Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

jana2033
17. apr 2010

denis tak to super ste vybrali 🙂, a s tým počasim anin nestraš kurna z malou som ešte ani raz nebola vonku tak dufa že sa to podari dneska

anička, salvinka dakujem

zuzka ja som len preto ze som chcela vedieť kolko važi bo u doky važila 4 kg a mam teraz prroblémy z mliečkom neviem či stracam alebo čo cez noc je to v pohode spinka nadherne dneksa 5 hodein najedla a zapsala na 4 hodiny zase doobedu je tiež ešte v poho to jej dam z druhej cici ale potom je to o krk furt je hladna ☹ a mne sa nestiha robiť mliečko, nechcela by som dokrmovať ale asi mitotak ostane že budem musieť ☹

emmka ja by som ani nevazila len sa bojim ze nepribera dr. ee ona mi to nekazala iba mi povedala ze o dva týzde si môžem malu prisť ku nim zvažiť aby som vedela či pribera, ze jej mam aj čajik vyskušať a ze ak vyppije viac ako 50 ml je hladna ja sa bojim ze ju budem musieť dokrmovať bo fakt nemam dostatok mliečka asi pre nu

d198815
17. apr 2010

ahoj janka 2033, mna sice nepoznas ale citala som si aky mas problem a tak ti chcem pomoct??ty malu krmis vzdy iba z jednej cici???lebo ja som maleho mala tiez tak nauceneho este z porodnice ze sa najedol z jednej a stacilo mu...no raz sme prisli na kontrolu a zistili sme ze schudol tak sme zacali papat z oboch(5min.jedna a 5min druha)tak papame doteraz a nemuseli sme prikrmovat, dokonca krasne rastieme a priberame..dufam ze som ti nejako pomohla a neboj sa ze sa ti nestiha robit mliecko bo mala vypije co mas no este 70%mliecka ti tam ostava...a mysli hlavne pozitivne aby si neprisla aj o to co mas...prajem vela stastia..

anicka
17. apr 2010

janka čo sa týka mliečka hlavne sa nad tým netráp, lebo čím viac o tom budeš rozmýšľať a špekulovať tým viac sa budeš stresovať a bude sa Ti tvoriť menej mliečka. Ak sa Ti zdá, že jej ešte po jednej cicke hladná kľudnej jej daj aj druhú. Prsníky tým aspoň budú viac stimulované a budú vedieť, že majú tvoriť viac mliečka. Neboj zvládnete to.

Vieš čo sa týka umelého mlieka nemám to síce z vlastnej skúsenosti ale ako tak rozprávam s mamičkami tak ako náhle sa začne s umelým mliečkom tak je to len otázka času že bábo sa úplne ostaví od materského a zostane len na umelom ☹ 😖

deniskateniska
17. apr 2010

no ahojte babenky... tak my sme boli dnes na oslave, babka mala 80tku.. tak sme sa zisli rodinka 😀 😀

nauka dopadla skvele 😀 😀 salvi dokedy si tam cakala? 😀 😀 😀 no my sme potom sli po kvietky, navarit a sup na oslavu..

deniskateniska
17. apr 2010

emmka dnes som ti videla muzicka na prechadzke... no ja som soferovala a usmiala som sa akokeby sme sa poznali sto rokov 😀 😀 😀 az potom som si uvedomila, ze absolutne netusi kto som 😀 😀 😀 😀 ale tak neva ... mozno si to ani nevsimol 😀 😀 😀 😀

salvinka
17. apr 2010

jani dufam ze vam to vyslo a boli ste vonka, pocasicko bolo krasne.. k tomu mliecku.. skutocne MYSLI POZITIVNE.. a skus napisat tu na konovi babe s nickom annag.. opis jej tvoje kojenie mne dost pomohla 🙂
a musim sa vam pochvalit umele mliecko sme uz vysadili 🙂 sice zatial prvy den, no verim ze uz tu krabicu neotvorim 😝
pomohla mi ta annag, preto ti ju jani odporucam!! nic za to nedas ked jej napises 🙂

deni uz sme neboli dlho.. ja som mala krstny list vypisany uz na fare tak sme sli asi hned po vas 🙂

deniskateniska
17. apr 2010

salvi to je super, ze ste dlho necakali 😉 tak uz len okrstit a mate pokoj 😝 a drobec co ked si prisla domkov buval? 😉

jana2033
17. apr 2010

d198815 no ked sme boli na prvej poradni tak do vtedy som ju vždy len z jednej a pribrala 210 g za dva týždne neni to dako moc ani malo, ale idem ju skúsiť z obidvoch a uvidim ako to na nu zabere, ja mam aj taky problém že ako nahle mala niečo vypije cica mi zmenke pije tak cca 5 min a ona je nervozna a nechce moc sať ☹ a dakujem za radu skusim to 😝

anička skusim to teraz som mala dosť zlé obdobie možno aj tym neviem ....len aj mala ked spí 3 hodky mne sa mliečko uplne nenaplní nemam tvrdu cicku a mala ma problém sa prisať...alebo si ju ja zle prisajem v nemocnici mi to nijako neukazali vobec...

