Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

deniskateniska
1. máj 2010

😉 tak to som zvedava kedy 😝

nadezdah
1. máj 2010

Bolul blahoželám - nech sa vám darí

deni: normálne som sa zlakla, že si na mňa zabudla 😀

majdi: zatial sme chorlavé furt, začalo to keď išla do škôlky v DK, predtým chodila do Val. Dubovej, to bola v pohode a ako sme nastúpili do DK, tak je chorá skoro každý 2 masiac. Min. rok vydržala pol roka, ale to jej pred tým dala alergologička Imunor na imunitu. Už vyše 2 r. bere liky na alergiu a popritom jej dáva občas aj na podporu imunity. Robili jej špeciálne vyš. tak zistili, že jej choroby vyvolávajú roztoče. A u nás čisto pomali ako v nemocke. Som z toho zúfalá, aj jej kupujem za 20 € na mesiac biomare na imunitu a nič nepomáha a to má prísun čerstvého ovocia aj zeleniny skoro denne. Veľa ludí mi povedalo aj dr., že z toho musí vyrásť, ale už to trvá akosi dlho a keby si ju videla - baba ako lusk nič jej nechýba, ba by som povedala, že na 9 r. až moc vyspelá, už jej tmavnú chĺpky na cike a možno každú chvílu dostane aj menzes. Má 38 kg a 139 cm. No na svoj vek baba. A ja som taký krpček aj môj muž ☹

deni: tak čo , ide byť ten guláš? Ráno o 9 pršalo, bola som venčiť psa, hneď som si spomenula na teba a na môjho, že vraj nebude pršať, ale vyzerá, že asi mal pravdu. Uvidíme večer.

Čo dobré varíte? Ja kur. polievku + ryžu a kur. soté. Na požiadavku majej milovanej.

nadezdah
1. máj 2010

Kukám, že sa ešte neviem poriadne medzi vami orientovať. Guláš patril Danke 🤐

deniskateniska
1. máj 2010

nadi ona fakt musi z toho vyrast, moja segra je nieco - resp. bola ako tvoja dcerka, tiez stale chora, alergie, nasi boli uz zufaly, ze take male skvrna a v nemocke bola stale, raz nabeh na astmu potom sa vyhadzala z pomarancov, potom perie potom tamto.. potesim ta akosi ked rastla, postupne myzla alergia na psa, zajace, potom na vsetky zvierata a teraz ma uz len slabu alergiu na pel a prach ale to fakt ani lieky neberie.. teraz ma 15 zenska ako lusk 😉

ja som konecne dovarila,.. ryzu, masko so zeleninkou a omackou... ja si rada vymyslam recepty a toto patri k takym nasim receptikom, mm to miluje a som zvedava co povedia na to chlapy 😝

deniskateniska
1. máj 2010

nadi zvyknes si 😉

majdiska
1. máj 2010

no nadi, tak náš malý začal chorlavieť ako 14 mesačný - sme s ním boli v silnom mraze na prechode a nejak sme to neodhadli.. a odvtedy je každý mesiac chorý.. od júla minulého roku začal chodiť do OZ-tka v DK do Jánoška a v chorobách pokračujeme nadalej.. teraz už mesiac vkuse kašle - tak hlienovito.. 3 týždne sa liečil na zápal priedušiek a ten kašel nie a nie ustúpiť.. lieky nezaberajú, tak fakt neviem.. už zasa rozmýšlam či ho nepošlem k dr, nech ho popočúva.. ja si myslím, že z tých angín dostal chronickú bronchitídu a na alergologiu sme objednaný až 16.6. tak neviem ☹
mám takú kamarátku, ja ju volám striga - ona sa venuje aurám a čakrám a veľmi nám v rodine pomohla tak som jej včera písala, nech sa na malého pozrie.. a ona mi odpísala, že hotovo - bude mať nádchu a kašel ale prejde to.. a baby neuveríte mi ale ten kašel a nádcha z ničoho nič zasa začali rásť a pritom už to bolo celkom zvládnuteľné.. ta ja nechápem.. ale že po tomto by to malo už prejsť 😉 tak jej budem veriť a dúfam, že to pomôže.. 🙂
a ked som sa už rozpísala, tak za bytovkou - tak 100 m stavajú stan a idú robiť vatry z gúm.. ty kokso to bude večer smradu a hulákania.. 😝

