Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

anicka
19. apr 2010

majdiska tú plienko - plavkovú dilemu riešim aj ja, my sme stále ešte s plienkami napriek tomu že som už skúsila asi všetko, aby som ju od nich odučila 😖 😢 a tiež by som v lete chcela chodiť s Maťkou na plávanie tak neviem ako to urobiť či jej kúpiť tie plávacie plienky a na to jej dať klasické plavky alebo je kúpiť v Tescu som videla majú také že spodok v podstate nohavičky sú celé gumené 😕

emka a mne si neodpísala 😢

anicka
19. apr 2010

emka prepáč akosi som tú odpoveď prehliadla, dnes ešte nepôjdeme zajra sa chystáme na návštevu k malému bábätku, tak aby sme nedaj Bože čosi nedoniesli. A budete chodievať ako pondelky, štvrtky? Lebo Janka Š. mi hovorila, že chodí pondelky, stredy? 😕

majdiska
19. apr 2010

ale tam píšu, že sa môžu nosiť a nemusia s plaveckými plienkami.. a si myslím ,že malý ešte nebude tak na tom že vo vode udrží.. 😝

blesq
19. apr 2010

vo vode neudrzi nik 😀

majdiska
19. apr 2010

anicka my sme na tom tak isto.. malý nechce slipky ani trenky ani vidieť.. a ja sa bojím ho nechať bez plienky, ked je stále chorý.. 😖 tak to chcem vyriešiť takto.. 😒

majdiska
19. apr 2010

no blesq nechcela by som za tebou plávať 😀
baby som sa, včera narehotala.. som bola u susedov a malý sa tam hral a prišiel durhý sused čo býva oproti a strašne sa podobá na blesqa.. a suseda sa ho spýtala, kto to je.. a malý tak s nezáujmom čosi zabrblal, tak sa ho spýtala znovu a viete čo povedal??? že stlýko Vlado 😀 😀 sused dobre že na riť nespadol sa smial, že sa nam dostal do rodiny 😀 😀 😀

majdiska
19. apr 2010

ozaj anicka a čo si myslíš o vložke do autosedačky.. my dochádzame do DK 3x do týždna a existuje taká vložka, aby malý ak sa odučí neprecikal autosedačku.. tak nad tým rozmíšlam.. 😉

deniskateniska
19. apr 2010

majdis vsetko najlepcie... krasne okruhliny, poriadne si ich uzi 😉

deniskateniska
19. apr 2010

no a dnes som konecne muza prinutila ist ku doktorovi s nohou, bo chodime obaja ako invalidi krivkajuci 😀 tak ja ze ho doktorka posle za stefakom, ale samozrejme tam dnu bol hodinu ma slo drbnut 😠 😠 😠 a ta mu dala akesi lieky a zajtra ma prist na odber krvi, bo ze ma cosi s klbom.. no ako nechapem ci obvodacka je odbornicka alebo co, ho mala poslat na rontgen a hotovo nie.. joj a samozrejme mm si ani len nezapamatal nazov masti co mu povedala ze si to tam ma natierat.. 😠 😠 😠 ja mam taku naladu som nervozna ako cert 😠 😠 no ja neviem ci vsetci chlapy su taky nemrdom u tych doktorov, alebo len ten moj..- blesq nepocuvat 😀 😀 😀
no som zvedava aky bude ten dnesny den 😠 😠

mayocka
19. apr 2010

majdis: vsetko dobre 😉 k narodkam

inak tie nohavicky su akoze naco?to sa dava na obycajne plienky?alebo sa to dava iba naostro a potom sa to vypere alebo ako??inak tie co mavaju v tescu plienky na plavanie,tak to vazne nepresiakne?

