Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

tretulka
19. aug 2009

ahoj bolulka, meriam len kratko, som v tom novacik 🙂, teoreticke znalosti s meranim mam vacsie ako vlastne skusenosti 😀 a tento mesiac nemeriam vobec, boli sme na dovolenke, tak sa mi nechcelo

emmka3
19. aug 2009

dani, kym len sleduju a je vsetko OK, tak je to super 😉

majdiska, nejdem ... sak som pisala, ze nemam na to nervy ... resp. som nemala pri malom a to sme este nemali digital 😝 ale ja mam ine praktiky ako zistit, kedy ako 😉

katika82
19. aug 2009

dobré ránko babulky

no tak uvidím či sa to bude dať s tým manželom no každopádne budem trvať na tom aby tam bol.
mojej susede pri treťom bábu odtiekla plodová voda a mala veľké bábo až 5,30 kg no a nechal ju tak že ešte netreba rodiť a nechceli jej ani cisársky urobiť až potom ked už plakala že chce lebo že už nevydrží.no a malý sa jej pridusil a je postihnutý. tak ja preto chcem aby bol stále pri mne manžel

majdiska
19. aug 2009

heeeeeej emka a aké 😀 ???

tretulka ty si snažilka?

emmka3
19. aug 2009

katika, tak toto nepochopim ... aj so mnou na izbe (pocas jedneho z mojich mnohych pobytov v nemocke) bola jedna tehulka v termine, voda odtekala a nist s nou nerobili, az ked bola voda zelena, tak ju uz v strese brali 😕 a druhej kamoske tiez odtieklauplne a maly sa jej neposuval dole a az v hodine dvanastej prisli na to, ze ma omotanu snuru a isla (po 14 hod) na cisarak 😕 clovek Dr. veri, ale niekedy sa rozum zastavuje ... ale to su zas uz extremy, som ta nechcela vystrasit

katika82
19. aug 2009

emka ja som povedala že byť ňou tak ich zažalujem lebo toto je už moc asi nie.
ja si chcem vyžiadať Hrudu k pôrodu povedal že nieje problém tak hádam dá na mna pozor. ja viem že k nemu chodia dokonca až odtiaľto z mikuláša ženy lebo vraj je veľmi dobrý.

bolulka - nebola si náhodou včera ráno v obchode v takom modrom tričku

majdiska
19. aug 2009

katika, ale dr. nie je pri tebe počas pôrodu. ja som rodila s Hrudom a on sa chodil raz za čas len pozrieť, kým prebehla prvá a začala druhá doba boli pri mne len sestričky 😉 on mi dal len vyvolávačku 🙂

emmka3
19. aug 2009

katika, ale zazalovanim by asi nic nezmohla, lebo oni by si to odvovodnili preco postupovali, tak a tak a nakoniec by aj tak z toho nic nebolo 😖 Hruda je fajn 🙂

katika82
19. aug 2009

majdiška to viem že lekár počas tej prvej doby nieje pri tebe len sestričky. ale tak ked on sa na začiatku pozrie ako to prebieha tak vie či je všetko v poriadku?? či nie??
bože ja sa tak začínam báť toho.aby všetko dobre dopadlo aby fakt niečo nezanedbali. ked počúvam o tej kubínskej nemocnici tak neviem. segra ma stále prehovára aby som išla do martina

bolulka
19. aug 2009

joj babky, ja som sa tam tiez nalezala pri prvom tehu a tiez tam bola jedna, ktorej odtiekla plodova voda a nic s nou nerobili a babatko jej nakoniec aj umrelo.. 😔

katika, jasne.. tusila som ze si to ty.. brusko, prisla si zhora, dlho blond vlasy.. 😀 joj, si ma mala pozdravit.. no tak sa uz isto hadam spozname.. 😉

tak som vam bola u dr., mala uz rano ziadne teploty a vraj to moze mat aj zo slnka, alebo dusna.. takze pocitam, ze sa troska v skolke prehriala.. no uvidme, ci este nevystupi.. ak nie, zajtra ju poslem do skolky..

bolulka
19. aug 2009

joj bezim sa ja chytro napapat.. hlasia sa ranne nevolnosti.. 😝

emmka3
19. aug 2009

katika, ja ba som do Martina nesla, pokial by to pre babo nebolo nevyhnutne (predcasny porod) ... toto su podla mna len ojedinele pripady, ktore sa stavaju v kazdej porodnici len sa o nich nehovori ...

majdiska
19. aug 2009

bolul ved som ti písala, že je to z tepla 😉
katika myslím si to isté čo emmka.. nemaj strach oni vedia čo robia, ja som tiež ležala na udržiavačke a tiež tam bola jedna, čo jej nechcela rásť maternica - bola tak ako ja v 7mm a žiadne bruško.. tak jej dávali injekcie na dozretie plúcok a pripravovali na prevoz do MT, ak by bolo treba pôrod vyvolať.. a tiež nemôžeš vedieeť, čo sa deje v Martine.. ja si myslím že DK je super a sú aj horšie nemocnice.. aj teraz tam prišla rodiť mojej kolegynky čo sa do dôchodku dcéra - prišla sem rodiť z dolniakov a bola maximálne spokojná 😉

katika82
19. aug 2009

no tak asi máte pravdu také prípady sa stávajú a nemusím to byť zrovna ja žee??

