Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

danka.k
22. okt 2011

@deniskateniska no straaaaaaaaaaaasne rychlo to vsetko ide 😀 😀 😀 zachvilku budeme zenit tych zbojnikov nasich 😀 😀

deniskateniska
22. okt 2011

@danka.k nestras, nedam ho este 😀 😀 😀

nadezdah
3. nov 2011

Dievčatá mám otázočku. Dali ste detičky očkovať proti ovčím kiahňam? Mne sa to zdá zbytočné, no doktorka mi to navrhla a vraj nedostane len ovčie kiahne, ale ani pásový opar. Ten totižto moja mamina má a vraj to je hrozná bolesť a čo som o tom čítala, tak je to dosť zákerná choroba. Som na vážkach, prosím poraďte.Dík

tamoulik
3. nov 2011

@nadezdah Ta tvoja doktorka ta pekne zavadza. Praveze je lepsie prekonat ovcie kiahne, pretoze ked ich dieta neprekona vdaka ockovaniu, je vyssia pravdepodobnost, ze potom v buducnosti dostane pasovy opar. Ja by som neockovala...

nadezdah
3. nov 2011

@tamoulik Veď ja som tiež argumentovala, že kiahne sú celkom na zvládnutie a vytvorí sa imunita na celý život, no ale dala mi leták a musím poštudovať. Ale rada počujem názor mamičiek, dosť mi to pomáha.

deniskateniska
9. nov 2011

@nadezdah mne to doky ani nenavrhla ja som mala kiahne tak ako vsetci v mojom okoli a kto ich nemal musi sa chodit cely zivot preockovavat aby v dospelosti nedostal kiahne bo potom moze v dospelosti na to aj zomriet... som to ani neriesila.. skor je to propaganda farmaceutickej spolocnosti od ktorej ma doktorka percenta - moj nazor 😒

nadezdah
9. nov 2011

@deniskateniska Aj ja si myslím, že je to kvôli prachom.

cartridge
12. nov 2011

Môj názor - určite by som nedala zaočkovať. Keď boli v škôlke kiahne, schválne som malú nechala chodiť do škôlky - nech to chytí a druhé bábo - vtedy malo asi 2 roky som takisto schválne "prikladala" k malej, nech to chytí aj on, takže to mali obidvaja, ľahký priebeh, len treba potierať, aby nezostali jazvy po škrabaní, no a aby bola kompletka - kiahne som nakoniec chytila aj ja - čo som si myslela, že som v detstve prekonala /no a ja som už ten priebeh mala oveľa ťažší, nehovoriac o tom, že som vyzerala ako ZOMBIE/. Takže môj jednoznačný názor - neočkovať - je to naozaj len marketingový ťah farm. spoločností a v neposlednom rade Tvojej doktorky, čo je ale smutné ... Dieťa si predsa musí samo vytvárať obranné látky . Ale je to len môj názor, nepresviedčam o ňom nikoho.

juliajanakova
14. nov 2011

Zdravím všetky maminy kubínčanky, potrebovala by som poradiť, prisťahovala som sa do DK a hľadám vhodného zubára, môžete mi poradiť ? ďakujem

ewka1980
14. nov 2011

@juliajanakova ,ahoj ja mám zubárku v Istebnom,je naozaj veľmi dobrá,celý čas s tebou komunikuje a pýta sa či ta niečo nebolí,ja som s nou spokojná 🙂 ,mám skusenosť aj s Tažandlákom, s DK,na nemocnici ,a tiež nemôžem povedať na neho krivé slovo.Tá zubárka s Istebného sa volá,Kalinovská,a myslím že štvrtky robi v ambulancii,na nemocnici. 😵

deniskateniska
14. nov 2011

@juliajanakova ja mam uzasneho zubara celeca - len on je podla bydliska.. ma bysterec a dalej neviem.. ale robi otec a aj syn a vystreidala som viac zubarov a od tohto sa ani nechystam odist 😉

ivkadk
15. nov 2011

Zdravím maminy, neviete o nejakom vhodnom cvičení pre tehulky? Dik

yuyka28
15. nov 2011

@ivkadk ahoj, viem ze cvicenie byva na nemocnici ale neviem presne kedy a v stredu o 15.30 robi cvicenie porodna asistentka Removcikova na Alejke v skolke

juliajanakova
16. nov 2011

ďakujem deniska, každá rada pomôže 🙂

kikusik88
16. nov 2011

ahoje rada by som sa k vam pridala...som z dk a zatial sa len snazime 😒 zatial len druhy mesiac no tak som zvedava ako dlho to potrva...

