Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

deniskateniska
26. apr 2010

mayocka tu sestricku neber prosim ta vazne, tusim som to tu uz pisala, ze to bola najhorsia sestra v porodnici na svete... moja mama ked ju tam u doky videla, tak si myslela ze sa otoci na opatku .. ze to bola zenska ze strach a hroza.. tak to neries co ti povie 😉

juli ty sa tu takto schovavas a cekujes hej 😀 😀 😀 😀

julia225
26. apr 2010

😀 ja vas citam, len dako nestiham prispievat... ☹ snad cez prazdniny...ale keby ste mali ktorakolvek otazku, piste IP...🙂
co sa tehuliek tyka a vloziek do podprsky...pozor, lepia sa na ne poranene bradavky...veeeelmi neprijemne... 😒
preto baby!! predchadzat poranenym cicinkam 😉

mayocka
26. apr 2010

no juli ale ked tecie mliecko tak tu vlozku jednoducho potrebujes ak nechces chodit s flakmi,hm? tak co navrhujes ako nahradne riesenie?ani tie pratelne nie su vhodne?

deni: hej ved ona to trosku nafukne a uz je po srande 😅 ona robila v porodnici???ty brdo to som nevedela a preco uz nerobi nevies?este nema dochodok predsa,ci?

julia225
26. apr 2010

ano, skor by som odporucala, ked uz niekde ides tie popoliny, alebo potom existuju take muslicky na zachytavanie mliecka. Prsne vlozky su nepriedusne a moze vzniknut plesen...alebo si poranis bradavku...
no a ked ste same doma, tak vetrat, vetra a este raz vetrat..... 😉
http://www.latkoveplienky.sk/obchod/kategoria-p...
http://www.brendon.sk/Products/ViewDetails/25254
alebo potom nejake prsne vlozky s obsahom hodvabu...

deniskateniska
26. apr 2010

no mayocka hej, mama mi vravela, ze bola otrasna, aj ostatne zenske co ju mali v porodnici. no neviem preco, ale u doky robi len na dohodu, tak je dost mozne ze sla na predcasny dochodok... ci nie? no netusim...

ja som si kupila tieto vlozky.. a doma mi mama vravela, ze s plienockou domka si behala. 😀
ja som si kupila tieto http://www.mojalekaren.sk/johnson-johnson-baby-..... no len ich je tam 36ks - v akcii boli.
dufam ze budu fajn 😀

salvinka
26. apr 2010

no maji som rozmyslala ci ti napisat o tej zatke, ze to moze aj dva tyzdne pred tym... ale uz si si to sama vyhladala 😀 😀 ale mne odisla asi tyzden pred porodom, dufam ze som ta tym aspon trosku povzbudila 🙂

janka vy mate modry kocik??? som ta asi v sobotu videla.. len som si nebola ista bo sme aj kukali po sebe a ty si nereagovala na modry atlantic 😀 tak potom rozmyslam ze ci to nebude tvoje dvojca 😝 a radsej som predisla trapasu 😀

deni aj ja som mala tie vlozky do podprdy, ale teraz ich minam strasne vela tak som sa dala na tie z tesca.. usetrim dve euricka na baleni 😝

inac to vetranie aj mne pomohlo na ubolene bradavky 😎

a krstiny mame uspesne za sebou, aj s anickou sme sa videli 🙂 len maminka akosi nachladla tak fufnim cely den 😒 dufam ze maleho nenakazim 😠

majdiska
26. apr 2010

no maji ja som nevedela či si doma, ked teba vôbec nevidno - no čím to bude 😀
no dnes sme boli von s bolulkou, tí krpci na seba na začiatku pozerali akoby sa vôbec nepoznali 😀 a potom sa rozlietali, že až.. ta som mrtva.. a baby čo bývate v meste ja vám tak závidím 😉 .. my sme na piesku stále samy a malý sa nemá s kým baviť a ked sú v SD nejaké deti, tak nie sú zvyknuté sa s nikým baviť 😝 a toto dnešné lietanie a ako sa malý pekne bavil a koľko je tu detí.. no som unesená 😵 no ja dakedy fakt nechápem tých čo sa hrabú z mesta na dedinu.. ja tu žijem 6 rokov a tá samota ma tu dosť mrzí 😠

bolulka
26. apr 2010

ja som nebola spokojna s tymi vlozkami do podprsenky, lebo z toho ostavali take chlpky.. ale sestra si kupila take pratelne a tie mi pridu super, lebo je to latkove. ale ja som ich nakoniec ani nenosila.. mne to nikdy netieklo.

