Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

bolulka
28. okt 2007

fuuuha, iny shit tie miesta vlaky.

a vies si rukami? lebo ja bez odsavacky a bez malej by som nevystriekala ani kvapku...

nenka83
28. okt 2007

bolulka ja zas odsavackou ani kvapku.len rukami!a potom ze mam cici jak vechte.

baby dnes nam vysiel prvy zuuuuuuuuuuuuubok!!!!taka mini pilka!!! 😀 😀 😀

bolulka
29. okt 2007

páni, to som už počula. no ja ani kvapku nevypustím ručne. to je sila, tieto ciciny... 😀

tretulka
29. okt 2007

bolulka - ved ta cena ma zaujala najviac 🙂 , uvidime ked pridu ake budu kvalitne

nenka - gratulujeme k prvemu zubku 😀
aj nam dnes vysla posledna stvorka, takze uz mame zubov 12, ocne sa uz tie deru von, tie su vraj najhorsie, tak sa uz "tesime"

boli sme dnes u dr., dostali sme len kvapky do nosteka take robene, tak dufam rychlo zaberu

majdiska - tak Adamko je riadny papkac 🙂, len nech pekne rastie

tretulka
30. okt 2007

jeeej, baby, kde ste sa stratili?

tretulka
30. okt 2007

nam dnes robia balkon, ideme ho zavriet, prave rozobrali cely spodok, viete si predstavit, ako to u nas vyzera 😝 , som zavreta s Matkom v detskej a hrame sa, ale uz ani neviem co vymysliet, aby som ho zaujala, najradsej by pomahal chlapom s balkonom 😀 , teraz chlapi odisli pre material, tak sme na chvilu presli do obyvacky, tak som sem rychlo nakukla...

emmaelzer
30. okt 2007

ahoj zuzi, krasna fotka

anicka
30. okt 2007

tretulka: ja som tu, len som bola včera na kontrole a dnes chcem ísť civčiť, tak neviem v robotke čo skôr ☹

bolulka
30. okt 2007

tretulka, chvalabohu sme jediny barak v sirokom okoli ktory tu u nas neprerabaju 😀 ja si inak neviem predstavit, ako by to mala uspala. 🙂 , nakolko sme v jednej izbe. 😀 to by boli asi perne prechadzky.

a čo? sú tí robotníci aspoň fešní 😀 😀 😀

anicka
30. okt 2007

bolulka ani u nás sa nič nerobí 😉 tak v tom nie ste sami. 🙂

bolulka
30. okt 2007

ahaa, to som zabudla, že sme dva baráčiky... tak smiešne vyzeráme, čo? 🙂

tretulka
30. okt 2007

baby, ani v nasom baraku sa nic nerobi, ten balkon je nasa vlastna iniciativa 😀 , uz bol v hroznom stave

no bolulka, ani jeden z nich nie je Brad Pitt, ale su pohodaci 😉, dufam, ze zajtra to dokoncia

ahoj anicka, mam dobre info, ze uz brusko pekne narastlo? 😉

anicka
31. okt 2007

bolulka: to máš pravdu, všetci okolo nás sú pekne namaľovaný a my sme tam také chúťadtká 😢
tretulka: noo, narástli sme, ale ešte stále máme čo doháňať, aby sme mohli konkuroavať osatným mamičkám v 30. týždni 😀 a ktože na mňa "žaloval" 😀 😕

Inak kočky, v pondelok sme boli na kontrole a na sone. Môj milovaný mužíček nechcel (tak ako ja) vedieť, čo čakáme, ale v nedeľu večer ho prepadla zvedavosť, že aby som sa spýtala čo to bude. Dlho som bojavala a odolávala, že ja to nechcem vedieť, ale nakoniec som to vzdala. 🙂 Dohodli sme sa, že keď to bude vidno, tak pozrieme a keď nie tak nie. Bolo vidno 😀 : je to malá slečna, takže ak sa nič nezmení budeme mať malú Martinku. 😉

nenka83
31. okt 2007

anicka gratulujem k dcerke!!!!! sice este nenarodenej ale aj tak!
baby dnes idem k zubarke, normal strch.uz pocujem tu vrtacku. ☹

bolulka
31. okt 2007

nenka, len mi take zimomriavky preleteli po tele tam a naspet. jaj, a stale chodia 😖

anicka, blahozelam. dievcatka su rozkosne. ja chcem druhe ako prekvapko. nooo, som zvedava, kolko vydrzim 😀 😀 😀

tretulka
31. okt 2007

anicka - gratulujem 😵 😵 😵 ... ja som sa aj cudovala, ze to chces vydrzat, ja som bola strasne zvedava, ze co mam v brusku 😀 ... ked budeme chciet Lenocku, date recept na dievcatko 😀 😀
"zaloval" moj muzicek 😉

nenka - drzim palceky 😉

bolulka, aj chlapci su rozkosni 😉

bolulka
31. okt 2007

samozrejme tretulka 😉 neni o com.

