Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

deniskateniska
20. sep 2011

@nadezdah ved vravim ze je to individualne.. proste ja som ho mala a uzasne mozno by som bez neho ani neporodila...a aj moja gynda povedala ze kto ma sil ja ze ostrihon a ona ze to nie je mozne ze on sije ako masiar ze tak krasne som zasita ze ak druhe babo nebude velke ma ani nastrihnut nemusia...

deniskateniska
20. sep 2011

zeny dnes som si zohnala infosky o tych porodoch .. tak sestricka co robi na porodnom na cisarskych tak pocula len o jednom pripade - ten co je kolega mojho otca... a ze mamicka prisla bohuzial neskoro... no je jasne ze sa nik neprizna ale medzi svojimi si povedia aj co nechcu... tak bohvie kde je pravda ☹

jana2033
20. sep 2011

ja tiež nemôžem nadávať na nemocnicu. Mňa rodila Regulyova a som veľmi spokojná, veľmi milá bola.

majkad2
21. sep 2011

ved ale ma tu nestrašte s tým Ostrihoňom............ja ho nechcem dostať ☹
už som dosť vystrašená, už nemôžem ani spávať, každý večer myslím na to,že čoskoro tam už pôjdem..a to si myslím, že to nepotiahnem ani do samého konca

danka.k
21. sep 2011

@majkad2 prečo nechceš ostrihona? Ja som jeho praveze chcela. A zašil ma lepšie ako v Mt. Aj pri pôrode bol v pohode.

vianne
21. sep 2011

@jana2033 Ja som Dr. Regulyovu poznala ako milu a v pohode, pokial nemala ist v noci k porodu, baba co so mnou lezala sa trapila celu noc -no skoro 24 hodin, lebo doktorke sa nechcelo. Az rano jej pustila vodu a potom sa porod rozbehol...a potom komplikacie, nakoniec s nou bezali na salu, vsetci lekari okolo nej behali...Neprijemna a nervozna bola :((

vianne
21. sep 2011

@lucka127 Ahoj ja som rodila v juli v DK, vyvolali mi porod, resp. cakala som na Dr. Hrudu, ktory je moj gynekolog kym pride do sluzby a odrodil ma on. Okrem primarky Blahovej tu v DK neverim asi nikomu z lekarov (pracovala som v NsP Dk a mam teda viacero zazitkov s gynekologmi, mala som tu cest ich vidiet pri praci) Nastastie vsetko ok, maly mal len troska problem s dychanim ku koncu. porodne asistentky boli mile, venovali sa mi, jepravda ze cely den tam nikoho okrem mna nemali :D
Na sestonedeli som bola na "VIP" jednolozkovej izbe, uplnou nahodou, lebo ze na jedinej izbe kde bolo volne, im vraj padala omietka zo stropu nad detskymi postielkami. Izba bola fajn, s umyvadlom a vanickou pre maleho, mala som pokoj od vsetkych a v noci ma nikto okrem maleho nebudil 🙂) Neviem inak, ci sa da nejak vybavit tato samotka 🙂
sprchy su ale spolocne 3, bez zavesov :( a teda o cistotu sa hlavne cez vikend nikto nestaral :(
Na sestry s detskeho som dost nastvata, lebo napriek tomu ze som ho chcela hned kojit, a 4 hodiny po porode som uz chodila, doniesli mi ho az za vyse 18 hodin, a aj to az na 3tiu ziadost. medzitym ho krmili glukozou :( a v noci sa ma dokonca o 2hej prisla sestra pytat ci maleho nechcem odlozit k nim, hoco bol tichucko, spokojny a pekne papal. Nevedela osm ju presvedcit ze ho proste chcem mat pri sebe stale :(

lucka127
21. sep 2011

@vianne
dakujem za info, uz som sa rozhodla pre Martin, nenecham nic na nahodu a zanedbanie po tomto mesiaci co im tam umreli dve babetka...

vianne
21. sep 2011

@lucka127 jasne...keby sme tak niekde mali zaruku ze lekari aj personal urobia vsetko na jednicku aby sme sa nemuseli bat:(

ewka1980
21. sep 2011

🙂 držim palce 😉

lucka127
21. sep 2011

@danka.k
dani poviem tit akto tych par dni s debilnym pristupom prezijem som tretorodicka takze je mi to v podstate jedno ide hlavne o to aby sa babtko anrodilo zdrave a zive aaby som enmala komplikacie ako po dcerke vdaka kubinskym lekarom..a viacej problemom po porode so sebou ako s babom..to je moj nazor 😉
co sa tyka pristupu fakt je na tom dk lepsie to je jasne,ale mozem to kaslat ked sa rok potom musis dobreze nie liecit, popripade ist an operaciu opravnu lebo ta natesno zazili nastastie ja som to tesne rozchodila...

