Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

deniskateniska
19. máj 2010

ako baby to fakt od jedenastej? ja som si zle pozrela.. ma drbne... chapete ja uz nachystana ze idem na bus hej.. 😅 😠 ☹ tak idem ete spinkat 😀 😀 😀 😀

anicka
19. máj 2010

katika a Ty si kde videla môjho mužíčka 😕 my sme boli s Maťkou samé 😀

mayocka
19. máj 2010

baby ja pri druhom ak mi tiez najskor voda odtecie tak viem ze ma tam nebude treba ajtak aspon 18hodin,sice tolko az doma neostanem ale isto nepojdem hned po odteceni vody (ak sa to zopakuje) tak budem doma aspon zo 5hodin,co tiez pomoze ako tam lezat a cakat,ajtak sa tam nic nerobi,len sprchuje,co sa mozem aj doma,pocuva sa srdiecko,co si myslim ze moc nebude chybat ked tam nebudem...dufam ale ze ma nezhukaju ze som prisla tak neskoro po odteceni vody 😕
heh ja uz planujem jak chora ako keby som isla rodit uz o rok 😎 ale nie,ked tak nad tym rozmyslam,keby clovek vedel ako a co,ked uz caka druhe tak by to bolo ine ako ked som nevedela a zbytocne som tam tak dlho lezala

denis: ja by som sa tam nesla kukat pred porodom,po porode mozno,chapes-hrdinka 😉 😀 ale pred isto nie,by som kludne nespavala,keby mi niekto povedal ake to budem mat tak ze "no zbohom" by som aj predcasne hadam porodila

ludkovia,my mame priehradu hadam v pol dedine 😝 esteze sme s majdiskou na kopci a voda tu nevylezie,ajked sa vali dole kopcom ale aspon nas nepodmiva,teda majdisku uz vobec nie,ta byva na tretom 😀 😀 tej akurat zo strechy natecie do postele 😀 ale inak ak pojdete cez nasu dedinu vlacikom,uzijete si ten pohlad,po cestach voda,popod zeleznicny most,neda sa uz ani tadial chodit,v rozhlase nas uradnicka upozornovala nech tam ludia nechodia ze hrozi nebezpecenstvo,lutujem tych co tam maju pole,nic z toho nebude ☹
pamätam si ze to uz raz bolo asi 10rokov dozadu,tiez vsetko vymilo,domy plne pivnice vody,ochch

deniskateniska
19. máj 2010

mayocka no a keby si sla do dk rodit a byvala by si niekde v riti? ze by cesta trvala tolko? aj to sa stava a co..
a s tou vodou je to des... a teraz vyhlasovali v rozhlase ze idu odpisovat vodu.. no nam stale tecie do sachty voda tak teda neviem ako to odpisu minule hukal po mne ze dostaneme pokutu.. kua a za co? ja neviem, ale dufam ze ich nestihnem idem stav zistit a pustim psa 😀 😀 😀 😀

bolulka
19. máj 2010

katastrofa co sa deje s tymto pocasim.

mayocka, pri druhom bude vsetko ine. kamaratke pri prvom tiez odtiekla plodova voda a rodila dlho a pri druhom jej odtiekla, do polhodiny sa dostavila do nemocnice a o polhodinu mala na svete. 😉

danka.k
19. máj 2010

no toto pocasie je fakt hrozne.. v blave uz svieti slnko tak dufam ze to pride v priebehu dna aspon na chvilku k nam 😉

mayocka
19. máj 2010

bolul ak to tak bude tak rodim kazdy rok jak jablon 😀 😀 😀 sa mi to mozno aj zapaci 😝 ale teraz ee,toto bol brutus 😕

bolulka
19. máj 2010

no mne dve deti bohate stacia.. 😝

anicka
19. máj 2010

bolulka ja tiež plánujem dve, ale môj mužíček stále básni o troch tak uvidíme 😀

katika našla som Ťa 😀 si to Ty dúfam, a jedna spoločná s emkou 🙂

nadezdah
19. máj 2010

deni no neviem neviem, asi som trafila toho nesprávneho.Ale vedela by som ti rozprávať. Možno vnútorne trpí, ale najavo nedá nič a je ako skala. A mňa takýto postoj fest vytáča. Práve to aby povedal"neboj bude dobre...a pod", tak sa zavrie do garáže a má v paži, takže preto by som ho tam asi prizabila. Ale všetkým prajem aby ich mm trpeli s vami ak sú toho schopní. S tým máš pravdu, hovorí sa že keď ťa vidí trpieť, tak si ťa váži. No bohužial u nás také niečo nefunguje. Ale inak nám to klape v celku fajn.

