Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

anicka
13. mar 2008

Ahojte kočky, v prvom rade sa Vám všetkým chceme poďakovať za gratulácie. Ste naozaj zlaté.

V drohom rade sa chceme pochváliť, včera nám domkov zaviedli Internet, takže už budem môcť byť on line, každý deň. 😉 😀 Vytešujem sa, lebo mi Internet a hlavne Modrý koník strašne chýbal. Normálne sa zo mňa asi stáva závislák 😀 😀 😀 .

Bolulka dodatočne blahoželáme Klaudinke k narodeninám a prajeme jej všetko naj naj naj. Veľa zdravia, šťastia, lásky a spokojnosti. Čítala som, že ju trápi chorba, tekže jej prajeme veľmi skoré uzdravenie.
Ako bolo na vodičáku?

Tretulka ako sa má Maťko? Už ste zdravší? Ten obrázok je naozaj super, myslím, že by si si s tým kľudne mohla otvoriť živnosť. 😉

Ako je to s tým kúpaním v Parku? Bol teraz v utorok niekto?

oroslanovci
13. mar 2008

Ahoj Anicka,

asi si si podla fotky pri nicku nevsimla - ale som to ja, spoluziacka Peta.
Chcem ti v prvom rade pogratulovat k malej Martinke, nech je zdrava a nech rastie maminke s ockom na radost. Dufam, ze sa mate dobre a uz ste si na seba zvykli. Buduci tyzden budem s malym v DK, tak sa snad aj stretneme, uz chodite vonku vsak?
Tak sa drzkajte.

anicka
13. mar 2008

Peťka ahoj, vieš ako som sa dnes potešila, keď som si prezarala fórm a našla som Ťa tu. 😀 Mala som rozpísaný mail pre Teba len Maťka sa akurát zobudila, tak som ho nestihla odoslať. To by človek neveril aký je ten svet a Internet malý 😀 .

Ďakujeme za gratuláciu. Máme sa dobre. Maťka už má svoj režim a v noci fajne spinká, takže sme všetci spokojní. 😉 A Vy sa máte ako?

Keď budeš v DK určite daj vedieť, aby sme sa mohli stretnúť. My chodíme vonku poctivo každý deň. Keď je pekne, tak brázdime po Brezovci a po meste a keď je škaredo (tak ako dnes) tak dávam Maťku spinkať v kočíku na balkón, aby bola na čerstvom vzduchu. Veľmi sa jej vonku páči, stačí aby som ju zabalila do deky a už spinká. 🙂 😉

bolulka
13. mar 2008

anicka, ahoj... no ten vodicak mi dal vtedy zabrat.. aj ked to bola hodina, ale mna premohla chripka a malej vystupila teplota, takze mal manzelik co robit.

vy nechodite vonku kazdy den? my v kazdom pocasi.. za prve to prospeje zdraviu malinkej a takisto mne, no nie? 😀

anicka
13. mar 2008

Snažím sa chodiť poctivo každý deň. Určite to prechádzanie prospieva aj mne. 😉 Keď je tak ako dnes, že chvíľku prší, chvíľku sneží a chvíľku svieti slnko, tak ju dávam spinikať na balkón, ona je vonku a ja mám zatiaľ čas si poupratovať a požehliť plienky, prípadne zájsť na net. 🙂 Neviem ako by som zvládala aj kočíkovať aj držať dážnik 😀 😕

bolulka
13. mar 2008

ahojte,

malinka ma uz teploty 39,6.. cez den uz nie je pokojna... je to normalne na siesty den? nemalo by to ist uz dole? alebo to je doznievacia faza... 😔 😔 😔

nenka83
13. mar 2008

bolulka to je moc nie??????? kokso ja by som asi sla na pohotovos, ci? a kolko krat nuroffen davas? davaj je kazde 3 hodiny homeopatika, myslim ze sa volaju belladonna, neiskodia je, su na horuckovite stavy. vies tym jej neuskodis, mozno len pomozes, nam pomohlo, no aj nurofen sirup sme davali, cipka je o nicom.aspon podla mna, mala mi ju nejako vzdy vytlacila.

