Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

deniskateniska
25. máj 2010

mayocka ja som toto chcela straaaaaaasne kupit mm, mali to v elkope, a ked som prisla.. tak uz nemali ☹

deniskateniska
25. máj 2010

mayocka a neskusala si so salvinkou ? bo misko jej robil to tricko sa mi zda co ma s tymi nozickami.. skus s nou 😉 protekcia mozno zauraduje 😀 😀 😀

majdiska
25. máj 2010
jana2033
25. máj 2010

deni vieščo ja netušim, včera mala tak vrieskala ked som bola u maminy ☹ , neviem či fakt to bruško alebo dakto uriekol bo každy sa kukal do kočíka tak neviem ale preistotu to tam mam 😝

mayočka dakujem super ak by niekto bol v tom polsku možno by som ich vyskušala, a ak by boli dore aj tie by som kupovala mne sa tie huggies videli strašne, len manžel vravel ze ma ritku červenu no ked ja si to akosi nepametam 😒

salvinka presne tie pampers activ baby sme chceli vyskušať čo ešte ani vy nemate 😀 , ale motžno aj tie sleep and play vyskušame, to tieto su bez tej gumičky? naša mala ma dosť také stehienka neviem či by ju to netlačilo 😅

my máme doma odložene asi 3 balíky Fixies od švagrinky 😝 tak som štastna ale to je od 7kg, sice to už zachvilku budeme aj využívať 😀

denis inak my sme použivali huggies newborn od 3-6 kg , potom sme kupili bela hepy od 3-6 ale tie boli velké tak sme 2-5 a tie skoro male, ma išlo šlahnuť, tie číslovania majú každé plienky inú velkosť nie že by mali rovnake

dani no pokusim sa dojsť aj som chcela aspon na chviločku no uvidim ako bbude aj z malou

danka.k
25. máj 2010

jani vezmes aj malu.. bude sa mat kto starat 😀

anicka
25. máj 2010

salvinka tak vitaj v skupine 😉 keď sa prestavím tak sa ma hneď pýtajú a tá profesorka Michalíková čo učí na gympli to Ti je čo a keď poviem, že svokra tak všetci len gúľajú očami 😀

do toho Istebného by sa veru šiklo ísť aj mne, len neviem kedy sa tam dostanem 😔

ja som si bodinká a tričká kúpovala tu: http://www.bess.sk/

S tým urieknutím ja som červenú stužku nenosila, ale priznám sa, že na to nemám vyhranený názor, tak ako ste písali ak niekto verí nech nosí a keď nie nie. Myslím, že to je taká vec ktorú si musí každý rozhodnúť sám.

anicka
25. máj 2010

my používame od začiatku pampers active baby tie sa mi zdali najlepšie skúšala som aj iné značky ale nakoniec som sa vždy vrátila k nim. My sme si kúpili aj newborn, ale ešte že sme kúpili len jedny lebo Maťka mala 3800 keď sa narodila, takže sme šli rovno na dvojky a trojky 🙂

katika82
25. máj 2010

no ja používam tie hugiesky a objednávam z netu, za nejakých 12 eur a inak v obchode sú po 19

inak k tomu urieknutiu ja tiež verím. stalo sa to aj mne osobne na svadbe sesternici. som sa super bavila tanovali sme do zbláznenia a si to niekto nemohol prežiť a závidel mi. sa na mňa kukla jedna baba zo ženíchovej strany a ako keby uťalo ja som gracala od 22:00 do pol noci až som nakoniec musela odísť domov celú noc som doma grcala a to som fakt že ani nestihla nič vypiť na tej svadbe iba prípitok ahned sme išli tancovať a fotiť a tak. a ešte sa kravy z tej jeho strany smiali ked som grcalana záchode že ::takto sa opiť na svadbe a už o desiatej grcať: som im povedala vy kravy ked neviete z čoho mi je zle tak si zavrite huby takže ja na urieknutie verím