salvinka vieš jak supeeeeer bolo vonku jj vyšlo nam to boli sme dve a pol hodky vonkku pani a mala spinkala jak dudok ku koncu už začala mrnkať bo bola hladna 😀 salvinka skusim jej napísať dakujem tiež a supeeer že ste umele vysadili 😝 materske je najlepšie a nech sa Vám to aj dari kojiť 🙂

jana2033
17. apr 2010

baby všetky ste boli na krstnej nauke aj ja som cela ☹ , ja dúfam že dekan mi povolí náuku u brata 😝 a zároveň aj krst 😎 salvi vy ste tam boli z drobcom?

deniskateniska
18. apr 2010

jani no nauku nerobi knaz ale taka pani katechetka a dekan krstieva tak neviem ci ti to povoli,ale drzim palce

deniskateniska
18. apr 2010

babule dnes je tak naaaaaaadherne,.. dufam,ze aspon vy s drobcami pojdete vonku narozdiel odomna ☹ lebo moj muz spi... a ide ma urvat, mali sme varit gulas a vsetko mozne nasiel aby sme ho nerobili ☹ ☹ 😠 😠 😠 ved ja mu to spocitam, ked bude nieco chciet 😠 😠 😠
PEKNY DEN MAMINKY 😉

emmka3
18. apr 2010

jani, cica ti po chvilke zmakne ale to neznamena ze nemas mliecko (casom uz budu makke stale a pritom budes kojit dodiva 😉 ) ... mala sa srdi, lebo akurat vypila predne a na vysatie zadneho musi vynalozit trosku silu, tak sa srdi ... pri kojeni sa neobmedzuj casovo, bo kazde ietatko saje svojim individiulnym tempom, takze ak budes mat pocit, ze uz jednu cicu vypila, tak klude priloz ku druhej a taktiez striedaj polohy, bo pri kazdej sa pije mliecko z inej casti prsnika ... ale ak mas fakt pocit, ze je s kojenim problem, tak aj ja odporucam napisat annag, ako radi salvinka ... uz spustu dievcat tu na MK pomohla ...

salvi, super, ze uz pomaly pojdete MM full time 😵 netreba sa vzdavat a verit si ... ked sa chce tak sa da rozkojit aj mamicka, co dietatko vobec nema 😉 a doknca aj chlap 😕 bolo to raz v damskom magazine

deni, a kde si mi videla chlapa s malym? bo vcera doobeda som bola ja s nim von a poobede sme boli cela pereput s nim 😀 mali sme 2dnovu navstevu, tak som mala o varovčíkov postarane 🙂

anicka, vcera doobeda sme boli na ihrisku s Maťkou 😉 sa s malym hrali, aj autičko jej požical 😉

anicka
18. apr 2010

emka viem viem, mužíček mi referoval 😉 😀

janka neboj dobre to dopadne, myslíme na Vás a držkáme palčeky 😉

deniskateniska
18. apr 2010

emmka tam kde predtym teba som ho videla niekde pri ese ci tam niekde (ale na druhej strane ) 😀 a bol este s jednym vacsim drobcom 😀 😀 😀 (normlane neviem najst slovo na dieta vo vacsom veku, bo teraz len drobec pouzivam 😀 😀 😀 )

emmka3
18. apr 2010

noo, Deni ... tak pruser 😀 bo to mm nebol 😀 minimalne nie vcera a inokedy neviem akym detvakom robi au pair 😉 jediny drobec, co sa moze potulovat vokol nas je Adamito, a ten bol vcera doma 😉 ale zlata si 😉 spravila si nejakemu chlapovi pekny den, ked si sa na neho usmiala 🙂 😎

deniskateniska
18. apr 2010

😀 😀 😀 ups.. no ale by som prisahala ze to bol on... 😀 😀 😀 😀 este ze s om sedela v aute 😀 😀 😀 tak trapas 😀 😀

deniskateniska
18. apr 2010

no ahojte, krasna nedela, nikto tu 😀 😀 😀

no dnes som si uvedomila, ze neist ku doktorovi so zlomenym trtacom bola veeeeeeeeeelka blbost... vam poviem.. som si myslela, ze to bolo len narazene, ale nevypada to tak ked po 4 rokoch ma to pobolieva a teraz ked sa mi zacala panva roztahovat tak to boli pri beznom pohybe alebo beznej chodzy a to nehovorim o sedeni.... 😒

katika82
18. apr 2010

Ahojte babulky
ja som sa vrátila pred dvoma hodkami z Jasnej, bola som na guláši od soboty, júúj geniálna akcia. muzicek este zajtra pracuje.Juj no super bolo vonku na lanovke sme tancovali do polnoci pri hviezdach paráda,guláš bol držkovy uzasny mnam potom sa piekli kysnute rožky mäsko Juj no zabava super.akurat nevyspata som lebo som vcera najskôr lyžovala do konca a potom ten guláš do noci tak som ustata jak nik. ale stálo to zato, včera bolo na chopku úplne nádherne ludia pozoblikaný do pol pása čo tak teplo bolo