chcela som sa vás ešte opýtať čo si myslíte o monitoroch dychu???
chcem si objednať ten babysense len neviem či je to fakt také nevyhnutné ale píšu že je dobré to mať neviete mi poradiť?

danka.k
19. aug 2009

katika v martine si myslis ze bude doktor pri tebe cely cas? vobec to nie je pravda... ja som rodila tam a prisiel raz za dve hodiny... je to uplne to iste co v kubine... len s tym rozdielom ze ak je to porod predcasny je tam ovela lepsia starostlivost o dieta.. inak vsetko rovnake

danka.k
19. aug 2009

takze katika rod pekne krasne tu 😉 😉 aspon bude mat rodina k tebe blizsie 😉

emmka3
20. aug 2009

katika a u nas zevraj lepsie varia a su krajsie izby 😉

katika82
20. aug 2009

dobré ránko

no tak asi to bude najlepšie, aj mamina skôr pozná sestričku tu v kubíne dve viem že sú zo žaškova tie pozná zasa mamina sestra.

a poradíte mi s tým monitorom dychu?? síce už som ho objednala tak je to asi jedno.ale aspon budem spokojnejšie spať

emmka3
20. aug 2009

katika, my sme mali monitor a bola som pokojnejsia, ked som maleho davala spinkat ... len si ho potom nezabudni dat na pevnu podlozku, nie len na rost, lebo budes mat falosne poplachy a to veru nechci zazit 😔 ja so mala na roste a ked mi zacalo pipat prvykrat ked maly spinkal, tak som skoro zosalela ... druhykrat som to uz brala pokojnejsie (vsetko to boli falosne poplachy, lebo som to mala na roste ☹ )

katika82
20. aug 2009

aháá no tak na to si musím dať pozor.dobre že si mi povedala.dakujem neviem akú máme postielku, máme ju ešte po manželovi je zachovalá tak načo kupovať novú.ak tam je rošt tak tam budem musieť dať nejakú pregejku alebo niečo tvrdišie

emmka3
20. aug 2009

katika, pravdepodbne tam bude rost a preglejka je super volba, aj segra tak mala a ziadny falosny poplach nebol 🙂

katika82
20. aug 2009

no tak to tak nejak vymyslíme aby sme sa zbytočne neľakali. emka a ty si v kubíne rodila?? a v pohode?? dalo sa?

tretulka
20. aug 2009

katika, ved uz sa tolko nestresuj, uzivaj si tehu, tes sa z toho ako Ta drobcek kopka a vsetko bude ok 🙂
myslim, ze porodnica v DK je celkom v pohode, aj ked sa urcite najdu aj lepsie ale aj horsie nemocnice...a tak isto sa najdu baby, co by povedali, ze by nikde inde nerodili a take, co by sem nesli ani za svet, 100 ludi 100 chuti

katika82
20. aug 2009

tretulka máš pravdu, ja si tehu užívam to zasa nemôžem povedať tešíme sa s manželom z každého kopančeka. ale vieš je to vytúžené bábo po tak dlhej dobe čo som nemohla otehotnieť tak sa bojím aby všetko dobre dopadlo. ale čo sa má stať sa stane a ja tomu aj tak nijak nezabránim žee?? tak sa budeme tešíť aj tak neviem čo ma presne čaká

tretulka
20. aug 2009

katika, ja Ti urcite budem drzat palce 🙂 , onedlho uz budes stiskat svojho chrobacika v naruci 😵 ... presne ako hovoris, co ma prist pride a treba mysliet pozitivne a vsetko bude ok 😵

bolulka
20. aug 2009

tretulka, ty uz ides nastupit do prace? pozeram ze Martinko ide mat 3 rocky, ale si si predlzila rodicovsku?

emmka3
20. aug 2009

katika, ano, ja som rodila v DK, ale ja som specificky pripad 😉 Rodila som 2dni pred Stedrym dnom (co tebe nehrozi 😀 ), takze nejak uchvatena som nebola (novorodenecke odd.), ale na gynekologicke odd. nedam dopustit ... a rovnako ako tretulka suhlasim, uzivaj si tehu, neboj vsetko bude OK, aj ked na druhej strane ta chapem, je to prve tehu a z toho sme boli asi vsetky "vyhukane" a bali sme sa aby bolo vsetko OK 😉

majdiska
20. aug 2009

bolul ako malá dnes vo škôlke? ráno bola akási nesvoja, ale mi kamoška referovala, že jej malému - čo ho zaúča povedala, že ho bude ochranovať, aj môjho malého 😀 veľká ochrankyna Adamkov 😉
katika ja som s DK maximálne spokojná, rodím aj nabudúce, tak o 5 rokov 😀

emmka3
20. aug 2009

bolul, ja som malu dnes zazrela v skolke a pekne sa hrala s detmi na zvieratka ... chodili tam vsetky po styroch a mali z toho naramnu srandu 😀 zlati boli ...

bolulka
20. aug 2009

jeeej emmka, to je super.. si ma potesila..

majdiska, nekecaj.. tak moja drubulka je velka ochrankyna..??? 😀

majdiska, hi hi, aj ja by som chcela rodit tak o 5 rokov.. bohuzial si to zopakujem uz coskoro..

emmka, u mna je toto tehotenstvo o vacsom strese ako to prve.. pri prvom som si vravela, ze bude vsetko v poriadku, bude samozrejme zdrave, porod bude supeeer zazitok.. a teraz sa bojim vsetkeho.. 😔