Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

danka.k
23. feb 2010

no idem ja od vas, pokracovat v upratovani.. zachvilu zobudim drzo maleho, lebo bude spat do neviem kedy a vecer nie a nie zaspat... 😠

ozaj majka muzovi odkaz ze vcera bol asi fakt spiaci den, bo maly spal 3 hodiny poobede a aj to sme ho uz budili 😀 😀

danka.k
23. feb 2010

a este salvi aj ja som sa narodila pri blahovej 😀 😀 😀 😀

deniskateniska
23. feb 2010

dakujem, odkazem.. ja robi v klauke - byvali utilux...

baby sa mi zda ze tu idem pisat secko, bo ked som napisala ze chlap robi do stvrtej, teraz mi volal ze ide domkov a asi pojdeme niekde na obed... ccc.. 😀 😀 😀

majdiska
23. feb 2010

danka aj náš krpec spal včera u našich 3 a pol hodiny, som nemchápala, že čo sa deje, ked tak dlho 😅

anicka
23. feb 2010

salvinka kde máš pofotenú tú kúpeľňu? aj ja som zvedavá 😵 😕

emmka3
23. feb 2010

anicka, na FB, cely domcek ... krasne to ta maju, ale kupelka je fakt spickova 😵

anicka
23. feb 2010

emka: a ako ju mám hľadať?

majdiska: 3,5 hodiny, jój to máte fajne my ak spíme 1,5 tak to je úspech. Ja to nechápem to moje dieťa vystrája celý deň, normálny človek by večer odpadol a ona je ako zajačik durasel 😀

katika82
23. feb 2010

jani áno tá pani bola akurát ked som ja rodila, a je to taká dílerka od krémikov na bradavky a pre detičky rôzne na kúpanie.
mne osobne na bravky celkom pomohol ten krém je výhoda že sa nemusí pred kojením umývať, ale na dopraskané a dohryzené bradavky mi poradila sestrička na pôrodnici kalciovú masť a tá bola uplne super najlepšia, do dvoch dní som mala všetko zahojené.

annag odporúčam fakt, mne už bolo neskoro pomôcť ale pri druhom ak sa podarí takú chybu už neurobím. budem sa viac od začiatku snažiť kojiť, leob ked vidím koľko ten náš hladoš preje a to má len tri mesiace tak neviem neviem. pol kg škatuľa mu stačí na tri dni.

anicka
23. feb 2010

salvinka: emka mi pomohla už len pridať ma medzi priateľov 😉

salvinka
23. feb 2010

ale ste sa rozpísali 🙂

si nemyslite ze mam tolko energie 😀 (nakoniec som sa vykaslala na podlahy, sak co budem robit zajtra?? :D ) to len mama do mna od rana husti po telefone ze sa mam hybat 😝 ale inac som znicena po dnesku riadne 😀 uz by som asi nezvladla odrodit.. 😀

u nas inac tiez nema vyznam upratovat.. tmave podlahy, hned na druhy den prachuuuu 😠

aj ja som uz mala ist na tu prednasku o kojeni, to som bola mozno v polovicke tehu kedze na cvicenia som chodila od 18tt 😀 no vtedy som nestihla kvoli praci 😠 a teraz nestihnem kvoli porodu?? 😀 aspon tu stranku idem prestudovat

anicka, uz letim na fb 🙂
emmka diky 😉

mayocka
23. feb 2010

danka??? ty si mala maleho o dva mesiace skor??? 😕 😕 😕 ty kokso som si to teraz na pase vsimla ty kks....to si neviem ani predstavit,to si aj bola pobalena ci?no keby to na mna teraz prislo tak sa asi zosypem...nie som vobec pripravena...ake to bolo pre teba?

