Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

adriana1712
20. feb 2011

@deniskateniska FUuuha, tak to neni bohvieco, som myslela ze od septembra pojde do skolky, lebo v aprily mi konci materska..no musim sa ist na to popytat..a nevie niekto ako je to s tou sukromnou skolkou na alejke? (farebny detsky svet). vraj to stoji okolo 140€ na mesiac a preplaca to socialka(samozrejme mi vezmu matersku). dufam ze beru aspon tam :/

deniskateniska
20. feb 2011

@adriana1712 neviem mne to len svokra spomynala, ze je to bieda so skolkami... mozno by vedeli poradit baby co uz maju deticky v skolke 😉

adriana1712
20. feb 2011

Zajtra sa pojdem popytat po skolkach ze co a ako..a uvidime...snad sa este najde jedno miestecko pre nasho drobca 🙂

adriana1712
20. feb 2011

Mamicky chodite sa hravat s detickamy do Pistalky? 🙂

salvinka
20. feb 2011

@adriana1712 co ja viem, tak aj ten detsky svet je dost preplneny.. maju prevadzku aj na banisku, ale kamoska ked tam chcela dat maleho, tak dost dlho cakala v poradovniku.. neviem ako je to uz teraz..

deniskateniska
21. feb 2011

@adriana1712 no my byvame v zaskove ale cez leto tam budeme dufam vareny peceny 😀 😀

adriana1712
21. feb 2011

@salvinka Tak dnes som sa bola pytat v tom Farebnlm detskom svete na alejke, a uplne bez problemov, dali mi prihlasku, vysvetlili mi co a ako a drobec moze nastupit od aprila 🙂 tak sa tesime 🙂))

salvinka
21. feb 2011

@adriana1712 tak to je super ;)

emmka3
21. feb 2011

@adriana1712 Adriana, ale ked od aprila prichadzas o RD skrz dovrsenia 3 rokov dietata, tak ziadnu sukromnu skolku ti nebue hradit socialka ... aspon pokial ja viem, je to len do 3 rokov dietata a hovori sa tomu "prispevok na dieta", ktory musis kazdy mesiac vydokladovat, cize vydokladovat preukazatelne naklady .... a k tomu Detskemu svetu, hmmm , ked nie je moznost ina, tak mozno aj hej, ale ja po vlastne skusenocti ani Janosko ani Detsky svet - NIE ... statna skolka to isti, aj ked je pravda, ze si sa zacala obzerat uz dooooost neskoro ... to jedine od septembra, ale asi budes musiet obehat vsetky skolky v DK a to bez srandy ...

emmka3
21. feb 2011

oprava "prispevok na starostlivost o dieta", ktory preplaca socialka po preukazani nakladov do vysky 300 euro ... a druha moznost je, aby si nemusela preukazovat naklady, ostat na RD (do 3 rokov, pre zly zdravot. stav je moznost az do 5 rokov) a ist pracovat a ostane ti 190 Euro, ktorych pouzitie nemusis nikomu nicim dokladovat, teda klasicky rodicak

adriana1712
21. feb 2011

Ahoj 🙂 bola som sa ohladom tohoto informovat na socialke..je to vraj tak, ze materska mi normalne skonci ked maly dovrsi 3 roky, a kebyze ho potom nedam do statnej skolky, tak budem dostavat nejaky prispevok okolo 250€ aby som si vlastne mohla platit nejaku sukromnu skolku alebo opatrovatelku..aspon takto mi to vysvetlila pani na socialke..no neviem..statnu skolku zhanam uz od novembra, mala som obehane uplne vsetky v dk, a uz vtedy to mali vsetko obsadene pomaly rok dopredu :-/ takze far.sver mame ako poslednu sancu, aj ked musim povedat, ze ani mne to tam nepripada byt bohvieco...chcelo by to v dk este jednu statnu skolku 😉 hehe

adriana1712
21. feb 2011

@emmka3 A kebyze ostanem na RD do tych 3rokov (alebo 5), a chcela by som popri tom normalne pracovat, tak by som dostavala aj rodicovsky prispevok a so skolkou potom ako? ci len ten far. svet a ten by som si platila z tych 190€??

deniskateniska
21. feb 2011

@adriana1712 ak nie je ina moznost, no ze ides do prace tak aj sukromnu by som riesila ale inak asi nie, co som pocula tak maminky nie su velmi spokojne s nimi.

adriana1712
21. feb 2011

Neviem ake je to v tom f.svete, no prvy dojem na mna neurobili bohvie aky..ked som sa tam bola informovat, mali tam akurat chlapceka, asi 2-rocneho..jedna ta opatrovatelka sa bavila somnou, druha pila kavu a malicky im tam plakal, bol v tej miestnosti sam..no neviem..☹ rozmyslali sme aj nad tym, zeby sme si zohnali k malemu nejaku opatrovatelku, ale ja sa bojim nechat maleho niekomu, koho vlastne vobec nepoznam a nic o nom neviem..( raz sa nam ozvala jedna "opatrovatelka", o ktorej som potom zistila, ze ma 8 svojich deti v det.domove)..a na prvy pohlad vyzerala ako slusna starsia pani...keby sa naslo jedno jedine miesto v statnej skolke, tak nevaham ani minutu..