danka.k
21. sep 2011

@lucka127 jasné je to tvoj názor, ale nikde nie je napísané ze všetko bude ok aj v martine. Ale tak ty si to tiež môžeš porovnať ked si prvé rodila v mt. Proste už sa nestraste u vás tehuliek dopadne všetko na jednotku nech rodite aj na marse

lucka127
21. sep 2011

@danka.k 😀 nooo pekne🙂))si optimistka vsak? 😀 ja tiez len toto ma fakt dostalo..co sa deje v poslednom case, brr

danka.k
21. sep 2011

@lucka127 načo zbytočne privolávat tie zle veci. Treba myslieť na dobre veci 🙂

deniskateniska
22. sep 2011

@majkad2 mna ostrihon rodil a vravim ze by som ho chcela aj druhy raz... nemala som s nim problem a taky pristup pekny mamička mi hovoril to ma riadne ukludnovalo 😀
@vianne no tak toto sa mne nestalo praveze naopak nechceli mi ho zobrat na noc a to som bola posledny den v nemocke chcela som si oddychnut .... 2 sestri su tam neprijemne riadne.. a aj tie som ja vyfasovala 😀 a vipka sa da vybavit tak ze si ju zaplatis 🙂
@lucka127
@danka.k inak je zbytocne tu nieco riesit, nikoho nepresvedcime o svojej pravde alebo o svojom nazore... vsade sa deju zle veci a horsie je to ze ked sa nas priamo dotknu inak to neriesime ani sa o to nezaujimame pokial to nie je v spravach.. co nie kazdy sa chce medializovat.. ostava len sa modlit aby sme boli v poriadku vsetky aj so svojimi babatenkami 😉

vianne
23. sep 2011

@deniskateniska tak vidis, ja som sa k tomu dostala ako slepe kura k zrnu a zadarmo (ono nejaka ta protekcia tam sice bola, lebo som byvaly zamstnanec tejto nemocnice) 😀 ale poviem vam, oplati sa to, fakt ma mamicka sukromie, pospis si kedy chces..keby este na izbe aj sprcha bola, tak je to dokonale. A ttaka malickost, je to jedina izba na oddeleni smerom na vychod, cize slniecko tam svietilo iba rano do 9tej a potom prijemne az do vecera. co bolo v juli viac nez prijemne 🙂) na opacnej strane ze bolo v izbach na umretie.

deniskateniska
27. sep 2011

@vianne no ja som bola na tej druhej strane a spala som v kojeneckej podprde anohavickach 😀 maleho som presuvala po izbe aby bol apson trosku v tieni bo zaluzie nefungovali 😖 😠

vianne
27. sep 2011

@deniskateniska vacsia sranda bola ked som lezala o poschodie nizsie na gynde a zacalo liat, tak voda tiekla po izbach, sestry behali s plachtami a zem utierali 🙂 nechcela by som pri tych balkonovych dverach lezat v zime...brrr... :(

deniskateniska
28. sep 2011

@vianne no presne v lete sa tam neda vydrzat a v zime je tam riadna zima... sa mi zda ze ideme napisat do modreho z neba aby im okna urobili 😀 😀 ale tak ked sme lezali na detskom s malym tak sme boli tak bola jar a nebola zima tak uvidime idem rodit v aprili tak by malo byt ani ani obdobie 🙂 😝

deniskateniska
28. sep 2011

tak zeny to o tych umrtiach nie je pravda okrem jedneho pripadu co maminka prisla na kontrolu a uz bolo neskoro .. inak nic z toho nie je pravda su to len JEDNA BABKA POVEDALA asi tak.. takze baby nenechajte sa zmiast tym co sa suska a sepka ja som sa rozhodla pre kubin pri romikovi som tam ziadne problemy nemala a rozmyslam aj nad tym ze si ostrihona "zajednam" ale neviem este isto do prorodu daleko... takze kocky co cakate babuliatka ziadne stresy jo 😉