aaaa toto...odkedy sa asi moze ist s malym babom na kupko?take troj-mesacne uz bude moct byt vo vode na kupalisku? 😕

blesq
19. apr 2010

deniska sak citam oci ocim ze co to sme 😀 nahodou sak ked nas doktory zahrnu informaciami, lebo sa musia pred nami predviest , kto si ma potom pametat vsetko co povedia 😀

majdiska
19. apr 2010

no maji to zisťujem.. lebo jednorázové na plávanie sa mi už nevyplatí kupovať 😉 a ˇďakujeeeeeeeeeeeeeem 😀
ja som s malým začala plávať ked mal 4 mesiace a skôr by som začala najprv v tom kurze a potom by som dala na kupko, aby si malá zvykla na vodu.. náš malý robil zo začiatku dobrý cirkus a reval v kuse mesiac 😀

majdiska
19. apr 2010

a najlepšie na plávanie sú tie žlté z DM-ky.. hugiesky strašne naťahujú vodu, sú otrasné, lebo vláčiš malé aj s dvojkilovou plienkou.. a nemboj plienky na plávanie nepresakujú do vody ništ 😉

mayocka
19. apr 2010

majdis: ta nasa vana je take male kupalisko,tak sa budeme ucit v nej kupkat s kolieskom a budeme si zvykat na vodicku a na kupku to bude uz len + dalsich tisic ludi na co si bude musiet zvyknut 😝

no myslela som ci nepresakuje voda do plienok nie to z plienok do vody 😝 😀

denis: mam rovnaky nazor na toto ako ty 😝 moj len odniekial vyjde a povie,ja neviem chod sa ty spytat co mi to hovorila,ja ti to neviem tak prerozpravat... 😅

majdiska
19. apr 2010

maji ja som si tiež myslela že ked bude vo vani, tak je zvyknutý, ale ver tomu plavaren kde je okrem teba kopec iných ľudí a detí, ktoré pištia a plačú je úplne niečo iné 😉 a malý si zvykol rýchlejšie na ľudí a na tých kurzoch sa spievajú pesničky a recitujú basničky a robia sa kadejaké hmaty s deťmi vo vode.. my sme chodili od 4 mesiacov do 21 mesiacov a fakt je to suprové.. 😉

emmka3
19. apr 2010

maji, zatial nepoznam nikoho, komu by sa dietatko pokadilo do vody pri plavani, takze sa nemusis bat, a tie plienky nasakuju asi viac vodu z bazena ako ciku od maleho, to je len taka pro forma, ja si myslim 😉 a zacat plavat sa moze kedykolvek, Marketka tam mala uz aj 5 tyzdnove babo, ale vseobecne sa hovori, ze nejlepsie je, ked uz babo drzi hlavku same a je po prvom ockovani s dobre vyhojenom TBC ockovani, takze to vychadza na ten 3-4 mesiac 🙂

Anicka, my sme teda boli v tom centre, ak sa nam bude dat, tak budeme chodit v pondelok a stvrtok, bo v utorok mame plavanie a v stredu hudobnu, a Janka to ma naopak, v stredu chodia do centra a vo stvrtok maju hudobnu, ale je to v pondelok, stredu a stvrtok od 9-12hod ... btw. dnes si v kutiku sikovnych ruciciek modelovali z plasteliny ...

mayocka
19. apr 2010

majdiska: hej viem co sa tam robi a ze sa tam cvici,ale ja na take nieco nie som,ja chcem ist s mm niekedy v nedelu do Besenky a spravit si vyletik nie chodit na nejake cvicenia asi preto mi to nezacalo vonat a nemam chut tam ist...ty mas rodinu v DK ale tak mne sa dajako s kocikom trepat do mesta a samej nechce 😅 navyse sa mi treba nabalit, ja budem hladna,male bude hladne,ee toto nie,kym nemusim na dlhsie ako kvoli nemocke tak malu tahat do kubina nebudem, nemam kam skocit prebalit a tak...je to ine ako to mas ty

emmka: no tak ti potom poviem,spoznas nas prvych 😀 tak na kupku si dlhsie ako na tom plavani s Marketkou tak to ze by mi mala vydrzala nepokadit sa alebo nepocikat to si neviem predstavit 😉

emmka3
19. apr 2010

Maji, uplne chapem, ze sa ti nebude chciet jazdit hore dole do DK na plavanie, ja len jednu vec, ze male hladne nebude, bo tam je vo zvyku po plavani pekne nakojit drobca ... ked sme chodili do parku, tak tam to bolo super, bo sme sa vsetky vybrali do sauny a tam drobci papkali, bud cici alebo cajik 🙂

mayocka
19. apr 2010

emmka: no ak budem mat este mliecko,ale nie vzdy je to idealne,ak nahodou stratim tak to uz nebude idealna chodiaca mliekaren 😀 je to fajn ked mas auto abo ked mas niekoho v DK ale takto vsetko trepat no mne to nesedi jednoducho 😒 jedine ak by bol nas tatino vtedy doma ze by nas vzal ale inak si to neviem predstavit 😅
do sauny? ale to asi vypnutej nie?babätka predsa nemozu chodit do sauny...

