Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

anicka
20. júl 2009

Ďakujem za gratulácie 😀 😉

evus
21. júl 2009

ahojte baby,len sa chcem opytat,ci mi neviete povedat,v ktory den a o kolkej sa chodi na nozicky s detmi k ortopedovi.som u nasich na Orave a mam aj odporucanie od nasej lekarky,tak by som to poriesila tu,lebo u nas v Seredi sa neskutocne dlho caka kym nas vybavia.dakujem

danka.k
21. júl 2009

evka my sme chodili vo stvrtok, tusim do nejakej pol desiatej.. ale tu hodinu uz neviem presne

tretulka
22. júl 2009

evka, pozerala som v karticke od dr. co sme si nosili do poradne a tam mam poznacene nozicky-sono stvrtok 8-11hod, tak hadam to odvtedy nezmenili 🙂

evus
22. júl 2009

babule,dakujem velmi pekne,tak tam zbehneme s malym

majdiska
23. júl 2009

čaute kočky, čo máte nové?
my sa dnes ideme s mužíkom a dôchodcami kúpať do Oravíc, tak idem aj skôr z práce. včera som ťahala dlhšie 😉 .. malý bude so starkými.. 🙂
no a čo sa týka jasličiek, tak malý už je asi týžden suprový.. akože mrnčí mama, ked ho prezliekam, ale akonáhle je oblečený už mu len päty zahliadnem, zdrapne plyšáka za ucho a trieli do triedy.. dnes najprv akože na mna pôsobil, a v triede sa škeril ako opička, zahodil oblúkom cumeľ a zhrabol bager a nezájem 😀 a dokonca už trénuje nácvik na nočník s ostatnými deťmi, zatiaľ ale nič, ale je to super 🙂 😉
bolul som ti videla v utorok malú v jasličkách, už ste začali chodiť? to je super 😉 malého učíme povedať Klaudinkino meno, a celkom mu to ide - ked sa pýtame kto je v jasličkách, tak peknie zopakuje - Klaudika 😉

bolulka
23. júl 2009

jeej, to je zlatééé.. Klaudinka zas Adamka spomína, že občas plače za maminkou 😀 ale ráno je smelý už keď prídeme.. no a konečne po dvoch týždňoch už aj mi chodíme, pravda.. 😉

majdiska
23. júl 2009

tak to je super 😉
dnes mi po našich odkázali, že mám doniesť odsávačku na soplíky... kurnik jemu tá nádcha nejak nechce prejsť už 3. týžden.. ráno nič nemal a že doobeda mu tiekli soplíky.. nebude to alergia??? 😠
no a na kupku bolo super, bola som na tobogáne, morských vlnách.. no vyšantená som dosýtosti.. a zajtra hurá do práce a variť sa 😝

bolulka
24. júl 2009

a to do skolky si pytali odsavacku? 😕

anicka
24. júl 2009

majdiska myslíme na Vás, aby ste už boli zdravučký 😉
bolulka dnes som Ťa videla v DK 😉

My sme s Maťkou boli v stredu vo Vrútkach na kupku. Bolo super, riadne sme sa vyšantili obidve 😀

bolulka
25. júl 2009

aj my sa anicka chystame.. boli sme tam minuly rok a bolo super.. v stredu by sme kazdopadne sli, keby sme neboli po chorobe 😔

a kdeze si ma stretla.. nesla som nahodou na obed na brezovec? 😉

anicka
25. júl 2009

Ahojte máme nové fotočky:

http://www.facebook.com/album.php?aid=20271&id=...

bolulka: videla som Ťa z balkóna ako odchádzaš od svokrovcov 😉

anicka
25. júl 2009

majdiska, bolulka: ešte som sa chcela opýtať aký majú režim deticky v škôlke, mylsím papanie, hranie, spinkanie ... 😕

emmka3
25. júl 2009

jeeej, anicka ... krasne fotecky ... Matka je uz taka velka slecna 😵 a btw. ta kocka s nou v bazene je Vierka?