deniskateniska
25. máj 2010

kati je to hrozne ako mozu byt taky ludia.. svagrovi sa to stava dost casto.. no podla mna to zalezi aj na osobe aku ma voci tomu "imunitu" ja klop klop klop - osobne sa mi to nestalo ale svagor.. pche ten stale... sa nanho niekto skaredo kukne a uz srackuje a vracia stale.. a jeho zena mu vzdy tie uhliky urobi a prejde to.. a on vravi ze co si to za carodejnicu zobral 😀 😀 neveri tomu ale vzdy mu to pomoze 😖

danka.k
25. máj 2010

baby no ja akosi na toto neverim.. ale uvidime ci ma v july niekto na svadbe neuriekne 😀

anicka
25. máj 2010

Ja chvala Bohu osobnú skúsenosť s urieknutím nemám, ale vo svojom okolí som sa s tým stretla. Je to smutné, že niekto takto môže robiť zle ☹ 😖

ono je to tak ako píše deniska niekto je voči tomu úplne imúnny a na niekoho sa to nalepí ani nevie ako ☹ 😢

mayocka
25. máj 2010

@jana2033: som zabudla odpisat,si sa pytala ci su to original pampers,hej hej su,pouziva ich pre synceka moja birmovna,ja mam huggiesky furt 😉 mozno kupim aj pampersky ked su tam take lacne ale este som tam nebola na nakupe,nebolo kedy a nemala som po co,to musime urobit uz velky nakup aby sa oplatilo tam ist ale teraz sa este nechystame,bo sme dostali dve plienkove torty tak plienocky nechybaju 😉 je to baby super vec inaksie,sa mi to vidi,lebo tie torty pecene sa pokazia a tak a toto je prakticke a je to presne pre malinku aby ona z toho nieco mala a nielen my,mali sme aj dve obyc.torty no jedna sa rozdala a druha ostala,si neviem predstavit mat tak 4torty uff,no naco by mi to bolo 😅

inak typ na dalsiu vec v Polsku,kto prikrmuje a kupuje Nutrilon tu na SK tak v PL mate presne ten isty o polovicu lacnejsi ale vola sa to BABYLON (neviem ako sa to pise presne) tak pokukajte,oplati sa tam stravit cele doobedie a pridete na to ze ste usetrili kopec peniazkov 😉

@majdiska: Zuzka dikes,nasla som to ako som uz skorsie pisala,ale potom som dopisala ze je to drahe dost ked si postu pripocitas,tak radsej v meste pokukam nejake 😉
kebyze ich jedna baba ma viacej tak prosim-berem ale kazdej osobitne platit postu tak to ee 😅

@anicka: na ten bess kukam od rana,je to super stranka ale sa mi zda ze maju trosku vyssie ceny,sice su to normalne obchodne ceny ale som zvyknuta kupovat si lacnejsie,tak neviem ci sa na to nakoniec dam ukecat 😝

anicka
25. máj 2010

@mayocka ako tie ceny sú tam určite také vyššie, ale ja keď objednávam tak nárazovo aj pre kamošky aby sa rozrátalo poštovné tak je to celkom fajn. 🙂

mayocka
25. máj 2010

@anicka: no je to fajn je tam akcia ak kupis za 66eur tak mas dopravu zadara tak to sa este da 😉

nadezdah
25. máj 2010

@salvinka príď k nám - odrečieme ho

nadezdah
25. máj 2010

Joj babky konečne som vás dočítala.
Mayocka poslala som ti to v IP. Naša Lucka je tak senzibílna, že sa na ňu nalepí každé zlo, takže z vlastnej skúsenosti verím. Na duchovno verím od svojich 15 rokov, keď som na vl. koži zažila,takže asi tak. Myslím že v živote každého človeka skôr alebo neskôr sa stane niečo prečo začne veriť aj na takéto veci. Vedela by som o tom dlho rozprávať, ale keby som to mala písať, prsty si zoderiem. U nás v dedine je dokonca taká ženská, čo robí aj čiernu mágiu a tej stačí kolo nášho domu prejsť a už sme urečené. A ten receptík zo zápalkami, dala som mayocke, ak budete chcieť viaceré, dám na plochu, funguje aj na dospelých, keď niekoho bolí z ničoho nič hlava.
Kočky do toho sekáča by som išla aj ja ale som zase PN, až jeden deň som robila 😀 😀 😀