danka.k
16. nov 2011

@kikusik88 vitaj 🙂 a držím palce aby si bola čím skôr tehu 🙂 🙂 🙂

kikusik88
16. nov 2011

@danka.k 😉 hadam a dakujem

kikusik88
16. nov 2011

@ivkadk ta p. Removcikova je podstatne lepsia 🙂

deniskateniska
16. nov 2011

@kikusik88 drzime palce nech sa podari cim skor 😉
@ivkadk ja som chodila na nemocku aj teraz tam budem chodit velmi zlatunka teta precvicuje 🙂

kikusik88
17. nov 2011

@deniskateniska dakujem, no viem ze tav skolke je platena mysli ze 1€ za jedno cvicenie, no je to profesionalna porodna asistentka ktora ti prezrie aj prsia a poradi ako mas kojit co je pre kazdu to najlepsie, ma aj osobny rozhovor nie len vseobecne s celou skupinkou, mozes si ju zavolat k porodu alebo ju mat pocas bolesti na telefone ak nebudes vediet co sa to s tebou deje...moja segra tam, chodila s prvym a chysta sa aj teraz z druhym... 😉

kikusik88
17. nov 2011

@deniskateniska ja som este nemala kiane..nemam o tom nikde zaznam v karte a moja mama uz nepamata...je nas toti 9 surodencov 😀 verim ze si to ani nemoze pamatat ale tak v karte by som to nasla no nie??? ale viem ze moje 4 sestry ich mali naraz najmladsia mala dokonca iba 3 mes. a ja nie...ako to je mozne?

danka.k
17. nov 2011

načo sú dobre tie cvičenia? Ja som nebola pri ani jednom a zvládla som to v pohode. Čo sa tam vlastne učí?

@kikusik88 nemusíš to mať v zázname. Ak si mala vtedy ako sestry a ľahšiu formu, mama ťa natrela a možno nešla ani k doktorke. Ktovie

kikusik88
17. nov 2011

@danka.k no len mama si to nepamata a ja tiez nie a mala som vtedy 8-9 rokov pamatala by som si to....ktovie len viem ze mali neskutocne vela tych vyzarok, a ta mala v perinke aj na ociach, hlave cike..jedna ma doteraz na spicke nosa jazvu 🙂

kikusik88
17. nov 2011

@danka.k pozries si tam porod, ucia ta dychat, pomozu ti s prsiami ( ak treba formovat povie ci to treba robit ) hopkaju na fit lopte, aj pri porode si s nou mozes pomoct, ucia sa ako tlacit a ake vsetky mozne veci sa mozu stat pri porode, idu sa kuk aj na saly myslim....povie ako kojit ked to nejde atd..je to dobre hlavne pre prvorodicky alebo tie co maju velky odstup medzi babami 🙂

deniskateniska
17. nov 2011

@kikusik88 to je dula potom ... a opytat sa mozes cokolvek aj tej na nemocke...
@kikusik88 mala si imunitu asi proti tomu vytvorenu... neviem
@danka.k na cvikach spoznas mamicky 😀 😀 😀 buduce 😀 ale je to o tom ze tam sa trosku natiahnes vo vysokom stadiu sa ledva hybes a tam ukazu ako dychat ako si lahnut aby sa trosku telo uvolnilo a ako kedy niekedy sa aj na fit lopte cvici a porozprava ti ako co pri porode... je to viac menej pre prvorodicky ja by som sla teraz sa povyzvedat ako to u nas v nemocke bude ked pojdem rodit - lekari a podobne 😀

danka.k
17. nov 2011

@deniskateniska
@kikusik88 takze o nič som neprišla ked som tam nechodila 😀

kikusik88
17. nov 2011

@danka.k v podstate nie :D

deniskateniska
17. nov 2011

@danka.k ani nie 😀 😀

danka.k
18. nov 2011

@lucka127 som si všimla ze už si porodila tak gratulujem 🙂 kde si nakoniec rodila? V mt? A pôrod bol aký?

lucka127
18. nov 2011

@danka.k
ano ano este tu dokonca trcime v martine som nakoniec zakotvila,no porod bol konecna uz som zabudla ako to boli veru uff..
ale tak vcelku nebol dlhy a uz som fit akoby som ani nerodila:D
asi tak do 6 hodin bol malicky na svete od odtecenia plodovej 😉 len mame zltacku tak som dole na 6 jedna a chodim len na kojenie 😝