tretulka
25. júl 2009

anicka, Matka je uz riadna slecna, velmi pekne dievcatko 😵 😵 😵

majdiska
25. júl 2009

bolul áno, chceli mu pomôcť, ked nechcel smrkať.. len ju nevedeli zapnúť, ale v pondelok už bude všetko OK.. 😉
anicka malá je už riadna kočka, teda podrástla odvtedy čo som ju videla naposledy.. 😕 😵
čo sa týka programu, majú ho na ich stránke, ale len tak zbežne: do 8h sa detičky zhromaždujú v jednej miestnosti, teraz v lete sú spolu so škôlkarmi, ale vonku chodia zvlášť - škôlkari a zvlášť jasličkári. o 8:15h majú ranajky, okolo tej 9h chodia von - čo sa týka programu neviem, ale isto s nimi niečo robia - môj je aktivista, nevydržal by dlho pri jednej činnosti 😀 .potom o 11h obedujú a o 11:30 ich ukladajú spinkať 😉 .. spia tak 2 hodky a o 14h majú olovrant.. to sú už dnu a hrajú sa a potom si chodím po malého okolo 15h 🙂 a zatiaľ v pohode, vieš aký je zlatý ked sa mi vrhá do náručia 😉

bolulka
25. júl 2009

no okolo tej deviatej maju anglictinu, nie? aj som raz po nu prisla prave cez tu anglictinu, ked mi vrackala..

anicka
26. júl 2009

ďakujeme 😀 😀 😀 emka áno je to Vierka, ak mám dobre info, tak Váš bráško by ju mal poznať 🙂 😉
majdiska: určite sa nenudia, mňa viac menej zaujímalo kedy zhruba papajú a kedy chodia spinkať. Dávaš malému niečo ráno papať, či papá až v škôlke? A keď prídete domkov koľko krát ešte papáte.

My zatiaľ fungujeme takto:

7:45 raňajky, 9:45 desiata, 11:45 obed 12:30 - 14:30 spinkáme, 15:30 olovrant, 19:00 večera, 20:00 - 6:30 spinkáme (teda ako kedy keďže momentálne nám idú trojky ☹ 😢 😠

A ešte máme jednu novinku. Ja som sa chystala kojiť Maťku tak do 1,5 roka (to sme mali v stredu) ale keď boli také teplá tak som si povedala, že ju ešte neidem odstavovať keď je chutí. A Maťka ako keby to vycítila, štvrtok a piatok už nechcela pred spaním a od dnešného rána ani ráno. Takže od dnes sme už bez maminkinho mliečka 😢 Na jednej strane som rada, že sa takto rozhodla sama, bála som sa ako by to dopadlo keby som ju chcela na silu odstaviť ale na druhej strane už teraz mi to chýba. 😢

A vyskúšali sme už všetky sušené mliečka a ani jedno nám nechutí 😖

bolulka
26. júl 2009

anicka, to je super, ze sa odstavila sama.. aj mne bolo luto, ked sme odstavovali, ale este viac, ked som videla jej prosebne ocka.. ☹

inak my vstavame do skolky o 6:00, dam jej okolo 6:30 papat chlebik s cajikom (pripadne mliecko) - vela nepoje.. potom papa v skolke desiatu - no neviem presne kedy (8:15).. obed maju okolo 11:00 a o pol dvanastej su uz v postielke.. vstavaju niekedy okolo druhej a hned maju olovrant..

aj Matka uz ide do skolky? 😕

anicka
26. júl 2009

bolulka: ešte nie, len som tak priebežne zisťovala ako to chodí v škôlke. Chcela by som ju postupne nastaviť na taký "škôlkový" režim, aby to pre ňu potom bol "už len" prechod od maminy do škôlky a nie, aby si musela ešte zvykať aj na nový režim. 😵 Ak sa nič nezmení, tak pôjde do škôlky na budúci rok v septembri.