katika82
28. sep 2011

baby to čo som napísala som aj ja tiež len počula, takže tiež nemôžem na 100% tvrdiť že to tak aj bolo. ale viem že sa takéto prípady stali, ako to presne bolo a kto bol na vine sa aj tak nedozvieme. určite nechce vyvolávať paniku pred babami ktoré čakajú bábätká. tie mamičky čo im bábätká zomreli sa cítia ukrivdené a povedali tiež len svoj názor. ale tak to býva že z komára sa často urobí somár. oni obviňujú lekárov a lekári sa bránia. ja mám tiež osobnú zlú skúsenosť a žiaľ pravda je taká že ak si nezaplatíme alebo nemáme známeho tak sa dobrej starostlivosti nedočkáme. Mňa v Kubíne tiež skoro dokatovala mladá doktorka ako som už písala, a potom to za ňu žehlil môj doktor. A otvorene poviem nebyť veľmi dobrej známej na novorodeneckom a toho že mi tam voľakedy robila krstná a zavolala tam a nebyť mojich skovkrovcov ktorý sestričky nakŕmili korbáčikmi tak tiež sa o mňa lukyho nestarajú tak ako sa starali. Bohužiaľ je to krutá realita ale nehovorí sa o nej.

jana2033
29. sep 2011

@vianne tak to nie je teda príjemný zážitok ☹. Človek takéto radšej nechce ani zažiť. Ja som našťastie rodila o šiestej večer, tak bola v pohode. Chvalabohu 🙂 Ale ja som aj rada, že som nou bol muž a ešte aj sestričky som mala suprové. Si ich zavolám asi aj pri druhom ked budeme čakať 🙂

danka.k
29. sep 2011

@jana2033 a kedy budete cakat druheeeee???? 😀 😀 😀

lucka127
30. sep 2011

@majkad2
Ahoj praveze toho Ostrihona chvalila aj Sunalova, ze vie aj presne odhadnut kedy porod ide a kedy nejde a nenecha mamicku trapit ako poniektory..ale da ju na cisara 😉
Inak kamoska porodila 4dni dozadu krasneho chlapceka tak ked s nou budem osobne napisem vam infosky mala Dubcaka,ale maleho jej tahali zvonom, lebo nevladala chuda; hned ako prvorodicka a este 3,5kg synceka 😕 no mala co robit..
ale vraj ju sestricky pekne obskakovali..tak vam napisem ked budem vediet presnejsie..ja som uz na stopro rozhodnuta pre Martin 😉

lucka127
30. sep 2011

@katika82
ja s tebou plne vo vsetkom suhlasim mna mlada nie skoro ale dokatovala..a este ked som ju videla ze mi ide robitakoze "opravnu" kyretaz...som odpadla tam skor ako mi zaucinkovala narkoza...a to nechcite vediet ako ma paradne povysivala...horsie ako po prvom 4kg babatku...a tie problemy potom..no verim tomu ze tentoraz to opat bez nastrihu nepojde, ale ak sa podari a stihneme v DK to jednoznacne nebude...

lucka127
30. sep 2011

@deniskateniska
deniska jeden je naisto potvrdeny bolo to dievca od nas
a znama mala byt krstna babetku tak pochybujem ze mi hovorila zpochybnene info a bolo to tak ze prisla na pohotovost a oni ju poslali domov a ked sla 2x tak dietatko bolo mrtve...co bola ale medzitym to uz neviem

jana2033
30. sep 2011

@danka.k nooooo tak druhé netuším, ale skôr ako o tri roky nie. 😀

danka.k
30. sep 2011

@jana2033 joj no ale si 😀 tak neskoro 😀

deniskateniska
1. okt 2011

@lucka127 ja som mala prveho 4020g nebol zostupeny a doma som bola jeden den a na druhy den ma prijali o stvrtej a o desiatej som porodila tiez museli tahat zvonom ale preto ze maly nebol dobre zostupeny... ani si nevies predstavit ako ta prestavka medzi kontrakciami bola pre mna akokeby som hodinu spala sa smiali sestricky ze spim pri porode 😀 😀

lubecka
3. okt 2011

ahojte, prepacte ze vas tu rusim v temach, ale chcela by som sa opytat, ze ci neviete, ktora detska dr. v kubine prepichuje uska aj vacsim detom vo svojej ambulancii, samozrejme za poplatok .. dakujem...
zachytila som ze sa bavite o dr. porodnikoch a neda mi nenapisat.. Ostrihon, nikdy v zivote, lutujem, ze som si nezavolala svojho dr. totalna ignoracia, nebol sa na mna ani len pozriet, potom na zaver mal stale cas,stal pri okne a ani sa na mna nepozrel, prisiel ked uz skoro mala bola von, to ma uz mohla rovno sestricka odrodit.. a potom tie komlikacie co som mala po porode.. verim tomu ze kebyze je iny dr. tak to nemam..