Ozi, tie body s nápismi majú aj v OLI -móda pre deti v DK.

deniskateniska
25. máj 2010

nadi ja som ti uz chcela napisat ze sa vykasli na to a chod do obchodu, len ked si bola v praci tak to asi zase mas od zamestnavatela 10 dni.. joooooooj.. a nemas ani vychadzky? je to na prd ked nie.. a mas ok doktora? no mne doky povedala ze keby som niekde sla a ze by mi prisla kontrola, tak ze mam akoze som bola u nej, a ze ona mi to potvrdi... vies ze tak niekedy aj do obchodu musis ist alebo tak 😉

nadezdah
25. máj 2010

No veď to je tá smola, teraz mám od obvodného Dr. PN bez vychádzok a fakt lepšie že som doma lebo ma dusí neskutočne a debko mi nechce dať ATB, už mám nervy z toho. Domáce recepty už na mne nefungujú. A smola je aj to, že mne chodia na kontrolu u našej roboty a to znamená, že kedykoľvek aj v noci a na nákupy mám doma muža, tak asi by som sa nevyhovorila. No žiadna sláva, zajtra idem na kontrolu, ale nech ma nechá do konca týždňa. lebo mi je fakt blbo.

katika82
25. máj 2010

deni vidíš tebe som minule chcela napísať ty si hovorila že chodíš k šuňalovej žeee?? no tak ja som k nej teiž codila ked som tam bola prvý krát a ešte potom pár krát na vyšetrení kôly tomu že som nemala ovu som si myslela že je to najsuper doky na svete. ochota zlatá proste všetko ale ked to trvalo skoro rok vyšetrenia cyklu stále liečba clostylom na ovu tak ako keby jej to začalo liezť na nervy a ked som jej úplne happy oznámila že som konečne tehu tak mi povedala len stroho že dobre o tri mesiaca sa mi príde ukázať a ja že čoooo???

tak som volala hrudovi že či by ma nezobral a v pohode že nieje problém a ked ma vyšetril tak povedal že dobre že som naliehala na vyšetrení hned akosom zistila že som tehotná, že také prípady ked sa dlho nedarí otehotnieť že treba v prvom trimestri podchytiť aby sa bábo udržalo tak mi nasadil hned liečbu na udržanie mimi. keby som zostala pri šunalovej tak ako lukáško dnes nieje 😒

nadezdah
25. máj 2010

Kati ja chodím k tholtovi, predtým som chodila k haspruli, ale keď som po vyšetrení začala krvácať, tak sme išli prosiť tholt. Pri ňom som odrodila. Som s ním spokojná, len sa u neho dlho čaká, aj pol dňa, ale zase je dobrý. A ja som bola teraz ako tehu prvýkrát asi v 4 tt a zobrali mi len krv na potvrdenie tehu, ale hneď mi nasadil kys. listovú a Utrogestan, to sa dáva prvý trimester na udržanie a na vyšetrení som bola až v 12 tt. Skôr nedávajú ani teh. knižku, lebo v prvom trim. je najviac potratov, asi preto. No ale keď si mala také problémi s oteh., tak veru ťa mala od začiatku mať pod dozorom a nie takto. Dobre že si odišla.

