Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

majdiska
13. sep 2009

bolul a čím si podplácala 😀
katika nie je to pravidlo. ja ked som čakala malého vôbec mi zle nebolo. dlho som nemala bruško, tak som si vôbec neuvedomovala ,že som v tom.. len večer som bývala hrozne unavená, inak super 🙂
lol vitaj 😉 do Kubínskej pôrodnice si pre malé nemusíš nosiť nič, plienky a oblečko pre malé ti dajú aj vankušík. len ked pôjdeš domov tak si dones vlastné veci a plienky. dávajú ti taký malý boxík na sledovanie malého s teplomerom, krémikom na ritku, vatou a tyčinkami. to tam ostáva. V DK dávajú látkové plienky koľko len chceš a potrebuješ..
rovnako aj nočné košele pre teba sú k dispozícii, koľko len chceš.. 😉

danka.k
13. sep 2009

no mne pri malom byvalo strasne zle.... bleeeeeeeee.. pri druhom mi dufam tak zle nebude (len dufam ze nebude horsie 😀 😀)

salvinka
13. sep 2009

ked uz ste aj pri teme dolnokubinska porodnica.. ake mate skusenosti ??
mozem sa tam tesit, ci radsej mam byt opatrna a nerobit si velke nadeje s ochotnymi sestrickami..
dajte svoje pocity a podobne.. alebo ste uz tuto temu rozoberali??

emmka3
14. sep 2009

salvinka, myslim, ze je tu vseobecna spokojnost s DK porodnicou ... je to to lepsie, pokial porovnavam s nazorami inych bab z inach miest 🙂 A ked pozeram tvoj termin, tak rodenie cez vianocne/ velkonocne sviatky ti nehrozi, tak myslim, ze budes so starostlivostou spokojna 😉

emmka3
14. sep 2009

lol, vitaj ... myslim, ze majdiska to celkom dobre zhrnula, co treba .. ja by som este pribalila zabky do sprchy a vankusik pod hlavu, lebo vankuse su uz vylezane do placky 😎

jo, a mne tiez nebolo pri malom blivno 😉 a moja mama mala najhorsie stavy, ked cakala brachu ... nas dve so segrou vynosila bez tehotenskych stavov 😅

bolulka
14. sep 2009

salvinka, jedno viem urcite.. bez chlapa by som tam nesla.. kym neprisiel - bol ku mne teda nie pekny pristup.. 😝

bolulka
14. sep 2009

joj, minule som tu pisala (str. 166), ako sa robia dievcatka a ako chlapci.. som to poplietla.. naopak 😀 😉

janulap
14. sep 2009

Baby,neviete link na stranku materskeho centra v DK??

anicka
14. sep 2009

janulap: http://www.mcpistalka.szm.sk/
lol: vitaj

My sme s Maťkou choré, tak som tu len na skok. ☹ 😢
Čo sa týka tehotenských stavov, ja som si pri Maťke "užila" 6 mesiacov vracania 😖 😒

janulap
14. sep 2009

a neviete,kedy presne byvaju tie burzy,a kde?

katika82
14. sep 2009

ahojte maminy, a tehulky

jújj ja som sa teraz vrátila zo žiliny mali sme prednášky v škole, no nakoniec sme ich ani nemali lebo nám dali len literatúru a v stredu máme zasa celý deň.

včera bol drahý taký zlatý ked sa rozpráva s bruškomm večer ked bozkáva bruško, a prihovára sa drobčekovi aby pekne spinkal a nehneval maminu, a niekedy mu tak šušká a ked sa ho opýtať že čoo to hovoril tak mi povie nič, že to sa mi spolu dohadujeme na teba no milý je žee?? fakt je to úžasný ocino. to vidno že sa obaja veľmi na to malé tešíme.

inak včera sme boli na tých hubách no a našli sme krásnych 54 hríbov, úžasných.

ja som ešte tento týžden v robote a už budem domka. ale prídem ešte asi do jasnej tak som sa dohodla so šéfom ak bude niečo potrebovať aby som bola k dispozícii ale do roboty už chodiť nebudem jupííí.

bolul takže potom môžeme dať stretko ked už budem domka 😉

lol a ty sa chystáš aj na tie predpôrodné kurzy či nie??

inak baby je lepšie na ne chodiť do nemocnice či do toho matersého centra??

