Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

anicka
26. sep 2007

bolulka ďakujem za kompliment 😉 🙂

bolulka
26. sep 2007

anicka, no vsak tam. 😀 😀 😀

nenka83
26. sep 2007

anivka no to neviem.aj tak to by si musela vyskusat, vies? neviem ti poradit! ja som mala jedny tehu rifle a v tom so sa supala,a na vrch take dlhsie tricka, ci skusky na vsetko som v tom chodila.

bolulka myslis tie cizmicky?? no ved tie nase dievky su take tintitka.ja to tam na malej vsetko poskusam a uvidim.ja ti zavolam ak teda pojdem a poviem ti aj ceny.

anicka skus tu mrknut daco:
http://www.mimibazar.sk/bazar.php?album=28342

lubecka
26. sep 2007

ahojte pozdravujem vsetky mamicky a tehulky z DK.
anicka, ak ti mozem poradit, ja som zbehla do Namestova, tak je tehu obchodov dost - jeden sa vola Bambulky www.bambulky.sk a druyh je v obchodnom dome klinec, maju tam velmi pekyn vyber a rozne ceny, ja osm si tma kupila nohavice..

bolulka
26. sep 2007

anicka, ta prva zelena bluzka je super.

ja chcem to cervene kojace trickoooo... keby som tak kandila peniazmi... ☹ ☹

😀 😀 😀 😀

anicka
26. sep 2007

nenka ďakujem, skúsim ešte niečo pokukať na nete, možno niečo nájdem 🙂
lubecka ahoj, Ty si z Námestova? Asi sa zbenem pozrieť do toho Námestova. Tu v DK som nič nenašla ☹ 😢 Viem, že tu bol jeden obchodík pre budúce mamičky a mamičky, ale už nie je 😢

anicka
26. sep 2007

bolulka Ti poviem, to by sa nakupovalo 😀 😀 😀

nenka83
26. sep 2007

bolulka studuj studuj a potom budeme love zarabat.ja by som tiez vsetko chcela, to je hrozne ked chces no a neda sa.ja som mala taku nocnu kuselu s durami na cicach no zle sa mi cez to kojilo.tak som ju predala.inac bola pekna.ja radsej zdvihnem triko p podme.

nenka83
26. sep 2007

anicka ja som si tiez kupila tehu rifle v NO, v klinci, no az take lacne sa mi to tam nezdalo.rifle aj hej aj nohavice, ale tricka co ja viem.a ani nie pekne! ale mrkni maju tam hocco, sukne, rifle, na traky,triciek habadur.tu v dk nie je nic!

anicka
26. sep 2007

neka a kam chodíš do školy? aký odbor? kedy končíš? bude z Teba Ing.?

janulap
26. sep 2007

Caute baby 😀 😀 😀
Bolulka na mmb som hodila oblast DK,a vyhodilo mi to tam vsetky zaregistzrovane z Dk,a teba som zbadala hned 😀 Inak tvoja princeznicka je cely tato,ma krasne okale 😉
Anicka,skus pozriet aj tu,mozno nieco najdes:
http://www.mimibazar.sk/nove_fotografie.php?ord...
Pri tych prazdnych polickach,mas napisane VELIKOSTI,tak tam si daj tvoju konfekcnu velkost a ozes nakupovat 😀 😀 😀 😀
Baby ja som uz na tom MMB zavisla. 😀

nenka83
26. sep 2007

anicka na pravo do ba.externe.posledny rocnik.mozno bude zo mna mgr.ty?

holubok
26. sep 2007

Ahoj Lubecka,konecne si k nam zas nakukla 😉

bolulka
26. sep 2007

holubok, to by na teba skor sedelo 😀 😀 😀 😀 ako zubky 😒

holubok
26. sep 2007

dnes si musim poklepat,stihla som uz aj pozehlit,navarit aj trosku upratat,taky je dobrucky 🙂 Ja vazne neviem ci su to tie hlupe zuby,alebo co ☹

holubok
26. sep 2007

este ozaj k tej stolicke,dnes nam ocino kupil taku klasicku drevenu,co sa da rozlozit neskor na stol a stolicku,tak uvidim ci sa mu bude v nej pacit.Bolulka ked ti pride ta tvoja daj vediet,ze ako sa v nej papa..

anicka
27. sep 2007

Včera som prchla z roboty už o druhej, tak píšem až teraz. 😉

nenka83: tak držím palce. Ja mám Ing. skončený vo Zvolene Podnikový manažment odbor controling a kvalita. Momentálne si dorábam pedagogiku, aby som mohla učiť na strednej prípadne na vysokej škole tie predmety z ktorých mám štánice. Je to 5 semestrov. 4 semestre zápočty a skúšky a poslendý semester (záverečná práca, obhajoba, štátnice-tie ma čakajú 20.10.). Beriem to ako zadné vrátka. Učiť sa zatiaľ nechystám, ale ktohovie čo bude za 10 rokov. 🙂 😉

lubecka
27. sep 2007

Ahoj Anicka, nie som z Namestova... ja som povodne z DK, ale ako som sa vydala prestahovala som par km od Kubina, ale pracujem v Kubine..
ja osm sa vybrala jednu sobotu do NO, tak tam som si kupila tehu oblecko... tam je tehu obchodov dost... takze odporucam.. a maju velmi pekne veci..niektore aj drahe, ale co uz.. ja som tiez hladala oblecenie na statnice a tam najdes kadejake bluzky a aj pekne nohavice...

