Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

danka.k
23. sep 2010

@jana2033 neviem jani. ja som tak pocula ze sa bude zjednocovat, ale nebude to tych 256 ecok... ale uz sa nejdem k tomuto vyjadrovat vobec.. nasralo spravanie niektorych bab o ktorych som si myslela ze su v pohode ale su len obycajne mamonarky.. neriesim to.. mala som dnes paradnu naladu, ale nasrala som sa maximalne... za to ze som nezohnala robotu, tak mna hadzu do jedneho vreca s cigankami... ale skoda reci... ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ ☹ fakt kazdy mesiac darujem niektorej z vas moj rodicak aby ste mali 256 ecok a neboli o daco ukratene, ked vam tak strasne vadi ze by nam zvysili... DANKAAAAAAAAAAAAAAAAAA nerozculuj sa zbytocne

jana2033
23. sep 2010

@danka.k jj nakoniec zjednotia ale kaslat na to ....dani aj ja mam tiez ten mensí 181 či kolko to je...co už

danka.k
23. sep 2010

@jana2033 budem sa modlit aby sa nezjednotil.... 😠 😠 😠 😠 😠

nadezdah
23. sep 2010

Ako baby tak toto je vrchol.
@danka.k Nič v zlom moja, ale tak ja som makala 7 rokov, odvádzala som dane, tak sa nehnevaj, ale prečo by som mala mať takú istú materskú, ako mladé baby, čo išli rovno zo školy na materskú a pre tento štát dali hovno. Ja som čakala len na to, kedy materskú zvýšia, inak by som neotehotnela, lebo pri pôžičkách si to nemôžem dovoliť a to ako je drzosť prvého stupňa, keď najprv zvýšili, namotali ženy, tie otehotneli, rátali s tým že s odretými ušami vyžijú a teraz keď im to vezmú, tak z čoho majú žiť. Moja neviem ako ty, ale ja mám sice dva policajné platy, čo sa nedá zrovnávať s platom tvojho mm, lebo on robí v Blave a nie na Orave a keď poplatím pôžičky,poistky, elektriku, tak mi ostane len na stravu a to nežijem nad pomery. A keď jeden plat dám na splátky, tak s tých posratých 164 € som zvedavá, ako mám uživiť 4 člennú rodinu. Tak buď taká láskavá a nesúď niekoho, keď nevieš, aké pomery má v rodine.
Mňa to fest sere že mi vezmú. A ja nemám doma ani mamu ani svokru, ktorá by mi decko opatrovala a sorry, ale dieťa som si robila preto, aby som sa oň starala ja a nie aby sa mi oň starali iní. Aj odborníci tvrdia, že by matka mala byť pri dieťati do 3 rokov života, no prečo asi? Ak sa medzi dieťaťom a matkom nevytvorí vzťah v útlom detstve, tak kedy? A ja nie som mula, ktorá bude robiť ako stroj, tiež si chcem oddýchnuť a mám na to plné právo. Naša užasná vláda dokur....a čo sa dalo, tak nech nás rovno strielajú, aj tak pri tomto ich vládnutí pokapema ako muchy.

majkad2
23. sep 2010

@danka.k no dani aspoň mi máme dôvod na úsmev 😀

nadezdah
23. sep 2010

Dievčatá ja prajem každej nech im radšej zvýšia, ale je rozdiel zvýšiť a byť o to lepšie, ako rátať s niečim, čo ti vezmú. Asi tolko.

jana2033
23. sep 2010

@nadezdah hm, to je vláda, ja sa nesťažujem ja viem nerobila som ale u brata robim od strednej sice na dohodu viem neodvadzala som nič, mala som možnosť robiť no nevzala som to,a potom prišla o 2roky mala, mohla som mať aj ja vyššiu matersku ale potom by som sa tiež rozčulovala tak som rada ako som dopadla, je to o držku takto robiť a makať, my byvame u svokrovcov, ušetríme dosť, keby sme mali mať svoj byt neušetríme nič a neviem či by nam to aj stačilo...

