Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

anicka
26. okt 2007

boblulka, aha. 😀 😉

tretulka
26. okt 2007

ahojte kocky, ja sa dnes snazim naucit mojho cickosa zaspavat sameho v postielke...uz sa vyplakal, teraz sa sem tam ozve, ale nespi 😒

bolulka
26. okt 2007

tretulka, drzim paluchy.... 😀 musi to byt psychicky narocne, co? 🙂

tretulka
26. okt 2007

ani nevrav ☹ , uz som na nervy, ale uz naozaj musim s tym jeho spanim nieco urobit, uz je aj dost velky...

anicka
26. okt 2007

tretulka: držkám palčeky, aby si Maťko zvykol spinkať sám.

tretulka
26. okt 2007

no tak dnes sa nam to nepodarilo ☹ , Matko s mensimi prestavkami plakal dve hodiny 😕 , stale som k nemu chodila, hladkala ho, dala ho lezat - v momente vyskocil, nic nezaberalo ☹ ...mame proste cickosa...skusim to zas po nejakom case, bud sa to podari, alebo sa budem musiet zmierit s tym, ze nas syn je proste individualita od malicka a bezne postupy, co u inych deti zaberaju, nasho Matka len viac rozzuria 😔

bolulka
26. okt 2007

tretulka, drobcek zaspaval na cicuske?

riveronka
26. okt 2007

Tretulka, ja som to tiez skusala, ked mala Rebeka okolo 10 mesiacov. NEPOMOHLO!!! A neverim, ze to niekedy niekomu pomohlo!!! Ak sa to dieta nenaucilo, ked bolo malilinke, tak teraz sa to nenauci. Navyse si myslim, ze ak dietatko zaspava vecer na cicuske,tak to potrebuje, potrebuje blizky kontakt, mozno je citlive. Preto si to vyzaduje. JA SOM TO VZDALA A PRESTALA SOM SA VZPIERAT. Rebeke som dopriala,co chcela. A TERAZ SA PODRZ!!! Uz stvrty vecer zaspala bez cicusky, co znamena, ze od utorka sme spali cele noci bez zobudenia!!! WAW!!!!!!!!!!! Sama z toho nemozem, a Rebeku musim velmi pochvalit, ale toto nie je tym, ze by som ju to naucila, ale myslim si, ze tym, ze DOSPELA!!! Dospela do urciteho veku, alebo stavu, v ktorom jej to uz netreba. TOT MOJ NAZOR. Nesil ho, chudacika, nerob mu nasilu dovod na hysteriu a plac... U Rebeky mi to nepomohlo, o to horsie, ze som po polhodine uz plakala s nou, lebo mi jej bolo hrozne luto, nervy som mala v koncoch a ona cervena a zaslzena a zasoplena, aj napriek tomu, ze som k nej chodila presne podla toho, co sa pisalo v knihe (kazde 2 minuty, viac som to nevydrzala.)

riveronka
26. okt 2007

Pridavam sa k tym spokojnym s porodnickym oddelenim, bolo nam tam aj s Rebekou velmi dobre, i ked sme sa samozrejme tesili domov. Je to dobre, ze na Slovensku sa o vas po porode postaraju v nemocnici aspon 5 dni. V Statoch sa vraj ide na druhy den domov.

tretulka
27. okt 2007

bolulka, ano, zaspava na cicke 😔
riveronka - gratulujem k prespatej noci 😵
vies, mne nerobi problem to, ze Martinko chce byt na prsniku, keby pekne zaspal ako doteraz, ale v poslednej dobe strasne vymysla so spanim, je unaveny, ale zaspat nevie, len sa prehadzuje po posteli, nechce sa ani ududlat na cicke...potom vecerne zaspavanie trva aj dve hodiny, na to sme neboli zvyknuti...a nemysli si, ja som tiez plakala s nim ☹ ...vecer som ho nakojila, zacal vymyslat, dala som ho do postielky, mrnkal, zo tri razy k nemu isiel manzel a nakoniec zaspal...ale v noci ked sa nakojil a prelozila som ho do postielky bol v momente hore a plakal...velakrat potom spime tak, ze ocko je v obyvacke, aby sa vyspal a my dvaja na manzelskej posteli a to stale trpnem, ze Matko mi v noci spadne 😒
vies, ze napr. mala Emka V. sa tak naucila zaspavat? ked pride doobeda cas spanku, povie maminke "haha" zoberie si flasu, mama ju da do postielky, dostane pusu a sama zaspinka, takze sa koji len rano, vecer a ked sa zobudi v noci...takze su deticky, na ktore to zabera, ale nas Matko to nie je 🙂

nenka83
27. okt 2007

ahojte.ja mam tiez v poslednom case - asi tyzden problem s malou!zaspi len v nasej posteli.cez den vobec nechce spat, chodi spavat s placom a nasilu. aj ked vidim na nej ze je unavena, pretiera si oci... no som nekompromisna.musi buvat, pretoze take male babo potrebuje spanok, a ja potrebujem nieco doma urobit... cize zaspava aj s placom.najnovsie ma kvace za vlasy!som z toho na nervy.mam ich tam par aj tie mi potupne vytrhava ☹ normalne zuri ked jej nechcem dat vlasy.a vecer pred spanim v nasej posteli, a potom ju prelozim, doposial to fungovalo, no posledne dni sa nato zobudi a place.tak neviem ako idem postupovat, pretoze nechcem aby s nami spavala v posteli.ja soa potom vobec nevyspim.

