Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

bolulka
24. nov 2009

joj, ja sa idem zabit za kapustovou polievkou.. tak mayocka, iste to bude chlapcek ako pozeram.. 😉 inak mne nikdy nechutilo pivo, ale teraz je pre mna lahodou..

majdiska
24. nov 2009

ahojte tehulky a netehulky 😉
tak ja ked som bola tehotná s malým som nemohla ísť okolo masa v obchode, som sa šla za ním zabiť.. vždy som odtiaľ vliekla najprv šunku a potom salámu..ale zato čokoláda mi vyslovene nechutila, normálne ma štípala na jazyku.. 😀
bolul dnes ste s malou dobre preťahovali, ja som prišla po malého až o16 a zas som vás nestretla 😉 a to moje dieťa ma normálne nepoznalo, vôbec ku mne nešiel, keby mu učiteľka nepovedala, že prišla maminka, tak dlabe na mna.. no on ma jedného dna predá 😀
a čo sa týka darčekov, tak maminke chcem kúpiť taký svetrík, ešte robím prieskum trhu, ocinovi kozmetiku, bratovi detto - nemám fantáziu, manželovi trenirky 😀 a malému sme už v Dračikovi kúpili Lego duplo, od svokry dostane drevený vláčik a trojposchodovú autodráhu 😉 a segrinmu malému nepoviem, lebo je to prekvapko 😉

majdiska
24. nov 2009

a ozaj ja som pivo nemusela počas tehu a ani teraz nemusím, proste mi to nechutí, také horké bléééé 😝

danka.k
24. nov 2009

ja ked som bola tehu tak pivo som tiez mohla... ale to aj teraz 😀 😀

mayocka
25. nov 2009

ja pivo mozem tiez aj ked nie som tehotna ale len heineken to mi chuti, martiner mi pride horky...a kedze mi to neprestalo chutit tak to asi bude chlapiskom to ano,len dufam ze ked prideme niekde na navstevu tak si nebude pytat pivo lebo hamba!!!uzil si ho v bruchu a potom az v 18-tke 😝

ozik a kolko tabletiek toho sumiveho magnezia mozem vypit za den?majdis ty mas s tym skusenosti....porad...lebo ja mam tiez srdieckovske problemy a byva mi na odpadnutie ked stojim tak si aspon takto trosku pomaham 😒

majdiska
25. nov 2009

mayocka, ja som ho jedla pri aritmiách ale je dobré i na tvrdnutie bruška - čo síce vobec neviem čo je, lebo som to počas celého tehu nič také nezažila, len ked som rodila po vyvolávačke 😉
no nebol to ten šumivý ale klasický tabletový v takej modro bielej krabičke - jedna tableta 500 mg magnézia 😉

mayocka
25. nov 2009

ja mam v tych sumivych 250mg magnezia tak ich mozem podla vsetkeho dva za den a bude to 500mg

majdiska
25. nov 2009

kľudne môžeš, aspon ti nebudú neskôr trpnuť nohy 😉
ja som ten môj brala 3x denne po 500mg - to už bola slonia dávka, ale čo ked bolo treba.. srdciar mi povodne predpísal Isoptin 40, ale to sú už fakt tabletky na srdce a tých som sa už bála 😝

ema1987
25. nov 2009

No ahojky babky no co sa tyka toho magnezia ja som ho donedavcna brala tiez ten v modro bielej krabicke a to bolo pekne dlho ale ked mi zacali trpnut konceky prstov na ruke asi tak zhruba pre mesiacom tak mi predpisala dr. Magnesium s vitaminom B6 a este k tomu pol tabletky hydrochlorothiazid leciva a mozem vam povedat ze odvtedy je to rozhodne lepsie uz mi trpnu iva bruska na lavej strane ale predtim sa mi este k tomu vsetkemu zasekaval jeden prst na lavej ruke sice teraz sa to este obcas stane ale uz je to rozhodne lepsie .. 😀 😀 😀 😀 😀 😀 🙂

majdiska
25. nov 2009

ema, ty tu ešte čo robíš?? utekaj rodiť 😀

bolulka
25. nov 2009

majdiska, aj ja som brala tie modre 3x denne a pri jednej z hospitalizacii mi ho aj pichali do zadku.. to boli davky.. 😝

ema1987
25. nov 2009

no keby sa malej chcelo tak ja by som uz velmi velmi rada akurat uvazujem ze si idem napustit vanu horucej vody a budem tam sediet dovtedy kym nebude ladova bo uz ani mna to nebavi vcera som jej dohovarala bo sa v brusku snazila niako mrvit ale uz tam nema ani poriadne miesta tak som ju buzerovala ze keby ze je uz na svete tak sa moze roztahovat kolko chce ale ona stale nic tak newem newem ..xixi 😖 😖 😖 😕

majdiska
25. nov 2009

kedy to máš ísť na príjem?

