Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

mracik
9. mar 2007

dr. Ondrejková je super, tiež som k nej ako dieťa chodila

vavka33
9. mar 2007

Ja som chodila k Zanovej-uzasna doktorka 😉

veronika13
9. mar 2007

ďakujem za rady, ja som zo Zázrivej a myslím, že tu chodí Ondrejková. Kamoška má Škerlikovú, ale nechváli ju vôbec, že ju furt zhadzuje, ona je prvorodička

evus
10. mar 2007

Zdravím vás maminky...Ja som z Podzámku,mám 23 a ročnú dcérku Karin.Som rada,že existuje takáto stránka,kde sa dá s vami maminami pokecať,tak dúfam,že ma vezmete medzi seba. 🙂

tretulka
13. mar 2007

ahoj vavka, gratulujem k dcerke 🙂
veronika13-ano, dr. Ondrejkova ma v Zazrivej ambulanciu
evus - vitaj medzi nami 🙂 , uz by sa to tu mohlo trosku rozhybat, tak mozno navnadime kubincanky aby viac pisali prave my dve 😉

evus
13. mar 2007

ahoj tretulka,budem velmi rada,ak pokecame a povymienamenejake skusenosti... 🙂

elliana
13. mar 2007

ak mozem, pridam sa k vam tak okrajovo. Ja som teraz z PK, ale povodom som z okresu DK

evus
13. mar 2007

ahoj eliana,kde si pred tym byvala?

elliana
13. mar 2007

Pribis

evus
13. mar 2007

Jej to vazne?Moja mamina pochadza z Pribisa.A cia si bola za slobodna ak moze s napisat

elliana
13. mar 2007

Suroviakova a som od teba o rok starsia, tusim mas 23

evus
13. mar 2007

Suroviakova?ja ta mozno aj poznam,chodila si na zakladku do Podzamku?

elliana
13. mar 2007

jasne, a ty ako sa volas? teda este za slobodna, ak si vydata. Ja som chodila do triedy s t.polakovou, chomistekovou...

evus
13. mar 2007

Ja som za slobodna Culenova...Ja uz viem,ktora si... 🙂 A coze si sa tak daleko vydala?

elliana
13. mar 2007

Ja som hned po skole pracovala v BA a potom sa mi zapacilo v Pezinku, tak sme si tu kupili byt a som celkom spokojna. Az na to, ze nemam na blizku ani mamu, ni svokru. Niekedy by mi to bodlo, aspon by mi mal kto povarovat malu, takto chodi mala vsade so mnou a ja vsade s nou 😀
mas chutnucke babo 😉

evus
13. mar 2007

My sa tiez budeme zachvilku stahovat do Serede,manzel pracuje v Blave a chodi tu na tyzdnovky tak chceme byt konecne spolu,len cakame na vyjadrenie banky ohladne hypoteky,byt uz mame zajednany,tak hadam to vyjde.Ja tu byvam skor vecer o tej osmej pol deviatej,toto je vynimka lebo to chutnucke babatko zaspalo...(inak dik za pochvalu).Aj Barbora ma uz babo-chlapceka myslim a Tana vystudovala herectvo,len neviem,ci teraz niekde hra sa mi zda ze v Martinskom divadle.

elliana
13. mar 2007

o Bore viem, rodila niekedy nedavno, sa mi zda...
Co sa tyka Tani, tusim do Martina nedostala angazma, ona tam chcela ist tusim s chalanom, aspon tak som pocula
Inac, drzim prsty s tou hypotekou, my sme si s tym tiez uzili svoje, ale uz je to ok, akurat, ze nam mesacne odide s uctu takmer 16 tis.
Ale co uz, ked chce clovek byvat...

evus
13. mar 2007

no my budemena tom podobne s tym odchodom financii,ale nevadi,hadam to prezijeme.musim ist,mala je uz hore.budem tu vecer.pa

elliana
13. mar 2007

pa, my bezkame von, ked sa mala zobudi

evus
13. mar 2007

cau elli...doteraz mi mala krasne buvala v kociari vonku aj dve hodiny a posledne dva dni akoby utalo,chce sa jej spat a len place v kociari,kym ju nevezmem na ruky,tak sme museli ist dnu a teraz spinka tu.Dnes je naozaj krasny den.Aj my sme boli vonku,mala uz beha,tak je cela stastna,ue sme na slniecku.Ty si kde rodila?

