Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

bolulka
24. aug 2010

baby take mi je to straaasne neprijemne, ked odsavam malemu sopliky vysavacom. to si o mne musia susedia mysliet, ze nie som kompletna, ked stale pustam vysavac na par sekund. pod nami su vsetko rodicia s velkymi detmi, tak asi pojem odsavacka na vysavac nepoznaju. aspon ze v noci netreba odsavat. iba tuto noc som musela o polnoci a rano o siestej. vcera som sa bola aspon jednej susedke vopred ospravedlnit, ze budeme mat krusnejsie noci.

emmka3
24. aug 2010

@bolulka netrap sa, susedov vobec nemusi zaujimat, ze pustas vysavac na par sekund 😉 jeeej, aj ja by som chcela mat taku susedu ako ty, ze si sa bola ospravedlnit za to, ze je maly chory ... si zlata 🙂

deniskateniska
24. aug 2010

bolul to my takisto a maly jaci ako najaty tak ja musim pozatvarat secky okna bo tetky budu ohovarat ze co robim dietatu.a netrap sa oni sa mozu hanbit ak nieco vravia

danka.k
24. aug 2010

@emmka3 takze teraz v sobotu sa nestahujete???

danka.k
24. aug 2010

@bolulka ze taketo veci vobec riesis... mne to bolo absolutne jedno ci ich vyrusujem tym ze pustam na par sekund vysavac.. a v noci nam neraz klopali ze ci nam nesibe.. ale to ze oni cez den vypekali hudbu a oslavovali do noci bolo vsetko ok... takze neries to

anicka
24. aug 2010

@jana2033 dúfam 😉

emmka3
24. aug 2010

@danka.k stahujeme ale nie vsetko, len velke kusy, sak vstavana skrina ostava, tam sa pomestime 😉

bolulka
25. aug 2010

ja som uz zufala. maly ma odvcera noci zasa zvysenky. treti den uziva ATB. je to normalne? menej papal, menej cika a tekutiny do neho je dostat umenie. nemate nejaky osvedceny recept ako dostat do dojceneho dietata tekutiny? flasu pit nevie a pri lyzicke si raz tak vdychol cajik, ze sa mi dusil. 😔

katika82
25. aug 2010

ahojte maminy

júúúj tak ste popísali zasa toho

ja som bola s mužom v nedeľu v jasnej na hubách - júúj našli sme stráášne veľa asi bude musieť každý deň niečo s hubami robiť ale ešte chceme na zavarenie tak ešte asi pôjdeme niekedy

no a pondelok som zvládla moju najťažšiu skúšku. a poslednú teda v tomto ročníku. tak so sa bála lebo mi v nedeľu večer volala spolužiačka že ona nejde ani dvaja spolužiaci tak som myslela že sama budem ale nakoniec boli ešte dvaja denný tak sme boli traja sadli mi otázky a mám to za C. taká som rada som jediná z ročníka ktorá ma túto skúšku lebo všetci si ju prenášajú že je ťažká tak som happy že to mám za sebou.

katika82
25. aug 2010

bolul musíš nejak do neho dostať tekutiny inak ti ho vezmú na infúzky. do kelu fakt neviem ako by sa ti dalo ked nechce fľašku. musíš jedine z tej lyžičky skúšať. radšej po menej aby si nevdýchol ale aspon niečo.

bolulka
25. aug 2010

@katika82 ty si ina sikula. Popri Lukaskovi si este aj najtazsiu skusku spravit. klobuk dole. 😉 osobne som nikdy nechapala spoluziakov, ktory si prenasali skusky do dalsieho rocnika. ako keby tam toho nemali dost.

emmka3
25. aug 2010

@bolulka bolul, skus striekacku, nam to nou islo jedna radost bo na lyzicke to bola tiez hroza

bolulka
25. aug 2010

@emmka3 striekacka je nulova. tam to vypluva. lyzickou ho ako tak nakrmim, ale kde tu sa nadychne a ja sa uz bojim.

emmka3
25. aug 2010

@bolulka no mam este jeden napad, ale ten ti asi nebude moc vyhovovat ... dat ho do satky do kolisky a na prso a fungovat tak, ked bude chciet, tak sa napije a nebudes musiet nic prerusovat, teda ziadnu cinnost a telo na telo pomaha aj pri znizovani teploty, teda nahe telo na telo

deniskateniska
25. aug 2010

bolul skus poharik.my papame vigantol z neho a cucka pomalicky tak ako chce.cez lyzicku hipp papame espumisan,ide mu to ale obcas sa zakucka.poharik z espumisanu taky maly,mame ich viac ak chces dako ti ho dopravime.

danka.k
25. aug 2010

@deniskateniska z akeho poharika papate vigantol??? fuuu my sme mali len dve kvapky sup do ust.. to kolko mas ty davat kvapiek ze to musite z poharika??

