Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

jana2033
27. dec 2009

ešte sa Vás chcem jednu vec opýtať kedy sa robí tretí ultrazvuk? v 32 tt? teraz idem v utorok na utz a to budem 30 tt asi mi až v januári?

danka.k
27. dec 2009

jani tusim hej v 32 sa robi.. ale neviem isto.. ten som uz nestihla 😀 😀 😀

majka uz mala ohlasky?? jeeej super.. my sme mali tiez takto pred dvoma rokmi 😀

denis neboj ved on sa ti rozkope az spavat nebudes cele noci 😀

deniskateniska
27. dec 2009

🙂 no dani toho sa bojim bo mna bude do krizov kopat tak si chcem uzit teraz kym to neboli 😀

bolulka
27. dec 2009

ale vas ide v ten urotok ku Hrudovi? aj Majka, aj janka aj moja sestra.. len ja idem 4.1. 🙂

jana2033
27. dec 2009

super dani tak to asi tak bude, ale tak čo už dokopy tam budem možno 5 minút, no ved to ja som si neviem prečo myslela že ešte ohlašky nebude mať a už mala 😝

jj bolul v utorok som bola aj ja prekvapená že nás tam ide veľa :D, ešte jedna kámoška ide hodinku predomnou ja som sa chcela dať poobede lenže už nebolo volno tak ma sestrička dala na 12.30 ako posledná 😀 , čo už.

majdiska
28. dec 2009

bolul, nejde mi poslať IP - tak ti píšem len toľko že strukovina môže byť 😉
no baby ako po sviatkoch?

bolulka
28. dec 2009

tak super, ty spravis v stredu tu polievocku a ja tie sisky. a zajtra varim ja.. 😉

ja som po sviatkoch oddychnuta, a vy?

katika82
28. dec 2009

no ahojte babule,

bolul?? ty ideš 4.ale to je pondelok to robí hruda?? ja idem 5. o šiestej večer. na prvú po šestonedelí,
inak robia sa nejaké špeci vyšetrenia vtedy či normálne ma len prehliadne či je po pôrode všetko oki??

bolulka
28. dec 2009

katika akurat som na teba myslela, ze si sa dlho neukazala..

no vysetri ta palpacne a prezrie ti krcok? asi aj UTZ.. 😉 idem pozriet ten datum.. 😕

katika82
28. dec 2009

no lebo ja ked som bola cisárskym tak mne sa asi dobre očistilio všetko nie ked mi tam oni aj čistili hned po operácii, tak hádam bude všetko oki.

no ja už mám svojho mliečka veľmi málo tak horko ťažko sa mi podarí raz do dňa mu nazbierať aby mal celú dávku. dávame teda umelé ajpekne priberá po nom no len to mlieko mi hrozne smrdí príšerne aj sa mi zdá nejaký mrzutejší maličký po nom

inak baby čo by sa stalo keby som mu dala normálne kravské mliečko od našej kravy od starkej?? okrem možnej alergie na bielkovinu by sa mu mohlo niečo stať,??

ved niekedy dávali len také a deti preto žili??

mayocka
28. dec 2009

ahojik tak na poziadanie su nove fotecky v albume ajked nie vo velkej kvalite (mobil) 😀 ale vidno tam aspon nieco 😉 je to pobalene este nejdem to rozbalovat ajtak to nemam kam podavat,postielku este nemame...zistujem ze mam tej vybavy uz aj dost uz nejdem nic kupovat lebo stale len dokupujem a nakoniec sa nazbieralo toho tak akuratne 🙂

katika: uz ta nic neboli?mas vsetko zahojene?vsetko ako ma byt?a maleho nechas domka s maminou?

majdiska
28. dec 2009

katika vraj sa to dáva s ryžou, ale osobne by som takému maličkému nedávala.. okrem možnej alergie riskuješ aj vrackanie drobca - to mliečko je ťažšie ako sušené.. aj moja svokra mala kravu a nedávala som mu ho.. a čo sa týka mrzutosti, tak dieťa máva také obdobia - hovorí sa im laktačná kríza, či tak dajako, ked dieťa viac papá aj rastie a je hladnejšie... radšej dávaj umelé, na kravské má času ajajaj.. neboj malý si zvykne, viem že smrdí príšerne - ja malému dávam doma Nutrilon, ale chutí mu 😉 a hlavne to nestriedaj, moja neter bola takto chovaná, raz sušené, raz kravské a tak jej rodičia dorobili trávenie, že všetko čo zjedla vyvrátila...

majdiska
28. dec 2009

mayocka si dobre zásobená, ja som v tvojom týždni nemala nič, len jedny dupačky 😀
nejak sa mi nechcelo kupovať, nebola som z krpatých vecičiek taká unesená - mna viac bavila práca.. až na konci, ale len z nutnosti som už zhánala čo bolo treba 😀

julia225
28. dec 2009

kati, to ma mryi...ste to vydali?... skoda...ale kravske...to isto nie...ako ani umele nieje vzhra,...ale yvay to...detske creva niesu prisposobene takemuto jedlu...

