Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

anicka
21. máj 2010

emka veď to je úplne zvrátené ☹ ako už to že niekomu ukradneš fotku živého dieťaťa je na hlavu, ale keď sa už niekto neštíti ukradnúť fotky mŕtvych detičiek to je podľa mňa do rúk psychiatra 😠 😠 😠

hojka
21. máj 2010

deniska: tak to je super,ze je vsetko o.k Ja idem v stredu,tak som zvedava... 😕

deniskateniska
21. máj 2010

boze babyyyyyyy... prestante uz vyvracat vsetko co doktory povedia, ja mojej doktorke verim a nema preco mi klamat.. ak mate vystudovane to co ona nech sa paci, protirecte.. za to ze vam sa to nestalo alebo vasim detom a znamim nemusi to byt riadna blbost... tak hadam vie co hovori.. ja som nepovedala ze kazde dieta je take, proste ide o to, ze ked beres magnezko je to na uvolnenie a jasne ze to ide aj dietatu a ked je "predavkovane" magnezkom co sa moze stat tak vtedy sa stane tento pripad chapete? jooooooooooj... ved uz prestante byt take nedovercive voci doktorom.. ja mam super doktorku a nemala by mi preco klamat..jooj 😠 😠

deniskateniska
21. máj 2010

hojka jasne ze budes aj ty ok. len oddychuj.

ja som prave prisla konecne sme kupili obklad do kupelky a wc, zajtra idu obkladat tak dufam ze to dorobia.. a svokra ta ked jej povedal mm ze do nemocky ma chceli supnut a ze co sa stalo, tak ze nech sa neopovazim varit, ze ona mi pride .. tak bola kupit masko - mam ho tu po*uja, ale kupila ze ona vari 😀 😀 tak ide robit rezniky 😉

ema1987
21. máj 2010

a to co mam aoze robit?hmm babky poradte mi!!! 😢 😀 😀

ema1987
21. máj 2010

@nadezdah

https://www.youtube.com/watch?v=5AqhWILKNFM

skus toto nasla som to nete ale zda sa mi ze u nas ho ma jedna kamoska ale newem ako je s nim spokojna ak chces skusim sa jej na to spitat 😀 😀 😀

ema1987
21. máj 2010

@anicka a co to s tymi fotkami povedzte mi:!!!!!! 😀 😀 😀

emmka3
21. máj 2010

@deniskateniska ja to s tym magnezkom nevyvraciam ... Jr. bol motoricky pozadu, nazvyme to, ze mal slabsi svalovy tonus, cvicil sme vojtovku ... neviem cim to bolo, ale brala som aj magnezko, dlhodobo, od 35tt so si ho samovolne zacala znizovat, kvoli porodu ... na neure povedali, ze to bolo sposobee uz prenatalnym zivotom v maternici, ze sa tam muselo nieco stat ... takze, pripustam ...

emmka3
21. máj 2010

emi a co s fotkami????

deniskateniska
21. máj 2010

@emmka3 ja nie som doktor, tak nevravim, ale zato ze baby boli tie stastnejsie a nemali nic s babatkami .. chapes.. resp. som rada ze ma niekto chape 😉 a my nevieme co sa deje v brusku 😉 ja len ze ked papam, pijem , tak vsetko ide aj babatku.. takze asi nehovori blbosti nie.. 😒

emmka3
21. máj 2010

mas pravdu Denis, a coraz viac sa dava doraz na prenatalny vyvoj, takze ja som bola opatrna, mozno v niecom az moc ... najhorsie, ze do bruska nevidis, ale Jr. je zdravy a to je hlavne ... vsetko ma svoje za aj proti ... ci uz magnezko, tehu vitaminy, "tehu cukrovka" , ockovania ... ach jaj ....

deniskateniska
21. máj 2010

tak tak... ja sa teraz este neodvazim vysadit magnezko, lebo mi fakt aj s nim tvrdne brusko skoro nonstop.. tak si neviem predstavit ako by to bolo bez neho.. ale dufam ze sa to trosku polepsi... a o tyzden uz len 2x denne a potom mi ho asi vysadi.. porom uz bude poct prist na svet 😉 a tehu vitaminy som vysadila, resp. uz som si nove nebola kupovat ked mi dosli .. uz by bol moc velky romanko 😀 😀 😀

emmka3
21. máj 2010

deni, tak ti to v podstate pomaly znizuje, ja som to tak isto a bez Dr., bo keby bolo podla nej, tak davam plnu davku do konca 😅 proste, lieky su lieky ... jj, dnes som skoro odpadla v Zdravot. pomockych ... bola tam mamicka s mimiskom, malickym a pytala sa na nejaky dezinfekcovac, ze ma dudla, co sa nemozu vyvarat 😕 a ta tetka, ze je nakake potravinove SAVO 5% a ze tym, ja som skoro odpadla, nedalo mi, som jej povedala, ze aj para dezinfikuje ... ze savo, mrnusovi, dnes uz luia naletia vsetkemu ☹