anicka
31. okt 2007

nenka, bolulka, tretulka: ďakujeme. 😉 🙂
nenka: držím palce ku tej zubárke.
tretulka: vieš, ja keď sa zatnem tak držím 😀, ale tentorkrát som ustúpila. Čo už, keď mužíček použil veľmi účinnú presviedčaciu metódu. 😀 😀 😀

anicka
31. okt 2007

tretulka: my dodáme recept na dievčatko a vy nám potom na oplátku na chlapčeka dobre? 😀 😉

bolulka
31. okt 2007

aj ja si popytam recept na toho chlapceka.. 😀

anicka, hmmm, cuo to asi bola za metoda 😀 😀 😀

anicka
31. okt 2007

bolulka: myslím, že to netreba rozpitvávať, ale rozhodne bola príjemná a účinná 😀 😀 😀

bolulka
31. okt 2007

😀 😀 však mi to bolo podozrivé 😀 😀 😀

nenka83
31. okt 2007

caute baby.moja mala je dnes prvy raz u svokry! na pol dna! ja sa mam ucit , no nedalo mi tu nakuknut! bola som u zubarky... no a ze 2 hodiny nejest.ja hladna jak vlk, zujem na druhej strane.ako sa inac mate? bolulka ako malinka? kolko uz mate zubkov? co vsetko uz papate? daj nejaky tip, bo mi furt to iste... dnes som jej kupila nestle susienky od 6 mesiaca, tak skusim jej dat mlsnut...

anicka dievcatka su dobrucke!tes sa!!!

tretulka recept:: kazdy vecer sa pekne pomechechcechuj a bude to!

tretulka
31. okt 2007

anicka, bolulka, nejako sa uz dohodneme a "recepty" vymenime 😀

bolulka
31. okt 2007

nenka, jeden zub... 😀 .. som dnes skúsila radu kamarátky a dala som jej jabĺčka s kuracinkou... už keď som to pučila, tak to voňalo po šable 😅 no a chutilo to predstavte siiiii...............rovnako... 😀 ale skúsila som jej to dať... a na moje "prekvapenieeee"...................... naťahovalo ju z toho. 😀 tak ništ nevyšlo...

na olovrant (teda dúfam, že sa to tak volá medzi pred obedom) jej dávam obvykle jabĺčko s hruškou natreté, ale na radu kamarátky 🙂 som skúsila jabĺčko s mrkvou - a super... a na večeru banánik alebo banánik s ryžou... (nič umelé u nás neprešlo - zo všetkého umelého ju naťahuje) a obed, hm kuracia polievka a kuracie mäsko so zemiačikom a niekedy brokolicou a niekedy mrkvou...

no musím už niečo nové skúšať, však stále to isté papá... 😒

anicka
31. okt 2007

nenka: chcela som zdravé bábätko, to je najdvôležitejšie, ale priznám sa, že som trošku viac chcela dievčatko, takže som rada. 😉
Ako počúvam skúsenosti mamičiek, tak sa mi zdá, že dievčatká sú trošku "ľahšie" na staroslvivosť (ja som sa u chlapčeka bála hlavne tých kolík) i keď je pravda, že takéto problémy môže mať asi aj dievčakto.☹
Kedy máš skúšku?

Kočky, chcela by som Vás poprosiť o radu, snažíme sa s mužíčkom vybrať vhodný "dopravný prostriedok" - kočík pre našu malú slečnu. 🙂 Chceli by sme taký, ktorý by sa dal použiť aj ako hlboký kočík aj potom neskôr ako športový. Zatiaľ máme vybratý tento:
http://www.junior.biz.pl/sk/wozki.html
Aké máte s kočíkmi skúsenosti vy: je lepšie mať dva - jeden hlboký a jeden športový alebo je lepšie dva v jednom? 😕
A ešte jedna dôležitá vec aké kolieska sú najlepšie? 😕

Vopred ďakujeme za akúkoľvek radu. 🙂 😉

bolulka
31. okt 2007

nekupuj si hlavne malé kolieska, pretože na zimu kúpiš nový. a moc si nechvália nafukovacie, kôli defektom. no ja som mala aj malé a teraz mám aj tie nafukovacie 😀

pekný je to kočík - ale už vychádza z módy - teraz letia tie trojkolky. 😉

nenka83
31. okt 2007

caute.
bolulka no my tiez to iste varime vkuse.obcas jej davam kupovane, spapa aj to, ale len to co sa mi nech varit, napriklad spenat a kralicie masko-no to som este nedavala, no ochvilu dam. bolulka a terez kolkokrat do dna kojis? ja sa snazim co najviac, ale zistujem ze by radsej nieco ine papkala, moja cica je uz o nicom, najviac sa nacicka v noci, cez den je to take akoby nasilu. my bananik nedavame, vyhadzujeme sa po nom.

anicka no bolulka ma pravdu.mne sa ten kocik tiez moc nepaci.len teraz je to dost o financiach vsetko.kolko stoji ten co mas vybraty?
anicka ja mam odovzdat diplomovku do konca decembra a mam v decembri 2 skusky, dost tazke. no dnes sa akosi zadrbavam.varila som doteraz.a chyba mi mala, nezvyk ked je niekde inde.dnes je u svokri prvy krat tak dlho... 😢

bolulka
31. okt 2007

ja sa šprtám každý deň. niekedy sa ulejem 😅 a teraz som mala robiť prácu a namiesto toho sa flákam 🙂 po modrom koníku 😀

ja si neviem predstaviť, že by som niekde malú nechala - to by som stepovala z izby do izby a potom šla asik po ňu 😀 😀 😀

nenka83
31. okt 2007

bolulka no ja nestiham, takze to takto bude fungovat az do statnic... cize do aprila.... po nociach to nezvladam kazdy den.aj mne je smutno ale neda sa nic robit, no uz som volala mojej mame nech ide po nu, lebo mame pokazene auto, akosi nechce startovat.a manzel je do pol tretej v praci tak by mohol az vtedy, a to je dost neskoro, kvoli kojeniu.ale aspon si zvykne aj na inych ludi, lebo je taky maly polepetko.vsetkych sa boji. no mala som vycitky, ale nesmiem byt taka trubka.ved moja svokrka je jeden z naj ludi na svete, tak viem ze jej je tam fajn.
a neodpovedala si mi ako casto denne kojis?