mali za sebou. 😀

veronika13
21. apr 2009

keď ich niektoré dostane, tak dáme stretko? 😀

danka.k
21. apr 2009

dobry napad veronika 😀

anicka
22. apr 2009

ja som tiež viac uvažovala nad tými kliešťami ako nad kiahňami. Ale keďže sme ich nestihli, tak asi na budúci rok. Nevedela som, že to treba tak dopredu 😖 S tými kiahňami by som to aj ja mala rada, čí skôr za sebou, takže veronika to stredko určite platí. Ja som nad tým rozmýšľala skôr kvôli tomu, že by sme druhé dieťatko chceli tak zhuba aby sme medzi deťmi mali 4 ročný rozdiel a mám strach, že keď dosiem druhé bábätko z pôrodnice, tak Maťka rovno donesie domov zo škôlky kliahne. 😖

janulap
22. apr 2009

veronika...jasne 😀

danka.k
22. apr 2009

cca pred dvoma tyzdnami sa kiahne vyskytli v skolke na brezovci.. komu tam chodi dake dieta?? mne tam chodi neter ale ta rovno vtedy do skolky nechodila. 😀

veronika13
23. apr 2009

až z tretej strany som nás vylovila 😅
dneka počko nič moc, ale hádam sa zas polepší, aký ste mali deň?

bolulka
23. apr 2009

ja vas mam na liste v mozile a tak si len kliknem na konika a uz aj citam 😉

co mate nove? my sme opat v skolke - tentokrat to boli len sopliky a tak sme chybali len tyzden.. uz teraz mam strach, co zas pride..

majdiska
23. apr 2009

ahojky,
tak k nám už zasa dorazila angína 😔 😝 , boli sme v DK malý normálne spal poobede a zobudil sa s triaškou. som mu zmerala teplotu a v zadočku 38,5 a potom som skúsila pod pazuškou digitálnym o 10 min. a bum 39,3 a kedže bolo 15:30 tak hajde na pohotovosť.. no super a už máme tohto roku 4. antibiotiká 😖 ☹ 😖 ja fakt neviem, čo sa deje, ved ja už ani neviem, čo je to ked je malý zdravý, ideme z jednej choroby do druhej.. a to je ešte kojený... ked mi niekto povie, že kojené deti sú zdravšie, tak ma riadne nase... doma mal stále rovnako, nurofen akosi nič nerobil, tak som mu po 2 hodkách švihla paralenový čipok a po hodine už aj pekne papal (u dr. všetko ovrackal, vrátane mna) a hral sa a tancoval. akoby sa nič nedialo.. a ja mám túto noc nočnú, ATB sa berú každých 8 hod, tak sa zas vyspím 😝
a prišla mi kamarátka z Nemecka aj s maličkým, taký je zlatučký, krpatučký a stále pekne spinká.. 😵 a ozik 1.5 je tá výstava v MSKS ku dnu matiek a hádajte kto je na oficiálnej pozvánke? náš malý, tá fotka kojenie - čo mám v albume.. no super, aj tam že bude vystavená, tak nezabudnite ísť kuknúť 😅 😕 😉

bolulka
23. apr 2009

majdiska, presne viem ako zufalo sa citis.. mne sa k tomu este pridruzuju starosti, co s malou, ked pracujem.. ☹ svihom ruky by som sa vratila na matersku 😔 ostava nam len dufat, ze to prejde..

danka.k
24. apr 2009

majdiska povedz doktorke nech vam ona predpise nejake lieky na tu imunitu... ved on je stale chorucky.... chudatko moj... posielam pusinky aby sa cim skor uzdravil

majdiska
24. apr 2009

ahojky,
ja mám tiež taký pocit, a toto je asi vyvrcholenie toho všetkého čo sa na neho lepí. v noci sme dali 2 čípok a dnes je malý ako vymenený.. má len zvýšenku, takže sa zdá že paralen super zabral a atb takisto. len neviem do kedy. začala som malému dávať Cebion, tak hádam to trošku jeho organizmus polepší.. ale pravdu, ja som už čakala takéto finále.. nech sa to konečne vyvrbi a už je pokoj 😝 vonku nejdeme, to zas bude víkend a v pondelok na kontrolu do Dlhej.. troška ma inak zarazila sestrička na pohotovosti, ked na mna divne kukala, ked som povedala, že sa malý nepýta na nočník. chceli ešte moč, tak som povedala, že len so sáčikom, lebo malý ešte neovláda mechúr. vie povedať ciká a kaká, ale to je už prítomnosť presne v tom okamihu a nočník nestíham ani len vytiahnuť 😒 😕

majdiska
24. apr 2009

on je tak vysoký, že vypadá ako 2 ročný a všetci od neho čakajú zázraky 😖 😨

bolulka
24. apr 2009

majdiska, to som prekvapena aj ja.. vsak to je uplne normalne, ze este nevie chodit na nocnik..

ako sa inak mate? uz nemate zvysenku?