riveronka
27. okt 2007

No teda, tak Emka takto...???
No myslim si, ze ked deturence vymyslaju, tak musia mat nejaky problem, nieco ich trapi. Mozno zuby a podobne. Ale presne toto prehadzovanie na posteli, co si spominala trapilo aj nas, nie a nie zaspat bez cici a momentalne to uz styri noci fungovalo bez cicusky a bez nocneho budenia sa. MOzno je to aj tym, ze uz prestavam kojit. A teda mozno to ma suvis, ze kym kojis, bude sa budit... Mam znamu,ktora kojila do dvoch rokov a nie a nie prestat,a mala sa jej v noci stale budila,... potom museli prestat kojit,lebo boli v nemocnici, a zrazu dievcatko zacalo spavat cele noci bez prebudenia.
Ina vies co je super??? Ze si da povedat Matko povedat od ocina... autorita!

riveronka
27. okt 2007

Inac nam Rebeka aj spadla z postele. A raz asi normalne zisla sama dolu,lebo som sa zobudila len na to, ako stoji pri posteli, poplakava a chce sa dostat naspat ku mne 😀

riveronka
27. okt 2007

Nenka, presne, to je problem, ktory poznam veeeeeeeelice dobre. Myslim,ze to mam nastudovane odhora dole, ale rezignovala som. A prestala som sa preto trapit a zda sa, ze to same pominulo, chvalabohu... TIez mi strasne vadilo,ked nechcela spat v postielke, iba s nami, som bola rano ako dolamana. A posledne tyzdne som si zvykla,dokonca sa mi to zacalo pacit, lebo ma Rebeka zacala v noci objimat a bozkavat... 😀 Objala ma okolo krku pritulila si lice ku mojmu a zaspala, listicka jedna mala. A zrazu to uz nepotrebuje. AKoby vycitila,ze uz sa uz nechcem s nou o to priet.

nenka83
27. okt 2007

riveronka no ja sa nevyspim ked spi pri nas.mame malu postel.mam 112 kiloveho chlapa...hroza ked spime traja.a to mala nespi ako klatik, prehadzuje sa, posuva sa smerom ku mne... tisne mi hlavu do mna... rano ked peto-manzel odide do roboty, malu si berem k sebe do postele- aby dlhsie pospala, lebo v postielke by uz rano nevydrzala.no ide ma ukvakat rano, tak sa hnevam 😠
inac ako prestavas kojit? na ake mliecko prechadzas... moja mala bola dva dni do 6 vecera od rana na nutrilone bo som bola v skole... no vypila max 90, vacsinou po 60... a dnes bojkotuje moje cici! kazdy vecer som 4-5 krat kojila ked som dosla domov... a dnes ja jeduje!

tretulka
27. okt 2007

riveronka, ja viem, ze to suvisi s kojenim, ale neviem si predstavit, ze mam prestat kojit, pri nasom cickosovi 😀 , hoci mam maly zavazok, za do roka a pol ho odstavim, ved pomaly by sme chceli aj sestricku alebo braceka matkovi zaobstarat, no kedze vacsinou sa v noci venujem svojmu synovi a nie manzelovi, tak neviem, kedy to stihneme 😀 😎
ocko je autorita, ved nema cicky v ktorych je mliecko, tak naco by sa Matulko hneval, no nie? tak radsej posluchne 😀

tretulka
27. okt 2007

ozaj Bolulka, kupila si vtedy tie penove puzzle? ja som nasla na MMB jedny suprove, nove, ale este sa mi ten chlap neozval...dam potom info, ak urobim obchod, teda ak este je zaujem 😉

bolulka
27. okt 2007

nenka, moja sa tisne muzovi pod pazuchu.. 😀

ale inak baby, mne sa raz rano stalo, ze muzik isiel robit ranajky a mala je tiez taky lezec po posteli a hlavne posuva sa strasne po tichu, takze aj mne sa stalo, ze mi takto raz spadla z postele bo som nevedela ze odisiel a ona sa tisne pod tu jeho pazuchu a jeho nikde.. ☹

tretulka, hej kupila som. a predstav si, vcera bol muzik kupit az dvojo. taaak mame celu izbu farebne penovu 😀 a mala sa moze ucit chodit 😀

najnovsie mi mala robi take veci, ze ked stoji tak sa pusti.. normalne sa aj na nerovnom povrchu udrzi (aj na postel).. ale hlavne uz vie spadnut na ritku... nemohla som sa toho dockat.

bolulka
27. okt 2007

my sme mali brut problem, mala sa zobudila o desiatej a vysmiata lietala po izbe do pol jednej. na druhy den som povedala koniec (tiez som nekompromisna) a drzala som ju v posteli. plakala ako diva a ani mne to veru nebolo jedno. a na druhy den spala zas celu noc.. dufam, teda ze sa to nevrati, bo ja sa ucievam po nociach a som rada ked sa mozem od tej pol dvanastej vyspat.