mayocka
19. máj 2010

babenyyy aj ja chcem ist plavaaaat 😉 som ráčik,vodny zivel,vodu milujem,no uvidime co to moje býča male,zda sa ze vodicku moze,kupka sa rada,vodicka sa jej paci 😉 tak hadam bude vsetko ako ma byt 😉
inak s mm planujeme dovolenku na leto,nejaka chata v rohacoch,pripadne v oraviciach + jeden den na kupku,oddych,relax,ticho,klud,priroda,toto teraz potrebujeme ako sol,tak si to chceme aj dopriat,tak uvidime co a ako,ci to vyjde 😉 aspon na styri dni,uz teraz tesiiim jak blcha 😎

no moj drahy by aj styri deticky,ja tiez 😝 mam rada velke rodiny (mm je z piatich deti,furt mu ma kto pomoct,s kym sa stretnut,pokecat...) ale myslim ze to nezvladnem ani omylom,tak hadam aj dve deti postacia 😅
ja som z troch a ani o tom neviem,teda nevie o tom skoro nik kto ma nepozna dlho...velky vekovy rozdiel takze tak...furt som za jedinacika 😀

mayocka
19. máj 2010

nadezdah: no moj mm povedal ze si ma bude vazit aj tak,ze to nechce vidiet,lebo by bolo po vsetkom,ak vies naco narazam 😀 😝 vraj si to vie domysliet co sa tam dialo a vie ako trpim pri porode tak nepotrebuje vidiet vsetko do detailu...a vraj sa boji ze by som mu tam nakliala ze co mi to spravil 😀 😀 no to hovoril samozrejme zo srandy
chcela som ho tam ale ked som rodila pomyslela som si na to ale nepomohlo by mi to,asi by som ho poslala von,nechcela by som ho tam,mala som dost sama so sebou,k tomu to ako sestricky do mna pchali ruky furt na kolko som otvorena,no take neuctive proste,to by ho mohlo "narusit" mna uz narusilo ale tak prezijem,ja to neberem tak tragicky

mayocka
19. máj 2010

baby inak v kociku mate alebo ste mali drobcov vo vankusikoch?ci oblecenych a do deky zabalenych?buduci tyzden uz cvalame vonku ak bude pekne jupiiii 😉

deniskateniska
19. máj 2010

no cafte kocky.. tak som tu. ale len tak tak..
no tak rano som vstala s romcom o piatej.. bo som sla ze na nemocku na ctg... asi o siedmej som zistila ze tam otvaraju az od jedenastej... :/ super.. tak som sla spat.. potom som sla na desiatu do dk a o jedenastej na nemocku... kym som to nasla.. och .. potom ludi pochuja tam bolo.. ale na ctg ma zobrali hned.. tam som si ... Zobrazit vícepolhodku polezala.. secko by bolo ok, kym sestra neprisla a ze prepana.. a ja ze co? a ona mate silne kontrakcie.. a ja ze viem ze mi tvrdne brusko..a ona idete lezat... ja no isto.. tak som sla na prijem tam ma doktorka pozrela zospodu a povedala ze je to ok, ze som zatvorena... len si mam dat magnezko a bude ok.. ze to preto lebo je asi viac namahana maternica..ja jej vravim aj tak stale lezim tak ze asi preto - a ja si totiz nepamatam ze ci som si rano dala magnezko...
ze mam este vydrzat s porodom. aspon do 37 tt.. tak som sla nazad ze prietoky mi spravia.. do druhej som cakala a sestricka na mna zhukla ze som mala ist uz davno..milion zenskych ma predbehlo, som skoro odpadla v malilinkatej miestnosti... a ked ma zobrali tak som tam bola vsehovsudy 2 minuty a nic som sa nedozvedela len ze "v norme"... a z nemocky som vysla o pol tretej ... a ani som sa nedozvedela ze aky sme velky ani nic.. jooj...
TO JE MOJ DNESNY UZASNY DEN
a je mi na prd, tak idem spat alebo co.. neviem .. bo mi stale tvrdne brusko akosi..

