Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

deniskateniska
9. dec 2009

🙂 najradsej by som uz teraz vypadla zbytocne ma stresuje ten moj sefo.. hruza to je..si ani len predstavit neviete.. joj.. a nevladzem tu sediet a makat od 9 do 17.. pridem domov a nie som schopna nic urobit akurat lahnut do postele a spat. co uz. 😀 musim sa ist popytat na socialku lebo otehotnela som pravdepodobne v septembri a takisto som nastupila na zmluvu v septembri.. tak 270 dni ltt. a mne sa tu nechce trcat do porodu ☹

danka.k
9. dec 2009

no to tych 270 asi ani nestihnes ked sa nastupuje na matersku skor.. ci hej??

deniskateniska
9. dec 2009

ved prave ze nie.. ale dako by som uhrala s doktorkou. dufam. ked sme sa snazili hned ako som vysla skolu, tak nic.. Uz sme aj prestali dufat, a ked nastupis na zmluvu, ked zacnes prerabat dom, bum.. 😀 si to vedel drobcek naplanovat.. a to som zvedava co mi povie doktorka, mozno som uz dlhsie tehotna. a ak hej.. tak sa sibnem sa dam vypisat a nebudem sa tu stresovat zbytocne... 🙂

danka.k
9. dec 2009

no ved jasne... ved mas byt v klude.. a sef vie ze si tehu ci este nie?

deniskateniska
9. dec 2009

no a mam to 299 dni od nastupu na zmluvu po pravdepodobny porod. 😖

deniskateniska
9. dec 2009

no nevie este lebo som bola v skusobnej a viem ze by ma hned vyrazil lebo on je jednoducho taky. a poviem mu to az po navsteve u doktorky. lebo prve 3 mesiace su najrizikovejsie a keby som mu to povedala a vyrazil by ma a nakoniec by som potratila tak by to bolo dost blbe.. ani praca ani babo.. a ked budem vediet v ktorom presne som tak mu to poviem 🙂

danka.k
9. dec 2009

aha.. no tak potom drzim palce aby si to vyriesila co najlepsie pre teba 😉

deniskateniska
9. dec 2009

dakujem.. 😉

salvinka
9. dec 2009

mayocka, uzasny pocit ked ta drobec okopava ze?? ja milujem ked sa snazi "pretlacit ma" a spravi mi taku hrcku na brusku 😀 alebo ked chcem konecne zaspat a on si zmysli ze ide robit cirkus 😠

katika, drzime palce aby ta pluha zmizla lukaskovi.. a nech drobcek pekne pribera, nehneva maminku 😵

deniska vitaj 😉 slahni sa na pn, vies ako mi je teraz dobre 😀

katika82
9. dec 2009

Deniska a kde v párnici bývate?? ja tam mám starkú

a blahoželám k tehu viem aký je to super pocit zvlášť ak sa človek o to strašne dlho snaží.

emka - ak je tá laktačná poradkyna sestrička u Hrudu tak s nou som v kontakte aj včera mi radila som bola za nou. tak skúšam aj tak ako mi ona povedala. tak uvidíme. ale kázala mi malého v noci budiť každé dve hodky a ja som celá rada ked vydrží spinkať 4. no ale pre jeho dobro aby mal mliečko to musím urobiť.

mayocka
9. dec 2009

deniska: ahoj a vitaj 😉 tiez cakame vytuzene babo,ale trosku dlhsie tuzene ako vy,asi tak o rok viac? 😀 nechcela by som sa uz vratit do tvojho mesiaca,bolo mi vtedy najhorsie...tak hadam to "nezdedis" po mne a bude ti fajn ako napr.salvinke...ta moze rodit aj kazdy rok 😀

salvinka: je to krasne,ale obcas rozmyslam co mu chyba ked kopka...a vcera aka haluz,som si dala ruku tam kde kopalo a citila som to aj na ruke,nie nejak silno ale bolo to citit,juuujky uz sa tesim kedy to bude citit aj tatino kedy mu prilozim ruku a bude s nim uz tiez v kontakte 😉

salvi: netaraj ty hrdinka 😎 doteraz si sa bala PN-ky co budes robit doma a nejak si si zvykla na pohodlicko ci?tiez si z toho nebola nadsena 😅

mayocka
9. dec 2009

ema1987: mas riadnu baculku doma 😉 lička ma krasne 🙂 kraasna je a zda sa mi ze je nejaka velka uz,ci?

deniskateniska
9. dec 2009

dakujem kocky:D no snazili sme sa cca 2 roky..ale neslo to.. sme chceli uz ist aj na testy a 🙂 prislo to...

katika82: mi sme tu len na chalupe, sice uz 1,5 roka 😀 ale byvame na brehu. Joj nech uz mame prerobeny svoj domcek v zaskove, tam budem mat aj partacku emku1987:D