majdiska
26. apr 2010

ozaj bolul a aj vy ostatné - ktoré máte prichudé deti.. posielam ti tie linky na opasky pre malú:
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7472457&tab=0
alebo
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=7280189&tab=0
alebo
http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=8102733&tab=1

no hádam stačiť 😉

bolulka
26. apr 2010

majdiska, dakujem.. 😉

deniskateniska
26. apr 2010

jeeeeee take opasky sme mali aj my, no resp moja segra nosila ale take duhove 😀 😀

no ja uvidim ako sa mi budu pacit 😀

salvi no ja som chcela tie z tesca, ale teraz mali vedla nich tieto + 20% tak ze o trosku vacsie balenie som to, ze ak mi bude mooooooc tiect 😝 no ak mi to bude tiect ako teraz ta tekutina, alebo viac tak ... och... 😝 😅

salvinka
27. apr 2010

babky mayocka nam uz rodi.. 🙂 o pol stvrtej rano mi pisala ze jej voda odtiekla, tak mozno je uz ivanka medzi nami 🙂 teda ak sa poponahlala 😀
ako sa ja tesim.. ako keby som ja rodila 😀

bolul sup sup do porodnice aby ste sa stretli 😀

bolulka
27. apr 2010

salvi, prave si ma predbehla s novinkou 😀

ja som mala vecer aj v noci nejake bolesti, ale je to nepravidelne, takze zatial sa nechystam.. ale dufam, ze ju stihnem dobehnut.. 😉 joj, ale sme sa tesili, ze tam budeme spolu.

salvinka
27. apr 2010

jooj bolul ja som prave maleho kojila ked mi prisla sms... potom nie a nie zaspat 😀 verim ze ivka maminu moc nevytrapila 🙂
noo mozno ju predsa este stihnes 😉

jana2033
27. apr 2010

jeeeej mayocka už rodi supeeer tak to držím paluchy... 😝

salvinka hm....jj modry kočik a boli sme v sobotu vonku aj z mm 😀 , to važne? jeminko tak to som ta nespoznala 😕 počuj nabuduce ma drgni 😝 heh no ja sa teraz cítim že som ta nespoznala.....

bolul maš pravdu ze deti potrebuju deti, a zase budeš nablzku 😀 teraz

bolulka
27. apr 2010

salvinka, ja som prave malu tisila vo vlastnej postielke, a tiez som potom nemohla zaspat.. 😀

janka, ti poviem, mala tento tyzden ziari stastim ako neziarila uz vecnost. 😉

jana2033
27. apr 2010

bolul tak to skvele fakt dore aj že ste isli do toho mesta ako ono je pravda ze je tu viacej možnosti a tak a ked mala je len rada a spokojnučka nie je o čom ... 😝 a sa teší na bračeka?

emmka3
27. apr 2010

deni, ja som tie vlozky Johnsons mala ale len do spolocnosti, na doma som mala Tesco a poviem ti, dobry rozdiel ... tie Johnsonsky su omnoho lepsie ale aj drahsie, pri mojej spotrebe, jeden bal za 2 tyzdne by som sa nedoplatila, ku koncu kojenia som si kupila flanelove Baby Lucy, pratelne .. celkom fajn ale flanel nie je moc savy, takze to som mala po jedno kojenie obe, bo ja ked som kojila, mne islo mlieko a z druhej cici 😅 ... ku druhemu si brusim zuby na konopne Ellas Hause so stay dry vrstvou 😉 papierove uz nechcem, bo to su vyhodene peniaze a fakt sa to tam pari, aspon mne a v lete ani nehovorim 😅

emmka3
27. apr 2010

jeej, majiiii, taka novinka po ranu 😵 😵 😵 tak hadam je uz Ivka na svete a ty oddychujes ... tak tesime sa na spravicky 😵 😵 😵

anicka
27. apr 2010

majdiska,bolulka: ja sa tiež priznám, že by som sa na dedinu asi nesťahovala (ako keby bol Kubín nejaké veľké mesto 😀 ) ale predsa len, to že som v meste sa mi zdá výhoda. Ale priznám sa že takú veľkú záhradu pri dome, ráno si dať na terase čajík a raňajky, keď Ti slniečko tak jemne svieti do záhrady to by som brala, to je jedna z tých vecí čo mi v paneláku chýba. 🙂