mayocka
25. nov 2009

emi ten drobec ta riadne vytrapi pocuvaj...a nie je to trosku aj nebezpecne prenasat?nepovedali ti o tom nic?
mne dnes cely den skvrčí v bruchu ja uz neviem ani mi nechuti uz jest kurnik sopa 😖 na hruzu dakedy lebo som nebola zvyknuta tolko jedavat a najhorsie ked mi nechuti a som hladna ☹

ema1987
25. nov 2009

no na prijem mam ist v piatok ale ja by som sla uz aj hned teraz keby sa malej chcelo ist vonku 😉 😉 ale ona stale nic dala som si ten kupel ale nemala som dostatocne teplu vodu bo v boileri akosi nebolo toho vela takze mi sla aj taka studensia tak dufam ze ju to troska prebralo...xxiixi no mayocka newem ale ked som bola v pondelok v poradni tak som mala iba den po termine takze podla mna to neni az take hrozne zase kamoska ta sla uz do nemocky v pondelok a az zajtra jej maju robit vraj cisarsky bo mala nechce stale akosii zist nizssie takze dufam ze to nebude cakat aj nas ten cisarsky ja by som najradsej keby som rodila klasicky ...zacinam mat sice mierne obavy. 😢 😒
mayocka ani mne dneska akosi nebere ale idem si dat sosovicky co testina navarila aaspon nieco .. 😨 😨 😨

anicka
25. nov 2009

júúúúúúúúúúúúj robíte mi chute, ten segedín by som brala všetkými desiatimi 😀 Ja pivo moc nemusím a cez tehu už vôbec nie.

ema Ty budeš asi ako ja s Maťkou tiež som ju prenášala až do 41 týždňa a potom bola po vyvolávačke za 1,5 hodiny na svete. 🙂

majdiska
25. nov 2009

takže segedínnnnnnnn, varím v piatok.. kurnik každý týžden robím niečo s knedlou 😀 ale musím zmyť kapustu, rak mnamkový nápad 🙂
ema, ja tým dr. nerozumiem u mna ledva čakali kým začne 38týžden.. v 37tt som začala krvácať a mala som podozrenie na odlupovanie placenty, ale sa to nepotvrdilo a bola som na udržiavaní.. a ledva začal 38tt už ma posielali rodiť a mám si vybrať den kedy chcem 😀 malý sa narodil 10 dní pred termínom, mala som ho 14.10..
mala som slabšie prietoky a musela som brať na to lieky.. výsledok som mala nejak 52 či koľko a toľko mala kamoška ktorá šla rodiť cisárskym v termíne.. ja som bola v 37 tt.. a písali mi podnormal ale liekmi sa to zvýšilo na 64 a to už bol normál.. 😒

majdiska
25. nov 2009

či 8 dní, teraz počítam 😀

ema1987
25. nov 2009

no ja newem ale v pondelok mi na prietokoch dr. Starovecka ovedala ze je to v pohodke ale ze by bolo uz aj celkoim dobre keby som porodila tak newem 😉 😉 😉

veronika13
25. nov 2009

môj sa narodil pred stanoveným termínom až 14 dní 😀

mayocka
25. nov 2009

kurnik dva tyzdne to uz dost!!!
dufam ze ja nebudem zatazovat predcasnym porodom na Velku Noc personal to by som nerada uz len z ludskeho hladiska 😅

veronika13
25. nov 2009

mayocka, neviem si predstaviť koľkí by bol, keby sa narodil v termíne, mal 4070g a 52cm 😀 asi zle vyrátaný termín 🙂

emmka3
25. nov 2009

majdiska, to ja som rodila 10dni pred terminom, keby nebola vyvolavacka, mozno by som aj sama porodila cez Vianoce ale mala som to zakazane od Dr. Hrudovej

veronika, asi to druhe, lebo take velke babo pred terminom ... hmmm ... alebo sa mozno maly Risko chystal lamat rekordy v porodnej vahe, keby vydrzal dlhsie 🙂

danka.k
25. nov 2009

mayocka tie 2 tyzdne ma este dobre.. ja mam presne 2 mesiace skor narodeneho 😀

bolulka
25. nov 2009

ja som rodila v 42 tt vyvolavackou.. cakala som ze to bude 38 tt, tak mi to prislo nekonecne dlho..

veronika13
25. nov 2009

ja som v 39tt, a to ma pustili v 36tt z udržiavania na 2cm otvorenú, že aj tak sa o pár dní vrátim... a aj som si ešte skoro 3tt veselo behala doma 😎

ema1987
26. nov 2009

Ahoj. Volam sa Emma Slovíková a už pár hodín som na tomto svete. Mám 50cm a 3,45 kg a ked vyrastiem budem kočka.

Rodili sme cisarkym. Kedže malinka mala kratku pupočnu šnuru, takže inak to nešlo. Ale sme v poriadku. :o)

veronika13
26. nov 2009

Ema, gratulujeeeeeem, no to je prekvapko 🙂

emmka3
26. nov 2009

jeeeeej, tak gratulujemeeeeeeeeeeee 😵 😵 😵 Nech je Emminka aj maminka zdravucka a robia si navzajom len radost 🙂

mayocka
26. nov 2009

jeeeeeeeeeeeeedin ty kokso to je prekvapko,Ema ja som myslela ze uz budes s malou naveky priputana pupocnou snurou a nejak naraz to na teba prislo alebo si isla do nemocky skor...gratulujem 🙂 🙂 🙂 a nech ste zdravucke 😉

ty kokso 😕 baby nestraste ma tu,tak dva mesiace to by bolo uz na nervy somnou by som zacala stresovat ze nemame riadne pokupene nic pre male lebo manzel nechce ist skor ako nejaky ten mesiac pred porodom alebo dva...lebo to nosi smolu co mi opakuje furt dokola... tak hadam to postihame kupit a maly sa nebude trepat vonku 😨