Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

emmka3
19. nov 2009

salvinka, este som zabudla napisat, ze kedze bol Jr. grckavyyyy, tak sa mi viac osvedcilo veeeela kosielok a polodupacky namiesto celych dupaciek a bodyniek, samozrejme na take male mimco 😉 jo a ja na rozdiel majdisky moc niesom zastancom cajika a flasky, pokial chces kojit, a samozrejme nebudete mat nejak extra problemy s prdkanim - kolikami, a aj to sa da vyriesit bez flasky, napr. striekackou alebo lyzickou ... no a co sa tyka kolik, tak to popisem, ak budete mat s tym problemy, teraz a aj dopredu nieco na to kupovat mi pride zbytocne 😅

majdiska
19. nov 2009

no ja by som si niečo na koliky kúpila, si z Jasenovej a ked k tomu príde budeš musieť utekať.. 😒 koliky prichádzajú nečakane v noci..
a flašky sa neboj, ja kojím občasne doteraz a malému neublížila.. úplne v pohode sa prisal a aj flašku chytil.. cumlík chytil až po mesiaci... 😉 a čajík mi odporučila moja detská dr. ked prišla po 3 dnoch k nám.. povedala,že teraz je trend bez čaju len kojiť.. ale čajík neublíži, je neochutený.. a čisto samé mlieko robí galibu hlavne u chlapcov.. 😕

bolulka
19. nov 2009

ja som zasa kosielky nepouzivala, pretoze mi prisli neprakticke - podla mna sa vyhrnaju.. davala som body a navrch dupacky.. tieto dve veci su na nezaplatenie a treba ich pozehnane..

majdiska, ja som jedla ruzove tabletky asi 4 tyzdne denne.. 😅 az potom som si uvedomila, ze to bolo kazdy den a ako dlho.. ale tie bolesti som inak nevedela zvladnut..

majdiska
19. nov 2009

a ešte jedno pozitívum flašky, čo som postrehla ja vedel pekne chytiť pohárik so sosákom.. 🙂 a odučil sa od nej ked mal 4 mesiace 🙂

majdiska
19. nov 2009

a zasa prváááááááááá 😀

emmka3
19. nov 2009

ja sa k flaske uz nevyjadrujem 😝 lebo niektore deticky maju problem naucit sa prisat hned na zaciatku k prsu a kazit si to flaskou ... eeee ...

bolulka
19. nov 2009

ani ja by som nedavala flasu - hlavne v prvych mesiacoch - koli prisatiu. a uz vobec nechapem, preco niekto dava cumel.. tiez su problemy s prisatim, zavislost a rastu krive zuby..

danka.k
19. nov 2009

baby necitala som vas ale napisem odkaz jednej babe 😉

takze pre citajucu TINU: Tina necitaj ale pridaj sa k nam 😉 😉 😀

emmka3
20. nov 2009

jo Tina, nemboj sa a napis 😉 tesime sa na novu tvar 🙂

nas maly ani nazaciatku cumel nechcel, tak cca 3 tyzdne, vsetky mu boli velke a vypluval ich az potom sme zohnali taky od 0-2 mes. MaM a ten uz chytil, ale my sme problemy s prisanim nemali, ale jasan, ze keby boli, tak by som ho cumlom nešalila ... cicik je prednejsi, resp. bol 😉 teraz ma ma uz pomaly na haku 😀 a tiez ho chcem oducit od cumla, lebo uz zubky rastu a tiez sa mi nepacia vacsie deti s cumlom 😝 a na flasku so sosakom sme sa tiez postupne naucili, takze vobec nelutujem, ze maly nevedel co je flasa s cumlom 😝 😉

anicka
20. nov 2009

ema: myslíme na Vás, aby bolo všetko v poriadku 😉
mayocka: neboj bruško narastie, ja som si dorábala doplnkové pedagogické štúdium a štátnice sme mali v na konci októbra, to som bola v 7. mesiaci a nikto mi nechcel veriť, že som vôbec tehotná. Tehuľkovské nohavice som začala nosiť až v 8. mesiaci, ani vtedy som bruško nemala nejaké veľké, ale som si povedala, že keď už som si ich kúpila, tak ich musím aspoň chvíľku ponosiť 😀

my sme fľašku nechytili do teraz, mám ich doma asi 10 každú s iným cumlíkom 😵 hádam bude pre druhé, keď bude časom 😀 a cumlík sme podľa mňa chytili len pre to, že sme ho dostali hneď v pôrodnici, lebo mi bolo povedané, že mám plačlivé dieťa, že jej ho bude treba. 😖