deniska: nikto nie je spokojny s tym co prave ma ako sa hovori 😖 tvoj nie je doma skoro vobec ale aspon pracuje blizko domova,moj ked je v robote nie je aj niekolko tyzdnov doma,teraz je pre istotu dva mesiace doma kvoli zime a snehu a je nam az do revu obidvom,ajked sme spolu ale tak ucty sa nezastavia 😢 😢

katika82
23. feb 2010

mayocka ja viem o čom hovoríš nám chodí ocino tiež na týždnovky teda tak na 4 dni a dva tri dni doma, kým som bola tehu boli sme spolu stále v práci lebo sme robili spolu, teraz je to o to ťažšie nevieme si zvyknúť bez seba, a ked odchádza tak je mu do revu, že nemôže byť každý deň s malým iba to čo mu ja zavolám že čo zasa nové vyviedol a čo nové už vie,
tak mu hľadáme tiež niečo bližšie lebo je to fakt ťažké takto. aj ked tie 4 dni nie sú až také strašné ale tak aj mne by to pomohlo keby bol poobede s malým a ja som sa mohla učiť na skúšky. ale ked je teraz ešte aj taká nahovno doba že všade je málo roboty

inak viete na čom som si spomenula minule, že ked som tu prišla pred rokom a pol bola som tu medzi mamičkami sama snažilka a o pár mesiacov tehulka, a teraz koľko sa náš tu našlo nových to je fakt super, cez leto musíme nejaké stretko v cukrárni zorganizovať

jana2033
23. feb 2010

dani, veru ide to rýchlo 🙂 zajtra začínam 38 tt podla menzesu ale podľa termínu som už v 38 tt 😀 , sa mi nece ani veriť.
denis, dani, a ten môj jj je šikovný ja už v podstte od dakeho 20 tt nevysávam 😀 ale keby ste ho videli najprv si pofrflal aká som že sa mi nece, ale teraz nič ešte mi povie aby som si oddýchla 😀 ,

emka ja som aj chcela lenže nikdy nevidalo skorej 😒 , a teraz som rada že aspon raz a možno bud týžden druhý a posledný krát

katika a ty kde študuješ?

danka.k
23. feb 2010

mayocka nebola som pobalena prislo to necakane.. ale vsetko som stihla pochystat kym bol maly v nemocnici.. bol tam mesiac cize vsetko sa v pohode stihlo... 😉 😉 😉

katika sme na tom rovnako.. vzdy len tatovi volame do roboty co vyviedol 😀 😀 😀 😀 a domov chodi tiez tak ako tvoj.. teraz si ho uzivame ma dovolenku, ale od piatku sme zasa sami..

deniskateniska
23. feb 2010

no baby je to fakt, ja si neviem predstavit ze by moj robil tyzdnovky alebo tak... ked chodil do nemecka cez leto na skolenia, najprv na tyzden potom na dva potom na 3.. cele leto bol prec.. to bolo hrozne.. no pracuje tu.. uz 5 rokov v jednej firme.. plat nic moc, ale aspon je domka... 🙂 jedine plus 😝

a ja sa uz mozem stahovat normalne mam secky veci okrem nabytku.. 😀 😀 😀

katika82
23. feb 2010

jani no ja si ešte dorábam externe inžiniera na stavebnej v žiline, teda aj bakalára som robila externe takže som projektantka.

no veru tie čo máte mužíčkov doma len si ich pekne užívajte.

emka teba som sa chcela opýtať, ty máš tuším šatku z nosíme.sk, nevieš mi poradiť akú si objednať a od akého veku v nom môžem lukáška nosiť?? lebo už fakt ma ruky dosť bolia a tie šatky sa mi veľmi pozdávajú len akosi neviem že ktorú???

jana2033
24. feb 2010

jasne tka to máš dosť ťažkú školu, pani, ale tak nech to štastne dokončíš 🙂 a máš potom.

denis tak to by som si asi ani ja nevedela predstaviť keby chodieval na týždnovky 😝

majdiska
24. feb 2010

katika segra - emmka je s malým v nemocnici ☹ , takže ti odpíše ked sa vrátia...

bolulka
24. feb 2010

majdiska, a co sa im stalo?

anicka
24. feb 2010

emkin junior má laringitítu ☹

salvinka: bola som pozrieť na FB tú kúpeľňu je úúúúúúúúúúúúúúúúúúúúúžasná, aj ja chcem takú. Chystám sa prerábať tú moju ale na 1,7 m x1,8 m moc zázrakov neurobím 😢 😖 Aké má tá Tvoja rozmery?