bolul malemu nasilu daj do ust, stlac nos a on prehltne.. toto mi radila segra a pomaha... ta maly zavcasu precvicuje 😀

deniskateniska
25. aug 2010

danka to sa ma s mlieckom miesat preto z poharika🙂2kvapky mame aj my to asi vsetci😉

danka.k
25. aug 2010

nam kazali rovno do ust nakvapkat 😀 vsade asi inak

bolulka
25. aug 2010

@deniskateniska, pani poharik? kde sa da zohnat?
@emmka3 teplotu uz od rana nemame. a 80 ml repikoveho cajiku som od rana do neho dostala lyzickami, tak som pokojnejsia. len este zahnat dalsiu laktacnu krizu. 😝

bolulka
25. aug 2010

babky neviete ako dlho maju taketo deticky uzivat ATB? ak by mal dobrat cele balenie, bolo by to asi na mesiac.

emmka3
25. aug 2010

@bolulka tak dlho papajte ATB ako vam Dr. nakazala ...

hojka
25. aug 2010

@deniskateniska ako sa mate?ako sa drzi Romanko?Uz musi byt veru riadny chlap 🙂
ja nakvapkam vigantol na malu lyzicku a odstriekam don trosku mliecka a dam spapat.
@bolulka ja by som sla este za nasou doktorkou,chod nech ti ho pozrie ci treba este pokracovat a budes aj ty spokojnejsia.my ideme zajtra na kontrolu na ocne,uz mame ocko o.k,tak hadam uz nebudeme musiet tam ist,lebo je to tam hrozne.

deniskateniska
25. aug 2010

bolul mi mame ten poharik maly co sa nim podavaju lieky.alebo na flaske vrchnak.ale ak normalnym poharikom skus.
Hojka mame sa fajn,obcas boli brusko poriadne,ale inak super.budime sa uz len 2x.mame 7350g a 62cm😀a vy ako?

hojka
26. aug 2010

@deniskateniska tak to je veru riadny chlap 🙂
my sa mame fajn,tiez sa budime uz len 2x niekedy len raz,pred tyzdnom vazil 4500g,ale dlzku neviem,lebo u nasej dr nemeraju len vazia.Vy ste mali tolko kg ked ste sa narodili ako my mame teraz vsak? 🙂 My sme chrustikovia 🙂

katika82
26. aug 2010

denis a tie kvapky si skúšala či ešte nie?

mayocka
26. aug 2010

baby ahojte,co vam z ludovych liekov pomahalo na zubky?nam asi nic,mala ma pusu uz taku roztahanu,dava si do nej obe ruky naraz,sliny po zemi,zo dna na den horsie a horsie,uz aj v noci robili neporiadok som sa nic nevyspala,len co som zatvorila oci tak uz plackala a hladala dudu aby sa upokojila,uff mohlo to prist aj neskor ale tak no,uz nech jej aspon vyjdu a dlho ju to netrapi,ani gel na zubky nepomaha ani citronik,nic proste neukludni ju to ani na par sekund 😢 😢 😢 😢

bolulka
26. aug 2010

@hojka som jej dnes volala, tak 5-7 dni ich mame jest a ukazat sa mame prist v pondelok. ale ja idem asi zajtra.. dnes rano som sa totalne zrutila. rano pozriem do pampersky, tak za celu noc sa ani raz nevycikal. ale od osmej rana sa uz krasne 3x vycikal, tak tu noc nechapem.

som sa s nim vazila v pondelok a dnes, tak schudol 400 g podla vsetkeho. mna asi odvezu.

poviem vam, som strasne nasrata na jednu osobu. prisla pred vyse tyzdnom ku nam kamaratka so synom, a ten kaslal, soplil a mal teplotu. ona mi na to, aby som si to nevsimala, ze to je alergia. Jej syn na Klaudiu krasne nakaslal v ramci srandy, priamo do tvare. na treti den ochorela. a po nej Adam. Uznajte, moze mat dieta 3 dni teploty pri alergii? 😠 😠 😠

nadezdah
26. aug 2010

@bolulka Tak z alergie pochybujem, že by boli teploty, ale nebola by som si ani istá, či to chytili deti od neho, lebo naša dr. mi dždy vravela, že 1-2 týždne je inkubačná doba, kým dieťa ochorie. Ale isto to bude OK, len sa poliečte, nech si decká ešte užijú trocha leta.

anicka
26. aug 2010

@bolulka tak to máš teda inú "kamarátku" ako ísť s chorým dieťaťom na návštevu k bábätku to je iná sila ☹ 😠

Mylsíme na Vás, aby ste boli čím skôr fit 😉

@katika82 gratulujeme, šikulka

Ja som dávala vigangol ako hojka. Trošku mliečka som si odstrekla na lyžičku, kvapla dve kvapky a šup do pusinky.

jana2033
26. aug 2010

@bolulka no teda to fajn kamarátka, mňa by asi šiblo, len sa rýchlučko vyliečte

my sme boli dneska v poradni a vážime 7200g a 70 cm 😀 a ešte nám povedala dr. že už aj horné ďasienka má navreté tak čo chvíľa ďalšie zúbky

ja tiež tak isto ako anička píše tak dávam, na lyžičku a krásne spapá tak otovrí ústočka až sa teší 😀