Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

bolulka
2. nov 2009

my sme o tom ockovani ani nevedeli.. rotavirus sme prekonali, ked sme nastupili do skolky, ale inak sme dovtedy mali bezne hnacky..

bolulka
2. nov 2009

katika, aj moja toto robila posledne dva tyzdne.. strasne. a hlavne vecer..

mne manzel doniesol klobuciky, lebo sme sa vobec nevedeli prisat, ale neviem ti takto dopredu predpovedat, ako budes na tom ty..

katika82
2. nov 2009

no uvidím ako to bude,

a to či mi vôbec malého prinesú ked budem rodiť sekciou.

Rodila vlastne niektorá z vás tak?? či všetky ste rodili prirodzene???

majdiska
2. nov 2009

katika kamoška čo rodila predomnou o 9:00h rodila dvojičky cisársky s Hrudom 😉 a v pohode.. malé síce pri sebe nemala a ani moc nekojila, nejak nestačilo mliečko a boli veľmi maličké a zimomravé.. tak ich mala na striedačku, raz jednu raz druhú.. 😉

majdiska
2. nov 2009

a so prváááááááááá...
a katika oddychuj teraz čo najviac, lebo potom sa už nevyspíš 😀 ja som ešte celú noc poriadne neprespala.. a najhoršie je to ked je malý chorý.. ale už som si zvykla a pravdu povediac už toľko spánku ani nepotrebujem 😔

katika82
2. nov 2009

majdiška no na ten deficit spánku si budem zvykať asi najhoršie, ja si aj teraz veru podriemkam cez deň aj hruda mi povedal že mám oddychovať. ale stále čosi ešte treba ale cítim že ma to veľmi unavuje som akurát vysávala a som hotová ani vysávač už neudvihnem a to je ľahučký.

no ja by som hlavne to chcela vedieť či mi budú malého nosiť na kojenie aby si zvykol, lebo osm čítala kadeaké príspevky o kubínskej nemocnici že sú tam sestričky hrozne otrávené, že detičky nechcú priniesť mamičkám a tak.

lucia1080
2. nov 2009

Ahoj katika,
ja som rodila cisárskym 23.9.2009. Dalo sa to zvládnuť, aj keď prvé 2-3 dni sú hrozné. Ja mám chlapčeka, ktorý vážil pri narodení 4150 g, takže bol dosť ťažký a nevládala som ho sama poriadne ani zvdihnúť, tak bolo kojenie pre mňa trošku únavné a bolestivé. Ale sestričky ti bábo donesú vždy ked bude plačkať od hladu. A kojenie ti moc neukážu...ja nemám s nimi dobré skúsenosti. Prvýkrát ti bábo donesú, ked už budeš prebratá z narkózy. Inak ja tiež chodím k Dr. Hrudovi a on mi robil sekciu. som s ním spokojná.

danka.k
2. nov 2009

moj nazor na kojenie je tiez taky isty ako ma emmka... vobec nezalezi dlzka kojenia na imunitu...

a ja som o tom ockovani tiez vobec nic nevedela.. takze nezaockovany 😀

katika mozno budes mat take dobre dietatko ako ja a naspis sa az moc 😀

katika82
2. nov 2009

lucka a mala si celkovú anestézu či len tú spinálnu???

danka no tak ak bude po mne tak bude hádam spinkať dobre. 😀

nela30
2. nov 2009

katika 82 ja som mala spinal a malinku mi priniesli este v ten vecer, a na prisatie uz na druhy den.

nela30
2. nov 2009

mozem sa k vam pridat?

katika82
2. nov 2009

nely jasné že môžeš, sme rady že tu máme dalšiu kubínčanku

katika82
2. nov 2009

ozaj salvinka zabudla som ti povedať že ak chceš ísť zajtra aj na cvičenie tak to je o 12:00 a potom o 13:00 ten kurz

emmka3
2. nov 2009

caute baby 🙂 super, ze to tu oziva a mame nove tvare 😵 vitaj nely ... odkial ze si? - to tak tradicne na uvod 😎

Kati, akurat cez vikend som na teba myslela, ci si sa uz nerozpadla 😉 tak si len pekne uzivaj posledne volne dni, lebo potom nastane ta prava materska dovolenka 🙂

Dani, som rada, ze sa niekto nasiel, co so mnou suhlasi 😉

To ockovanie je potom asi nejaka novinka, ked nam ho ponukli hned na rozmyslenie v prvuckej poradni ... teraz sa okolo toho robi aj dost kampan ...

danka.k
2. nov 2009

katika no ja som bola stastna ze moje dieta nebolo po mne... ja ked som bola mala tak som nespala nic, maminka si so mnou vytrpela 😀 😀 😀

nela vitaj... 😉

katika82
2. nov 2009

no ja som zasa vraj bola super dieťa že ja som spala celú noc. sa smejem že ked bude po mne tak bude spááááťť a ešte keby mal hlas po manželovi on tak tichučko rozpráva tak že ani plakať nebude. 😀 ,

ale mamina ked sa dozvedela že čakáme chlapca tak bola z toho taká že no bože to sa ma naplakať, že chlapci mávajú častejšie koliky a tak. ale fakt to asi záleží na niečom inom. kolegyna povedala že jej vôbec napr. nemal a že jej pekne spával celé noci.