a tu čo nové?? bolul nám ešte nerodííí idem vás prečítať

deniskateniska
18. apr 2010

no katka komu lepsie 😀 😀 si mala krasny vikend 😉

katika82
18. apr 2010

júúj denis veru super fakt, najskôr som nevedela či pôjdem ale nakoniec bola segra doma tak bola s malým a ja osm ráno išla s manželom celý deň bolo nádherne tak som si zalyžovala, popri tom sa poopalovala hore na chopku kde bolo fakt krásne no a potom večer tá držková spev tanec no proste super. júúúj fakt som si oddychla od toho stereotypu stále doma toto ma naštartovalo na dalšie dni 😀

deniskateniska
18. apr 2010

no to teda muselo byt nadherne, ked tu dolu bolo krasne... 😉

katika82
18. apr 2010

no veru bolo,

no nič idem dospať tú včerajšiu noc tak pa zatiaľ

majdiska
19. apr 2010

jani segra má pravdu, mne tiež išli dole.. už nie som sexbomba, ale žena s gravitáciou na krku 😀 😀 a to kojím doteraz ale len z jednej strany a veľkostne sú obidve rovnaké 😝
tak dnes som s malým doma, zajtra mám skúšky.. a krpec je zasa prechladnutý, vrátilo sa mu to 😖 takže to vyzerá na týžden doma, kým sa vylíže z nádchy a budem sa modliť, aby to zasa neprešlo na priedušky ☹ vysávač funguje na plné obrátky..
sa normálne aj bojím dr. zavolať.. 😠
no a ešte sa pochválim - kuk pas, som tu najstaršia 😀

emmka3
19. apr 2010

majdis, ze sexbomba 😀 😀 😀 dnes ti ide, a idem ta bonznut vsetkym babam ... majdiska ma dnes NARODENINYYYYY, ze 30te .... tak stara mama, ako sa citis medzi nami mladkami? 😝 😀 😉 😎

emmka3
19. apr 2010

ha, som nedocitala tvoj prispevok dokonca, ty si sa bonzla sama 😀

Katka, parada, normalne zavidim, to musela byt super akcia ... a lyzovanie na konci aprily, komuze je lepsie 😵

Deni, tak s tym trtacom to veru nepotesi, boze baby, na vas sa teda lepi 😔 no uz len uspesne dobojoat do konca ...

ja uz pol hodinu cakam, kym maly zaspi, bo chcem hodit sprchu, bo dnes sa chystame do Aktiv centra tu na Brezovci ... von je skareda, tak sa aspon s detickami zahra a zajtra plavaren, idu sa robit umelecke fotky, tak var bude viac, ako len tie dve co mam na FB a ide s nami aj tatinko ... sa tesim 😵 a tento tyzden ma 3 kratke v praci, sa tesim 😵

anicka
19. apr 2010

majdiska gratulujeme 😉

emka ako často chodievate do toho aktiv centra ja sa s Maťkou chystám tiež, len nám do toho vždy akosi čosi príde 😖

emmka3
19. apr 2010

Anicka, a dnes nepojdete? my sme boli v podstate len minuly stvrtok a celkom sa mi to tam pacilo, deticky sa najskor len tak ledabolo hrali, potom im tam taka tetus pripravila stolik a mohli si vystrihovat a lepit taku rybicku, nas maly vyfasoval take velke voskovky a "kreslil" 😉 potom tam dalsia mamicka mala taku polhodinku s riekankami a pesnickami, potom sutazili ... Jr. sice len pobehoval okolo a jedine co ho chytilo bola ta voskovka, ale je to tam pekne a kedze je dnes skaredo, tak ideme znova ...

majdiska
19. apr 2010

bože baby ako vám zavidím ale v dobrom, že sú drobci zdraví.. ja to už fakt nechápem, prečo sa na nás tak všetko lepí.. ☹
no ďakujem, ale ja sa cítim mladučko 😀
ozik segra potrebujem radu alebo mi môžete poradiť aj ostatné.. v lete sa chystám s malým chodiť plávať, lebo tieto nádchy mi lezú na špiky a našla tom takéto plienky:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=8358852
myslíte že by boli dobré - najvačšia veľkosť.. odpísali mi že hej, že sa natiahnu, len nemám skúsenosť.. 😉

majdiska
19. apr 2010

to sú plavky, opravujem...

emmka3
19. apr 2010

otazka ... naco chces Adamkovi na leto kupovat plienko-plavky???? pockaj na Tesco, tam budu mat pred letom slipkove plavky a tie mu uz kup, sak preboha dovtedy uz var bude bez plienky ... moj nazor, to co si hodila link - zbytocnost ... ale nasmu ich asi kupim 😉 dik za link ...