@majkad2 ja tak isto 😉 , počuj už sa musíme dohodnuť drobca cem vidieť, sice teraz to budem mať o nervy ale ked budeš mať čas tak by sme hodili reč .....dneska som chytila žaludočnú nervozitu, ☹ neviem na čo som sa dala na tu školu

nadezdah
23. sep 2010

@jana2033 Jani práve o tom to je, že je rozdiel, keď ti niekto pomáha, alebo sa rozhodneš ísť na materskú cez to všetko, že budeš mať málo, ako keď si závislá len na sebe, resp. s mm ako rodila, bez pomoci iných, musíš splácať pôžičku..atď. Ja som si to prerátala zprava doľava a budeme i tak na tom biedne. A teraz keď mi z rod. rozpočtu bude chýbať ešte skoro 70 €, tak ako o čom to je. Mne nemá kto pomôcť. Ja som do toho išla s istotou, že to mať budem, inak by som sa na druhé dieťa nedala. A teraz už nemôžem cúvnuť. To ako mám kradnúť, alebo robiť nezákonné veci, aby som vyžila? Ja som poctivý človek a žijem z ruky do huby, kto ma pozná vie a ako vytočil ma Dankyn prístup k tejto téme. Nepáči sa mi to a mňa sa to týka tiež, tak nech vie, ako sa cítim ja. A jej sme možno pokazili náladu dnes, ja ju budem mať posratú celú materskú. Neznášam ludí, ktorý porovnávajú, a nevedia o čom to je. Keď si tým prejdú, nebudú trepať takéto kraviny.

bolulka
23. sep 2010

@danka.k ja mam pocit, ze nie ja tu myslim na seba. pozri, pri Klaudii mi to vychadzalo, ale na druhe by som si tiez netrufla ako pise nadezdah, keby som toto vedela. mna by samozrejme potesilo, keby vam zvysili, ale vam zvysili o malu ciastku len preto, aby nam zapchali hubu.

bolulka
23. sep 2010

@danka.k a neviem, kde si na facebooku pochopila, ze mne vadi, ze vam zvysili. Mna iba serie, ze znizili nam, ktore sme si to fakt oddreli.

a je mi luto, ze niekto musi patrit do toho vreca s cigankami, ale ako inak zabranit, aby sa oni zasa neprizivovali na state, ako to robia cely zivot. myslim, ze inak to stat nemohol zariadit. a podla mna to spravil dobre.

danka.k
23. sep 2010

@nadezdah nadi a ako som mala ist do roboty ked ziadna robota nebola?? mala som sediet doma na riti??? ja nemozem za to ze nebola ziadna robota a preto mam ist ja bokom??? pozri keby bolo iste ze kazda baba po skole dostane robotu je to ine.. a este ked bola kriza tak duplom robota nebola. ale ja za to nemozem. a moje decko potrebuje to iste co tvoje, tak preco by malo byt ukratene?? moje decko nemoze za to ze bola kriza.

bolulka
23. sep 2010

cele roky je tu zakon, ze vyska materskej je ovplyvnena vyskou platu, ked sa to prenesie na rodicovsky tak je to zle.

@danka.k danka, je to nefer, ze mamicky robia okolo deti rovnako a maju ine prispevky, ale ako to uz raz napisala tusim anicka, "rovnym dielom" - to sme tu uz mali. teraz je to hlavne podla zasluh.

salvinka
23. sep 2010

aspon ste sa konecne rozpisali 😀 😀

nadezdah
23. sep 2010

@danka.k Danka ja proti tebe nič nemám, ale prosím ťa ty nemôžeš niekoho porovnávať s inými. Ja netuším aké pomery má bolulka, alebo ktorákolvek iná. Ja keď som Lucku čakala, tiež som mala len za pôrod 3.500 a materskú teraz nevie presne koľko bola,je to už dávno ale okolo 4500, No ale neboli pôžičky a bývala som s mamou, ktorá mi prispievala na elektriku, nemala som iné výdavky. Vedela som do čoho idem. Ale pochop, napr. ja som s dieťaťom čakala, lebo práve to že som musela segru vyplácať a plno iných výdajov som mala, tak ma to nepustilo, aby som mala ďalšie dieťa. Myslím, že toto pochopíš až keď budeš v podobnej situácii. Keď materskú zvýšili pre pracujúce matky, som si musela všetko riadne vypočítať a sice s odretými ušami, ako som už písala, ale ako tak vyžijeme a teraz tie ku...y vo vláde mňa a plno iných mamičiek, ktoré sú na tom obdobne ukrátia o 70 €? Veď ja by som to priala každej nech si to skúsi len jeden mesiac, aby stihla poplatiť všetko potrebné, majú školoupovinné dieťa, furt od teba len pýtajú, ceny na všetkom zvyšujú a platy stoja. A teraz dokonca aj vezmú. To by ťa tiež nasralo. Ja si nedovolím ani cigánky hádzať do jedného vreca, bohužial majú takúto povesť,pretože väčšina je taká aká je. Ale skôr by som dala návrh zákona, že cigánke po 2 dieťati podviazať vaječníky, alebo potom materská na dve deti a keď chcú mať viac, nech si ich živia ako chcú. Nikde nerobia žijú len zo štátu, česť vínimkám, vážim si každého pracujúceho cigáňa, a keď to vidíš ,mňa ide drbnúť. Neviem či si niekedy išla cez cigánsku osadu. Hnus, detiská behajú po ceste bosé, len v gaťkách, chajdy na spadnutie, smeti rovno pri dome a keby len smeti. Smrdí to tam horšie ako vo verejnom hajzli, rodičia ožratí a takýto ľudia majú mať to isté čo mi. Kurňa mi makáme, žijeme čisto, platíš ako blbá, ako ja som viac než tie čierne ku...y. Tak si právom zaslúžim viac. A prepáč, to že ty si nemohla zohnať prácu po škole kôli kríze, OK, ja to beriem, ale to bolo tvoje rozhodnutie, že si spravíš dieťa a budeš mať takú materskú akú máš. Rátala si s tým. Mali by to buď nechať tak ako to je, alebo nech zvýšia tým čo majú tú nižšiu materskú, okrem cigáňov, poprípade také čo robili, alebo majú aspon školy,ale brať nám pracujúcim, čo na to máme nárok, to je svinstvo prvej triedy. A opäť sa ospravedlňujem takým čo sú poctivé a chcú robiť, ale plno aj bielych mamičiek je takých, čo idú s materskej do materskej vyložene z vychcanosti. Tak prečo by mali mať rovnako ako ja a ostatné pracujúce matky.