deniskateniska
21. máj 2010

emi mne to znizila uz pred dvoma tyzdnami.. len teraz ked som mala take zle ctg, ze tie kontrakcie tak ze asi je viac podrazdene brusko tak ze si mam 3x ale len na tyzden.. potom zase 2x .. apotom asi vysadi.. 😉 dufam..
a ta mama co chce to dieta.. joj ved by som jej dala savo zut... 😠 😠 inak poznam baby co sterilizuju vecicky akymisi tabletami ci co.. ze to smrdi ako chlor.. no som im povedala, ze ci aj im mamy sterilizovali flase a cumle tymi chemikaliami 😠 vo vode a hotofka nie.. joooooooooj 😠

veronika13
21. máj 2010

deni, nechcela som povedať, že ťa chce doktorka klamať.... ale máš pravdu, som dosť nedôverčivá k doktorom... tak asi preto môj komentár

nadezdah
21. máj 2010

Ema ďíky,kukli sme to aj s mm a som ním nadšená aj môjmu mužíčkovi sa lúbi, ale že ho skočíme pozreť do Polska. Dúfam že skôr, ako pôjdem rodiť. 🙂

nadezdah
21. máj 2010

No ja som sa divila, že čo všetko teraz pre bábätká dostať a práve tie sterilizátori som moc nechápala. Veď stojí to kopec korún a odjakživa sa najlepšie vysterilizovalo, keď si to šlahla do hrnca s H2O a nechala poriadne povrieť. Ja som tak prečistila všetko čo do vody mohlo, počnúc cumlom, flašou, hrčkami... No nie? Veď chápem ak niekto túži mať napr. to na sterilizovanie fliaš, keď sa mu to lúbi, ale ja si nepotrpím, mne stačí aj hrnček na sporáku. Alebo na zohrievanie mlieka, no to tiež nechápem. Jedine to čo je do autozapalovača, keď ideš na dlhšiu cestu, to hej, ale doma ....? Jedine na parádu.😲

deniskateniska
21. máj 2010

@nadezdah presne tak.. je to len na paradu si myslim.. nase maminy to nemali a zijeme a dovolim si povedat ze sme zdravsi ako dnesne deti, lebo maminy strasne vsetko moc hygienicky, neviem ako to inak povedat.. ze prehnana hygiena.. 😖

veronika13
21. máj 2010

@nadezdah plný súhlas 🙂

veronika13
21. máj 2010

špina je zdravá, to aj mnohí doktori povedia

veronika13
21. máj 2010

samozrejme přimněřene 🙂

deniskateniska
21. máj 2010

@veronika13 presne tak.. v zdravej miere 😀 😀

emmka3
21. máj 2010

a este ze to aj nejak neutralizuje pach ... krava - predavacka ... sak jasne, potom to bude smrdiet savom 😝 no hadam ma ta mama rozum a nekupi to

deniskateniska
21. máj 2010

no pevne verim ze nie je az taka drbnuta - sorry za vyraz, ale co ine sa na to da povedat 🤐 savo preboha.. ved nam nosi svokor savo ale ciste, no si ho zriedime ako potrebujeme a mam dost ked so zriedenym savom umyva svagor kupelku - ako len raz do roka, ale nemas sancu aby veci nesmrdeli, bundy co su v chodbe a vsetko co tam je ble 🙄 a idem sa zarihat, a on tiez od toho smradu - len si neda vysvetlit ze mame fixinelu alebo hocico ine .. ale 😅

nadezdah
21. máj 2010

No niektoré maminky??? To viete každá sme inak vychovaná. Ja som toho názoru. Každá si vychováva dieťa podľa svojich predstáv, a každá z nás má tú predstavu inú. Nie každý sa s ňou musí stotožniť, tak čo už . Snažíme sa deťom dávať podľa nás "to najlepšie" ale nie vždy to tak býva. Tak, tak, naše staré matere by vedeli rozprávať. 😉

nadezdah
21. máj 2010

Ty deni savo smrad, ale fixinel fajne rozožiera.A to ti poviem, keď sme si doniesli domov šteniatko, kým sa naučil cikať len von, to u nás smrdelo savo, aj 5x som musela umývať. A keď nie savo, tak ocot. Bléééééééééé

emmka3
21. máj 2010

nadi, co? o com? niektore maminky - na co je to reakcia? na prehnanu cistotu? ja som vychovana v total cistote, moja mamus je posadnuta poriadkom, ja to vsak doma neprehanam, přimjeřeně 😉

emmka3
21. máj 2010

ocot je "ekologickejsi" 😉

deniskateniska
21. máj 2010

nadi fixinela - aj fajne cisti aj smrdka, ale nie tak dlho ako savo 😀 😀 a najlepsie je ked steniatko sa nevie naucit, par krat ho dostlova vysmarit vonku a nauci sa 😉 nam sa pocikal dnu len ked sme sa nezobudili na knuckanie ze chce ist von 😀 ale to sme mali trening ze babo 😀

deniskateniska
21. máj 2010

emmka ja som si nikdy nemyslela ze nasa mama je prehnane poriadkumilovna, ale ked sa na to pozeram s odstupom tak bola brutalne.. kazdy den vysavat, prach utierat, upratovat.. a bohvieco este stihala kym sme boli v skole 😀 😀 ale nemyslela som si ze je taka, lebo suseda ta vzdy vysavala v noci alebo tak... a pritom mali vzdy bordel doma 😀 😀