vavka33
13. mar 2008

Ahojte.
Bolulka,to su uz dlho vysoke teploty,pozor aby sa ti nedostala do sokualebo jej to dako neublizilo na hlavicku.Moze mat s toho nasledky.Radsej chod na pohotovost,hned!podla mna potrbuje infuzie,nechcem ta strasit,ale bude to vzne.Moze dostat zapal mozg.blan.Uz ju zbytocne nedopuj cipkami a sirupmi,potrebuje inu liecbu

nenka83
13. mar 2008

vavka suhlasim, tiez by som asi tak konala.naliehala by som na to aby ostala v nemocnici, ved to uz trva dlho.

majdiska
13. mar 2008

ahojte kočky 🙂 , tak my sme boli na tej plavárni v utorok. bolo tam nenormálne veľa detí, tak nás rozdelila do dvoch skupín. menšie deti - to i my chodíme o 9:30 a o 10 h by mali chodiť väčšie deti. no poviem vám tak to pre nás bola katastrofa. malý celý ten čas preplakal - má i fotku a ked si vytvorím nový album tak ju pridám. dokonca tam bolo i maličké bábätko.. drobec nie je zvyknutý na taký krik, lebo potom ked deti odišli tak už tak neplakal, ale bol na mne pricucnutý ako piavička. aj voda mu nejak nevyhovovala, chladnejšia ako ked sa kúpeme. no hádam budúci týžden bude lepšie. prestával plakať, len ked sa chcel nadýchnuť a popočúvať, či iné deti neplačú, a ked začul plač, tak sa poctivo pridal 😉 , tomu sa vraví detská tolerancia. potom trošku kýchal, ale už to prechádza - len nech mi neochorie .. 😒
bolulka prajem skoré uzdravenie, s tým plávaním sa neponáhľaj, radšej nech sa ti malá prelieči úplne, aby sa jej to potom znovu nevrátilo.

vavka33
13. mar 2008

A kde sa v Kubine plava?

majdiska
13. mar 2008

v Parku, v utorky - organizuje to Domček za 200,-- Sk na polrok 🙂

bolulka
13. mar 2008

nenka, a tie homeoapatika su na znizenie horucky? 😕

dr. mi vcera povedala, ze to je normalne a zajtra mame prist ak to neprestane..

vavka, co jej mozu dat cez infuzie, co jej ja nemozem dat doma... ???

vavka33
13. mar 2008

Super.Skoda,ze nieco take nebolo,ked sme tam byvali 😉 a da sa tam ist napr.prilezitostne?ze ked budeme v Kubine,ze by som sla s Leou

vavka33
13. mar 2008

Nenka,infuzka je na podporu organizmu.Ked je ich nasadia,tak sa hned zlepsi a klesnu teploty.
A to aka dr.povedala,ze je to dobre?to je riadna...nenapisem co.
Dieta by take teploty tak dlho mat nemalo.
Byt tebou,utekaj na pohot.V nnnnnnnnoci dostane febrilne krce a nepomozes jej.To je uz strasne vysoka teplota na take babo a cez den.
Ale ty si matka,rob ako uznas za vhodne.

vavka33
13. mar 2008

precitaj si napr.toto a pochopis.Ja som to tiez zazila,preto viem,co dokazu vysoke teploty
http://www.babetko.sk/user/view_page.php?page_i...

bolulka
13. mar 2008

vavka, podavam jej diazepam...

ja pojdem k dr. zajtra rano, ako nam teda kazala... uvidime aka bude noc..

vavka33
13. mar 2008

Pri krci ti diazepam nepomoze 😉 je to blbost.Vysvetlovala mi to neurologicka.

oroslanovci
13. mar 2008

Vavka, neviem ake mas skusenosti, ale diazepam je to, co rozhodne pri krci pomaha. Ako myslis, ze postupuju v nemocnici, ked sa nieco taketo dietatku stane? Okamzite sa dava Diazepam cipok do zadocku. A hlavne, asi posledne co bolulka teraz potrebuje pocut a citat, je ten pribeh na ktory si uviedla link. Myslim, ze aj bez toho ma dost strach. Druha vec je, ze hoci su tie teploty vysoke a trvaju dlho, je teraz u velmi malo pravdepodobne, ze by mala mohla dostat krce, tie totiz deti dostavaju v prvych dnoch a zvycajne pocas dna. Nechcem, aby ta toto nejako nahnevalo alebo urazilo, len sa mi zdalo dost krute, ako si bolulku vystrasila.