Maťke sa v tom centre veľmi páči, ani som netušila, že mám také spoločenské dieťa 🙂

anicka
27. apr 2010

mayocka aj my sa pripájame k emke sme zvedavé na novinky 😉

emmka3
27. apr 2010

anicka, co ti brani dat si kafco na balkone, akurat mate JV stranu, tak aj jemne slniecko by bolo 😉

ja neviem, ale mne sa nezdaju tieto okolite dediny ako VK, Velicna, Poruba nejak brutal dedinami, sak za par rokov uz budu isto mestskymi castami ale bude sa tam byvat v dome so vsetkymi vyhodami domov ... mam kamaratku, byva na strbicnom, co je tiez v podstate "ako dedina" a kazdy den sa chodi odtial prechadzat k nam na sidlisko ... sak aj salvinka chodi, ked treba do DK ... ono sa to da pekne skombinovat, zvlast, ked je to tak blizko ... my napr. z mokrade budeme cca 45min pesi od centra DK, sak to je skoro tak isto, ako teraz od nas na Bysterec 😅 ... takze je to relativne ... a stale som toho nazoru, ze pre dedinu sa musi clovek narodit, kedze niekto je mestsky tym (nedava, ze spolocensky, sak aj ludia na dedine su spolocenski) a niekto to ma radsej na dedine 😝 vsetko ma svoje za a proti 😉 a vsetkemu da prisposobit, ked sa chce 😉

bolulka
27. apr 2010

emmka, tak Poruba je teda riadna diera.. z takej Novote mas viac spojov ako z Poruby. cez vikend odtial nechodi ani jeden jediny autobus. a cez tyzden chodia 4, a to tiez tak naprd, ze mne osobne boli na dve veci.

anicka, tak v lete to bolo super, vyjst si na terasku s ranajkami, kavickou a Klaudia od rana napusteny bazen. ale mne osobne sa to pre tuto jednu vyhodu neoplati. na to si mozem kupit zahradku a ked to bude raz za cas, bude to vzacnejsie.

volala som mayocke a ma uz kazdych 5 minut kontrakcie. doobeda ze to este nebude.. tak jej drzime silno palce a myslime na nu. 🙂 a malemu v brusku dohovarame, aby sa za kamaratkou chytro pobral.

majdiska
27. apr 2010

tak dubová je 2 hodiny pešo 😀
ja som rada, že môžem byť aspon pár dní v DK.. malý sa vyšantí a ja som tu spokojná.. ja kým som nemala dieťa, bolo mi to jedno kde som.. ale teraz už vidím tie rozdiely.. u nás sa nič nedeje, mamičky von s deťmi nechodia, proste nikoho som na materskej nestretla von s deťmi a samú ma to nebavilo..
ozaj dnes starký kúpil malým takú vačšiu motorku, tak sa vytešujem.. bolul dnes o 17h prídeme ku kostolu ju skúšať 😉

julia225
27. apr 2010

jeeeej jupiiiiiiii, drzim majke palceky!!! 😵

emmka3
27. apr 2010

majdiska, tak sa prestahuj a basta 😝 aj tak nechaem o com to je, ten vas sposob zivota 😝

balul, ale sak popod horicu je pena prechadzak do mesta 😉 ... ale ja len srandujem, dobre je tam, kde sa ako rodinka citite prijemne a to je hlavne 🙂

maji, drzime paluchyyyyy, Ivka pod uz von, vonku svieti slniecko 😵

emmka3
27. apr 2010

a pisem s preklepami, tak si domyslite pismenka, bo mam blbu klavesnicu ...

majdiska
27. apr 2010

to ťa trápiť nemusí, nám to vyhovuje tak sa nerozplývaj 😝
ozaj neviete či už Majka porodila? 🙂

deniskateniska
27. apr 2010

jeeeeeejusko mayocka drzkame palceky, IVANKAAAAA POD UZ VOOOOOOON 😀 😀 😀 😀 😀
bolul tak sup sup, uz je cas 😀 😀

no mne na meste chyba len to ze mas vsetko poruke, ked sa nudis sedis na lavicke a kukas aky kadejaky ludia chodia 😝 a to ze som tam mala znamych, ale ja som dedinsky typ... klud, pohodicka.. a ja budem chodit do dk s malym, stale... ved mame auticko no a detske ihriska su tam fajne, a ked bude vacsi, tak vlacikom alebo busom 😀 tesim sa na to.. no a v zaskove mam emu :D tak budeme chodit kocikovat, cez pol dediny prechadzka 😀 😀 😀

deniskateniska
27. apr 2010

babulky uz mame kachlicky do kuchyne 😀 juchuuuuuuuuu, sme boli dnes kupit,.. dufam ze sa izba konecne v sobotu dorobi, kupim si koberec a mozme stavat izbu a zacat kuchynu.. joj no nech uz sa to dorobi 😀