majdiska
1. máj 2010

a ozaj zabudla som ja som varila paradajkovú polievku a segedínsky guláš a vyzerá to suprovo.. mužíček šiel do práce.. som upratala, povešala záclony a umyla okno.. ešte mi ostalo jedno a končím 😀

ema1987
1. máj 2010

Babenky potrebujem radu !!!!!!
mala ma uz asi taky tyzden sopliy tak sme boli v utorok u dr. a dala nam ze ansivin a na dennu hygienu morsku sol.steka jej to vsetko do hrdielka ale len ked rano vstane tak chrci ostodusu no a akosi nam to neprechadzalo tak sme dneska sli znova mimochodom mala troska chitene aj to hrdielko tak uz len koli tomu sme sli znova dneska bo ranko zase chripela a vygrckala aj troska hlien takej zltkastej farby no a dr nam predpisala Zinnat no ale newem ci to bolo spravne reisenie mala troska viacej chitene to hrdielko.NO ale nebola tam ozaj nasa dr. newem ci je chora alebo co bola tam akasi stara doktorka tak newem na kontrolu ame ist vo stvrtok alebo v piatok .Babky poradte!!!

majdiska
1. máj 2010

emi a čo je zinnat? ta stara dr. bola bud Kurčinová alebo Karetková.. ak je to ATB a má chytené hrdlo, tak môže byť.. len si počkaj na účinok.. a ak máš odsávačku na vysávač, tak ťahaj soplíky ako sa len dá, aby nezatekalo, lebo začne moc kašlať z toho.. my už máme soplíky vkuse vyše mesiaca.. tak ma ide picnúť.. 😠

majdiska
1. máj 2010

emi a ak používaš morskú sol, tak tú treba po streknutí vysať vysávačom, nesmie ostať v nose 😒

deniskateniska
1. máj 2010

majdis hned by som si dala... mnamiky, len co ked z paradajkovej ma pali teraz zaha a zo segedinu sa zase rozculuje drobec ked mu to tam vrci 😅 ti verim ze to vypada suprovo.. mnam... 😉

jana2033
1. máj 2010

mayocka a bolul obom váám gragulujem a hlavne nech ste zdravučky

juuj ja Vás tiež nestíham čítať, mala mi cez den moc nepospí, v noci je to super od tej desiatej do piatej aj do pol šiestej dufam že to tak bude stale, ale cez deň buvame tak hodinku a dve je hore zase hodinu a dve je hore 😒 ked sme vonku dako ju už ukočírujem, poreve a aj zaspinka 😝

ema1987 aj naša malá ma cca týžden soplíky, aaj jej to tam chrčalo a vytahujeme jej to zatial odsavačkou. Juuj si to viem predstaviť . chudata ked sa im aj neda dýchať poriadne 😒

ema1987
1. máj 2010

No majdi sopliky este mame ale uz je to troska menej zatekalo nam troska do hrdielka ale zacali sme tahat odsavackov ale tou klasickou a aj tie kvapky do nosa este davame. No vraj je to ATB a treba ho vyuzivat cele aby sa to nahodou nevratilo no tak dufam ze to bude dobre.Tu morsku sol mame Physiomer alebo niakto tak sa to vola a to ked jej streknem do jednej dierky tak jej to vytecie aj zo soplikmi troska apotom opakujem toto iste aj na druhej len potom to uz neodsavam odsavackov ale vytrem jej to zo sparatkom ako keed jej cistym uska po kupani a nostek moze byt??? 😅 😖 😖

nadezdah
1. máj 2010

Majdiš: čítam, že malého dávaš do súkromnej škôlky, tak ak budete pokračovať, porozmýšľaj či ho" tam", dáš aj do školy, počula som zlé odozvy na Jánoša , čo sa týka školy. Inak na alergo sme aj my kedysi v júni, len neviem kedy presne. Možno sa tam nakoniec aj stretneme. Zistím, dám vedieť. Idú malej inak nasadiť nejakú vakcínu na tie roztoče. Dr. vravela, že je to na Slov. jediný liek na roztoče, tak som zvedavá. Už má pečeň ako alkoholik-chúďatko moje.