danka.k
23. sep 2010

@bolulka uz som napisala, nemozem za to ze som nenasla pracu... tak ake zasluhy?? zato ze ty si mala vacsie stastie na pracu???

@salvinka 😀 😀 😀 😀 😀

@nadezdah podla mna by mali rodicak delit inak.. podla mna podla toho ci chodia pravidelne na tie lekarske kontroly, ci je o deti dobre postarane.. proste kontrolovat to. lebo podla roboty je to podla mna blbost... ale tak s tymto uz nenarobime nic.. a keby ze mali ciganke podviazat vajecniky, tak to by bola zasa diskriminacia preco nie bielym. vzdy tam bude preco niekto ano a ten druhy nie. mal by sa najst urcity meter a na kazdeho aby platil rovnako

deniskateniska
23. sep 2010

berte to tak,kedysi nedostavali ani korunu a deti mali.vyzili sme doteraz,vyzijeme aj potom.

danka.k
23. sep 2010

@deniskateniska presne tak a nemali dve deti.. ale mali aj sest - sedem deti.... a myslim ze vtedy bola doba este horsia

deniskateniska
23. sep 2010

my sme tak zili a sme tu 4 deti mamu prepustili,oco robil za 8000 a sme tu.jasne nenosila som najnovsie oblecenia,nejedavala kazdy den sunky a salamy,co dnes je ovela lacnejsie a napriek tomu som mala vsetko.je to smutne ze s nami takto zametaju ale tak mali by sme stat pri sebe a nie sa vadit.

jana2033
23. sep 2010

@deniskateniska teraz si mi pripomenula moju mamku , tiež mi vravela ake to bolo že vtedy ani materské neboli, vôbec a tiež sme boli 6 súrodenci, a sme tu, bolo to sice dosť ale ked chce človek....tak má... 😀

@nadezdah preto práve som ti písala že my to máme ešte v tom jednoduchšie že má nám kkto pomôcť, aj byt si prerábame tak kym neprišetríme až potom, muž nechce pôžičky čo sa bojí asi by som sa tiež bála...a ešte aj moja mamka mi dosť pomáha ....keby ich nebolo tak koniec ....

deniskateniska
24. sep 2010

nam nepomaha nik,sme na vsetko sami,stale prerabame,platime uver a sme tu.a da sa to zvladnut.vsetko sa da len tra chciet.