lubecka
27. sep 2007

anicka, kde si robis pedagogiku? Lebo aj ja si chcem dorobit ped.minimum aby som mohla ucit.. ja tiez chcem mat nejaku poistku.. hlavne po materskej, ak nebude ina moznost pojdem aj ucit, a v pohode si dam doporiadku aj dieta, ako pri terajsej praci....

anicka
27. sep 2007

lubecka vo Zvolene na Technickej univerzite. Organizuje to tam UMB z Banskej Bystrice. Je to dohodnuté tak, že TU poskytuje priestory a UMB pedagógov. Spolu ma to celé vyšlo 20 000,-. Akú výšku máš skončenú? Viem, že DPŠ organizuje aj Katolícka univerzita v Ružomberku aj Žilinská univerzita, ale koľko to stojí tam nemám ani bledý šajn. ☹

Akurát som si všimla, že máš skoro rovnaký termín pôrodu ako ja 🙂 Máte už vyraté mená?

bolulka
27. sep 2007

tehulky, ja vam zavidim... potom si po prichode z nemocnice sadnete za compik a zapisete tu hromadu stran - podrobnosti si vyprosim 😀 😀 😀

anicka, my mame internet cez X-air - ak budes chciet dam ti cislo - je to super, lebo aj ked presvihneme, nic sa nedeje a presvihavame aj dvarazy tolko (aj trikrat 😅 )... takze mame trvaly prikaz v banke, a menej starosti a penazi... 😉

lubecka
27. sep 2007

No to mas dost daleko a aj drahe 😒 ... ja by som chcela nieco blizsie, kedze budem studovat aj s dietatom.. rozmyslam nad Ruzomberkom, tam je studium zadarmo, neplatia nic, studuje tam svagrina aja aj kolega...
ja mam teraz posledny rok v Bystrici UMB Ekonomika a riadenie malych a strednych podnikov... no takze zaverecnu statnicu a diplomovku budem robit uz s babom 🙂 len dufam ze tento semester sa mi podari ukoncit pre porodom..
Mena? No s muzom sa dohadujeme, on chce Lubku po mne, ale ja nechcem 😖 a chlapec asi Tomas.. ale to nie je iste..
anicka, kde byvas?

anicka
27. sep 2007

bolulka: zatiaľ s manželíkom vyberáme, rozmýšľame a hádam sa aj rozhodneme. Ak môžeš pošli mi číselko do IP. Ď. 🙂

lubecka: vieš, ja som chodila do ZV 5 rokov ďaľkovo na výšku a moja naj kamoška z výšky si tiež chcela robiť DPŠ, tak som zostala v ZV. Nevedela som, že v Ružomberku to robia zadarmo. 😕

Bývam v DK na Brezovci a Ty? Ku ktorej Dr. chodíš?

lubecka
27. sep 2007

anicka,ja tiez chodim dialkovo do skoly 🙂
ja som si dala teraz zistit u kolegy v RK ako to je.. tak uvidim.... kolegyne uz hned zvedave ze ci chcem ist ucit 😀
Ja som chodila ku Kapralcikovej, ale mala som problemy, vobec sa o mna nestarala, kasala na moje zle vysledk z chlamydii, dala mi odveci lieky, tak som od nej odisla a chodim k Dr. Tholtovi, tej je super, nemohla som asi kvoli tym chlamydiam otehotniet, preliecil ma, a aj sa fajn stara.. citim sa pri nom dobre a bezpecne..

anicka
27. sep 2007

lubecka: ja som to, že chodím na DPŠ v robote zatiaľ nehovorila. Veď nemusia vedieť všetko 🙂
Ja chodím k Dr. Regulyovej som s ňou spokojná. U Dr. Tholta som bola s Drobčekom v 20 TT na ultrazvuku, aby sme mali aj fotku. Je strašne zlatý. Bol na mňa veľmi dobrý a príjemný. Presne tak ako hovoríš Ty cítila som sa dobre a bezpečne. Už Ťa objednával na glukózový test. Nás to čaká na budúci týždeň.
Kde pracuješ, ak sa môžem opýtať?

lubecka
27. sep 2007

no ja chodim len na dovolenky, takze utajit neda a ani to by sa nedalo, nie je ot u mna az take lahke 😒
a u Tholta si bola na 3D ultrazvuku? kolko stoji u neho?mne robil teraz v 23tt 2.screening ale len na obycajnom... chcem ist na 3D, musim ho popytat alebo sa objednat..
glukozovy test...nic mi nevravel.. dalsi termin u neho mam 17.10. Je nejaky termin do kedy sa moze robit ten test? ci sa moze hocikedy?
Pracujem v XD VISION 😀 asi ti to nic nehovori.. mozno ti viac povie HDS, kancelarie mame na Matuskovej povyse hudobnej skoly, oproti byvalom koznom, v budeove kde opravuju pracky..
A ty? kde pracujes?