Babenky segedín mňam aj ja by som si dala, no neviem či zajtra neurobím, mám v chlad. knedlu, suseda dá kapustu, bo ja som netlačila a mäso vari nejaké v mraz. vyhrabem, ak nie pošlem starého do tesca.
Už mi z tej PN hrabe, najviac ma štve, že nemôžem rajzovať po obchodoch. Ale danka sa nám neozvala, žeby fakt ten guláš? A nepozve, čo? Pred chvílou u nás začalo kropiť, tak sme sa stiahli dnu, ale prestalo, tak asi idem ešte pokosiť.
Večer na Váš hodím kuk.

deniskateniska
1. máj 2010

babulky mam srdiecko na miesteeeeee... no tak izba je uz obita, chlap s brachom davaju este listy..no krasa.. este to tam poupratuju a okno sa buduci tyzden osadi ak nebude liat a moze sa stavat spalnova zostava 😀 😀 ako blcha stastny som 😀 😀 😀
a kupelka je rozbita uz, chlapy ju obuchali, vanu vyhodili staru aj wc, no vsetko, tak dalsia vec, supis pupis 😀 😀 😀 no ak to takto pojde dalej tak sa fakt za mesiac stahujeme 😀 😀 😀 😉 😉 😉 klop klop klop nechcem zarieknut 😉

anicka
1. máj 2010

deniska tak to pekne pokračujete 😉 nech to ide tak aj ďalej, a na budúce keď budeš mať pocit, že sme to my tak sa za nami určite vyber 😀

salvinka tak sa určite uvidíme 🙂 už sa teším 😉

bolula: gratulujeméééééééééééééééééééééé 😉 Adamkovi želáme do života len to naj!!!

anicka
1. máj 2010

janka: sme Vás včera videli na moste, len si keckala s nejakou kamoškou tak som nechcela rušiť, tak hádam na budúce 😉

deniskateniska
1. máj 2010

anicka no ak sa budem takto gulat alebo este viac, ci sa k vam dogulam netusim : 😀

jana2033
1. máj 2010

deniska no supeer ze vam to takto ide ,,....tak pokračujte dalej takto.. 😝

anicka to fakt? juuuj škoda, dufam že nabuduce nam to vyjde a že sa stretneme takto 😝

katika82
1. máj 2010

ahojte maminy

no tak ja som dnes varila rizoto a takú polievočku u nás sa to volá "brnbol" je tam zeleninka švábka, hádane halušky a hubky.

no poriadené, autotíčko vypucované. musím poklopať že dnes ani nevieme že lukáška máme celý deň ide prespinkať, ráno od deviatej do druhej spal potom bol do pol štvrtej hore a potom zasa zaspal do teraz. to som zvedavá kedy pôjde večer spať ked je taký naspatý. ale teploty už našťastie nižšie cez deň vôbec teraz nám vyskočila na 38 ale tak hádam už nepôjde vyššie.

salvinka
1. máj 2010

bolulke gratulujeme a adamkovi zelame vela vela zdravicka! som zvedava ci im vyslo s mayockou to stretko v nemocke 🙂

kati, ema, prajeme rychle uzdravenie drobcom! ja sa strasne bojim tychto chorob, dufam ze nas to bude dostatocne obchadzat ☹
emi a vy sa este kojite?? ak nie tak dokedy ste kojili?? skusam zistit ci nema dlzka kojenia nejaky bocny suvis s tymi chorobami 😝

nadi si aj buduci tyzden pn?? misko mi vcera odovzdal pozdrav 😉 a risko?? by som povedala ze taky mix toho najlepsieho z nas oboch 😀

ozaj veronika akosi nechodi, zeby az tak snazilkovali?? 😎 😀 😀

nadezdah
1. máj 2010

Salvi na kontrolu idem až v stredu, potom uvidíme. videla som ťa na dvore asi okolo 18.30 h. ale bolo vás tam moc, tak som nechcela kričať.