deniskateniska
25. máj 2010

kati ja mam s nou len dobre skusenosti, mozno si nadabila na blby den.. alebo si skor myslim, ze to je aj tym, ze ona nemoze mat deti.. a ak sa aj ona ked bola mlada takto liecila a nevyliecila a ty ano... 😒
ja ju mozem len chvalit, lebo predtym som bola uz kapralcikovej, stale ma liecila ked som mala kvasinky cipkami a mastou fungicidin... ci ako sa to vola... a potom ked som prisla tak ma uz ani nepozerala odspodu ze ked mam zase to... 🙄 tak som sla ku sunalovej akurat otvorila na bysterci ambulanciu... som tam od 18tky... a hlavne ma preliecila keby som stale chodila ku tej krave tak tu mozno uz niesom.. ta mi hned nasadila ATB a maste kadejake, ze to mam az zapal mocovych ciest ze ta krava mi ani vysetrenia nerobila a mala som to take vazne ze som lieky skoro mesiac brala 🙄 😠 ale to je iny pribeh 🤐 😀 a ja ku chlapovi nemozem ist akosi.. 😅 ja som dost hanbliva co sa takychto veci tyka... takze som moc na vyber nemala 😀

salvinka
25. máj 2010

baby ja som bola v tom istebnom.. no a sklamana som.. ☹ asi som cakala nieco mega super 😀 ale jedno triculo som tam pekne nasla 😝 😀 😀 aspon som sa povozila 😀

deni, ja by som si tiez radsej objednala to triko.. uz som sa stareho pytala, tak by mi to spravil ale len jednofarebne 😠

nadi zajtra asi ostanem doma, aj by som dosla k vam ale sa bojim ked si chora aby risko nechytil.. ak sa ti bude chciet prejst pod s nami 😉

deniskateniska
25. máj 2010

salvi asi bolo uz vypredane ☹ ak nieco pekne zajtra uvidim kupim ti 😉
takze misko je lenivy hej 😀 😀 ked do kelu moja spoluziacka na strednej chodila na brigadu - teda robila niekde na namesti a tam tlacili trika.. keby tam ete robila tak by som jej dala vytlacit nejake, ale co ked tam uz nerobi ☹

nadezdah
25. máj 2010

salvi ráno idem na kontrolu, ale okolo 13.45 už by som mala byť volná, lebo musím ísť po Lucku. Inak vraj to mám alergiu, krčná tvrdila. Ale Riško je kojené dieťa, nemusíš sa báť bacilov, mal by byť imúnny, aspoň tak píšu múdre knihy. .
Deni :ak zajtra ideš do Istebného, možno sa stretneme, ja by som tiež chcela skočiť, keď pôjdem od dr. len neviem o kolkej. V prepočte mi to vychádza okolo 9, ale neviem, bohvie koľko bude mať pacientov.

deniskateniska
25. máj 2010

nadi ja tiez netusim, bo zajtra ideme prehlasovat trvaly pobyt aby ked sa maly narodi, sme uz boli v zaskove 😉 dufam ze to bude aj realne ze tam budeme byvat 😀 a potom pojdeme do dk tak sa stavime v istebnom... dufam teda, lebo my vzdy akosi zabudneme odbocit do toho istebneho 😀 😀

salvinka
25. máj 2010

deni moze byt ze som dosla neskoro bo predomnou tetky chodili s plnymi taskami!

nadi, tak ja budem v js, ked budes doma tak ma len prezvon.. aj ja mam inac sennu nadchu, ale mne staci ten sprej do nosa co mi predpisala krcna.. 🙂

deniskateniska
25. máj 2010

salvi to ja viem, ked som bola len kuk v sekaci na bysterci ze 50% akcia, tak tam bolo ludiiiiiiii... hroza... a tetky kupuju, ani nevedia naco 😀

inak ake ste mali kvapky pri porode? ze ci si mam kupit este stale take na tehu alebo uz normal?

nadezdah
25. máj 2010

no ja používam Muconasal, tan sa nemá len v prvom trim. a akurát mi to tak vyšlo, že mi prvý končil, keď som ich potrebovala, ale tie kvapky, však sú len v nose, ako môžu prejsť k dieťati, sirup,lieky beriem, ale sprej alebo kvapky do nosa? Čo ja viem?
Ja mám inak super inhalač. sprej od plúcnej, ten by mi zabral, len sa nesmie počas tehu.

Salvi cinknem