salvinka
14. sep 2009

dakujem emka, bolul..
no chysta sa aj moj chlopak ku porodu ale ze sa pustaju len ku poslednej faze.. no ked mi bude priharat sa vas este popytam ako to tam presne bezi.. zatial dakujem 😉

bolulka
14. sep 2009

katika, tak to vy ste nam vyplienili tie hriby.. sme prisli a vseeetky vytrhane.. a ostali nam len cervave plavky 😝

už sa teším na stretko 😉

salvinka, nie celkom k poslednej, ale aj na zaver prvej doby porodnej.. ked to prituhuje.. vtedy ho je najviac treba..

majdiska
17. sep 2009

babky kde ste, ťahám to tu z tretej strany 😉
chystáte sa na jarmok?

bolulka
17. sep 2009

chystame chystame.. a kto sa chysta na kolotoce? 😀

anicka
17. sep 2009

my sme sa chystali, len sme všetci traja maródi, tak neviem neviem. A táááák som sa tešila, že Maťku zoberieme prvý krát na kolotoč, no čo už budeme musieť počkať na ďalší jarmok 😖

danka.k
17. sep 2009

aj my sme sa tesili... a uz sme sa dotesili... maly je chory ☹

bolulka
17. sep 2009

anicka, danka, to ma mrzi.. dufam, ze budeme zdravi a pokolotocujeme sa aj za vas 😉

danka.k
17. sep 2009

bolul dakujeme.. a uzite si to 😉

bolulka
18. sep 2009

majdiska, no dnes boli drobci podareni.. ked mi mala ufrci pred nosom bez pusy, tak za tym musi byt Adamko 😀

majdiska
18. sep 2009

bolul, no fakt som sa nasmiala.. ešte celou cestou do práce.. 😀 ako sa malý radoval, ked videl Klaudinku, v triede tancoval a smial sa od radosti.. no bud rada, že ti neplasol dvere pred nosom, mne to dáva namiesto pusy.. ale som rada, že je tam šťastný 😉

danka.k
18. sep 2009

takze nam tu vznika novy parik?? adamko a klaudika?? 😀 😀

bolulka
18. sep 2009

najlepsi boli, ked sa pretekali o klucku dveri a ked sa dostali dnu 😀 vtedy sa Adamko tak vitazoslavne na maminku zasmial a uz sa aj schovali.. 🙂

majdiska, a to ti vazne zavrie dvere pred nosom? 😀

majdiska
18. sep 2009

danka vyzerá to že hej 😀
no bolul, tak toto je už pravidelnosť, normálne je tak šťastný už celý týžden, ako bol doma dlhšie, tak sa asi moc nudil a teraz je tak rád, že je medzi deťmi 😉 no tie dvere tak to je už od začiatku ako si zvykol, tak nimi vždy šibne, že až sklo zarinčí 😀 a minule som sa čosi ešte vrátila do triedy, tak na mna pozeral ako na cudzieho človeka, že čo tam ešte chcem 🙂

danka.k
18. sep 2009

tak nech im to vydrzi a potom im kupime svadobny dar 😀

anicka
19. sep 2009

Kto bol včera na jarmoku? 😕 Nám už je lepšie tak sme boli na chvíľočku kuknúť.
A dnes je táááááááák krásne normálne radosť žiť.

Majdiska, emmka: kdeže ste šli dnes do obeda? 😕

majdiska
19. sep 2009

no my sme včera boli, aj dnes 😉 kde si nás videla? 😉
sme boli dnes na kolotočoch, na autíčkach a som predviedla svoje "vodičské" schopnosti, nabúrala som, no horor.. a to mám 10 r vodičák, len nejazdím.. a malý sa tak zľakol, že išiel odtiaľ s revom 😝 takže sme dokoločovali na tento rok.. ale aj tak sa mu nepáčilo.. a myslím si že po pár jazdách by mi to šlo super 😉
a čo ste kúpili na jarmoku? my balonik, vrtuľku, perníkoveho koníka - malý bol hladný, je ako kobylka, a plastový bager.. a pre mna super kabátik taký prechodný 🙂

anicka
19. sep 2009

s Maťkou sme pozerali z okna v kuchyni, tak sme Vás videli cupitať dolu Brezovcom.
Ja som si kúpila kožené rukavice, konečne sa mi podarlio zohnať na moje dlhé prsty a Maťke sme kúpili balónik, táááááák sa vytešovala 😀

emmka3
19. sep 2009

musime si uzivat, kym tym nasim deturencom stacia baloniky ako jarmočnô 😉

danka.k
19. sep 2009

my sme ani balonik nekupili.. tam sa mu to pacilo ked to bolo pokope a jeden by nechcel.. tak naco 😀 😀