katika: vav to je super škola, to by sa mi páčilo len mne moc nevonia matika tak neviem či by som to zvládla 😖 budem si musieť vystačiť s tým mojim Ing. z ekonomiky 😀

katika82
24. feb 2010

anička no ja zasa matiku mám rada aj také technické veci všetky. ale teraz tieto dva roky do ing. mám technologiu a manažment stavieb takže tiež mám dosť ekonomiky a rozpočtovania ale tak ja robím aj účtovníctvo doma takže to je to pre mna o to ľahšie. tak ja to mám také poprepájané tie moje školy že až, stredná dopravná, vysoká stavebná.

júj tak dúfam že emkyn drobček bude rýchlo zdraví chrobáčik malý

bolul no a kedy sa ideme konečne dostať spolu na tú prechádzku???

deniskateniska
24. feb 2010

no aj ja sa pripajam dufam ze bude emmkin drobec coskoro zdravucky..

jana2033
24. feb 2010

katika aj môj manžel študoval tiež na stavebnej 3 roky a potom prešiel na špeciálne inžinierstvo 🙂

tiež prajem emkinmu drobcovi nech sa rychlo vyzdraví

mayocka
24. feb 2010

juuuj 😕 emmka tak sa drzkajte a nech ste skoro domka, v tej nemocke nic moc 😢 inak.... co je to ta laringitida?ako sa to prejavuje?

bolulka
24. feb 2010

aj my zelame Juniorovi rychle uzdravenie a hlavne nech su uz z tej nemocnice rychlo doma.. 😉

katika, co povies dnes? je tak krasne, my pojdeme kazdopadne von. okolo 15:00-16:00 😉

anicka, keby si spojila kupelnu zo zachodom, mozno by sa dali robit vacsie divi.. pripadne este o kusticek zuzit kuchynu.

anicka
24. feb 2010

bolulka: len my už to jadro máme vymurované (už bolo hotové keď sme kúpili bytík) takže už môžem "pracovať" len s tým čo je ☹ ale ja niečo vyšpekulujem. Mali by nám v bytovke vymienať rozvody vody a odpad, tak vtedy sa chystám do toho pustiť. Ja moc nie som za to, aby bol záchod a kúpeľňa spolu 😖

anicka
24. feb 2010

mayocka: skopírovala som Ti to čo napísal blesq (emkin manžel) na FB:
no ked mas hlieny v krku a ty ich vykasles ale on to nevie a zuzuje mu to dychaciu trbicu tak bol na inhalatore trosku aby sa mu to uvolnilo

bolulka
24. feb 2010

ja som unesena zo spojenej kupelne zo zachodom, aj ked to ma par nevyhod, ale tie vyhody u mna prevysuju. ale hlavne nie je mala kupelna + maly zachod ale jeden velky priestor. a co planujes v tej kupelni menit?

majdiska
24. feb 2010

aj my máme spojenú kúpelku a sme spokojní, vačší priestor a navyše na záchode stále nesedíš, ak nepočítam môjho krpca, ked raz sadne na záchod tak tam sedí aj hodinu a vykladá všetkým naokolo, čo kto poskladal a koľko máme obkladačiek v kúpelke 😀
mayocka hod si to do googlu a vypluje ti to.. ale je to to čo písala anicka, ale nie je to spôsobené len hlienmi ale opuchom sliznice zo zápalu.. a asi budú do konca týždna v nemocke.. 😖

anicka
24. feb 2010

bolulka: kompletne, napr. dať nové kaličky, vymeniť 170 cm vaňu za 120 cm, dať na ňu urobiť zástenu, tak budem môc dať inde práčku, vymeniť umývadlo, dať nový nábytok, nový ventilátor, nový radiator (sušiak), a vecko máme klasické ale chcela by som tam dať geberit, čiže zabudovaný atď. ... no mám čo robiť. Bodlo by mi keby som mala ten program na projektovanie. Keď mi robili kuchyňu tak mi to fajne "nakreslili" v 3D.