Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

danka.k
15. okt 2010

@deniskateniska ja ti daaaaaaaaaaaaaaaaaaaaam plienky.. asi 5 nam ostal a nam uz netreba 😉 😉 😉

janulap
15. okt 2010

Ano,ale len tak letmo...ked sa stretneme,pozdravime sa....ja som sa vydala na Malatinu.Je mi to luto ☹ Uz je doma??A Majka nebola si minuly tyzden na Malatinej?

salvinka
15. okt 2010

@mayocka u nas nebol problem s lyzickou, skor nevedel ze co ma s tou "cudnou hmotou" v ustach robit 😀 😀 no uz teraz pekne papka, sa tesim ked zaradim ovocie sa bude len tak zalizovat 😝

deniskateniska
15. okt 2010

@danka.k len si ich pekne nehaj,sa ti zidu este 🙂 pri druhom budes rada ze nemusis kupovat:D;)

anicka
16. okt 2010

@deniskateniska súhlasím s emkou, kľudne už môžete ísť plávať 😉
@salvinka jasné, že môže my sme tiež mali také farebné prekvapenia v plienke 😀
@mayocka ja som to z kočíkom nikdy neriešila, ani raz som s Maťkou nebola vo vnútri v lekárni, bála som sa, aby tam niečo nenachytala 😔

katika82
16. okt 2010

denis ja som bola prvý krát s lukym ked mal asi 6 mesiacov a páčilo sa mu riadne. teraz sme neboli ešte od septembra stále nám niečo do toho vbehne, raz choroba raz ja v škole, potom zasa nie sme doma. ale tak hádam nám už vydá konečne budúci týždeň, ale napíš aasi markéte kde ťa zaradí asi k nám začiatočníkom🙂

deniskateniska
16. okt 2010

kati my pojdeme asi najprv sami az potom so skupinkou🙂

deniskateniska
17. okt 2010

baby kramy som dostala:(och joj.uz viem preco som mala migrenu vcera.

danka.k
17. okt 2010

@deniskateniska az taky nezvyk po takom dlhom case vsak 😀 😀 😀 😀

danka.k
17. okt 2010

@deniskateniska a dufam ze taku migrenu nebudes mat teraz kazdy mesiac pred kramamy

deniskateniska
17. okt 2010

@danka.k totalny to ti poviem:D:D:D este ze som mala doma "naradie":D:D:D a inak to dufam aj ja bo cez skolu mi to bolo fuk,sla som dom spat ale kde pojdem teraz?:D:D:D

danka.k
17. okt 2010

@deniskateniska maleho das svokre alebo mame a ides si pospat... ale snad sa to nebude opakovat

emmka3
17. okt 2010

@mayocka Majka, ja som si kocik vzdy v tej lekarni hore nechavala v tej predsieni, tam sa da pekne nabok odstavit .. najma v zime mi to vyhovovalo, bo ked som si predstavila ako do lekarne s chorymi dotrepem aj maleho a este sa mi tam aj spoti, tak dakujem ... tam mal chladnejsie a vzduch bez virusov 😉

nadezdah
17. okt 2010

@danka.k Tebe ako je fajne. Chlapi ti urobia nákup a ty môžeš relaxovať. Stretli sme ich v tesku, malúch šoféroval a tvoj poslušne nakupoval. Asi si to aj ja budem musieť takto zariadiť.

danka.k
17. okt 2010

@nadezdah 😀 😀 😀 😀 😀 dobre som si to vychovala vsak 😀 😀 😀 😀

deniskateniska
17. okt 2010

@danka.k musim si aj ja takto vychovat,len neviem ci sa mi to podari bo mm je maniak ked ide do tesca:D:D:D

danka.k
17. okt 2010

@deniskateniska ved ja im tiez nakazem nakupit iba zo 5 veci a oni su schopni doniest aj tri tasky 😀 😀 😀 😀 ich sladkosti 😀 😀 😀

deniskateniska
17. okt 2010

@danka.k presne :D :D radsej idem s nim a aj tak vzdy hodi nieco do kosika o com neviem:D:D

nadezdah
17. okt 2010

No teda baby, tak to ja mám problém mm dostať do obchodu. A keď ide sám, tak kúpi presne veci zo zoznamu, naviac nic moc, ale teda ja som schopná kúpiť tie isté veci za polovičnú cenu, tak radšej chodím s ním, alebo sama. Ale zrejme sa to za pár týždňov zmení. Alebo s ním pošlej dcéru, tá má viac rozumu a je praktickejšia.

bolulka
18. okt 2010

http://babetko.rodinka.sk/index.php?id=alergie-...

