Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

jana2033
21. mar 2010

dani tak vaši to mali skvele naplánované 😀 , a muža to prejde 😀 , nechce prísť mamina aj mňa nafarbiť? heh

mayocka oni robievaju aj štvrtky 😝 , a naštastie aj ráno.

bolul inak tvoja segrička ma vždy predbehla 😀 na tých pásoch mne sa necelo vstávať vždy na 6.45 na bus tak som až na 7.15

danka.k
21. mar 2010

jani jasne poviem jej nech ide aj k tebe 😀

katika82
21. mar 2010

no ahojte maminy,

no my sme mali ocina doma na dva dni tak som akosi nemala čas sem kuknúť a vidím že ste toho popísali riadne teda.

tak len tak v rýchlosti čo som stihla prečítať

Odsávačky na nos??ja mám aj baterkovú ale táje fakt slabučká a bola drahšia ako na vysávač, tú vysávačovú som si ani ja nevedela predstaviť najskôr ale teraz by som ju nedala za nič je skvelá.

no a s tým prvým kočíkovaním?? nám doky povedala že tak na 4 deň ako sme prišli z pôrodnice ho máme najskôr s kočíkom ku oknu otvorenému dať na na 10 min na další deň na dlhšie a tak po 5 dňoch ísť už na prechádzku. ale my sme boli na prvej až po krste, viete na dedine starká by to asi neprežila keby ma videla s kočíkom ešte pred krstom. 😀 😀 😀

no my zajtra asi skočíme k doky, malému sa vyhodil nejaké vyrážky na chrbátiku najskôr sa mi to zdalo že to ma zo spotenia ale má toho viac tak uvidíme.
neviem môže to mať z tej mrkvičky?? ale to by mal hádam aj inde nielen na chrbátiku a krku?

salvinka
21. mar 2010

😀 nani neboj, ja sa len tak vyhrazam ked mi nechce dat pospat.. ale ked ja by som spala stale 😀 este ze je vikend a stara sa tatino.. mozem lenosit 😀 😝 😝

katika82
21. mar 2010

salvi o tom spánku mi niečo hovor. kým spával v noci len tak 4 hodky napapať a zasa 4 hodky tak som si hovorila čo by som dala keby spal o niečo dlhšie, teraz spinkáva od deviatej do rána siedmej a mne to ešte stále nestačí 😀 niekedy mu len z postele zakričím Luky prosím ešte 15 minút 😀 no a niekedy mi ich veru dopraje

deniskateniska
21. mar 2010

no jani tak to dufam, ze to prejde.. ako ja som si na to uz zvykla, a aj manzel ze mi musi pomahat sa otacat.. a najlepsie ked sa chcem otocit a som na konci postele tak sa mi neda a ked mu poviem nech mi rit potisne tak sa zasne rehotat ako kon a ja s nim a boliiiiiiii potom 😀 😀 😀 no ale co vydrzime, najhorsie je to ked cely den chodim, resp. ked varim, tak vecer je to hroza a na wc... s revom.. ale co uz

no inak baby sa mi zda ze mi uz tie lieky zacali zaberat, ked idem na wc tak nie za kazdym mi stvrdne brusko... strasne malinko.. a ked som v posteli tak uz vobec nie.. tak som o dost kludnejsia 😉 a uz sa aj citim lepsie... drobcek sa hybe o 100 6 😀 😀 a najlepsie ked lezim na boku tak rucickami stupe do jedneho boku a nohami do druheho .. bude to riady fiskus 😀 😀 😀 a skoro stale sa hybe, asi citi ze sa mam maminka lepcie 😀

a uz nie som an itaka otapena z choroby, aj sa mi obcas da dychat nosom 😀 😀

danka.k
21. mar 2010

denis a davas si daco do nosa?? lebo mame doma akysi sprej Quixx a je vhodny pre tehotne

deniskateniska
21. mar 2010

ja mam Sinomarin Mini... to je vlastne pre deti aj dospelych ... to som si hned ked som mavala na zaciatku tehu bola v lekarni tak mi dali toto.. je to morska voda v podstate 😉 a celkom to pomaha.. 😉

katika82
21. mar 2010

baby neviete mi poradiť niečo na tie červené bodočky lukáškove?? nemôže to byť ešte od tepla?? u nás je teda dosť teplo ocino kúri jak besný stále. nepomohol by napr. repík ??

