Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

salvinka
27. feb 2010

ako vas tak citam tak sa vobec netesim na tie choroby 😖

inac danka dobry napad.. jani ides uz rodit?? 😀 😀
u mna to stale nevyzera.. ak do osmeho neporodim mam ist na pozorovanie.. a to sa mi moc nechce.. 😒
Richard bude riadne lenivy po mne 😀 😀

salvinka
27. feb 2010

ale co, termin mame az zajtra 😝

jana2033
27. feb 2010

veronika asi maš pravdu juuuj len nech je už po tých bolestiach 😝

dani super napad 🙂 apson v nemocnici budem dakoho poznať

salvi tak počkaj na mna 🙂 a možno už aj pojdem aj ja 🙂ale budem asi ako ty, malej sa tiež moc nece 😀 ..no uvidim ako na ctg vo štvrtok, ale ked dievčatá chodia skorej ako chlapci tak by si ešte mohla počkať teda Riško môže byť ešte v maminke 😝

deniskateniska
27. feb 2010

no veronika problem je v tom, ze ja som v 24tt ... a brusko je sice velke, rastie ale zeby stale tlacilo na rebra a takto? no neviem ... ale pevne dufam ze to je len to a nic vaznejsie...

a dnes sme boli u svokrovcov a svokor mi stale hladel na brusko a hladkal ho 😀 taky zlaty.. 😀 😀 a ked sme kukali foto zo svadby tak tiez len komenty na fotky - "a tu uz vidno ze ste traja" " jeeeeej tu vidno maleho uradnicka" no som sa z neho rehotala 😀 😀 😀

anicka
28. feb 2010

deniska to máš super, že sa svokrovci tak to tešia 😉

deniskateniska
28. feb 2010

no riadne.. a hlavne svokor, ten miluje deti - preto ich ma 5 😀 ale tak sa mu hned zdvihne nalada ked prideme 😀 take mi to bolo smiesne 😀 a preto sa secia tesia lebo to bude prve vnuca aj u nas aj u svokrovcov.. a z muzovej strany to je aj prve pravnuca resp. prvy potomok deti z celej rodiny 😀
tak som zvedava.. ich budem tat ak mi ho budu rozmaznavat 😠 😠 😠 😀 😀 😀

anicka
28. feb 2010

zu nás je Maťka prvé vnúča a pravnúča ale len z mojej strany, z mužíčkovej to mužíčkova segra stihla skôr 😀

deniskateniska
28. feb 2010

😀 no u nas zase pravnucata uz su a u muza nie 😀

julia225
28. feb 2010

ahoj ahoj!!!
pozeram, ze Vam krasne rastu tyzdne tehotenstva vo vizitkach, ako sa mate? ako sa citite??? baby co mate zaujem o konzultacie sledujte terminy...🙂 drzkajte sa...papa

emmka3
28. feb 2010

dakujem baby, tak uz sme doma ... dnes nas pustili, maly je uz OK, tak som spokojna a info o mojej hospitalizcii, tusim mayocka sa pytala:

Ano, mamicka pokial chce a maju volne, je hospitalizovana s dietatkom na izbe, max 2 mamicky a 2 deti na izbe ... kojace mamicky su samozrejmost, tie maju aj stravu do 6mes. dietatka zadarmo, pokial uz nie je dokrmovane ... ostatne mamicky si maju moznost kupit listky na stravu v nemocke, ale mne nosili z domu, a aj maly vsetko nepojedol vzdy, tak som sa najedla 😉 Za hospitalizaciu ako sprievod si neplatis do 3rokov dietatka, po 3 rokoch je to 5€ na den bez stravy ... ale ja dufam, ze toto nebudete ziadna musiet riesit a deturence bude zdrave 🙂 btw. detske oddelenie pekne zrekonstrulovali, kazda izba je inej farby, nove postielky, nocne stoliky ... je to tam pekne, ale ked deticky placu, tak ani to nepomaha

emmka3
28. feb 2010

pozeram, ze salvi stale vcelku .. no pekne 🙂

emmka3
28. feb 2010

katika, ja mam satku Moby elasticku ... je fajna, lebo ked aj nevies uvazy, tak sa to strati a babatko nic neotlaca, ale aj napriek tomu je pevna ... nsit ho mozes v uvaze koliska od narodenia, v krizi ked zacne drzat hlavku, ale aj ked nedrzi, ako nas, tak ju mozes istit pruhom, rovnako ju podopries a ked maly zaspinka ...