Ktorá kojíte: kojte čo najdlhšie. Mne Lucia bola min. chorá keď som kojila a teraz sa držte 3,5 roka. 🙂

Zato teraz sa to na nás sype.Ale bude lepšie. Mamka mi dnes volala (býva momentálne na Morave), že či jej dám Lucku cez prázdniny na 2 týždne 😢 No to hej ..Minule bola na noc u spolužiačky a skoro som v noci revala, čo som na ňu tak citovo naviazaná a to som ju prihlásila do tábora, neviem ako to vydržím, asi na práškoch na hlavu. To je moja hrozne obrovská chyba, že som na ňu moc naviazaná, ale jej tatino k nám prišiel bývať až keď mala 9 m. Je vychodňiar( šalený) 😀 😀 😀 tak to takto dopadlo. Kompenzovala som si lásku na dcére. 😝

nadezdah
1. máj 2010

Babky aj v DK bola taká búrka? Ja sa bleskov bojím. Jak to začalo kolo nás šlahať tak som sa skoro pokakinkala. Hneď som spúšťala žaluzie a chystala sviečky. Malá dopozerala rande s hviezdiou na disnichanel a už je po rozprávočke a buvinká. Ale vy akosi čuškáte, tak dúfam že do 23 h. sa ešte niektorá ozvete. ☹

deniskateniska
2. máj 2010

nadi no to slo asi od nas, ta burka lebo tu v parnici to riadne bolo, elektriku nam vypinalo riadne, no tak som aj pc aj net vypla bo nechcem aby mi to tu udrelo a chalupka vyhorela 😀 a potom to slo smer dk... riadna burka...

majdiska
2. máj 2010

no u nás tiež bola poriadna burka, takže sme PC ani nezapínali, lebo nám vyhadzovalo elektriku 😉 ..
no ja sa chystám zajtra s malým zasa dr.. už prešiel mesiac, zasa strašne kašle a tie poondiate lieky vôbec nezaberajú 😠 kurna už zasa budeme na ATB.. ideme si vybaviť skoršiu návstevu u alergologičky, lebo mne tie choroby už lezú riadne na city..
ako nadi ja som s OZ-tkom veľmi špokojná a chcem malého tam nechať aj vo škôlke.. je to lepšie ako u nás tu v SD, kde je škôlka otvorená len 6 hod a spojený sú všetci dokopy od 3-6rokov a je len jedna učiteľka a jedna kuchárka a ver tomu,že ona nemá čas sa venovať všetkým naraz..
a ja kojím malého občasne aj teraz a vplyv materského mlieka nebadám.. je to poriadny ošus.. od jedného roka mi je vkuse chorý a vtedy bol kojený častejšie.. takže ja si nemyslím, že kojené deti sú zdravšie a nemajú alergie.. je to blbosť.. pri druhom budem kojiť minimum a radšej budem prikrmovať umelým.. aspon sa lepšie vyspím a isto bude zdravšie ako malý teraz.. takže dlhodobé kojenie neodporúčam, z vlastnej skúsenosti 😒

katika82
2. máj 2010

majdiš s tými vyhádzaním si mala asi pravdu, celý sa my vyhádzal ale neviem či to má z tepla ako sa potil pri tých teplotách alebo neviem z čoho. včera to mal cez deň už a večer mal zasa 38 tak som mudala namiesto nurofen čipky nurofen sirup. lebo dosť kaká a už má takú ritku podráždenú že z čipku strašne plače ked mu dávam. a dnes to máš ešte horšie tak neviem či náhodou nemá nejakú alergiu na ten sirup ked je jahodový. nemáte s tým skúsenosti??

