Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

danka.k
21. mar 2010

neplatia?? na rasta platia 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 😀 a zneuzivam to dakedy 😀

emmka3
21. mar 2010

veru neplatia 😀 ale co, pomozeme si inak 😀

danka.k
21. mar 2010

vlada spracujeme 😀 😀 😀 ale az ked sa zacne s nami bavvit 😀

danka.k
21. mar 2010

Anicka chval sa ako bolo na 40-tke................. 😉 😉 😉

emmka3
21. mar 2010

a co zas? ste ho nastvali? 😎

danka.k
21. mar 2010

maji ja netusim.. on nas len bez slova vymazal 😀 😀 😀 😀

danka.k
21. mar 2010

jani a ty sa drz zajtra a napis ci uz rodis ci ides domov ci co ides 😀

danka.k
21. mar 2010

emmka, katika, salvinka a co tak pridat vas a drobcov do albumu dolnokubincanka??? 😉

danka.k
21. mar 2010

tak teda dolnokubincanky :D heslo vam poslem

danka.k
21. mar 2010

jeeeej sa dnes inak nudim ked si tu tak sama pisem 😀 😀 😀 😀 😀

katika82
22. mar 2010

jani no malý býval zlý len prvý mesiac kým sme boli na prvej poradni a nepriberal tak nám doky kázala začať dokrmovať, no a potom prišla tá prvá noc prespinkaná celá potom dalšia a dalšia, chutiatko mi sme si mysleli že ho bolieva bruško že preto plakával večer a on bol len hladný. ked sme začali dokrmovať a postupne úplne prešli na umelé mliečko malý spinkáva ako bábika večer o deviatej zaspí niekedy aj skôr ale do tej deviatej väčšinou vždy a spinkáva do rána siedmej osmej.
ale aj kým som len kojila on bol celkom dobručký spinkával tak po 4 hodky a potom sa napapal a znova spinkal. len tie večerné plače boli hrozné. ale pomáhal nám na bruško espumisan L alebo baby calm ten je úplne prírodný a by som povedala že nám aj najlepšie zabral.

inak včera sme sa kupali v repíku a na naoc som mu to natrela sudokrémom a trošku pomohlo tak asi sú to fakt len tie potničky

katika82
22. mar 2010

deni ozaj a mne to mlezivo vytekalo tiež asi od 3 mesiaca niekedy menej inokedy viac. niekedy som sa dokonca v noci zobudila že je podomnou mokro tak som si potom dávala na noc plienku na prsníky.

katika82
22. mar 2010

dani a kde to tie fotky pridať???

emmka3
22. mar 2010

kati, akurat som pridala ja 🙂 musis sa odhlasit a prihlasit pod tym nickom dolnokubincanky a ides 🙂

anicka
22. mar 2010

Vy ste tu toho popísali, ja normálne nestíham čítať. Dúfam, že som si zapamätala všetko na čo chcem odpísať. 😀

majocka: ja by som svokrovcom povedala, to čo Ti radia kočky. Prídeš domov z pôrodnice a budeš rada, že si rada a nie ešte starať sa o "živú" neter. Ja viem, že svokrovcom sa to niekedy ťažko vysvetľuje to poznám, ale mylsím si, že prvoradá je Tvoja dcérka, tak ak sa chcú uraziť nech sa urazia.

bolulka: super, že si tak fajne pokúpila, ja tento rok len máličko, možno na budúci. 😉

Mne to melezivo netieklo pustilo sa až po pôrode.

danka: bolo fajnovo, zoznámila som sa s Aničkou aj s Ivkou a všetkými Bebejovcami, aj som si ich pridlala na FB. A darček on má rad víno a sladkosti. Tak sme mu kúpili také drahé víno v darčekovom balení aj s pohármi na víno a asi zo 3 druhy takých luxusnejších bombonier.

No a čo sa týka spania mi do teraz neprespinkáme celú noc, takže ja môžem o spánku len snívať.