katika82
19. máj 2010

maji ja kým bola zima kedže sme novembrový tak sme boli oblečený a vo fusaku. potom už len tak oblečný a v takom tenšom fusačíku alebo teplom overalíku no a teraz už len tak klasika pančušky bodíky, na to mikinku a nohavice a ak je chladnešie tak ešte svetrík na vrch brubší

katika82
19. máj 2010

anička a áno sme to my. mohla by si mi to hodiť aj na mail???ale FB?
ja som si mylslea že to je emkyn bleskáč ale ma to pomílilo že fotil teba 😀 😀 😀 😀 😀

nadezdah
19. máj 2010

mayocka: ja som tým nemyslela, že si ma neváži. On si ma váži, len nedáva najavo pocity, furt sa tvári ako keby nič necítil. Ja viem, že isto aj jeho to vnútorne trápi, len to nedá najavo a ja práve toto neznášam, lebo neviem či to má v paži, alebo so mnou necíti bolesť a utrpenie. Inak je strašne fajn, len furt ten ofučaný ksicht. Mamka ho volá mráčik, lebo sa furt mračí. To ma štve. Keď mu niečo kážem urobiť tak sa ksichtí "to akože ja", no radšej si to urobím sama, ako sa naňho dívať. Ale zase porobí mi i kolo domu všetko, len by mohol vynechať to ksichtenie a bolo by všetko OK.A preto by som ho pri pôrode nechcela, lebo by ma iba rozčuloval. A možno ho tam nakoniec dotiahnem a zmlátim ho papučou, aby sa konečne zobudil.

deni, to máš ešte dobré že 3,5 hod. To u môjho doky prídeš o 8,00 a odchádzaš najskôr o 12,00 alebo prídeš o 12,00 a odchádzaš o 17,30. Akože úplná normálka. Takže si na tom ešte OK, keďže si chodila po viac miestach. U môjho nikde nechodíš, lebo má aj ultrazvuk, všetko u seba. Tak buď rada. Len sa teraz šetri, hlavne sa nerozčuluj. Musíš vydržať ešte aspoň 2 tt. Pa-pa

hojka
19. máj 2010

Ahojte 🙂
deniskateniska: teraz pozeram na tvoje foto a zistila som,ze ta poznam 🙂 Isto si ma pamatas - Mata co robila na detskej kardiologii.Pozeram,ze mame rovnaky termin,tak sa mozno aj stretneme 😉 Davaj si veru na seba pozor,ja som si uz teraz pri druhom uzila veru,tiez som bola v poradni a povedala mi Dr., ze mam zly nalez,ze musim ist na druhy den lezat,ale este v ten vecer som doma dostala kontrakcie kazdych 5 min a tak ma hned vecer tu prijali do DK na porodne saly ( bola som tam akurat s mayockou) ,potom sa to trosku skludnilo,ale rano zacalo zas,tak ma rychla prevazala do MT,tam to nastastie skludnili a polezala som si tu v DK este 2 tyzdne a teraz som konecne domka.Ale musim sa setrit,lezat hore nohami a uzivat lieky.Tiez mi povedali,aby som aspon do 37tt vydrzala. Ale som stastna,ze som uz doma,uz mi bolo dlho a hlavne smutno za malou.
Tak sa opatruj a dufam,ze sa stretneme a ze v termine ako ma byt 😉

danka.k
19. máj 2010

hojka vitaj 😉 ti trvalo kym si napisala 😀 😀 😀 😀

my uz spiiiiiiiiiime... milujem toto ticho vecer.. musim si uzit kym je tato v robote, bo potom maly bude zas do pol noci hore 😠 😠 😀 😀

danka.k
19. máj 2010

hojka ako keby si pisala moj pribeh.. len s tym rozdielom, ze maleho vo mne v MT neudrzali 😀