emmka3
22. feb 2011

@adriana1712 Ked ostanes na RD do 3 rokov, tak mozes podla noveho zakona platneho od 1.1.2011 už aj pracovat, na predlzeny RD potrebujes laicky povedane "chorlave" dietatko, a ak ste zdravi, tak bud rada, je to milionkrat lepsie ako predlzeny RD 😝 a dobre chapes, keby si sa rozhodla pracovat, do 3 rokov dietata ti ostava narok na RD 190 Euro, ale nic viac, skolku, opatrovatelku, si musis hradit z toho - ja v tom vidim vyhodu, kedze predtym som o RD prisla a skolku som musela kazdy mesiac dokladovat, kvoli prispevku na starostlivost, od 1.1. som naspat na RD a maly moze byt u opatrovatelky bez zivnosti a krasne ju vykryjem z rodicaku (aj ked ja ho uz mam ponizeny, ale to je na dlhsie) ...... co sa tyka statnej skolky, tak verim, ze od aprila sa uz nic nenajde ale od septembra by sa urcite nieco naslo, my sme davali prihlasku minuly tyzden a v pohode nam ho zobrali, ale s nastupom od septembra ... tu si trosku asi zaspala na vavrinoch ☹ ak si chcela ist robit, mala si statnu skolku obiehat prv, aj rok do zadu ☹ je to v dnešnej dobe realita ... kamaratky davali prihlasku do skolky, ked nase drobce mali 1 rok, a pojdu az teraz od septembra, fakt, neprehanam 😔

adriana1712
22. feb 2011

No na tej predlzenej RD sa mi asi nebude dat ostat, lebo moj maly nebyva chory, naposledy bol chory pred 2 rokmy. Ked teda ostanem na RD do 3 rokov, mozem popri tom pracovat a dostavat stale tych 190€?

danka.k
22. feb 2011

@emmka3 a u nas ste sa uz boli pytat ci juniora vezmu??? ja som tam este stale nebola po tu prihlasku, ale este ju tam necham pokial mi nepridu tie papiere ze mi predlzuju rodicak.. istota je istota

deniskateniska
22. feb 2011

@adriana1712 no ja poznam opatrovatelku jednu, ako opatrovala uz x deticiek, je super, ale uz ma zajednane babo.. tak to sa ti na chvilku neoplati ho tam davat... a je to fakt o tom pokial nemas referencie ze je dobra tak by som ani ja nedavala.. a skolky.. skus pobehat a uvidis

janulap
23. feb 2011

@adriana1712
kedy ti konci MD?A neviem,nechapem,aky prispevok 250€ budes dostavat,ked ti skonci MD?Dakujem za vysvetlenie 🙂

emmka3
23. feb 2011

@adriana1712 Adriana, ano pokial maly nedosiahne 3 roky, tak mozes podla noveho zakona pracovat a poberat RD 190 Euro, po dosiahnuti 3 rokov ti narok na RD padá, a teda neviem o ziadnom inom prispevku od statu na sukromnu skolku PO dovrseni 3 rokov dietata, teda pokial nejde o predlzeny rodicak skrz zdravotneho stavu dietatka, co, ako pises, sa teba netyka

@danka.k Danka, boli sme minuy tazden ale mali prazdniny, a kedze som to uz chcela vyriesit, lebo stale vsade vravia, ze nejest miesta nikde, tak sme isli do mesta a tam nam ho zobrali ... mne to aj viac vyhovuje, lebo ako pojdem do novej roboty, tak keby bol maly na Knazej, tak sa do mesta nedostanem ako bude mesiac dlhy, takto mam paradny spoj a budem tam kazdy den na nakupovacky, behacky 😉

danka.k
24. feb 2011

@emmka3 aha takze drobci spolu nebudu chodit ☹ ☹ ☹ nemvadiiii budeme vas doma otravovat a vy nas 😀 😀 😀 😀

emmka3
24. feb 2011

@danka.k jj Dani, nebudu ☹ ... keby sme v blizkej dobe planovali babo, tak ho dame tam, ale zatial neplanujeme, tak mesto mi viac vyhovuje ... ale sak nie sme daleko od vas 😉

danka.k
24. feb 2011

@emmka3 no ved jasne ked mesto viac vyhovuje tak naco spekulovat 😉

ema1987
28. feb 2011

NOVE makkucke sedatko na WC

- nove, nikdy nepouzite sedatko na WC
- detske WC sedatko s motivom tuleňov
- idealne pre deti, ktore sa same ucia chodit na toaletu, vyborna pomocka pre prechod dietata z nocniku na toaletu
......- je pohodlné, makkucke a ma lahko omyvatelny povrch pre maximalnu moznu hygienu
- je vhodné na vacsinu typov toalet

- material PVC, PP, molitanova vypln
- rozmery 29 x 27,5 cm
VÝROBCA: MADARSKO

Newem prečo sa mi neda pridat obr. tak ak ma niekto zaujem tak foto najdete na FB na mojej nastenke:o))

danka.k
8. mar 2011

a tu co sa spi????????????????????????????????? 😀 😀 😀 😀

deniskateniska
9. mar 2011

@danka.k sa tu asi nikomu nechce chodit alebo su secia v sukromnej 🙂

danka.k
9. mar 2011

@deniskateniska jaaaaaaaaaaaaaaaaaj takze tu budem asi len ja kedze do sukromnej nemam pristup vsak @majdiska

deniskateniska
9. mar 2011

@danka.k ani ja tam nie som takze sme dve 😀 😀 😀

danka.k
9. mar 2011

@deniskateniska jeeeeeej super aspon tu nebudem sama 😀

deniskateniska
9. mar 2011

@danka.k like 😀