katika82
28. dec 2009

mayocka- no rana je už zahojená ešte ju mám niekedy takú strpnutú ale inak super, musím povedať že p.doktor Hruda sa somnou vyhral, mám ukážkovú zašitú ranu, uplne tenučký pásik to sa každý čo ma príde kuknúť len kuká že akú mám krásnu ranu že ani jazvu mi skoro nevidno.
nebolí ma teda už nič a či je všetko ako má byť uvidíme ked pojdem nakontrolu a kukne sa na mna či je všetko dobre.

danka.k
28. dec 2009

katika no ako ti baby radia ani ja by som malemu to mlieko nedvala... aj my davame nutrilon, od narodenia sme ho davali, potom bebu ale z nej vracal, tak sme zasa davali nutrilon a az ked mal vyse roka sme dali sunar,

katika82
28. dec 2009

no ja zatiaľ s tým hipp som spokojná akurát neviem ako často by mal mať teraz stilicu ked má zvačša len umelé mliečko iba raz do dňa moje.

kým som ho kojila tak mal aj v každej plienke, teraz tak raz do dňa minule dokonca raz za dva dni a som si myslela žeho zapeká lebo sa len pučil a bolelo ho bruško nemohol sa vykakať. ale mamina hovorila že keby ho zapekalo tak sa nevykaká vôbec a mal by takú hustú stolicu také bobky. tak ja neviem.akú vlastne má mať pri umelom a ako často neviete??? mne nevracia vôbec z tohoto, akurát ked si hned neodgrgne tak občas mu vybehne pri spánku ale inak nie.

danka.k
28. dec 2009

katika mne kakal tiez z UM len raz alebo dva krat do dna

deniskateniska
28. dec 2009

ajojte.. no my mame do vybavicky pampersky, flasku cumlik ciapocku - sme dostali na vianoce 🙂 no a dnes som si kupila uzasny svetrik, krasne lemuje brusku 😝

tak konecne mame vybavene nove rodne listy, uz aj potvrdenu ziadost o uzavretie manzelstva..KONECNEEEE!!!

danka.k
28. dec 2009

denis a kdeze ste stratili rodne listy?? ani moj muz nemohol najst pred svadbou 😀 😀 😀 a tak teda aky je termin svadby?

deniskateniska
28. dec 2009

nie my sme nestratili, len sme mali problemy s dlznom na mene mojej maminy a makcenom na priezvisku svokry.. tak nam koli tymto blbostiam museli vystavit nove rodne listy.. a svadba 20. februara, lenze ete uvidime ci v kostole alebo len na urade.. zajtra sa to dozvieme.. 🙂

danka.k
28. dec 2009

boze taketo kraviny riesia?? kvoli dlznu a makcenu.. och tie nase urady

majdiska
28. dec 2009

ja som musela meniť rodný list preto, lebo mi napísali zlý dátum narodenia ocina - ked sme vybavovali pôžičku zo študenstkého fondu, tak segra mala iné r. č. a ja iné 😀
bolul, tak ako chutil malej obedík? dúfam, že hej 😉

julia225
28. dec 2009

majdiska obaja sa "prezerkali" a grgali ako male prasiatka 😀 chutilo, este na olovrant papali kolienka, lebo toho bolo kvantum, tak im vysli 4porcie a to adamko spapal aj vianocku z olovrantu, bolul nechcela 😉

julia225
28. dec 2009

kati, mne mala desi na umelom kakala kazdych 11dni. je to v poho...ale davaj pozor, ak by ho zacalo moooooc zapekat, daju vam mliecko "bez" laktozy. 😉

katika82
28. dec 2009

julka no tak takto dlho to ešte netrvalo zatiaľ.

akurát ho chudiatko trápi pri tom bruško, ale nechápem jedno že prdíky má stále a poriadne ale vykakať sa nemôže.

bolulka
29. dec 2009

no vidis majdiska, co ti budem odpovedat, julka nam ma deturence pod kontrolou 🙂 😉 a malinka mi cosi hovorila o kolienkach? hovorila ze papala nohy a pritom ukazovala na moje kolena.. 😀

majdiska
29. dec 2009

😀 😀 😀
juli tak to je super.. malý má omáčky veľmi rád 😉 no nabalila som dosť, lebo som nevedela, koľko treba a aby nebolo toho málo 😀 a som rada že aj Klaudinke chutilo 🙂
no moje dieťa je dosť pojestné, ešte včera na večeru tisol kašu ktorú uchmatol malému Vladkovi a dve naberačky veľké zemiakov na kyslo 😀 už to začína byť na nom vidno, pekne priberá 😀

majkad2
29. dec 2009

jani a prečo si si myslela,že nebudem mať ohlášky. síce sme mali mať prvú ohlášku už 20.decembra ale akosi na nas zabudli ☹ tak som im to musela isť pripomenut,a tak sme mali v nedelu prvu aj druhú.
Inak už sa mi to riadne kráti, normálne sa začínam už aj báť, už aby to bolo za nami 😀

dnes idem na kontrolu ku hrodovi, ale asi sa tam s nikým nestretnem bo som objednaná až o 15:30, dúfam,že bude všetko OK

pa pa babenky

julia225
29. dec 2009

jasne, mam pod kontrolov, inac sme boli aj na dvore vcera hodinku, majdi, prosim pribal malemu nejake oteplovacky, bo zajtra chcem ist s nimi tiez von ...:o) aby nenachladol...pekny den...my sme dnes doma a zajtra zas budem v skolke. :O)