deniskateniska
19. máj 2010

hojka : mati ajoooooooooooooooooooooooooj... neuveris ale vcera som na teba myslela ze by som ta rada aj videla, ze ked sme chodili na brezovec sem tam som ta videla kocikovat a teraz sme tam malilinko tak nic.. a som si spomenula ked sme sa stretli v zrne ked sme boli krizik na svadbu kupovat 😀 😀 😀 mooooooooje drzkaj sa.. a dorbcovi dohovor, nech este chvilocku vydrzi.. mne tiez dnes povedala regulyova ze mam este do 37 tt vydrzat. 😉 tak pekne oddychuj, nozicky hore a coskoro sa uvidime - v juni samozrejme 😀 😀 😀 ja sa musim este drzat - bo segra dnes prileti ma svadbu buducu sobotu 😀 😀 a nemame dorobeny dom 😒 tak sa porod dufam este nekona.. ale neotvaram sa este, tak preto si ma tam nenechali.. 😉 ved uz ked som vydrzala doteraz, tak vydrzim este chvilu 😉 a ja skoro stale lezim, hlavne nemam tu co robit a doktorka mi zakazala moc chodit a mam byt v klude, tak si uzivam kym mozem 😀 😀 😀

salvinka
19. máj 2010

deni opatruj sa!
hojka vitaj, dost rusne tehotenstvo.. ja si to neviem predstavit.. by som sa strachovala stale :-/
drzim palceky aby ste to potiahli obidve do toho 37tt 🙂

mayi, ja som prve dni sla normalne v bodyckach, dupackach, perinke a este som mu dala fusacik 🙂 ale to bolo chladnejsie.. vzdy si pre pripad zober nejaku decku keby sa ti zdalo moc hladno..

nadi ved ale mne sa zda ze vzdy ked vidim tvojho mm tak je vysmiaty 🙂

deniskateniska
19. máj 2010

nadi moja znama - jej muz je asi to iste co mas ty.. ani druhe dieta nechcel.. tiez je z vychodu... pred ostatnymi vypada riadny klasik ale doma.. ved ani spolu nespavaju v jednej posteli.. neviem ale ja by som to nevydrzala tak.. ale ona je tiez taka doma vonku s kamoskami ukecana vyskerena ale inak asi doma taka.. ze nebola vychovana ani city dat najavo ani tak... 😒 ja by som asi zosalela 😀
a to cakanie by mi nevadilo, dako som prezila, len ten pristup ze ma este zdrbe ze som tam mala byt uz davno 😠

deniskateniska
19. máj 2010

to je moje ctg.. inak ten drobec sa tam hemzil..no hrooooooooooooza 😀 😀 😀

bolulka
19. máj 2010

tak toto je ine CTG.. 😕 ja som take nemala ani pri porode.. 😝

deniskateniska
19. máj 2010

bolul ale fakt je to riadne.. ale som sa aj zle vyspala resp. malo, aj som si asi zabudla dat magnezko... a navyse vystresovana som bola z toho vsetkeho co sa tam dialo 😀 😀 no a ja sa este nechystam ist rodit.. este musim vydrzat do dakeho 3 juna.. aby som mala MD a zvyseny RD 😀 😀 😀 tak ho tam aj priviazem aby ostal 😀 😀 😀

veronika13
19. máj 2010

ahojte, dlho som sa tu nevyskytla, ale trochen vás stíham čítať, no prispievať ne 😀

deniska, sa čudujem, že ťa s takým záznamom neposlali ležať... ja som mala omnoho -kľudnejšie- záznamy a musela som ležať na rizikovom mesiac a pol, ble 😝 Ale dobre, že si doma a nemusí ťa stresovať nemocnica

deniskateniska
19. máj 2010

veronika ja som fakt rada ze ma tam nenehali.. povedala ze mam ist v piatok normalne ku doktorke do poradne.. a regulyova napisala ked som bola na prijme - bo ma tam uz aj poslali 😅 :hrdlo sakralizovane, 15cm (to asi zabudla dat ciarku nie? 😅 )dlhe, tuhe.zatvorene. velka cast volne nalieha na vchod klenby intaktne...
takze to je ok nie 😉

veronika13
19. máj 2010

hádam hej, regulyova sa vyzná 😉

deniskateniska
19. máj 2010

ved to.. kukla ma odspodu a povedala ze ok.tak sa idem setrit a oddychovat ako doteraz a bude secko ok dufam 😀 😀