Emka Ty už nekojíš? Ja som prestala pred trištvrte rokom a ešte aj teraz čosi vytlačím.
😖

emmka3
22. mar 2010

anicka, ja, ci nekojim? ano, od Silvestra uz nekojime, maly sa mi nejak prirodzene sam odstavil, vobec sme nemali problem ... on je celkovo taky zlatucky, bezproblemovy 😵

deniskateniska
22. mar 2010

emmka keby sme mali vsetci take baba 😉 sesterka malu odstavila, no ale kym si zvykla uz su to 4 mesiace, ale ze to bolo revuuuuuuu 😀

a k tym slzam, ja som tiez taka a teraz uz duplovane 😀 predtym to bolo ked bol velky tlak na mna alebo tak, ale poviem vzdy to na mm zabera 😀 😀 modre z neba znesie a potom este par dni obskakuje 😀 😀 😀 a teraz, zistila som ze sa nesmiem smiat vela, bo ked sa smejem a potom mam "zachvat smiechu " tak sa proste rozrevem a nemozem prestat... je to hrozne ked chcem prestat plakat a nic... a staaaaaaaaaaaaleeeeeeeee 😀 😀 😀 aj sa smejem do toho a stale tecu slzy 😀 😀 😀

deniskateniska
22. mar 2010

nieeeeeeeeeeeee babyyyyyyyyyyyyyyyyy.. prave mi mm oznami, ze ide zase chodievat do nemecka.. niee.. proste ja to tu sama nezvladnem a este ked mam lezat... a so svagrom.. a kto nam urobi dom... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ to coo.. som povedala dava vypoved ... proste ja potrebujem chlapa pri sebe teraz a nie kdesi v nemecku aby trcal.. mf.. proste nie... nepoviem ze na tyzden, ako chodieval na zaciatku, len s nim maju "plany" tak to nebude len tak.. na konci chodieval az na 3 tyzdne na 5 dni prisiel domov a zase na 2 tyzdne. proste nevydrzim to.. vravi vypoved ista.. ☹ ☹ ☹ ☹ ☹

majdiska
22. mar 2010

no baby, mne dnes ide nejak divne koník.. dosť ťažko sa s ním robí..
ale aspon k tomu manželovi po pôrode, tak ja som prišla po 6 dnoch z nemocky, hned som šla do práce, lebo ma tlačili termíny a pri malom bola mama.. ja som prišla tuším v piatok a v pondelok môj išiel do Ciech na zárobky.. mama bola pri mne celkovo 5 dní a potom som bola vyše 2 týždnov sama na malého, raz za čas prišla mama alebo svokra, inak stále doma s dieťaťom.. bolo to o nervy, variť som varila málo čo, niečo doniesla svokra a tak.. ale prežila som.. nevravím, že to bolo jednoduché ale korunky sme potrebovali - blížil sa krst, a pôrodné sa dáva až mesiac po narodení..

katika82
22. mar 2010

emka no takéto to mal teraz ked sa zobudil

katika82
22. mar 2010

majdiš tak ja viem že b yosm to tiež musela zvládnuť sama našťastie môj manžel oni si cez zimu nadrobia veľa hodín lebo lanovky ťahajú od 7-17 takže má vždy naviac a ešte aj za nočné takže potom v medzisezoone je vlastne doma ked chce. takže nám to pomohlo veľmi

denis, ja ťa úplne chápem nám ocino tiež chodí na týždňovky teda tak na 4 dni a tri dva dni doma, ale tiež to nieje jednoduché hľadáme niečo bližšie ale hned sa to nedá chce to čas. ale musíme to nejako zvládnuť, ja mám do toho ešte školu, tiež by mi pomohlo keby bol doma večer a on sa s malým pohral a ja sa mohla po večeroch učiť, ale tak zatiaľ to musíme nejak zvládnuť a uvidíme čo ukáže čas

danka.k
22. mar 2010

no babulky janku uz mame v nemocnici, asi jej idu dat vyvolavacku... ked sa mi ozve dam vam vediet

emmka3
22. mar 2010

kati, ja myslim, ze to su tie potnicky, skus maleho trosku meej obliekat, alebo nekurte, sak uz je teplo ... tusim, ze aj moj maly mal v tomto obdobi ked bol mrnus potnicky, lebo som zrazu nevedela ako ho obliect, ale ked som znizila vrstvenie, ta sa to upravilo, pokial sa neskrabe, tak skus, ak sa to ani potom neupravi, tak chod k dr. ...

dani, pekne, cakame spravy ...