veronika13
24. apr 2009

majdiska, to mi je ľúto, že ste zas chorý ☹ naozaj to je už veľa podľa mňa za 4 mesiace 4. ATB, neposlali vás niekde na vyšetrenie? neviem kde sa to chodí, ale niečo s imunitou to je... Chudáčik, sa natrápi, nech ste už rýchlo zdravý 🙂
no ja mám tiež problém, že každý čaká, že Riško už bude pekne rozprávať, cikať do nočníka, každý mu tipuje 3 roky. Lenže na odučenie od plienok som aj ja dosť pohodlná 😝

majdiska
25. apr 2009

ahojky,
tak malý už asi nemá nič. ja som rozmýšľala, že už asi viem z čoho to chytil. na plavoške mu jeho rovesník zobral autíčko a on na výmenu mu zobral cumlík a poctivo ho dudlal. neskoro som si to všimla. vytiahla som mu ho a nakoniec som sa dozvedela, že je to dudlík nie toho malého ale jeho sestry... 😝 a že ako sa šíria vyrozy.. 😒 toto bola rýchlovka.. uvidíme čo povie dr. v Dlhej.. inak čo sa týka toho nočníka, si myslím, že keby sa aj malý pýtal tak by sa v tom čase vôbec nechcel pýtať, lebo bol úplne rozbitý, najprv vrackal a ledva držal očká otvorené, však nechcel ani sedieť, nieto ešte nočník.. 😒
čo idete dnes robiť? ja som včera vydrhla bike a namastila a akovždy aj brzdy, tak idem dnes odmasťovať acetonom, lebo zasa nebrzdia.. 😉 , svokor mi nafúkal kolesá a bola som si zabehať na ihrisku a povozila som sa po dedine. na cestu nemôžem, nemám prilbu 😉

veronika13
25. apr 2009

može to byť aj z toho, ale nemusí.. radšej by som kdesi šla, či nemá oslabenú imunitu

danka.k
25. apr 2009

na alergologiu sa chodi s oslabenou imunitou..

nas maly ked vidi nocnik tak zacne pistat, jačat a neviem co vsetko robit... a to ako sa naucil sediet tak pekne sedel aj na serbliku, aj sa tam vykakal aj vycikal... teraz fakt nehrozi.. no co uz budeme mat plienky asi strasne dlho

bolulka
25. apr 2009

moja mala sa vie krasne pytat.. ked ma nahodou nocnik mimo dosah, tak sa za mnou rozbehne a krici ze jej treba.. uz doma plienky nenosi.. ale v skolke ju ani nehne.. nechapem preco.. 😒

veronika13
25. apr 2009

danka, Riško bol taký istý v Rastíkovom veku, presne keď začal sedieť a aj neskôr na nočníku pekne sedel, vycikal sa, keď sa podarilo aj vykakal, potom asi od roka akoby uťal, ani vidieť nočník a teraz sa pomaly učíme, ale mne sa nechceeee 😅

danka.k
26. apr 2009

u nas sluzi nocnik ako garaz pre auticka 😀 😀 vzdy tam nejake najdem 😀

katika82
26. apr 2009

ahojte babulky
dlho som tu nebola čooo? mam toho akosi veľa a nestíham aj teraz som v práci lebo ešte ťaháme lanovky ako draci
chcela som sa vás opýtať? myslíte si že pôrodnica v DK je v pohode, ? lebo ja uvažujem nad trstenou ale neviem
a chcela som sa ešte opýtať že či po pôrode ak nieje pri nom otec tak či on potom príde normálne dnu kuknúť bábo a mamičku alebo ho nepustia?

bolulka
26. apr 2009

katika, ja si myslim ze je fajn.. a ak je aj niekde lepsie, cestovat sa preto ani velmi neoplati..nechces muza pri porode? lebo je to na nezaplatenie.. nic lepsie nemozem odporucit 😉

katika82
26. apr 2009

no ja by som možno aj chcela ale on ma tak trošku strach ani nie z toho čo uvidí ale z toho že ja sa tam budem trápiť a on nebude vedieť ako mi má pomôcť. no ešte sme to celkom neuzavreli že nebude ale uvidíme možno sa odhodlá nakoniec.
mne sa len nepáči že v kubíne niesú VIP izby a že sú sprchy a záchody na chodbe že proste to nieje aspon že tri postele a na izbe sprcha a toaleta. vo viacerých nemocniciach to už tak je to VIP mi až tak nevadí však nemusím mať na nič také si nepotrpím ale predsa len izbu s bábom aby mohlo byť pri mne by som brala.

veronika13
26. apr 2009

kati, bábo môže byť pri tebe, a ver mi, bude ti jedno vtedy, keď sa budeš sprchovať a niekto bude ešte vedľa teba 😀 ja osobne som tam bola na záchode len raz za celých 5 dní, lebo kaki sa mi nedalo, asi až na štvrtý deň a ciki som robila do sprchy, lebo inak štííííípaloooo

veronika13
26. apr 2009

a myslím, že v Trstenej nie je rooming in

bolulka
26. apr 2009

toto som uz pocula od nejedneho chlapa..horsie je nechat tam zenu trapit sa samu a nepodrzat ju psychicky.. to spravi vela.. a nie je to az take strasne, ako sa kazdy chlap nazdava.. nakoniec kazdy odtial vyjde ako hrdina 😉 ja som bola osem hodin sama, co som cele preplakala.. citila som sa tam ako prst (sestricka prisla len obcas) a strasne som sa bala zaveru..no ked prisiel, bolo mi neporovnatelne...nakoniec sme sa aj paradne nasmiali.. 😉