nadezdah
24. sep 2010

@jana2033 Jani ale ja som si pôžičku nebrala z rozmaru, ale pretože som musela, keď máš strechu nad hlavou a poprípade ti niekto pomáha, je to super, horšie je že jednoducho ja mám smolu. Si zober, že ten mesiac čo som bola v nemocnici, tak nám cez našu záhradu prasklo vodovodné potrubie, ja nemocka, potom sa mi dosrala práčka a aby toho nebolo málo, mm mal nehodu a prišli sme o auto. To všetko v priebehu jedného mesiaca a teraz ja to musím utiahnuť finančne. Ja sa nesťažujem, len ma štve, že keď z niečim počítaš a máš to mať, tak ti to tie svine vo vláde vezmú . Ako ja viem, že kedysi bolo ťažko, ale do kelu baby sa spametajte, veď zďaleka nebolo všetko také drahé. Veď rok čo rok zvyšujú ceny či potravín, elektriky a iného a platy stále stoja. Dokedy si máme uťahovať opasky. Ja si tiež nedovolím mať každý deň šunku,jogurt a iné mlsky, tieto veci kupujem len malej, mi sa s mm obýdeme aj bez toho, ale jednoducho to nevychádza. Keby som vedela, že to takto dopadne, určite sa na druhé dieťa nedám nahovoriť, urobila som to len preto, že som vedela, že nám to bude, sice len tak tak, ale bude vychádzať a zrazu hop a štát ti vezme 70 €. To ma štve.
A kočeny ako myslím si , že sice si tu píšeme, ale nepoznáme sa až tak osobne, aby sme mohli jedna druhú súdiť. Ja tu chodím aby som sa vyžalovala, poprípade po radu a ani jednu si nedovolím posudzovať, i keby som vás osobne poznala, tak si to nedovolím. To ako som reagovala na Danku bolo len preto, že mi prišlo veľmi nevhodné, že sa obula do Bolulky. Nech si každý má čo má, ale nech sa neporovnáva keď nevie aká situácia je u toho druhého.
A ja už k tomuto nebudem prispievať, všetky si vás vážim a dúfam, že sa kvôli našej blbej vláde mi tu nejdeme hádať. Prajem pekný deň.

anicka
24. sep 2010

Bolulka nepoteším Ťa ☹ včera večer som si na markizáckom teletexte prečítala, že ten rodičovský bude jednotný od 1.1. pre všetkých. Je úplne jedno či už si nabehla alebo nenabehla na ten vyšší 😠 😠 😠

Baby ja doprajem každej mamine, veď sa všetky staráme o detičky najlepšie ako vieme a podľa mňa by každá mamina mala dostávať 252 € keď už to tak veľmi chceli zjendotiť. Ale ja tiež zastávam názor, že je nespravodlíve ak niekto nerobí a pridajú mu a niekto robí a zoberú mu.

A keď už sme pri tom koľko žien poctivo pracuje až do pôrodu a keďže nevedia o DNP tak dostanú len to čo im sociálka vypočíta z platu a koľko je takých ktoré vedia o DNP, celé tehotenstvo sú domka a majú kráľovskú materskú. To sa Vám zdá spravodlivé? 😕

danka.k
24. sep 2010

@nadezdah a to ze moj muz robi v BA neznamena ze zaraba miliony... musis mysiet na to ze si plati, ubytko, stravu, cesta tiez nie je lacna. a myslim ze keby kazdy povedal ze nechcem dieta ked je taka materska tak by slovensko vymrelo....

ale teraz fatk
@nadezdah a @bolulka.. boli ste na referende????

bolulka
24. sep 2010

@danka.k co teba stale serie referendum. ani jedna otazka sa tam netykala rodicovskeho prispevku. 😠

bolulka
24. sep 2010

@anicka ale vsak tie mamicky to DNP platia. Ja som si ho platila vyse roka - z biedneho platu som si odriekala mesacne 31 €. Este som ani tehotna nebola, planovala som tehotnost a patricne som sa na to pripravila. dala som do statu presne tolko penazi, ako dala mamicka, ktora zaraba 1 000 €, preco by som potom, nemala mat narok aj na peknu matersku? 😉

danka.k
24. sep 2010

@bolulka nepriamo sa tyka.. poviem ti ked obe odpoviete

bolulka
24. sep 2010

pozri Danka, ja som velmi chcela ale nedalo sa. nemam trvaly pobyt v DK a k listkom som sa zial dostat nemohla. nemusim to viac rozvijat. za klasickych okolnosti by som rada sla, aj som rozmyslala ako to spravit, ale neslo to. uz sa kludne mozes vyjadrit.

danka.k
24. sep 2010

no bolul pozri... toto ak si povedalo 1000000 inych ludi tak jasne ze dopadlo tak ako dopadlo.. podla mna clovek ktory nebol na referende nema pravo sudit vladu... uz len tym ze by bolo 100 poslancov, by sa usetrilo na 50 platoch (vypocitaj si kolko je to penazi)... mohli byt rodicovske prispevky aj 400 eur kludne. keby sa zrusili koncesionarske poplatky tak by ludia mescne hned usetrli... opytaj s tych bab v tej vasej protestenj skupine kolko ich bolo?? zo vsetkych ti napise iba jedna polovica..

danka.k
24. sep 2010

no a tuto temu uzatvaram 😀 😀 😀 😀 my aj tak nic nevyriesime

salvinka
24. sep 2010

ja som bola na referende 😀 dokonca aj chlapa a mamu som donutila ist 😀 😝