Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

bolulka
3. dec 2007

íííhaaaa, aby si ho malá užila, čo? 😀

joj, to ja zas po ležiačky v klídku kojím, len tá poloha je niekedy náročná ☹

kúp si časopis dieťa ak nemáš, tam sa tomuto problému venujú. nechať dieťa vyrevať (alebo aj fľaša zaberie niekomu - že potom už prespí celú noc o pár dní). no to vyrevanie má dva efekty, buď to vzdá, alebo bude mať nejaké citové poruchy, či čuo... 😒 takže to je u mňa pasé. skús fľašu a daj vedieť 😉

vavka33
4. dec 2007

Bolulka,nie si vobec hnusna,ved si vydrzala kojit 9mes.je to uzasny vykon s kludnym svedomim ju mozes odstavit.
Klobuk dolu,pred tvojou vydrzou,ja som vydrzala 6tyzdnov 😅

nenka83
4. dec 2007

no baby tuto noc mala plakala bola 5 krat hore.ja aj mlieko mam no jej sa uz nechce tahat... lebo z flase je to jednoduchsie.cize od dnes nekojim...aspon dufam,uvidime co bude dnes v noci. 😖

bolulka
4. dec 2007

nenka, hej, že detičky potom už nechcú cicu, ale ja že len maličké. že veľké si na toto spojenie potrpia 🙂

vavka, no na začiatku to bolo ťažké vydržať, keď sa malá nevedela dva týždne prisať a niekedy nám to trvalo aj pol hodinu kým sa prisala - tak sme obe strašne plakali ☹ , prešla som 4 laktačnými krízami a v treťom týždni som absolútne stratila mlieko. za to že ešte kojím som vďačná laktačnej poradkyni Gabriele Krentovej (sestrička u dr. Hrudu). bez nej by som nekojila ani týždeň. 😔

ale teraz by som si už naozaj zaslúžila odpočinok. 😔 no vydržím ešte, lebo by mi to bolo ľúto.

nenka, ja rozmýšľam ako to potom budem odstavovať. si budeš ešte mlieko odstriekavať? ako sa to pána beka robí? 😕

nenka83
4. dec 2007

no baby moja uz cicku nechce.prsia mam naliate.ked vidi flasu s mliekom skace od radosti. uvidime co bude vecer.bolulka ak zajtra uz nebude chciet cicu, budem sa po troske odstrekavat, myslim ze sa to pomaly bude stracat.ja uz toho mliecka moc nemam.a vo stvrtok idem do ba konzultantka ma vystresuje tak nebudem mat nic.ako je to tazke babo odstavit.stale si to vycitam, no ja uz som nezvladala jest to co som jedla ☹

bolulka
4. dec 2007

hej nenka, keď máte taký problém z alergiou, ani nepomysli na to, že by si si to mala vyčítať.

najdôležitejšie (polroka) si jej dala, teraz už si zaslúžiš odpočinok... páni, teraz sa môžeš sundať, čo? 😀 joj, sa teším aj ja na túto chvíľu 😀

nenka a malej normálne to mliečko chutilo od začiatku? nedávala si ani cukor? bo vraj kojeným deťom nechutí sušené mlieko. a ako si na fľašu naučila? žeby som to už aj ja ukončila? 😉

nenka83
4. dec 2007

aj tak tomu nechapem, moja mala papa maso, zeleninu, piskoty, pecivo, no hoc co a nevyhadze sa.a ked ja kojim tak sa vyhadze. asi nieco v sebe mam, ja neviem. som zvedava ako bude znasat toto mlieko, ci sa vyhadze ci nie.

no ja sa sundam ti poviem, uz som dohodnuta so spoluziakom, ze ak porobime skusky tak teremtete!

bolulka zo zaciatku jej nechutili, no teraz pekne papa.davam jej niekedy lyzicu ryzovej kase do toho a spraska to ako diva. ani flasu mi kedysi nechcela s tym silikonovym cumlom, no teraz vypije.hlad je zly! no caj mi vypije len z tej s tym hnedym cumlom.poharik s naustkom nechce, asi z neho moc tecie alebo je tvrdy.. no mozno sa nauci ked bude teraz len flasu mat.

vavka a ty sterilizujes flase po kazdom krmeni? mne sa to moc nechce... treba to? 😖

bolulka
4. dec 2007

ak sa chce niekto tento piatok zoznámiť s nenkou, nech pozerá popod bučky... 😀 😀 😀

ja sa veru tak sprášim, že až, tiež... len aby to nebolo za 5 rokov.. 😀

no nenka, predstava čistenia ešte aj fliaš okrem tanierikov ma veru v kojení utvrdzuje 😅

kedy máš skúšky? kedy držať paľuchy? 😉

nenka83
5. dec 2007

joj ja mam 20 teho decembra a potom 8 januara.a diplomovku este.