elliana
13. mar 2007

BA kramare, a ty v DK?
Co to tam v tej porodnici vyvadzaju??? 😀

evus
13. mar 2007

Ja som v DK...Nemozem si na nic stazovat,bolo tam perfektne...Rodila som cisarsky,takze porod bol prechadzka ruzovym sadom,ale mala som aj bolesti 8hodin.Co myslis ze vyvadzaju?tu zamenu deti?

elliana
13. mar 2007

ano, dost sa o tom popisalo

evus
13. mar 2007

troska to nechapem,ved aj mamicky si mohli poznat svoje deti...Stalo sa.Ked sa prestahujeme a ak bude druhe mimco,zas by som chcela ist rodit do kubina a hadam to uz bude normalny porod,ty si rodila normalne?

elliana
13. mar 2007

ano, sice to trvalo 26 hod, ale uz som zabudla...
Zatial nemam na druhe babo guraz, mozno aj koli tomu porodu.
Odkial mas manzela, ak sa smiem opytat

evus
13. mar 2007

Och boze,to riadne dlho a mala si aj epiduralku?Ja som si dala spinal,nechcela som sa dat uspat a dodnes mam nasledky.podarilo sa im to pichnut na druhy krat,na druhy den po porode som dostala nenormalne migreny,az take,ze mi museli davat infuzie a doteraz ma pobolieva chrbtica,ked je zmena pocasia,no otras,uz by som si to nikdy nedala pichnut.Manzela mam z vychodu,od Vranova.

elliana
13. mar 2007

po spinale su bolesti dost caste, zvlast, ked 24 hodin nelezis vo vodorovnej polohe. Ja som neplanovala epi, scasti preto, ze som vedela, co to obnasa/robim sestricku/ a scasti preto, ze som bola hrdinka....
Ale ked som mala tie bolesti, tusim by som prijala vsetko. No mne nemohli dat epi, lebo som bola stale malo otvorena, u mna postupoval porod veeelmi pomaly

evus
13. mar 2007

Mozno to bude aj tym,celych devat mesiacov som mala upchaty nos a este aj po porode som nemohla dychat,len vo vyvysenej polohe poleziacky,tak ja som si frajerka zlozila vankus a tak som si ho dala pod hlavu,tak mozno preto tie migreny.och nestalo to za to.Rodila by som normalne,len tyzden pred terminom som mala neprijemny uraz,udrela som si panvu,tak by som malu nevytlacila,tak ortoped odporucal cisarsky.Inak keby som si mala vybrat pri druhom porode,tak by som znova chcela cisarsky,celkom skoro som sa z neho pozbierala a netrpela som dlhooooo,len osem hodin,co bolo celkom ok,aj ked som si mylsela,ze idem uz umret,ked kontrakcie boli kazdu minutu. 😝

elliana
13. mar 2007

evus, pokial budes mat moznost rodit spontanne, tak cisarak neodporucam. Je to operacia, ako kazda ina a ma aj komplikacie. A trebars, keby si sa rozhodla aj pre tretie mimco, po 2 cisarskych by ti to uz asi nedoporucili.
Ale to uz trochu predbieham, ze?
A napr. aj to, ze ja som do 10 dni od porodu nemala ziadne bolesti, bola som fit a po cisarskom je ta rekonvalescencia asi dlhsia, ale to len s pocutia, nezazila som 😀

evus
13. mar 2007

No tri deti v dnesnej dobe je uz troska odvaha,ale nikdy nehovorim nikdy,s tym cisarskym to mas urcite pravdu,ale ked si predstavim v tych bolestiach trpiet taaaak strasne dlho,tak mi vlasy dupkom vstavaju.Ale prezili aj ine zeny 🙂 .Ja by som chcela mat deti jedno po druhom,ked bude mat mala dva oky,asi budeme planovat dalsie.Ale urcite len vtedy,ak bude vsetko tak ako ma byt a ak to aj financne budeme zvladat.