emmka3
21. mar 2010

Katka, ma tie vyrazocky len na chrbatiku? ak ano, myslim, ze by to mohli byt potnicky, ked vravis ze dost hicujete a aj von je uz teplo, ani ja este neviem maleho teraz primerane obliect, bo to teplo prislo tak zhurta ... ako tie vyrazky asi vyzeraju? su samostatne alebo v hlucikoch? skus to odfotit a hodit na plochu ...

katika82
21. mar 2010

no máe to také ako také drobné guličky, a tak viac toho má na plieckach a krku ku vláskom a potom kde tu fliačik na chrbátiku,
segra je s ním von tak ked príde odfotím a priložím na plochu.

salvinka
21. mar 2010

katika ze od deviatej do siedmej.. psche. uplne by mi stacilo 😀 my zaspime o deviatej ale o druhej ako na budik sme hore 🙂 a pak kolem piatej, niekedy az siedmej.. ale omnoho horsie sa mi k nemu vstava uz rano ako v noci.. neviem preco 😀

inac mne doky vravela ze akekolvek vyrazky mam vyskusat repik.. podla mna mu s tym neublizis..

deniskateniska
21. mar 2010

no salvi ked sme boli na naukach pred sobasom s doktorkou tak ona nam vravela ze vo vacsine pripadov deti spinkaju tak ako maminky v tehu... no dufam ze to nebude moj pripad lebo ja vstavam v noci o pol druhej, potom o stvrtej a to som do 7 min. hore.. je to hruuuuuuuza 🙂 ale co uz...

katika82
21. mar 2010

denis no ja som sa v tehu tiež budila aj 5x za noc na wc ale aj len tak že som nemohla spať a vidíš luky spinkáva celú noc

mayocka
21. mar 2010

denis: to mas nejake cudne ze uz teraz ta musi manzel prevracat 😕 si neviem predstavit co budes robit v osmom-deviatom mesiaci...to uz asi na vozicku alebo co 😀 vsak mna to teraz chytilo a keby som to mala od tvojho tyzdna tak asi skapem do konca tehu,teraz uz ledva trpnem kedy sa narodi aby bolesti zmizli 😝

babky uz som sa raz pytala na tie pasy ze kde to presne je ale nejak mi nikto neodpisal ☹ a je na dverach nejaky doktor napisany alebo aspon ze co to je???alebo co je na dverach a kde dam ten prijmovy listok?to sa caka ako na rengen?ze dam ten listok tete v okienku na rengeny a cakam na chodbe pri tych dverach na rengenoch ci kde?
a inak ten stvrtok ma prekvapil,preco mi to moja doky nepovedala 😕

salvinka
21. mar 2010

mayi aj mne doky povedala ze pondelok streda piatok.. a kamoska chodila len utorky a stvrtky.. oni robia kazdy den, ale ak mas ist aj na ultrazvuk, alebo prietoky, tak sa ti neoplati prist tam zavcasu rano bo doktorka tam chodi az o jedenastej.. ked ta posle len na zaznamy tak kludne hocikedy- na to netreba doktora, spravia ti to sestricky kedykolvek..

pojdes na gynekologicky prijem.. tj. tam pri bankomate slovenskej sporitelne (pred tym hlavnym vchodom dole schodami a na lavo od toho bankomatu su dvere ze gyn. prijem ) ja to lepsie neviem vysvetlit 😀 a tam sa bud spytas niekoho, alebo prejdes cez jedine dvere co tam budu a uvidis modre stolicky a na dverach maju napisane nieco ze zaznamy ctg..