anicka
20. nov 2009

a ešte ma napadlo, včera sme boli prvý krát očkovať proti encefalitíde. Maťka to zvládla úplne v pohode, ani nemrnkla, tak som s ňou "utekala" rovno do bufetu kúpiť "bolestné" (kinder čokoládku), aby sme to aj na budúce tak v pohode zvládli.
Pichá sa to do ramienka, nemala ani zvýšenku, všetko v pohode, tak klop, klop 😵

anicka
20. nov 2009

Maťka mi pomáha tak to dnes bude na 3x 😉

Nám sa na začiatku veľmi osvedčili košieľky a dupačky, prípadne body a polodupačky. Inak body, či už s krátkym alebo dlhým rukávom je oblečenie na nezaplatenie. 😀

majdiska
20. nov 2009

😀 hallo kočky, hlásim sa zo Žiliny, máme školenie na nový program a teraz máme prestávku 😉
add cumel, tak ja som bola rada, že sa malý nan naučil po mesiaci, aspon som ho nemusela mať stálena cicke a teraz ho vo škôlke vôbec nechce ani pri spánku a doma len na noc a zúbky má v pohode 😉 zo začiatku ho tam mal stále ale teraz hovorí že duda je špinavá a nechce 😀

danka.k
20. nov 2009

ema este nerodime???

my a cumel??? verny kamarat uplne od narodenia, ked ho cez den najde nejde sa ho zbavit, ale vecer s nimi iba zasapava inak ho v noci nema 😉

mayocka
20. nov 2009

a inak maminy ktora ste mali take "cistotnejsie" babo ze negrckalo tak ako casto ste mu prepierali vecicky a prezliekali nove,kedze tie deticky su ozaj cistucke ... prezliect to treba to ano ale tak ked to ostane ciste tak hadam ani netreba nejak casto ci?neviem,babätka sa aj spotia vobec? 😅 som z toho mimo sorry ale tiez nemam skusenosti

mayocka
20. nov 2009

ja uz rozmyslam akoby som to babo mala doma lebo ked mi ho daju do ruk nebudem vediet co s nim ajked sa hovori ze to je automatika ze zena na to pride ale nechcem nieco pohnojit ☹ kurnik asi na mna ide ta uzkost ci ako sa tomu nadava ☹ zacinam sa toho maleho bat aby som mu nieco nespravila zle 😢

anicka
20. nov 2009

mayocka netáp sa tie pocity, čo zažívaš som prežívala aj ja a myslím si, že si tým prejde každá zdpovedná mamina pri prvom bábätku 😉 sú veci, ktoré naozaj prídu samé spontánne a automaticky a pri tých ktoré tak neprídu Ti určite niekto poradí 😉 ja som sa najviac bála kúpkania, keď som prvý krát kupkala Maťku doma tak som bola spotená ako keby som zabehla maratón, nie z toho že by to bolo také náročné ale z toho ako som sa bála aby som jej neublížila, ale časom som chytila rutinu a vyslovene som si kupkanie s ňou užívala.

Čo sa týka prezlieknia mne Maťka vôbec negrckala. Kúpala som ju každý večer s tým, že som jej vždy obliekla čistú košieľku a čisté dupačky.

ema1987
20. nov 2009

No ahojte babenky no vcera sa mi tu uz akosi nepodarilo prihlasit bo nam akosi blbne PC takze som tu az dneska ..NO informacia zatial nerodim ale to hrdlo ma boli este stale ale uz aspon nie tak ako predtým ale najnovsie som dostala nadchu takze uzasne... 😉
mayocka- neboj tento strach a obavy prezivam aj ja ze ci budem vediet co mam robit sice som sa dva dni vkuse starala o neter ktora mala vtedy tri mesiace ale kupat som ju nekupala to robili jej babicky to by som nezvladla takze sa snazim utesit tym ze to nebude az take strasne len kym do toho rezimu prideme nam bude istotne trvat ale ono to pride podla mna samo od seba ze ani nebudeme vediet kedy to prislo..xxixi
Babky akurat rozmyslam nad tym ze by som si dala kupel odporucali by ste mi to???juuuuujjjjjjj plna vana vody ojojoj to by bolo 🙂 😝 😝 😝 😝 😅