emka a veru do toho rozpadnutia nemám daleko, mne sa už minule sestrička na tých pasoch CTG zhrozila ked videla ten papier, že pre boha to čo tam máte, že no chodte si hned k doktorovi čo vám povie. tak som mala taký strach že čo to, ale povedal že tam vidno trošku viac tých kontrakciíí už slabých ale vraj sa neotváram takže to ešte vydržím no len či isto 😒

nela30
2. nov 2009

dakujem za prijatie 🙂 🙂
ja som original z kubina a byvam na zapade,mam polrocnu dcerku nelku, a akurat uz tri tyzdne papkame a ide nam to celkom...a ozaj mame prvy zub 🙂 🙂 🙂

danka.k
2. nov 2009

katika my sme kazdy vecer davali sub simplex (tusim tak sa to vola) a poklopem si nemali sme koliky

majdiska
3. nov 2009

ahojky nové tváre 😀
no my sme mali koliku až do 6 mesiacov, kým malý nezačal sedieť.. a to si teda odpkladal podstivo.. dávali sme Espumisan L a Infacol - ten bol účinnejší.. Sab simplex bol slabučký..
ja ako malá som rada spala a moje dieťa je sova, dnes v noci 2x vrieskal ako pomynutý.. 😖 ale už viem prečo, ocinko ho nechal poobede doma spať 5 hodín - však nie je kojenec, ani toľko spánku už cez den nepotrebuje.. a hned som vedela čo bude v noci.. cirkus pre celú bytovku 😝

mayocka
3. nov 2009

majdis: na maleho nezabrali ani plysoví mobíci?no to je nanic takto ked si od neho ocino da cez den pokoj a potom to tak vypada 😨

majdiska
3. nov 2009

no mobíka najprv nechcel, ale potom si ho zobral so sebou spať aj s mackom 😉
no ocko sa pekne vyzul s bavenia.. dnes už dostal inštrukcie a zajtra makám do 17h, tak dúfam že ho nenechá spať celý den.. a ak bude takto pekne môžu ísť už na chvíľku von.. ATB včera dobral.. 🙂

anicka
3. nov 2009

sa nám to tu pekne rozrastá 😀

čo sa týka kojenia a imunity, Maťka bola kojená 1,5 roka a mám pocit, že ako sa odstavila, tak je chorľavejšia. Ale ja by som to moc nespájala s kojením. Sme viac vonku a v kolektíve ako pred tým, keď bola zababušená v kočíku, takže si mylsím, že tými detskými chorôbkami si musia preskákať všetci, určite materské mliečko urobí dobrú robotu, len škoda, že nie je všemocné 😵 A som zvedavá ako to bude prebiehať keď v septembri nastúpi do škôlky, to asi vtedy len začneme chorôbkovať ☹ 😒 😖

majdiska: Tebe Adamko prespí cez deň 5 hodín? 😕 My aj keď sme choré tak pospíme maximálne 2,5. Normálne tak 1,5 hodinky.

No a mamina hovorila, že som bola veľmi dobré dieťa, že v podstate ani nevedela, že ma má a naša Maťka je živel, máme už skro dva roky a ešte stále sa v noci 2x budíme 😢

majdiska
3. nov 2009

anicka ked je chorý, tak dokopy aj hej - ked má teplotu.. ale včera ju nemal a bolo ho treba zobudiť.. ono sa budí sam tak po 2 až 2,5 hodinách, ale včera nie.. preto v noci spal tak zle 😝

danka.k
3. nov 2009

majdiska tak to ockovi pekne spinkal.. len ci sa ocko potom doma nenudil 😀 😀 😀 a aj 2,5 hodiny pospi cez den?? krasne moje dieta bud hodinku alebo vobec.. ved naco spať 😀 😀 ani dnes zas nespal 😀

salvinka
3. nov 2009

katika, ja som bola pripravena o jednej na ten kurz, ale ta kamoska co bola somnou na cviceniach mi volala ze ta pani ochorela tak to nebude.. som sa poflakala po meste troska v pracovnom case 😀

danka.k
3. nov 2009

katika este ste pokope?? 😉 😉 dnes sa tu neukazala vsak

danka.k
3. nov 2009

A babulky s drobcami.... co tak pridat foto do dolnokubincanky hm?? kto nevie heslo tak IP 😉

majdiska
4. nov 2009

no danka tak včera spal malý od 10h do 13:30h a v noci celkom v pohode, len raz škriekal 😀
baby dnes som zaspala do práce, na telefone som si nenastavila budík a kukám na rádio budík a 6:20, ja vstávam tak 5:45h, aby som všetko stihla, ked som doma.. a ešte si vravím pospím do pol.. a potom kukám von, hmmm že ako vidno o 5h a potom mi doplo.. ty kokso to bol beh, sprcha, obliekanie malovanie a o 6:45h už som sedela u suseda v aute 😀
mayocka, chcela by som ťa poprosiť, ak pôjdeš dnes domov na 16:15h nekukla by si v buse, alebo u šoféra, zabudla som si tam asi fialové bezprstové rukavičky, nejak neviem kde sú.. ďakujem 😉 ak tam budú hod mi ich potom do schránky 🙂

emmka3
4. nov 2009

majdiska, tak to je heroicky vykon 😀

mayocka
4. nov 2009

majdis: nie nemohla si si ich zabudnut ja som si vedoma toho ze si si ich davala na ruky to viem na 100% lebo som sa pozerala naschval ze su fajn a tiez sedia k salu 😉 mas ich asi v taske alebo kde ale na ruky si si ich davala....