Salvinka: no keby to bolo take jednoduche tak sa hned hodim.. a kolko dostavas pn? ak sa smiem spytat... teda 😀 ...

mayocka: no klop klop klop uz asi tyzden neriham kazde rano a mozem sa aj najest 🙂 lebo doteraz to bolo najhorsie ked som bola hladna bolo mi zle ked som sa najedla hned som to olutovala lebo mi bolo este horsie.. knecne ustupilo ale este musim stale zut zuvacku aby som hocikde nerihla 😀

salvinka
9. dec 2009

maji nic mu nechyba iba sa zabava 🙂 ides aj s drahym na poradnu?? mozno nam konecne prezradis pohlavie 😉
a denisku posielam na pn lebo som citala ze to nema najlepsie v praci.. rozculovat sa kazdy den nad sefom a zbytocne stresy.. je pravda ze som sa aj ja bala, co budem cele dni robit a ako to bude s tymi kontrolami, ale celkom sa to da zvladnut.. a milujem ked mozem rano spat ako dlho sa mi zachce 😝

deniskateniska
9. dec 2009

😀 ty lenoch jeden 😉 no co by som ja dala za to .. nie ze rano ale na obed aspon hodina spanku ale ja som do piatej v praci ☹ no co uz.. uvidime ako to secko dopadne.. ostava mi len dufat.. a idu uz na mna nalady dnes som skoro kricala na sefa a potom ked som to romanovi do telefonu rozpravala tak som sa rozrevala.. 🙂 mna sibne z toho asi 🙂

mayocka
9. dec 2009

salvi: hej hej idem aj s nim,viem ze ho to chyti za srdiecko ked drobceka uvidi tancovat ako ja prvykrat pred dvomi mesiacmi 😉 ajked ma riadne stresy z toho ist ku zenskej lekarke kde su same zenske a tak aj ja by som mala,resp.mam stres aj zanho chudatko vyplasene ale tak objednala som nas na osmu nech tam nikto neni a nech hned vypadneme a necakame dlho 😉

jasne jasne ved deni by bolo lepsie doma ak ma stres,som si srandu robila 😎

denis:si ma tromfla som tu bola tusim najmladsia doteraz ale uz si ty 😝 aspon mi nebudu vadit vykrikovacky ze naco mam taka mlada miminko ako zvyknu tetusky stare a citim sa lepsie ked viem ze nie som sama 😉 a je nas viac

deniskateniska
9. dec 2009

mayocka: 😀 no podla mna je lepsie mat teraz babatko ako ked budem stara kofa 😀 a strasne som babo chcela uz na strednej ale skola... a moj chlap ma 27 tak uz by sa patrilo lebo keby sme si nesvihli tak by chodil uz o palicke pomaly 😀 (keby ma pocul) ja som tiez pocuvala z kazdej strany "a co ti sibe taka mlada chces mat decko" a ked som prisla kku nasim tak seci mi len brusko chcu chytat (a pritom tam je skoro same sadlo 😝 ) a moja mamca .. ta mi uz tricka kupuje tehotenske a stale mi vola ako sa mame 😀 a tak.

salvinka
9. dec 2009

maji co si ved ja som mladsia od teba!! tiez vravim radsej teraz kym mame na tie drobce energiu ako potom nestihat za nimi 🙂
aj moj stresuje, ale nas objednala az poobede a to viem ze tam nebude mat naval, a este den pred vianocami 🙂
deni, uzivaj si nalady 😀 ja som sa tiez velakrat rozrevala ani som nevedela preco 😀

mayocka
9. dec 2009

jeeedin salvi ved ty si teraz bola nie?si mala byt tyzden predomnou...si bola v piatok?som aj zabudla a co ako?robila UTZ?mas foto dalsie ci ee? mne bude stacit uz aj toto foto ak bude aj posledne hlavne nech tam je ten čvirik a uz mi nemusi davat fotky 🙂 uz som si zvykla,stale vravim maly a nie mala....tak nech ma neprekruca 😀

salvi: ja si to furt mylim lebo si mala kratsiu skolu ako ja tak si myslim ze si starsia ale kazdopadne mame rovnaky rocnik len ty si sa asi neskor narodila abo co...

jasne baby!nedajme sa! aj mamina mi vravela ze somnou mala o nicom matersku ked ma mala tak neskoro ze ani nevladala za mnou uz behat ani nic (nastastie som s tym mala problem behat a nechcelo sa mi ani na nohy postavit 😀 ) proste kazdy si zvoli cestu a nechapem uz naco sa kto stara,nech si urobi dieta aj na dochodku ale nech da ostatnym pokoj!!!