alebo druha moznost.. vojdes normalne hlavnym vchodom do nemocky (ten kde je lekaren) potom zbehnes dole schodmi, a nalavo za vytahom budu dvere do ktorych vojdes.. potom hladaj tie modre stolicky a tam si sadkas 🙂

mayocka
21. mar 2010

no fasa Romi,tam je niekde vytah dole 😕 😕 😕 ??? mam z toho mensi chaos ale tak niekoho sa hadam spytam no...zapisuje sa tam aspon alebo si uz mam jedlo radsej priniest hned nech ma nepredbehne dvadsat bab kym budem prec 😀
inak co sa tam vlastne robi?sadkam si tam do kresla odhalim svoju dcerenku a daju mi pasy ci tam budem musiet byt vyzlecena ci co 😕 😕 a doktor robi UTZ cez brusko?ktory,Hruda ci ktory pride...

salvinka
21. mar 2010

sorry maji, neviem to vysvetlit lepsie :D neboj, najdes to.. pamataj len, dole schodmi a potom stale dolava sa tlac... najdes to neboj.. modre stolicky a na dverach napisane zaznam ctg 😉

nezapisuje sa tam.. proste ako prides tak ides dnu.. radsej by som uz odtial neodchadzala.. na zaznamoch si sadnes do takeho kresla a ukazes brusko.. oni ti tam prilepia take blbosti a ty budes pocut ako malej bije srdiecko 🙂 tam si posedis nejakych 20minut a ked budes odchadzat tak este vedla do ambulancie pojdes a tam ti normalne spravi utz ten doktor ktory bude mat sluzbu..
ked pojdes do tej ambulancie ku doktorovi, nezabudni sa vyzut.. zevraj nemaju radi ked tam niekto nabehne obuty 😀

katika82
21. mar 2010

maji neboj to nájdeš, ked vôjdeš hlavným vchodom ako je lekáreň ako píše šalvi tak zídeš o poschodie nižšie a na pravo sa ide na rengeny na ľavo hned pri schodoch je výťah a vedľa neho hneď chodba tie stoličky tam už uvidíš. ja som chodila vždy vo štvrtok lebo som hned potom aj do poradne išla k hrudovi, chodila som zavčasu ráno na siedmu kým tam nebolo ľudí lebo na tých pásoch si cca 20 minút v prípade ked sestrička na teba občas zabudne aj 30 min 😀 mne sa to stalo asi dva krát.
no a sedíš v takom koženom kresle pohodovom len si vyhrnieš triško natrú ti bruško gélom a dajú pásy a budeš počúvať. stojí to zato ti poviem až na chodbu niekedy počuť tie kopance malého. a do ruky ti dajú také tlačitko a vždy ked zacítiš pohyb tak budeš musieť stlačiť a vtedy ti to na ten záznam zaznačí takú šípku že vtedy ťa bábo koplo. posledné týždne tých šípoch budeš mať až až. mínové pole

katika82
21. mar 2010

http://www.nspdk.sk/oddelenia/gynpo/galeria.htm...

tu si môžeš kuknúť presne ako to vyzerá 😀

katika82
21. mar 2010
danka.k
21. mar 2010

moj ked sa narodil tak sa budil pravidelne kazde tri hodiny ci bol den alebo noc... on proste vycucal flasu mlieka a zaspal a o tri hodiny sa to zopakovalo... ine deti si aj rucicky cez den obzerali ale on iba spal a jedol. nic ho netrapilo 😀

mayocka
21. mar 2010

no fasa takze si mam dat ciste biele ponozky nech im to tam kvalitne poutieram nohami v tej ambulancii ci? 😀
nie nie,ty to vies dobre vysvetlit,ja len ze nejak sa neviem zorientovat ze tam nalavo este nieco je,lebo som chodila vzdy len napravo a na rengen,dolava nikdy...
kedy mas kontrolu u Sunalovej?to uz ja budem asi aj mamina,ci? 😉

