Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

majdiska
3. okt 2007

anicka, nebola si cvičiť náhodou o 13:30h spolu s ďalšími dvoma tehulkami? ja som bola na 10 h a sestrička mi vravela, že poobede jej majú prísť 3 tehulky, pracujúce. no foto dohodím, natiahnem z mobilu.
bolulka, čakáte prírastok? všeobecného mám Kapralčíkovú, ale vybavil mi ho ocino, tak sme sa zoznámili a on má službu v sobotu, tak povedal, že vybaví i anesteziologa na EDU. mám prísť nalačno o 7h. uvidím čo bude 😀 😀 😀 . ale vyzerá byť dobrý, aj mi vravel, kde ordinuje. ja som si tých dr. okukla za ten týždeň čo som tam ležala 🙂 🙂 🙂 . moc dobrá skúsenosť 😀

anicka
3. okt 2007

bolulka: v nemocnici 🙂
majdiska: cvičila som od 13:30, ale bola som sama. Na foto sa teším 😉

bolulka
3. okt 2007

majdiska, ja som tam lezala pocas tehotenstva 2x (dokonca aj na novy rok ☹ ) a tiez som si ich omrkla 😉

a prirastok??? jooj, tak by som uz veru chcela ale stale ma nieco brzdi - vzdy je nieco pre a proti... ale myslim, ze ako pri prvom - nikdy nie je ta spravna chvila pre plodenie, ale ked uz je tak je to ta najspravnejsia, no nie? 😉 😀 😀 no ale asi sa na to uz podujmem 😒

a holky, neviete niekto o nejakom klaviri na predaj? 😕

bolulka
3. okt 2007

anicka, sama tam byt je take nic moc - ale ked su tam viacere - je to zabava... 😉 kazdopadne, je to skvely relax, co povies? 😀

anicka
3. okt 2007

bolulka: o klavírni neviem ☹ Ty chceš hrať na klavíri? 😕

anicka
3. okt 2007

bolulka jasné, že je lepšie keď ste tam viaceré. 🙂 Ale ja som si včera tak fajne pokecala so sestričkou, že mi nejako nevadilo, že som tam sama 🙂 A relax je to úplne úžasný. 😎

majdiska
3. okt 2007

bolulka, no ja zatiaľ uvidím čo je to pôrod a nočné stávanie a potom možno budeme uvažovať o ďaľšom potomkovi 😉 . ale ako to bolo s týmto bábom, ani o tomto sme neuvažovali a akosi to prišlo samo 😀 😀 😀 . no nevedela som si spočítať plodné a neplodné dni. počítala som dva dni cez ovuláciu a dva dni po, ale tie dva dni pred tým, tak na tie som zabudla 😀 ..
anicka, mne tá sestrička vravela že mali prísť ešte dve, tak asi nemohli. ja som tiež bola doobedu sama, ale dobrý relax. a pýtala som sa na všetko čo sa týkalo pôrodu. predtým sme rozoberali aj kojenie, šestonedelie a tak... dobré rady pre neskúsené prvorodičky 🙂

anicka
3. okt 2007

majdiska, ten zostrih je pekný 🙂 u koho si bola?
Tak asi tie dve kočky nemohli, veď mene to nevadí. 😉 ja som si fajne zacvičila a dozvedela som sa kopec potrebných infošiek ohľadom pôrodu, takže 100 % spokojnosť. 🙂 🙂 🙂

majdiska
3. okt 2007

ja už moc s kaderníčkou nevymýšľam 🙂 , bola som v kaderníctve ANKA na Brezovci - prevádzkuje Anna Klejová. kedysi som chodila do Parku, ale je to tam drahé a čím ďalej tým mi menej vlasov strihala, aj keď som chcela taký ráznejší zostrih 😒 .
ja som na to cvičenie začala chodiť dosť neskoro, takže som stihla len tri návštevy. no nevadí, prax ma naučí 🙂

janulap
3. okt 2007

Majdiska,budeme drazt palceky 🙂 🙂 🙂 Uz sa tesime na fotku drobciatka 😉
Bolulka,aky klavirik hladas??

nenka83
3. okt 2007

caute baby.mam chorobu styroch stien! ide ma j... uz aj manzel je chory.. ma horucky. mala uz teplotu nema, ale kasle stale.a nadcha.davam jej homeopatika. ja som vcelku v poho.myslite ze ked ju naobliekam nemozme ist nachvilu von??? povedzte ze mozme! ☹ mala je zla, mrzuta, asik jej je dlho.alebo ze by aj zuby??? dnes mi zjedla 140 ml polievocky. a este pytala.viete aky jedak? ale ovocie jej vobec nebere!
bolulka co davas na olovrant?
majdiska nic sa neboj.male babo prevazne buva, vyspis sa aj cez den. horsie potom... a v nemocnici si tiez odychnes.som zvedava co napises, ked budes mat potom.ako sa ti pacilo, ako si prezivala.a ides si dat EDU?
janulap ahojky.co mate nove?
tretulka dakujeme velmi pekne! hadam uz bude dobre!

vavka33
3. okt 2007

Nenka,ak nema teplotku mozte ist na vzduch 😉

nenka83
3. okt 2007

vavka nema, asik aj pojdem lebo tu zdivieme!

majdiska
3. okt 2007

ahoj nenka83. pôrod mi naplánovali na sobotu, lebo maličké je už zrelé. budem mať i EDU, lebo sa dosť bojím bolesti. do 14. asi čakať nebudú, kedže by som už mohla rodiť - som otvorená stále na 3 cm, ale to bruško mi padá stále nadol 😉 a po večeroch i dosť tvrdne a asi mávam i slabé kontrakcie 😨

bolulka
3. okt 2007

majdiska, mozno toho Hrudu nestihnes 😀 😀 😀

nenka, radsej asi este nechod - pretoze malicka ma oslabenu imunitu a teraz moze vselico nachytat... tak mi aspon dr. povedala - my sme nemali teplotu skoro tyzden a aj tak sme este museli vydrzat... ale tiez som ju na 100 percent nepocuvla - tiez sa mi zdal cerstvy vzduch lepsi ako ten domaci.