jo, a k tej laringitide, je to presne ten opuch hlsiviek, ktory malym detickam moze sposobit az udusenie sa ... je to velmi nebezpecne, lebo opuch moze nastat velmi rychlo ☹ treba vediet co robit, ako dat prvu pomoc a ked sa nezlepsi, tak ist na pohotovost ... ja som sa s tym este nestretla, sama so skoro stale zdrava, ale uz vieme co a ako, tak nabuduce budeme mudrejsi

majkad2
28. feb 2010

Ahojte babenky, mne sa pred chvílou stalo niečo hrozne, spadla som! ale pri tom páde som našťastie stihla vystrieť ruku predo mňa,čiže som pád zmiernila rukou a kolenom (a iba troška,tak bokom som si buchla bruško)....dúfam,že som neublížila nášmu chrústikovi....ale chrústik našťastie veselo kopká, tak dúfam,že sa mu nič nestalo

danka.k
28. feb 2010

juuuj majka.. pozor si davaj.. a co si robila ked si spadla???

veronika13
28. feb 2010

majka, veru bacha 🙂

od troch rokov dieťaťa sa platí 5€ za deň???? to tak bolo vždy, či som sa dozvedela novinku?

emmka3
28. feb 2010

majka, pozor si davaj 😕

vernika neviem ako to bolo predtym, ale tak to je teraz vyvesene, tusim v platnosti od 1.9.2009, ak si dobre pamatam ...

jana2033
1. mar 2010

maji dávaj pozor na seba aj malé 🙂 , čo inak ako kopká riadne malé?

salvi no čo čakáš na mňa 😝

majkad2
1. mar 2010

No ved ja sa snažím dávať si pozor, ale včera akosi nevydalo ☹ išla som s takým 5 l kýblikom po schodoch smerom nahor, a ked som prešla všetky schody tak som pred našimi dverami akosi zakopla a tam ma vysekalo,z kyblika sa mi všetko rozlialo, a ked mužiček počul ten buchot tak hned pribehol,lebo vedel,že to sa mne niečo prihodilo....tak to chudáčik musel všetko poutierať.

jani chrústik kopká a poriadne 😀 aj včera kopkal po tej nehode tak potom som sa uspokojila,že sa mu asi nič nestalo.....ale dnes ešte nekopkal,asi ešte spinká, ale bola by som veľmi rada keby ma dnes kopol,lebo asi začnem byť zase nervozna či mu niečo nie je
inak jani som ti písala na pokec,že Denke sa už narodil malý Riško, narodil sa trošku predčasne 18.2. takže už ho má aj domka....a ty sa kedy chystáš?

danka.k
1. mar 2010

Denku asi nepozname ci hej??? som najprv rozmyslala ze si sa pomylila a chcela si napisat salvinke ale ta asi neporodila 18.2 😀 😀 😀

salviiiii kde si???? na saloch uz??? 😀

majkad2
1. mar 2010

nie nie vy Denku nepoznáte 😀

jana2033
1. mar 2010

tak to som rada že ta malé kopká 😀 ....je to zase fakt dobre že vieš že je v poriadku mna tiež furt kope od rana do večera a neviem ani kedy spinká. tak ja dúfam že ked sa naša malá narodí že bude opak bude zlatučka 😀
ma neštvi ta mala termín ako ja tak to dosť skoro porodila vau, no vieš ja sa chystám asi na termín 😝 , a salvinka čaká na mna 😝 ale malej sa vôbec nechce sice teraz ako som odišla z poradne vo štvrtok tak mi začalo tvrdnúť bruško a akosi mi byva dosť zle ani jesť mi už moc nechutí ...ale uvidím vo štvrtok na ctg 😀 ale najradšej by som vydržala do 13.3. a išla na skušku 😀

deniskateniska
1. mar 2010

salvinka by mi mala napisat sms, ale ete nepisala, takze asi nerodi 😀

majka davaj si bacha.. babatko je tam sice vo vacsom bezpeci ako si myslime, ale predsa.. a kopkalo, lebo si sa zlakla a ono tiez 😝 a neboj bude v poriadku.. len ziadny stres

janka ty mas cas mysliet na skusky? boze ja nedokazem teraz a nie to este pred porodom 😀