majdiska
19. apr 2010

maji ja som kojila v pohode a malý spal.. a dakedy som chodila po plávaní aj domov do SD, len potom som to predlžila 😉
a sauna tam je okolo 50 stupnov, takže uplne v pohode pre maličké bába, aspon sa zohrejú a doschnú 🙂

katika82
19. apr 2010

maji no ja tiež nemám auto ked muž chodí na ňom do práce ale tak busom by som chcela začať chodiť, mliečko si robievam tak že zovretú vodu si dám do termosky a potom si už len zamiešam mliečko vo fľaške. tak to robievam stále aj doma mam vodu v termoske aby som nemusela stále prevárať a tak. celkom nám to tak vyhovuje.

bolulka
19. apr 2010

ahojte, sme prestahovany a mam konecne internet..

co sa mne dnes v noci dialo, to som pri Klaudii nezazila.. som sa o polnoci zobudila na kramove bolesti.. ale ta bolest bola bez prestavky a do nej sa v nepravidelnych intervaloch ozyvali silnejsie porodne bolesti.. no najprv kazde 2 minuty, potom kazdych 5 minut, 12 minut a nakoniec 17 minut.. ta kramova bolest sa nakoniec zvacsila a silnejsie prestali.. a to vsetko do pol stvrtej rana, kedy to zázrakom ustalo.. dnes som sa nedokala ani z postele postavit, co mam taku svalovicu na bruchu. takze to uz asi coskoro pride.. aj sa bojim ist spat, lebo mna to vzdy chyta v spanku.

emmka3
20. apr 2010

bolul, tak sa ti to uz naozaj krati a fajne, ze ste uz prestahovani aspon mas blizko do porodky 😉

ja prcham, mm uz stepuje, ze chce PC 🙄 cez obed popisem viac 😉 dnes ideme plavat ...

katika82
20. apr 2010

bolul tak super že už ste v novom ale škoda že nebudeme spolu kočíkovať tak som sa tešila že konečne niekto normálny a ty mi takto utečieš.

emka ako sa chodí na to plávanie prosím ťa??

deniskateniska
20. apr 2010

no bolul drzkame palce.

emmka3
20. apr 2010

Kati v utorok a stredu ... v utorok su hodiny o 9hod, 9:30 a 10hod ... v stredu to iste ale ma aj jednu skupinu aj o 10:30 ... skus pozret aj stranku aqua relaxu pre podrobnejsie info 🙂

bolulka
20. apr 2010

katika, veru skoda.. ale mas tam este moju sestru.. iste ju budes stretavat s kocikom. 😉

anicka
20. apr 2010

emka my sa chystáme do toho centra chodiť tiež, v pondelky určite a uvidím ako bude lepšie či v stredu alebo štvrtok aj sa asi budem prispôsobovať podľa počasia, tak hádam sa tam v pondelok stretneme 🙂

a chcela by som začať znovu chodiť s Maťkou na plávanie, tak uvidíme ako vidá 🙂

majdiska: o tej vložke do autosedačky počujem od Teba prvý krát, ale mylsím si že by to mohlo byť fajn 😉 my chodíme autom len málo hlavne vtedy keď je zlé počasie inak peši alebo kočíkom, tak ja by som to asi moc nevyužila.

anicka
20. apr 2010

emka a ako sa má Junior? Som pozerala na FB, že mám zašívanú bradu 😖

emmka3
20. apr 2010

anicka, maly spinka a pravdepodobne si to ani nevsimol, resp. uz zabudol, co sa stalo 😉 ... akoze plakal, ale skor od vyplasenia ako od bolesti ... on asi ma nejaky zvyseny prah bolesti ...