Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

danka.k
10. aug 2009

bolul ja tiez kym kupim rifle tak to trva dlho... a dake sportove nohavice to nehrozi aby som kupila 😖

anicka
11. aug 2009

aj my bacuľky máme s nakupovaním problém, myslím si že najlepšie sú na tom kočky veľkosť 38, 40 tie sú vždy a mi čo nás je trošku viac a Vás čo je trošku menej máme problém, ach čo už.

A neviem akú máte skúsenosť Vy, ale ja kedže som aj vysoká mám k tomu patrične dlhšiu nohu, tak mám problém aj s topánkami lebo načo by sme vyrábali veľkosť 41 pre baby nie nie? A mám kamošku čo je drobnučká a s malikou nohou, tak chúďatko aby chodila po detských obchodoch 😖 😖 😠

A chcela som sa opýtať dávali ste si niektorá robiť fotky v 101 drogerie? Majú tam teraz celkom slušnú cenu za fotky, tak by som si dala zopár urobiť len sa bojím aká to bude kvalita 😕

majdiska
11. aug 2009

anicka my dávame v Happy fote 😉 a som spokojná..
čo sa týka veľkosti nekomentujem.. mám veľkosť 38 a to aj sedí 😉
len čo sa týka topánok je problém, lebo jednu nohu mám 4-ku a druhú 5-ku.. no a kúpte na také nohy lodičky, alebo topánky.. nehrozí 😝 rozdiel mám až 1 cm.. takže stále nosím tenisky, žabky alebo baletky - tie sa pekne prispôsobia 😀 alebo sandálky..

emmka3
11. aug 2009

to faaaakt, az 1cm ... ty si nejak divna majdiska 😀 Ja mam rozdiel len 0,5 cm a to je teiz hroza ... kazdy mame nieco 😀 a btw. vsetko najlepsie k meninam 😉

majdiska
11. aug 2009

dakujem 😀
a nerehoc sa z mojej nožičky.. jedna mi meria 23,5 cm a druhá 24,5 cm.. potom mi je jedna topánka dobrá a druhá lieta 😀

anicka
11. aug 2009

majdiska, tretulka: všetko naj k meninám 😉 😵

ja mám tiež jednu nohu o 0,5 cm dlhšiu ako tú druhú 😝

danka.k
11. aug 2009

no ja mam nastastie nohy rovnake.. takze tento problem neriesim... 😀

a aj ja prajem vseeeetko dobre 😉

blesq
11. aug 2009

a tu su nasledky cernobilu 🙂

bolulka
11. aug 2009

majdiska, paani, to ako ze mas jednu inu ako druhu?

no mne nikdy predavacka nechce v obchode dat 37-38 rifle.. zasmeje sa, ze to je na mna velke.. lenze ja mam siroke boky a jedine tie zapnem.. no stehna plavaju..

anicka, ja tiez v Happy foto na internete.. je tam casto dobra akcia.. fotka za 2 koruny.. vtedy to vsetko posielam.. 😉

bolulka
11. aug 2009

jeemine, vy ste boli uz na druhej strane a ja este na predchadzajucu reagovala.. mam to na liste a dava mi iba stranku, ktoru si dam do pamati..

ale sme sa rozkecali dievky.. he he..

majdiska
11. aug 2009

no bolulka spýtaj sa rodičov, ako ma to spravili 😀 nikto nie je dokonalý 😀
ako malá? mne môj dnes plačkal ked som po neho prišla, nejak mu prišlo ľúto, že po ostatných chodia rodičia a ja som musela najprv bežať do drogérky a potravín a až potom po neho 😉 a po neho nik 😉 hrajú sa ešte spolu?
baby dakujem za priania, že ste si na man spomenuli 😉

danka.k
12. aug 2009

blesk ty musis mat odpoved na vsetko 😀 😀 😀

dominika rifle 37-38???, 😨 😨 no tak to by som nepovedala.. tebe tak 28 😀

bolulka
12. aug 2009

tak teraz neviem ci 28 alebo 38.. 😝 vravim, ze chodim raz za uhorsky rok.. az kym sa mi nerozpadnu.. 😀

emmka3
13. aug 2009

bolul, skor 28, sak ja som pred tehu nosila na tesno 32 a to som bola raz taka ako ty teraz 😉

bolulka
13. aug 2009

babky, kde sa daju kupit pekne damske penazenky? hm?

danka.k
14. aug 2009

bolul mam pocit ze v kubine urcite nie.. tu sa neda poriadne nic kupit 😀

bolulka
14. aug 2009

aj som si myslela.. ale v obuvach sa da nieco najst.. aaaz 2 druhy.. 😝

emmka3
14. aug 2009

bolulka, skus MMB ... majdiska tam najde aj mrtveho 😀 a aj penazenku nasla 😉

katika82
15. aug 2009

ahojte babulky

tááák mi už máme kočík, juj vytešujem sa z neho ako malá.zatiaľ sme ho vyniesli do Zázrivej k svokrovcom lebo domka ho mať nechcem.
mám ho v albume nafotený tak kuknite. V tom poľsku sa teda poriadne oplatí nakúpiť kupila som si dvojo tehu riflí za 50 eur, tričká a také košielky po 6 eur. kočík nás vyšiel 250 eur.