janulap, co mas nejaky? ja hocaky uz... a ja som si uz zakladnou a vyssou hudobnou skolou presla, takze ja len z citoveho hladiska potrebujem klavir...
😒

janulap
3. okt 2007

Ahoj nenka 😉 co nove?Prave zhanam obaly bebe brumik ako diva.
Bolulka-nemam ☹ ja som si myslela,ze to chces nejaky malinky pre malu na brnkanie.skus si zadat do Google a urcite najdes.Do kolko sk to ma byt?

majdiska
3. okt 2007

no hádam bolulka ešte vydržím, stiahnem nohy a budem čakať 😀 😀 😀 ale dnes ma doktor potešil, že kľudne porodím i 4-kilové bábo, vraj mám dosť široké boky 🙂 .no radšej nech má vrtuľka tých 3600 g,ako im to približne vychádza 🙂 . manžela nemôžem ukecať k pôrodu, že sa dosť natrápil keď to robil 😀 . len stále rozmýšľam kde som bola v tedy ja, keď som sa tiež nenatrápila 😀 😀 😀

bolulka
3. okt 2007

majdiska, len nech pekne ide, ty sa tam este vyse natrapis... ale inak moj muzik odporuca... 😉

majdiska
4. okt 2007

no bolulka, nedá sa prehovoriť. že či tam bude 10 hodín nervačiť. radšej bude nervózny doma a bude znervózňovať všetkých naookolo 😀 😀 😀

nikuliq_
4. okt 2007

majdiška, tak už vosobutu idete na to? super, budem na teba myslieť !
bolulka predám klavír za 650 000SK 😉 veľmi kvalitný historický kúsok, plnopancier (neodporúčam ak bývate na vyššom poschodí ako druhom, lebo vám ho tam nik nevynesie 😒 , čo je taký ťažký 😀 )

lucyna
4. okt 2007

Ahojte baby, ale sa vas tu nazbieralo kym som tu nebola.
Takze najblizsie sa stane maminou majdiska. Tuhansko drzim palce, nech to dobre dopadne a ste zdravucki.

Idem si poprezerat fotoalbumy ci niektoru z vas spoznam.
Nikuliq teba asi poznam z videnia, len si nie som ista ci si to ty. Chodila si na ZS J.Matusku?
pekny den, papa

vavka33
4. okt 2007

lucy,ty si tam chodila?ja som tam ucila 😉

lucyna
4. okt 2007

Ano, ano vavka, uz sme si o tom pisali. Vtedy som ta nemohla spoznat ale podla tejto fotky uz viem ktora "bije" 😀 😀 😀 ale mna si neucila, mozno par krat si zastupovala. To je super ze ti teraz tykam 😅
No tak nam sa 22.8. narodil Lukasko, je super. Nemas nejaky recept na tvorbu mliecka? Zatial mam hadam dost, ale ak by nahodou. Pijem dojcensky caj, veeela vody a rascove polievky.

vavka33
4. okt 2007

jaj aj ja viem,sme si pisali,ked si bola tehulka ,ja som akurat porodila,ze?dlho si tu nebola,kde si sa stratila? 😀
Na mlieko ja nie som expert,Leu som kojila len 6tyzdnov.su na to homeopatika,vraj zaberaju,no ja som ich nezohnala,tak som dokojila 😀

majdiska
4. okt 2007

ahojte babenky 😉 , ďakujem za podporu. zajtra písať nebudem, lebo mi švagor berie PC. už začínam byť nevrózna z tej soboty. normálne asi nebudem spať, čo sa bojím. ale hádam to dobre dopadne. dnes bolo maličké veľmi živé 😀 . mohlo byť i také včera, keď sme boli na vyšetrení. vôbec sa nechcelo hýbať a budili ho 2x a aj tak nezájem. dnes už mám modriny z vnútra bruška čo sa tak naťahuje 😉 . ale dobre že je ho cítiť, lebo potom by bolo zle 🙂

nikuliq_
4. okt 2007

ahojte
lucyna, áno chodila som tam
a vavka....? 😲 kedy si tam učila? dlho?

bolulka
4. okt 2007

nikuliq ahoj, si prave tu? 😀

bolulka
4. okt 2007

lucyna, co tak v utajeni... 😕 😕 😕

majdiska, ach tie modriny - ja som mala tiez pocit, ze tam urcite budu a slusne... 😅 odporucam - chod do kina, daj si pizzu v restike, urob si len a len svoje dni, venuj sa naplno tiez muzikovi... lebo to su veru tie posledne 😀 😀 😀 ja som tiez takto stepovala, nemohla sa dockat a potom som uvazovala, co som si to este neuzila ☹ jooj, mat tak jeden den pre seba (alebo aspon par hodin)...

nikuliq_
4. okt 2007

ahoj som tu. 🙂

nikuliq_
4. okt 2007

http://www.bleskovky.sk/cl/10/175433/Sagat-Nic-...

no ja už som sa vyrevala kvalitne. hodinu som stískala malého a ďakovala Bohu že ho mám.potom som ho ďalšiu polhodinu nosila na rukách kým zaspal a ďalšiu polhodinu ležala vedľa neho na posteli a pozerala sa ako pokojne spinká. a modlila sa aby sa mal Marek tam hore v nebíčku lepšie ako tu. a ešte som prosila o odpustenie, že sa rozčulujem často na takých banalitách až sa teraz za seba hanbím