jana2033
1. mar 2010

denis tak hneď ako budeš niečo vedieť okamžite nam daj vedieť 😀

vieščo, neviem prečo ale posledné dni mam normalne vrtulu v zadku, celkom vladzem, no nohy sice puchnu ale normalne som prekvapená že vládzem 😝, no na skušku by som aj išla ale učiť sa mi už nechce 😀 radšej budem robiť robotku ako sa učiť 😀

denis a ty sa jak cítiš? ...tebe tiež pribúdajú tie týždne akosi rýchlo

deniskateniska
1. mar 2010

😀 nebojte dam vediet...
a to ze mas energiu je super, blizi sa porod 😀 ja mam energie az az ale potom zdochynam vecer 😀

ja sa citim fajn, super 😀 😀 😀 brusko rastie, kopka krasne, v piatok idem na cukor tak sa vobec netesim..bojim bojim bojim... ☹ ale chlap ide so mnou tak dufam ze to tam vydrzim ked budem mat spolocnost.. 😉
a vsetkym pribudaju tyzdne, len ja som tu prisla ked som mala 6 tt 😀 😀 😀 a teraz uz 24 tt ... fuuuuuu. bezi to straaaaaaaasne rychlo.. uz je marec, a ani sa nenazdam a bude jun 😀 😀 😀 a to som zvedava ci nepojdem rovno zo segrinej svadby rodit.. bud budem sediet ako pat penazi a babo ete pocka alebo budem tancit a pojdem rovno rodit 😀 😀 😀 😀

jana2033
1. mar 2010

denis neboj ono to nebolo až také zlé 😝 , dalo sa to , ono budú tam aj tehotné tak keď sa budete aj rozrpávať ti to rýchlo prejde a ešte ked tam budeš s manželom tak ešte lepšie 🙂 .

no a na tu svadbu nech Ti to len výjde nech sestru vidíš, inak to sa ktorá ide vydávať?

mayocka
1. mar 2010

bolulkaaa: pomoc uz mame osmy mesiac,ludkovia,zacinam chytat paniku a stres 😕 😕 😨

salvinka: ty sa tu hlas rano na obed a vecer aby sme boli v klude 😉

emmka3: dakujem za objasnenie situacie,dufam ale v dobrom ze to nikdy potrebovat nebudem ☹ a som rada ze ste uz zdravuckí,teda asi sa este doliecujete ale aspon ste uz domka,supis 😉

deniskateniska
1. mar 2010

jani najstarsia lucia.. ona je v irsku.. 29 maja ma svadbu a ja mam termin 17.6. tak som zvedava 😀

mayocka.. no stress 😀 😀 😀 hlavne kluuuuuuuud... vidis ako to salvinka fpohode zvlada.. 😀 😀 😀 iba mala panika 😀 😀 😀 nebooooooooj.... bo zacneme panikarit aj my a co potom 😀 😀 😀 😀

mayocka
1. mar 2010

salvinka: v pohode?? srandujes nie?esteze ju nevidim nazivo lebo keby som ju videla tak este asi zostresuje viacej aj mna 😀 😀 😀 no co prvorodicky hlupe a neskusene...pri druhom uz aspon budem vediet o co tam ide a ako to tam presne bezi no teraz som ako teliatko tak sa bojim...

julia: kedy sa ti treba nahlasit na pomoc? 😅

deniskateniska
1. mar 2010

ale salvinka je bojko 😀 a mas pravdu pri druhom uz ruka hore 😀 😀 😀 😀

salvinka
1. mar 2010

chvilku sa tu clovek neukaze a aha ako ho ohovorite 😀 ale pravdu mas deni, ja si to priznavam, strachoprd som teda riadny!! 😀
ono sa tie dni strachu a paniky akosi vytratili.. uz len dufam ze to bude co najrychlejsie za mnou..

mayi, parkrat chod na tie predporodne cvicenia co sa robia na nemocnici a zarucujem ti ze strach z teba opadne! vsetko vsetucko co potrebujes vediet o porode, o systeme ako to tam bezi aj uplne banalne veci ze co si zobrat zo sebou ti tam sestricka Drengubiakova povie a vobec si nebudes pripadat ako teliatko ale ako keby si uz mala jeden porod za sebou 🙂

jani cakam zatial stale ale nechcem prenasat do augusta tak si svihnite 😀 inac v marcovkach to riadne pribuda.. uz nejakych 13babatiek na svete 😵

ja som bola dnes na pasoch a tie boli priam ukazkove podla dr... ale asi by som bola radsej keby uz boli kopceky na tej spodej casti 😀