no čo sa týka tej EDI tak som čítala že pri problémoch so zrážením krvy sa nesmie dávať no a ja beriem tie injekcie na riedenie krvy aby sa mi nevytvorila zrazenina tak neviem či mi to dovolia

a ešte som sa chcela opýtať. ked chcem manžela pri pôrode už som sa to asi pýtala neviem. tak môžem ho mať od začiatku pri sebe aj na tej vzdychárni či ako sa to volá. lebo ja si myslím že vtedy ho najviac žena pri sebe potrebuje samotný pôrod už asi ide rýchlejšie ako tá prvá doba pôrodná nie?? myslíte si že ked si to vyžiadam dovolia mi to???

bolulka
15. aug 2009

katika, tak s tym oteckom pri porode mi ani nehovor.. poznam vela mamiciek, ktore mali manzela od zaciatku.. ale mne mojho nechceli pustit.. na saly som prisla o 13:00 a povedali, ze mi daju vediet, kedy moze prist.. o 17:00 ma prekvapil a zazvonil - sestricky ho vysikovali tak, aby som to este aj pocula.. 😔 vtedy som si pekne poplakala, lebo som ho naozaj potrebovala.. o deviatej ho uz pustili.. ale rodili sme do polnoci, takze si tam este pekne dlho pobudol.. oni tvrdia, ze je to pre oteckom dlho.. ze vyhladnu, vysmednu a tak..

bolulka
15. aug 2009

katika, prekrasny kocik.. no nadhera.. hned by som brala..

katika82
15. aug 2009

dakujem bolul

no ja si budem teda na tom trvať aby bol pri mne od začiatku. už som mamine hovorila že musí zavolať tým sestričkám čo tam pozná aby som sa mala trošku lepšie tam. tá primárka na novorodeneckom tá Dudášová je od nás z veličnej a mamina ju dobre pozná tak povedala že pojde potom za ňou a že jej povie nech dá na mna pozor tam. Pri pôrode chcem mať Hrudu tak on sa hádam o mňa tiež dobre postará. ale začínam sa toho všetkého čím ďalej tým viac báť.

katika82
15. aug 2009

no už som sa s ním chcela veru aj prechádzať tak sa mi páči. drahý sa smial že on je taký závislák na auto a ja budem na kočík 😀 😀 😀

katika82
16. aug 2009

no baby som volala teraz so segrou včera boli kuknúť sesternicu oni žijú v anglicku aj s maželom a hovorila jej o pôrode. no poviem vám tak mi tu máme asi zlaté nemocnice.
povedala že na izbe ich bolo 6 každá žena rodila na izbe, bez pomoci nejakého lekára bola pri nej iba pôrodná asistentka,na obyčajnej posteli, dieťa porodila pred ostatnými ženami, malého ked porodila tak pred nou ho poumývali a opýtali sa jej či chce ísť domov 😲 😲 😲 . ja len oči otávrala že čo hovorí.
no a že bol pri nej manžel an ie ako tu že pri hlave stojí on normálne že stále pri nohách a kukal sa ako malý ide vonku. tej žene čo pri nej ležala že po pôrode prišla rodina 18 ľudia a všetci na izbu. no viete čo to muselo byť. pre boha no ja mám dosť. a ja tu mravčím že aby mamina išla za sestričkami lebo ich pozná aby sa ku mne milšie správali. no povedala že to bolo strašné a zážitok na pôrod že hrozný. že keby tam umrela tak to absolútne nikoho nezaujíma. bože ved to ako keby mi hovorila že v afrike rodila nie v anglicku.
takže len povzbudenie že naše nemocnice sú asi nadštandard

bolulka
16. aug 2009

katika, aj u nas moze byt manzel kde chce.. 😉 a navyse, moj stal pri hlave a vsetko videl.. 😀 bola som v polosede..

danka.k
16. aug 2009

katika tu ti muza dovolia ked si uz na sale.. pokial si na tej izbe tusim sa to vola prva doba ci ako tak tam ti ho dovolia jedine ked tam lezis sama a nie je tam ziadna mamicka... a po znamosti tusim 😀

a ten porod v anglicku - no horor

tretulka
16. aug 2009

ahojte, anicka dakujem za blahozelanie 😵 , boli sme mimo DK a bez netu, tak reagujem az teraz 🙂

emmka3
17. aug 2009

katika, pekny kocar ale aj rife sa mi pacia 😉 ja som mala tiez problemy s krvou, ale opacne ako ty a tiez mi zakazali EDU, ale pred porodom mi dali infuzku a dosticky vystupili na prijatelnu uroven, tak pocas kontrakcie mi doniesli 3 papiere, ze podpisat a mozem mat EDU, tak nepodpis 😀

bolulka
18. aug 2009

ahojte dievcata, tak mam novinku v pase.. 😉

emmka3
18. aug 2009

aaaaaaaaaaaa, gratulieren 😵 😵 😵 Ja som uz vcera vecer nakukla do vasej aprilovej temy, lebo tvoj prispevok bol jednym casom hned nad mojim v tom zozname tem, tak som smirovala 😉 Ale sa tesim s vami a prajem hlavne vela zdravicka, a nech to dopadne v tom najlepsom ...