danka.k
27. júl 2009

anicka pekne foto 😉

anicka a tvoja mala ma este plienky ci nie?? pyta sa ti uz sama na nocnik?

majdiska
27. júl 2009

anicka ani nevieš ako ti závidím, ale v dobrom 😉 .. mne to s malým ešte stále nejde, on si stále pýta.. kurnik asi bude dosť veľký problém odučiť ho..
no v jasličkách super, malý dnes ráno pišťal od radosti pred dverami.. len horšie bolo ked vystúpil z auta.. teraz prezmenu označkoval chodník 😝 ale inak sa tešil, takže klop, klp, klop. dnes tam bol prvý raz posledný.. musím dlhšie ťahať, chýbajú mi hodiny.. takže aj zajtra idem po neho neskôr.. 🙂
danka my sa tiež nepýtame, vlastne malý napodobnuje deti, v jasličkách sa stále pýta, len stále bez výsledku. a návcik ma natrenovaný dokonale 🙂 a v pohode prebalia..
anicka to bude mať malá už skoro tri roky.. no dosť.. pravdu povediac ja som rada že malý išiel tak skoro, lebo čím by bol starší bol by na mna moc naviazaný. už aj teraz je, ale nie je to až také strašné 😉

danka.k
27. júl 2009

majdiska mala martinka ma len rok a pol 😉

majdiska
28. júl 2009

danka ja viem 😉 .. som myslela vtedy ked pojde do škôlky 🙂

deniska15
29. júl 2009

Ahojte, druhý rok bývam v DK a nedávno sme sa dozvedeli,že čakáme s manželom bábätko...sme ešte na začiatku..8 týždeň...no a chcela by som sa opýtať, či nikde v meste prebiehajú nejaké aktivity pre tehotné...
Myslím tým nejaké cvičenia alebo niečo podobné...
Vopred ďakujem za príspevky...Denisa

bolulka
29. júl 2009

ahoj deniska15, vitaj medzi nami.. ja viem ze su dve moznosti cvicenia na fitlopte.. ale kde to teraz prebieha ti neviem povedat.. jedno je isto na nemocnici.. 😉 daj si tehulkovanie aj do pasu tu na modrom konikovi..

dievky, nejak nam to tu cez leto krasne narasta.. 🙂 😉

majdiska
29. júl 2009

to hej, nechceš sa pridať 😉
kočky, potrebujem radu, chceme ísť s malým sa kúpať do Lúčok. neviete kadiaľ sa tam ide najkratšou cestou? aký program - vstupenku mám kupiť, aby si to užil aj malý? chceme ísť v sobotu poobede. dakujem za radu.. 🙂
bolulka, ako sa dnes tí dvaja bavili? no vyzerá to tak, že malý má frajerku 😀

danka.k
29. júl 2009

majdiska asi cez malatinu to mas najblizsie... ale isto to neviem

bolulka
29. júl 2009

majdiska, no isto spolu lotrovinky vystrajali 😀 ale Adamko je podareny.. ten sa v tej skolke vytesuje az na neuverenie 😉

tretulka
30. júl 2009

majdiska, my chodievame do Lucok, deti do 3rokov zdarma, ale maju vstup do vonkajsich bazenov zakazany, ale...ked sme boli 1x, malemu sme listok nekupili a isli sme do von a nikomu to neprekazalo. Druhy krat bola v pokladni ina pani a bola velmi akcna, vraj ci uz ma 3roky, ja ze o mesiac, chcete s nim ist von? ano, tak bum, listok...a potom prideme do bazena a tam minimalne 4 ooooovela mensie deticky a veselo sa kupali a nikomu to neprekazalo...a chodievame cez Malatinu, ale ta cesta, vytrasie Vas poriadne, ale zas v bazene sa zregenerujete 😀 . Daj potom vediet ako sa Vam pacilo.