katika82
2. máj 2010

naša doky má dnes pohotovosť a mám jej doniesť moč tak asi aj malého vezmem nech mu na to kukne z čoho to má

deniskateniska
2. máj 2010

joj katka, chudatko.. myslime na vas, nech vam to co najskor prejde... ☹

ema1987
2. máj 2010

Salvinka no hej este stale sa kojim podla mna je to dobre aspon usetrime na mliecku.. 🙂 🙂 🙂
no a ohladne toho kojenia ja by som bola najradsej keby ze kojim co najdlhsie ale uvidime do kedy budeme 😒
Bolul Adamkovi prajeme vsetko najlepsie nech ste obidvaja zdravucky...
kati to teda urobis najlepsie ked pojdes aj s nim.
No my sme boli tuto noc uz pred polnocou hore mala sa tak spotila co som ju musela az celu prebalit a to uz nespava v perinke ale mala miernu zvysenku 37,5 tak sa asi vypotila bo ked istla spat som jeje davala ten Zinnat tak jej to asi trosku pomohla ale ranko zase vstala taka ze jej to zase vsetko stekala do hrdielka tak newem uzivame dalej a uvidime ...dufam ze bude uz coskoro dobre 😅
Majdis to ty teda vobec nezavidim ja by som to asi nevydrzala mam problem sa udrzat teraz ked pocujem ako to malej vsetko steka dole a len ju tak natahuje ale nie na grcanie ale ako ked nemozes vykaslat a to este take male dieta ...boze moj by som si to s nou hned vymenila ☹ ☹ 🙂

emmka3
2. máj 2010

ahojte, zdarvim az z dalekych Ciech 🙂

nadezda, parada ... krasne si dcerku kojila ... ja nejdem odporucat nic, co sa tyka dlzky kojenia, kedze som nazoru, ze kazdy ma kojit tolko koko je jemu alebo babatku prijemne, takze asi tak ... ja som kojila rok a maly sa sam odstavil, zatial sme zdravi klop klop, a co sa tyka vplyvu na imunitu, ako som uz mnohokrat vravela, kazde dieta je ine ... niekomu to pomoze niekomu nie ... takze takto jednostranne odcudzovat dlhodobe kojenie je blbost 😝 rovnako ako aj neznamena, ze aj dieta na UM moze byt zdrave 🙂
Nadi, a netrap sa kvoli dcerke, ono tie alergie su dnes sposobovane asi vsetkym okolo nas - prostredie, strava umelo pestovana plna ecok :-/ holt, taka je doba a aj to vyspievanie dievcat troska skor ako kedysi je toho dosledkom ... s tym asi nic nenarobime ☹

emi, a sopliky len odsavat a odsavat .. s morskou solou nic nepokazis, my sme ju kedysi davali len na zvlhcenie sliznice a neodsavali, to ked bol maly este novorodenec, ale teraz ju pouzivam hlavne na zriedenie hlienov pred odsavanim, takze streknem, necham chvilku posobit a odsajem ... s Nasivinkami pozor, pouzivaj max 7 dni, vysusuju sliznicu a su navykove :-/ ... ja mam doma aj homeopaticke kvapky do nosa, su aj na "choru" nadchu aj alergicku, len teraz neviem nazov ... a malinku davaj na vyvyseny vankusik, bude ti lepsie spinkat, nebudu jej zatekat sopliky ... a zlty a zeleny soplik su uz na Dr., ale ak vam dala ATB v kavpkach, tak by som ich dobrala ... bude dobre, neboj ...a nezabudni na prechadzky na cerstvom vzduchu, najlepsie zaranky, kym este je chladnejsi vzduch bez navyreneho prachu a pelov ...

boluuuul, gratulujemeeeeeeeeeeeeeeeeeeee k ADAMKOVIIIIIII 😵 😵 😵