bolulka
20. nov 2009

daj si kúpelík daj emka, lebo si ho dlho neuzijes.. minimalne tych 6 tyzdnov 😉 a hlavne tepla voda vie vyvolat porod 🙂

mayocka, moja mala negrckala, ale tiez som ju kazdy den kupala a menila vecicky.. no to len pre vonavy pocit, inak ani nebolo treba.. 😉

ema1987
20. nov 2009

no diki bolulka ja sm si ho predsa len dala neodolala som vsak som ho nemala celych 9 mes. no ale iba takych viac nez 5 min trval nechcela som to zase prehanat kedze som este do toho vsetkeho musela dostat aj tu hnusnu nadchu a to hrdlo take z mierou...ale musim ty teda povedat bola to lahoda po tych 9 mes. xixixix 😀 😀 😀

bolulka
20. nov 2009

emmka, dakujem za tu poukazku. si zlata, ze si na mna myslela.. 😉

salvinka
20. nov 2009

dakujem babky, za rady, predsa niet nad rady skusenejsich..
mayocka ja tiez trpim tymito pocitmi.. no uz ma to trosku prechadza, predsa len uplne kazda zena mi potvrdila ze ti to akosi automaticky nabehne po porode 😀 tak dufam ze nebudem nejaka "ina"

emmka3
20. nov 2009

bolul, sak som rozmyslala, komu v okoli by sa mohla hodit a si teraz jedina znama, co caka babo 🙂

no a co sa tyka prezliekania, keby maly negrckal, tak by som davala ciste veci tak ako pisu baby, kazdy vecer po kupkani ...

emi, kludne si si mohla dat aj dlhsie kupel, lebo ked uz bude mimco, tak budes rada, ze sa budes mat kedy vobec osprchovat 😀

salvinka, neboj, naucis sa vsetko casom ale hlavne si to vsetko uzivaj, lebo za ten rok sa babo taaaak zmeni a ani nebudes vediet ako si zacinala 😎

ema1987
20. nov 2009

no tak to teda mozno s tym kupelom skusim este ak tak zajtra ak dovtedy dozijem ovsem..xiix 😀 😀

emmka3
21. nov 2009

cauteeee, este nerodime? 😵

dnes je ale krasne ... idem prat dodiva nech to schne na balkone, milujem veci ako vonaju, ked schnu na balkone 🙂

julia225
21. nov 2009

Ahojte dievcata, niesom (zatial) z DK, ale chystame sa s dcerkou stahovat, ked najdeme nejake pekne byvanie, chcem sa opytat, ci si tu mozem s vami prist obcas pokecat, par vas poznam, ucim vase deticky v OZ janosko anglictinu 🙂 teda Klauku a Adamka...prajem pekny dnik, julia

ema1987
21. nov 2009

ajojte babenky no nie este stale sa malej nechce ...xixi no uvidime do vecera co bude...
no to mas emmka dobre naplanovane aj ja som vsetko pekne dala poprat ked je tak nadherne aspon to troska vyduje na tom cerstvom vzduchu... 😉 🙂 🙂 🙂
julia no jasne ze mozes nikomu to isto vadit podla mna nebude aspon mne to teda nevadi..xixix 😀 😀 😀

bolulka
21. nov 2009

julia, vitaj medzi nami.. musis mi prezradit, ako sa dari Klaudinke v anglictine. ona mi doma nic nechce prezradit..

majdiska
21. nov 2009

julia vitaj a ako to ide malému v angličtine? musíš niečo napísať, čo mám doma trénovať, lebo neviem 😉
ja som s jánoškom veeeeeeeeeľmi spokojná, dnes som doma regulovala kúrenie na termostate a tak pre seba som si vravela OK (ako oukej) a malý behal okolo mna a oukej oukej 😀 a večer ked išiel spať, tak len povedal že zajtla ideme do školky za Klaudinkou.. no on sa tam veľmi teší, som mu vysvetlovala že ešte dva dni bude doma a ak neochorie tak pôjde do škôlky.. my už odtiaľ chodíme s plačom - nechce odtiaľ vôbec odísť 😉

danka.k
21. nov 2009

baby nestrasne emu ze sa nebude mat kedy osprchovat... zalezi od toho ake ma dieta.. ja mozem mat kupel aj kazdy den pri mojom malom 😀 😀 😀 😀

ahoj julia 😉

vcera sme sa boli kuuuuupat, supeeer ale maly chcel stale len na tobogan chodit 😀 😀 😀