bolulka
28. okt 2007

tretulka, tie puzzle su hroza... tie prve - made in poland su perfektne - rovnake aj ked sa po nich chodi uz hodne dlho ale tie druhe su made in China su tu dva dni a hotova klzacka... no do kosa s nimi... 😠

riveronka
28. okt 2007

NENKA, ja ani neviem ako to prestavame, ale akosi tak prirodzene uz od konca siesteho mesiaca, ked sme zacali pridavat normalnu stravu, tak som kazdy mesiac nahradila jedno kojenie normalnou stravou. No a nakoniec nam ostal uz len olovrant a pred spanim a teraz uz ani pred spanim ani olovrant.Ked je Rebeka hladna tak ma taha za tricko a dozaduje sa cici, ale urobim jej flasu a spokojne sa napapa, tesi sa uz na nu, neodmieta. Najprv som jej z casu na cas dala len trosku z flasky BEBA2 a ked mala uz rok,tak Nestle JUNIOR BIFIDUS 1-3 roky. Na veceru som jej do mliecka davala aj kasu od Nestle, osemzrnnu alebo ryzovu, aby sa viac zasytila na noc. Az teraz okolo roka mi zacala z flasky pit 200ml kase alebo mliecka, predtym,ked som ju este kojila, tak vypila presne ako Tvoja dcerenka len 60-80ml.Deticky sa este dokoja a su napapane, natahaju si dost mliecka z cici.

tretulka
28. okt 2007

bolulka ja som objednala tie z MMB, http://www.mimibazar.sk/foto.php?id=1898857, tak dufam, ze budu dobre

tretulka
28. okt 2007

mne maly nechce z flase pit vobec, len si cucne, ovlazi si pery a to je vsetko

zajtra sa chystame k dr., Matko ma od stvrtku strasne sopliky, ja si myslim, ze od zubkov, ale uz zacal aj pokasliavat ako mu stekaju na priedusky, tak sa radsej pojdeme ukazat...nevie v noci spinkat, tak sa trapime ☹

bolulka
28. okt 2007

tretulka, drzim palceky k vyzdraveniu. nam pomohlo stale odsavanie a nasledne vytieranie nosteka materskym mlieckom. dala som si na vytovu tycinku mliecka a vytrela nostek. 😉

bolulka
28. okt 2007

tretulka, no ja mám také puzzle tie nové, len bez čísiel. jedna pani predávala také s tým, že jej nesedeli do starých (a ani mne tieto nesedia do starých). a na tej dvojke na fotke sa mi zdá, že sú to presne tie moje - je tam taká nedokonalosť, čo ja mám na áčku. 😒

bolulka
28. okt 2007

aaaaa, tá cenaaa. však my sme za to 6OO korún dali a máme ich meneeeej 😠 😠 😠

majdiska
28. okt 2007

ahojte kočky, už som chcela písať dávnejšie, ale keď som sa dostala na net, tak mi volal manžel že malý plače, a musela som bežať domov 😀 . no túto noc to bola hrôza. malý vôbec nespal a usedavo nariekal. striedali sme sa pri ňom s manželom celú noc a obaja sme KO po zmene času aj po prebdetej noci. zasa tá kolika 😠 . budeme masírovať bruško a piť čajíky, hádam to pomôže a konečne sa vyspíme. dokedy mávajú chlapci koliky? kedy to prejde a naučí sa sám kakať a prdkať? ☹ a ja sa konečne normálne vyspím... no inak kojíme naďalej. a maličký je taký malý tučnučký anielik, už pribral skoro 2 kg a ja som schudla 2 kg dole. takže už má 6 kg. aj sme boli na vychádzke von, už dva razy a pekne spinkal celý čas.

nenka83
28. okt 2007

ahojte babulky.
tretulka aj ja kukam tie puzzle.asik ich ziez kupim, aspon dvojo.malej som v tescu kupila odrazadlo.je perfektne.pod stromcek.este mi treba overal na zimu.no nemozem zohnat akosi.

bolulka ja som este ani v tej hrackarni kuknut nebola.musim zbehnut, este ich tam maju..?

majdiska tak to mas riadneho macka!!! moja ma 6 mesiacov aj 2 tyzdne a ma nieco cez 7 kil.a to vsetci ze ako baculka.no ona len v tvari, ked ju vyzleziem az jej rebierka vidno.

inac stracam mlieccko baby... skola to zabija.

bolulka
28. okt 2007

nenka, aj mne sa zda ze stracam... a si si odstriekavala ked papala nutrilon?

majdiska, tak to byva vraj s chlapcami. a skusila si aj stuzku? aj ked sa nezda, ze by to bolo tym, ale skusila? paaani, ale ta vaha. moja mala za pol roka taku vahu 😝 to si ju vazila u dr.? to by asi nemalo byt o.k., nie?

nenka83
28. okt 2007

bolulka minimalne som striekala.nemala som kde.bola som casovana bomba... na vlaku v hajzliku som odstrekovala.som sa tam skoro povracala... 😖