deni, ale zas korunky sa vam na dom zidu, nie? a bud rada, ze ma pracu ... mam kamosku, chlap jej chodi na pol roka na lod a potom je 2mesiace doma, ani ked sa jej syncek narodil, tak nebol doma, az ked mal 2 mesiace ho prvy raz videl a da sa ... a budu mat kese, aby kupili za hotove bytik ... je to obeta, ale clovek si dnes nenavybera, aj ked ta chapem, ked si stale doma a tak, ale co uz ...

majdiska
22. mar 2010

deni emmka má pravdu.. je to síce ťažké ale korunky sa zídu vždy.. a ved ti má kto pomocť, čo tvoji rodičia?
dani tak daj potom vedieť.. som zvedavá 🙂

emmka3
22. mar 2010

deni a to si vaz, moja sestra so mnou suhlasi 😉 😀

majdiska
22. mar 2010

segra čo sa týka financií, tak ja som za každý rozumný nápad.. 😉
deni a vezmi si, že môj švagor má dve deti, z toho jedno staré ako malý Vladko a tiež chodí do Poľska na fušky a kdesi k moru.. a chodí takto už vyše roka.. aj ona je sama na dve deti.. síce ona je divná povaha, ale dá sa to ked sa chce..

deniskateniska
22. mar 2010

😀 no babulky, secko je pekne, korunky sa vzdy zidu.. len neviem ako to zvladnem, zatial mu len povedali, ze sa ide chodit do nemecka a ze maju s nim plany, ale som mu povedala, ze nech sa neopovazi im prikyvnut 😀 ale ono je to zlozitejsie, lebo mu slubuju uz 2 roky co tam chodi zvysenie platu za kazde nove zaucenie a prd... nic stale ma 500 evri - no teraz ked niekedy potiahne ma aj 700 ale no,.. a vidiet ako sa chlap trapi a zije na suchej strave, len aby doniesol domov daky kes z diet, ... nemusim, radsej sa uskromnim a nech je doma a zdravy.. secko ma svoje pre aj proti... a dom nam bude stat, ja tu zit s babom nemozem a hlavne ani nebudem lebo fakt ak tu ja ostanem sama so svagrom, tak o tyzden budem na psychiatrii asi 😖 a rodicia, no ja budem tu alebo v zaskove a mama je v dk .. a svokrovcov.. no co ked porozpravas sa, secko, ale vzdy si budu hust svoje .. no ved sme sa tu o tom bavili a odporovat im.. sa moc neda.. 😖 stale dufam, ze nebude chodit nikam a ze v praci pochopia, ze nie je jediny vo fime co moze ist na skolenie... a ze ma doma tehotnu zenu.. no sibne ma...ked nemozem upratovat, varit... no tak neviem ako to bude ☹ ☹ ☹

majdis aj mne ide akosi divne.. sa mi nedalo ani dostat tu.. ale teraz uz ok.. dufam 😉

fiha, no uz bolo na case aby janka sla 😀

emmka3
22. mar 2010

deni, a keby tu pracu nezobral, tak ma moznost najst si vo svojom fachu nieco ine? vies, lebo ostat bez prace, ked ty si PN a v dohladne na MD by bolo tiez dost na prd 😅

jj, segra ... dziny, dziny 😀 a svagor chodi az k moru, fiii ha, ani som nevedela ...

deniskateniska
22. mar 2010

emmka on je strojar a pred 2 rokmi ich kupila nemecka firma... no ked sa postavila firma na nohy, zacali chodit na skolenia aby mohli vozit tu stroje... ja si myslim, ze ked odmietne tak ako mu oni odmietaju zdvihnut plat uz x rokov tak si budu fifty - fifty a hotofka.. nie je o com debatovat.. je tam jediny pracovnik, ktory vie robit na viacerych pracoviskach naraz, bez neho by boli v riti.. fakt... a daju mu plat 500 eur.. nech idu do kelu .. a este ma skakat ako oni piskaju? nech sa strcia... 😠 ved on ma svojej roboty dost.. ide ma z toho urvat ked viem ake ma schopnosti, ze je tam nenahraditelny a takto sa k nemu spravaju... 😠 😠 😠

emmka3
22. mar 2010

deni, ziel, tak to v tomto svete chodi 😔