deniskateniska
9. dec 2009

presne tak.. .. teraz si ich vychovame, uzijeme a ked budeme starsie sa oni budu o nas starat 😀

salvi: no ja som sa rozrevala minule 😀 sa musim smiat na tom, sme boli doma, kukali sme telku a rozpravali sme sa uz neviem o com. a zrazu som zacala revat... ale som revala a dotoho som sa smiala ze neviem preco revem a nedalo sa prestat 😀 a potom ked to preslo som sa rehotala aj romco..a ten chudak vystresovany ze co sa mi stalo ci ma nieco neboli.. dobre ze nesiel volat zachranku ako som strasne revala 😀

a som hladna.. asi pojdem na segedin do koliby 😀

majdiska
9. dec 2009

no ako tak kukám, tak som tu najstaršia mamička - ja som mala malého v 27rokoch 😀 , teraz mám 29 a nič nelutujem 😉 vládať vládzem stále, chodím do práce, na brigádu a od nového roka budem mať ešte jednu prácičku.. aj v noci k malému vstávať, čo je pravidelnosť - už som si zvykla, že ráno treba vstať a pokračovať..

ja som robila v mojej bývalej práci až do 6týždnov do termínu, ale rodila som skôr - 4týždne do termínu.. a v pohode, som sa gulala, mala som spuchnuté nohy, ale našla som takú starú stoličku, ktorú som spustila úplne dole a kedže nemala operadlo, tak som si nohy vykladala na nu 😉 a okrem toho som chodila ešte do druhej práce.. síce únavné, ale korunky sa zišli.. 🙂

majdiska
9. dec 2009

no a v 20-tke by ma isto nenapadlo rodiť, mala som VS a študentský život je niečo super na intráku, bez starostí.. no na to fakt nikdy nezabudnem.. my sme sa s mojim dohodli, najprv škola, práca, byt a až potom deti - chodili sme spolu 6 rokov a už sme spolu celkovo 10 rokov 😀

katika82
9. dec 2009

deniska tak na brehu býva aj moja starká aj stryná.

jana2033
9. dec 2009

emka tak krásnučku máš malú 😝,

anička máš pravdu keď ste to Vy zvládli tak musíme aj my ostatné 🙂, len niekedy už z bruškom dosť chodiť 😀

inak baby vy sa snažíte aj dlhšie a my z manželom sme neplánovali. Tiež až po škole keď skončím a bum hneď. Inak vo vašom veku 20 rokov by som si ani nevedela predstaviť mať bábo 😉. Ja si niekedy pripadám stále na bábo mladá 😀.

katika aj ja držím paluchy aby to malému rýchlo zmizlo 🙂.

emmka3
10. dec 2009

dani, maji, salvinka vy mate 20 rockov?

maji a tvoja mamus ta mala v kolkych rokoch? Ja sa pamatam, ze na VS som mala spoluziacku, co ju mama mala niekde ku 40ke (tusim v 38) a stale vravela, ze ona by tak neskoro tiez nechcela mat deti, ani nie tak kvoli behaniu ale kvoli generacnym rozdielom ... takze preto si aj ja chcem odrodit do 30ky 😉 ale cas sa mi uz veu krati ...

emmka3
10. dec 2009

dEni, som myslela 😅

deniskateniska
10. dec 2009

emmka3: no mam 20 😀 ja som chcela mat vzdy babo mlada, chcelas som mat ete mladsia hned ako som vysla skolu v 18 ale nechcelo a nechcelo.. a konecne je to tu 🙂 ...

vcera som si obzerala bjusko uz to nie je len sadielko 😉 konecne.. v sobotu idem do targu na tehu nakupy.. sa neviem dockat 😀 tesim moc.. dufam ze nieco kupim 😀

Katika82: a kde tam.. ja byvam rovno nad adakom.

katika82
10. dec 2009

deniska no stryná býva zo začiatku hned oni tam majú tak veľa kamionov a starká potom o jeden dom vyššie.

mayocka
10. dec 2009

emmka: ja mam 21rokov,mamina mala 37ked ma mala a to uz fakt clovek nejak za tym drobcom behat nestiha 😅 teraz su radi ze nie su sami ze maju mna este ale tak citit aj tie generacne rozdiely proste uz to nie je ono...a ja som mala dvoch bratov ktori boli vo veku 8 a 11rokov ked som sa ja narodila,v ich obdobi sa rodicom vykalo,tak aj ja,z mala mojich spoluziakov vykam rodicom co je dalsia "bariera"medzi nami...mozno si ich viac vazim ale nie je to uz taky doverny vztah... 😢

mayocka
10. dec 2009

ozik babeny ked vam rastli bruska,nesvrbeli vas?ja som si myslela ze je suche ale to nie,kremujem sa....neviem ci preto ze sa natahuje koža...