inak baby som riadne nasrata...boli u nas dnes svokrovci a idu v maji do Francie a tak mi tu chcu natrepat zase manzelovu 11r.sestru,co som jej uz minuly rok vravela ze ju u nas viac nechcem na prazdniny lebo sa nevie chovat,robi si co chce,chodi si kam chce,navlacila si do nas kamosky,vycistili nam bar...no proste hruuuuza a nemienim ju tu mat tyzden po porode...neviem ci tej svokre prasi uz ci to nechape,vsak mala 5deti a asi by jej nebolo prijemne starat sa o dalsie cudzie...a k tomu take ako napichane drogami co ani neposedi a nepocuva 😠 😠 😠 mama vobec nepocuvala,resp.sa smiala na tom ked som povedala ze ju nebudem po dedine zhanat po veceroch... 😖

ked sa mala narodi uz tu bude stale asi ma z toho chyti nejaka depka a bude pokoj...uz teraz zurim a manzel zuri na mne ze co sa rozculujem stale... 😠 😠 😠
co je na tom ze chcem sukromie pre pana,ani neviem ako sa bude budit ako si na seba zvykneme a este tu mat o problem naviac....ked zapriecim ze ju tu nechcem tak budem zla hlavne ja...
existuje snad nejaka dokonala svokra????uz si tym nie som celkom ista ☹

emmka3
21. mar 2010

ja sa zblaznim Kati, ze jake ilustracne fotky 😀 paradicka, som si zaspominala 😀

danka.k
21. mar 2010

stlacas tam daco??? j a som nic nestlacala

emmka3
21. mar 2010

maji, 11 r. a drogy??? a pije???? to som dobre pochopila?? tak to veru potesi 🙄

emmka3
21. mar 2010

dani, ja som stalacala, akoze ked kopol, aby to vyhodnotili ako falosnu kontrakciu ... ale ked on vzdy kopal stale, alebo sa hybal, tak som stikala ako zadarmo 😀

danka.k
21. mar 2010

mayocka na tak tu malu potvoru by som ani ja nechcela... a hlavne ked budes cerstvo po porode sa mas srat este aj s nou? no isto ze nie.. nech idu inokedy do francie alebo nech si beru aj ju

mayocka
21. mar 2010

emmka: to bola metafora,ze je taka ziva ze je ako na drogach 😀 😀 ,rano vstava uz o siestej a vecer nie a nie ist spat...ja si aj pospat budem chciet a nie uz od siestej sa okolo nej tocit a aj cez den si pospat urcite budem unavena a budem sa chciet bavit s drobcom a kukat sa na nu a nie aby ma niekto ocumoval ako kojim a co s nou budem robit,ja budem hlavne s malou a nie vychovavat este jedno...
vsak ona doma ma s kym byt,ma starsich troch bratov este,ale dvaja su dospeli a maju frajerky a ten treti je od nej o rok starsi iba...vsak akoze ma aj dve starke,mozu ist kam chcu ale tak nech si uvedomi ze je to troska nevhodne riesenie toto ...

dani: no to ti poviem,bola som dole pri mamine a zrazu vyjdem hore a jej nikde,CHAPES??? 😕 😕 😕 moze ta aj slak trafit ci nelezi pod autom na ceste alebo ci sa nieco nestalo a ani nevies kde je...vezme si bicykel a ide sa bikovat sama,nechas ju doma samu ze nech sa hra alebo ide vonka ked je pekne,a zrazu sa ti prizna ze tu bolo pol dediny dievcat a vzali si aj sladkosti s baru....este sme nemali tolko zariadene poschodie tak som bola väcsinou dole pri nasich a ona tu hore tak ani neviem ze prchla alebo ze tu niekto bol alebo co...a este je taka ze sa ponura v skriniach,suflikoch...no tak ked som ja niekde bola v jej veku som sedela a pocuvala ako 5penazi ...

danka.k
21. mar 2010

maji ved ked ma kam ist tak ty ju enchci.. narovinu im povedz ze je to dost nevhodne... boze co svokrovci nerozmyslaju? 😠