vavka33
13. mar 2008

Ano do zadocku,taky v rektalnych trubickach,ale urcite nie tabletkovy,ja som myalela na ten.lebo ja som ho mala davat na odporucanie lekarky z detskeho az do troch rokov a ked sme boli na neurologii,tam povedali,ze ten klasicky by nezabral,je to len taka akoby poistka,ale ked pride krc,je to nic.Tak sme dostali jeden specialny,rektalny,aj sa to inak volalo a ten som mala v chladnicke.nastastie sme ho nikdy nepouzili.
Nevystrasila som ju,len ju chcem upozornit,co sa moze stat.Vies,si tu malo a ona /sorry bolulka-ale mam pravdu,co napisem teraz/ma na vsetko svojsky a casto velmi mylny nazor.Preto jej chcem pomoct a poradit.
Tym nechcem povedat,ze si neporadi,ja len aby bola na vsetko pripravena,lebo tie teploty su moc dlho.

nenka83
13. mar 2008

co ti ja viem, podla mna vavka radi dobre, ci uz strasi ci nie je to realita a tiec pomoc! ved zas bolulka bola u doktorky, urcite vie co robi....
no ja by som tiez konala asi tak ze by som sla na pohotovost.... no ako vravi bolulka tak bola uz vsade, tak najlepsie vie.

ano tie homeopatika su na to. 5 guliciek, ked ma vysoke teploty, mozes aj kazde 3 hodiny.belladona

bolulka
13. mar 2008

vavka, to ako kde som mala na chorobu specialny nazor... tak ti pripomeniem jeden z vianoc... nenka sa pytala, ci moze ist s malou von ked je chora a ty si napisala, ze v pohode a ja ze absolutne...no a ako dopadla jej malinka... 😠

bolulka
13. mar 2008

ja na tuto chorobu nemam ziadny specialny nazor - bola som s nou uz u dr. trikrat a aj dnes stvrty krat sama na pohotovosti a kazdy den volam s dr... uz si pripadam ako debil..

oroslanovci
13. mar 2008

Baby,
nechcela som medzi vami vyvolat nejake nezhody. Bolulka - neurobili malej ten CRP marker?

bolulka
13. mar 2008

oro, nie... 😔

oroslanovci
13. mar 2008

ved uvidis, co ti zajtra povie dokina, ak tak, skus ju popytat, nech jej to urobi, aspon sa vyluci zapal. Ja si myslim, ze to za tych 100 Sk urcite stoji, lebo ak by to bol zapal, tak bude potrebovat antibiotika, inak tie teploty neskreses. No ved uvidis zajtra a dnes na pohotovosti co povedali?

bolulka
13. mar 2008

ze zajtra mam prist k svojej dr....

oroslanovci
13. mar 2008

no nic bolulka, tak uz len vydrzat tuto noc, aj ked bude asi dlhsia ako ostatne, a rano hned utekat k Skerlikovej. Inak najlepsie je tam ist hned na siestu, ked zacina, lebo potom je tam vela deti. Hoci musis zobudit malu, ale aspon je to bez nervov z dlheho cakania. Tak drzim palce, aby noc presla bez komplikacii a zajtra nech uz ta dokina nieco vymysli, lebo chudatko Klaudi, uz musi byt vycucnuta.

tretulka
13. mar 2008

bolulka ja by som tiez nastojila na tom CRP, ked uz tak dlho teplotuje...chuda male, musim byt taka ubolena...

vavka33
14. mar 2008

Kde som napisala,ze moze ist s malou von,ked je chora????????to chcem vidiet.
Bolulka,ja som ta nechcela urazit ani nic,ja len nechem,aby tvoja malinka trpela,je to obrovska zataz pre jej malinky organizmus.
Ale je to tvoja dcera,rob co vies a chces.Hlavne nech je v poriadku.
A na pohot.ti museli povedat aj nieco ine,nie len to.