anicka
27. sep 2007

My sme mali na výške prednášky a skúšky len v sobotu, takže to bolo v pohode a v robote som povedala, že si výšku robím diaľkovo. A na DPŠ sme mali prednášky v soboty a nedele a skúšky tiež väčšinou v soboty. A ak to bol náhodu piatok tak som si zobrala dovolenku. Nikto nevyšetroval na čo ju potrebujem. 🙂

U Dr. Tolta som bola len na 2D ultrazvuku (fotočky z neho mám v albume) bolo to vrámci 2. screeningu, takže som za to neplatila. 🙂 Myslím, že ten 3D stojí okolo 1500,- ale to neviem na isto. Viem, že sa naň treba objednať dopredu lebo to trvá tak hodinku a pol. Ak ho chceš kvôli fotká, tak teraz je nalepší čas, lebo pomer veľkosti bábätka a množstva plodovej vody je najlepší na fotenie. Už potom je bábätko väčšie a fotočky už nie sú také "ostré". Aspoň tak mi to vysvetľovali. 🙂 Ja som si 3D nedala robiť. Neviem, čo je na tom pravdy ale dostala sa ku mne informácia, že vraj to dlhodobé ultrazvukovanie poškodzuje vnútorné ucho a dieťatko potom horšie počuje. Naozaj neviem, či to je pravda alebo nie, ale istota je istota. Tak sme si s manželíkom povedali, že fotky z 2D nám budú stačiť. 🙂
Mne Dr. povedla, že ten glukózový test by sa mal robiť v 26 TT a tak ma aj objednala. Neviem, či je to nejako fixne stanovené.

Na Matúškovej býval kedysi môj manželík. 🙂 Ja robím v Mibe na Mokradi.

Chcete vedieť pohlavie dieťatka? My nie. Necháme sa prekvapiť na pôrodnej sále.

😉

janulap
27. sep 2007

Ahojte tehulky 😉
lubecka-ja chodim ku kapralcicke a som s nou spokojna.Chcem sa ta opytat,ked si isla k druhemu dr.potrebovala si od Kapralcicky aj zdravotnu kartu:dala ti ju?Ci ta zobral Tholt aj bez nej?

lubecka
27. sep 2007

no ja mavam prednasky aj v piatky a dost casto..
no to si ma prekvapila s tym poskodenim vnutorneho ucha.. 😒 poradim sa s manzelom a uvidim... ja mam len jednu fotocku z 2. screeningu ..
no ja ked pojdme k nemu tak budem 27tt, tak mozno mi povie o tych glukozovych testoch... hadam na to nezabudol, lebo sa prestanem pri nom citit bezpecne 😀
A tvoja doktorka nema ultrazvuk ked si bola u neho?
Ano ja chcem vediet pohlavie, uz aj na 60% viem, ale nikomu to nepoviem... 😀 rodine o tom nepovieme, nech maju prekvapenie... ale moj otec basni o vnukovi... no doktor videl slecnu... povedal ze sa mu tak zda, ale na isto to nebolo vidno, lebo malo pupocnikovu snuru medzi nohami... takze mozeme mat este z baby chlapa 😉
kolko mas rokov, ak smiem vediet?

anicka
27. sep 2007

Naozaj Ťa nechcem s tým vnútorným uškom strašiť, nemám to ako 100 % informáciu. Ja som bola celá žhavá na 3D ultrazvk, už som bola pomaly aj objednaná, ale keď mi povelali, že sa toto môže stať tak som sa zľakla. Povedala som si, že bez fotočky to prežijeme radšej ako si mám vyčítať, že som spravila niečo nesprávne. Je to naše prvé bábätok tak je so mna taký s prepáčením "poserko".
Určite Ti povie o tých testoch, pochybujem že by zabudol. 😉
Dr. Regulyová je v združenej gynekolegickej ambulancii a tam ultrazvuk nie je. Je len v príjímovej ambulacii, na ten som chodila na bežné kontroly, ale z neho sa nedajú robiť fotky. ☹ A keďže sme chceli mať aspoň jednu, tak som bola u Dr. Tolta. Bol taký zlatý, že napriek tomu, že nie som jeho pacientka ma zobral. 🙂
Ja som to nechcela vedieť a manžel povedal, že on chce zdravé bábätko, takže vedieť dopredu pohlavie nie je pre neho až také dôležité. Keď som bola u Dr. Tolta tak to chcel zistiť, ale po chvíľke mi povedal, to Vaše dieťatko Vám nechce povedať čo bude, lebo je stále otočené ritku. Tak som sa zasimiala a povedal som mu, že to má po mame, lebo ani mama to nechce vedieť. 🙂 U nás je najzvedavejšia čo to bude moja svokra, no čo už bude musieť do januára vydržať. 🙂

Ja mám 26 a Ty?

ahoj janulap 🙂