viete co dievcata, ja som sa tymto dnom rozhodla so vsetkymi mudrymi knihami TRESNUT. tak pri Klaudii som sa drzala zavadzania lepku po siedmom mesiaci (my sme dokonca drzali do 10-teho mesiaca, lebo mame v rodine celiakiu) a nakoniec to je tak, ze Klaudia je ocividne alergicka na psenicu (ak nie celiaticka). Takze po novom sa to musi stihnut do ukonceneho siesteho mesiaca? Koniec - Adamko dostane postupne vsetko, v malom mnozstve, ale vsetko. 😠

danka.k
18. okt 2010

@bolulka sa ti aj cudujem ze si sa drzala vsetkeho co sa pise v knizkach.. je to najvacsia blbost aku matka moze urobit.... vsade len nesmies dat dietatu to a to, lebo mu to neurobi dobre.... pritom je to totalna blbost.... ja som sa drzala toho ako to robila moja maminka a je zatial vsetko v pohodicke 😉 😉 😉 vsetci ze nemam davat malemu mlieko z obchodu, lebo bude mat alergiu... prd tu alergiu bude mat to je jasne, lebo ju mam ja... ale pokial sa mu nic nedeje kludne mu ho dam

bolulka
18. okt 2010

no ja som sa zasa mlieka nedrzala, to som jej dala velmi skoro, a ma na neho alergiu, ale najnovsie som citala, ze to asi nebude alergia (lebo v testoch jej nevysla), ale to sposobuje ta alergia na psenicu, ktora jej poskodzuje crevo a tak ma problem aj mlieko spracovat.

@danka.k ja som taka strasne nasrataaa, fakt som chcela k tomu zodpovedne pristupovat a ako sme dopadli - mame tazky atopicky ekzem a alergiu na mnozstvo potravin (na vsetky sme este neprisli).

Nic, dnes pekne dostane Adamko lepok, uz papa 3 druhy zeleninky, zacala som pre dvoma tyzdnami. Najradsej by som si vyhladala nejaku tu muuudru autorku vsetkych knih a poriadne jej naplieskala.

salvinka
18. okt 2010

ja som prave ze pocula ze lepok u kojeneho uz od 4mesiaca sa moze..

@bolulka to ma mrzi ze ma klaudika tolko alergii ☹

danka.k
18. okt 2010

@bolulka ja by som jej tu knihu o hlavu otrepala... ja jedine co malemu nedavam a toho sa budem drzat tak to je med.. a to len preto lebo ja mam silnu alergiu nan... ale muz mu ho tajne dava 😀 😀 😀 a zatial sa mu nic nerobi, ale ja mu ho zo strachu nedam. v tejto dobe je podla mna blbost nedat dietatu to lebo bude mat alergiu.. tu bude mat aj tak a mozno ani nie, lebo si telo na tu potravinu zvykne

d198815
18. okt 2010

baby nemate zaujem o kupon na 600g mliecko sunar???ide o zlavu 3€ 🙂

katika82
18. okt 2010

dominika ja tiež dávam malému všetko po trošičke, a lepok v čom vlastne je?? aj v rožkoch??? lebo tie luky dusí už veeeľmi dlho ako ja som také základné ako citrusy až od roka a tak. to sa snažím lebo to je predsa len vačší alergén ako mlieko, ale dnes som mu veru dala mesiačik mandarinky uvidím ako zareaguje, ale hrozno a také to som mu v lete už v pohode dávala. ja sa skôr držím toho že v maličkých množstvách ale pomaličky zo všetkého sa mu snažím. uhorku kyslú viete ako cmúľa🙂))
tiež som názoru že alergiu bude mať tak či tak, dnes ju má skro každé dieťa, ale čím viac ho budem že toto nie toto nie tka skôr bude mať práve na to alergiu.

deniskateniska
18. okt 2010

moj nazor.. knizky totalna blbost, ano pomozu ti v niecom co nevies, ale riadit sa nimi... ja som si preto ani ziadnu nekupovala, radim sa materinskym instinktom, to je to najlepsie co moze byt.. a ked si neviem rady, tak maminka na telefon - teda teraz uz babka 😀 😀 😀 keby som sa tym mala riadit tak nic dokopy nejem a ani cokoladu ani nic.. a jem uz aj hrach aj kukuricu som mala v omacke, sice len male mnozstvo ale skusame.. 😉 med mu ja nedavam, bo v rodine su vsetci alergici, len ja nie 😀 ale svokra mu ho dala a fpohode.. ved tie knizky su tabulkove totalne.. a kazde dieta je ine, vid nas romik cca 10kg 3,5 mesiaca dva zuby 😀 😀 kazde studie maju ine nazory a pritom sa zaoberaju tym istym.... niekde mas ze cokolada - v ziadom pripade, velky alergen je to a v inej dieta by malo jest skoro kazdy den tabulku cokolady bo to je dobre na kosti.. tak kde je pravda?? nedopatrame sa nikdy.. joj na toto by som vedela dlho pisat 😀 😀 ale nejdem uz .. 😀
a to som este chcela, nase maminy nam davali skusat od 4mesiaca polievocky atd, to co jedli oni.. a sme tu... 😉 a uz som ticho 😀 😀 😀

@bolulka je mi to luto ☹ ... ale tak var z toho vyrastie.. ak to ma teraz, nemusi to mat neskor.. ci? drzkam palce nech to zvladnete 😉

danka.k
18. okt 2010

@deniskateniska denis suuuuhlas 😉 😉 😉 😉

deniskateniska
18. okt 2010

@danka.k 😉 😉 😉 😉 😉

janulap
18. okt 2010

@danka.k ako sa ti prejavuje prosim ta alergia na med?