boze viete ako sa mi mala poslednu dobu pokazila so spanim, vecer furt mrnka... cez den nespi moc.keby aspon nejaku aktivitu uz vyvijala., ale len sedi ako puk a gulka sa... neviem co by som vymyslela aby som ju unavila.co poradite?

vavka33
5. dec 2007

Neni,moja Lea tak mrnkavala a vysiel nam zubok 😉

nenka83
5. dec 2007

vavka mi uz mame dva, lenze ja na mojej vidim ze sa jej nechce spat.a nechce spavat sama.uz som to vzdala a spava pri nas, no ked tam nikto nie je hned mrnci.och som si ju naucila.

vavka som sa ta chcela opytat ty sterilizujes flase po kazdom krmeni? kolko krat tvoja malinka papa mliecko za den? a ake papa mliecko? dakujem za odpovede 😉

bolulka
5. dec 2007

nenka, tak ta moja od piatich mesiacov beha po izbe a unavuje sa sama 😀 takze v tomto ti moc neporadim. 😒

a aj my sme mali take obdobie mrnkania a nespania, ale uz preslo. niekedy pred tyzdnom. 🙂 a v noci to bola katastrofa. ak sa necickovala 15 krat a este aj s hnevom (bo mliecko uz asi nebolo), tak ani raz. 😔

bayka
7. dec 2007

Ahojte kocky, pozeram, ze vcera ste asi podctivo mikulasovali 😉 Aj my ... Adamko je u nas na "prazdninach" a vcera mu v meste kyval ozajstny a prvy Mikulas v jeho zivote 🙂

Bolulka, poslala som ti IP 🙂

bolulka
7. dec 2007

bayka aj my sme stretli na bysterci toho mikuláša. aj mužík, pretože mikuláš aj s posádkou zakotvili v kováči 😀 (teda nieže by tam bol aj on, ale videl ich tam kotviť z práce 😀 )

nenka83
7. dec 2007

bolulka si tu? nemozem najst tie saty,dufam ze neboli vo vreci, co som zanasala svokre... zavolam ti

bolulka
7. dec 2007

no hladaj hladaj 😀

bolulka
7. dec 2007

nenka, sa mi asik nedovoláš, bo som si rozbila mobil 😔

nenka83
7. dec 2007

no ja uz som doma.co si robila z mobilom?

bolulka
7. dec 2007

tresla som ho v zlosti o dvere. 🙂

bolulka
7. dec 2007

vavka ty si jak chameleon 😀

nenka83
7. dec 2007

a preco mas zlost?

bolulka
7. dec 2007

jaja, co ti budem vypravat. 😉

nenka83
7. dec 2007

no sak povedz som zvedava...

bolulka
7. dec 2007

co chces tak rychlo zostarnut? 😀

majdiska
9. dec 2007

čaute kočky, tento príspevok píšem asi 3x, lebo ma stále vyhadzuje z internetu. som v DK a behám s kočíkom po meste. v utorok idem s malým na nefrológiu, tak ešte ostanem v DK. a vo štvrtok ho idú očkovať. po poslednej kontrole má 5290 g. dnes je dosť zlý, lebo už druhý deň nekakal a stále ho bolí bruško aj keď mu dávam Septunisam pre bábätká a cvičím s ním a masírujem mu bruško. čo mám robiť? 😒

bolulka
10. dec 2007

majdiska? a ty si u vašich? to môžeme spolu vyraziť von, nie? však sme susedky 😀

kojené detičky nemusia kakať aj celý týždeň. počula som, že by sa nemala používať rektálna rúrka, lebo potom už bude furt problém s kakaním. inak že iba v súrnych prípadoch.

a skúšala si tú stužku? ale to bude mať určite z prejedania 😀 páni, ten má ale kíl 😕

bolulka
10. dec 2007

babky, píšem prácu o materských dávkach a idem si oči vyočiť. viete koľko majú materskú štátny zamestnanci (policajti, colníci,...)? 100 % platu 😔

bolulka
10. dec 2007

asik sa po práci budem hlásiť k štátnej službe... 😀 😀 😀 asik isto... 😉

bolulka
10. dec 2007

že po práci 😅 po materskej 😀

nenka83
10. dec 2007

caute baby.mne celay den nesiel net, islo ma porazit! inac uz nekojim druhy den. dozrala som sa dnes pomarancov a vsetkeho mozneho tak mi je priserne zle. cici mam naliate, tak odstrekujem. no malej chuti nutrillon, nevie´sa dojest.tak som rada.