Mamičky z Dolného Kubína. Ste tu?

tinka1001
9. aug 2006

Ahoj.

majdiska
10. apr 2008

anicka to ty bývaš v tej bytovke, čo má tie ružové kraje a tri vchody? naši bývajú tam kde bolulka, majú im meniť okná, ale firmy kde nič tu nič. dúfam, že to stihnú, kým príde na nich rad - bývajú v druhom vchode. 😀
bolulka to máš fajn, aspoň vieš kto je otcom 😉 . mne na malého nikto nevie prísť na koho sa podobá, je to taká zmeska tak si všetci robia srandu, že ho mám s kolegom 😀 😀 😀 , to máš tak ked s ním chodíš autom do práce dva roky a sama, ... 😀 a ten bol zo začiatku mojim tehotenstvom tak natešený, akoby bol fakt otcom. až potom sa na mna nahneval, zato že som bola tehotná a asi že nie s ním 😀 😀 😀

nikuliq_
10. apr 2008

ahojte, nenka no ja mám malého zaočkovaného podla toho nariadenia o daných kritériách ktoré sem písala lubecka, malého mám rizikového takže on to mal úplne zadarmo . takže lubecka to čo si písala je staré , neuaktuálne, teraz do platnosti prišlo nariadenie podla ktorého majú toto očkovanie za doplatok 83sk, na jednu dávku všetky zdravé deti do dvoch rokov. a tie rizikové ho majú úplne zadarmo. je fakt, že odkedy je zaočkovaný môj krpec tak nejak vážnejšie chorý nebol, čo dovtedy sa s nami choroby ťahali prakticky neustále a na ATB sme boli minimálne každý druhý mesiac ☹

nenka83
10. apr 2008

ahojky.tak uz som volala dokine.nabuduci tyzden maju do lekarni zevrak prist ockovacie vakciny tak nabuduci tyzdne idem na to! 😎

bolulka
10. apr 2008

nenka, ja som nevolala, bo by som zasa pocuvala vycitky.. pche... 😠 ale muzik mi ju bol objednat po ceste do prace...

tretulka
10. apr 2008

ahojte, ja tiez chcem dat maleho zaockovat, uz som nad tym uvazovala davnejsie a po precitani pribehov v Mama a ja nevahame...nechcem riskovat, len neviem ako to je, do 2 rokov potrebuje dieta 2 vakciny, s akym odstupom sa musi potom ockovat..,musim sa popytat dr.

nikuliq_
10. apr 2008

😀 😀 😀

majdiska
10. apr 2008

no dnešný príkrm dopadol úžasne 😀 . malý to najprv neurčito držal v ústach, potom to tieklo kade tade po brade 😉 , a nakoniec ho z toho naťahovalo 😒 . no uvidíme zajtra. hádam sa postupne naučí. no nebude to za 3 dni ,ako píšu na internete, ale aj za týžden 😉

veronika13
10. apr 2008

majdiska, môj nejedol poriadne asi dva mesiace, tak si z toho nič nerob 😎
nie je to tak, že len za tu prvú vakcínu sa dopláca tých 83,- a tá druhá na preočkovanie sa musí platiť celá? 😎

majdiska
11. apr 2008

no tak to si ma potešila 😒 . myslím si že každá vakcína je za cca 80 sk, aspon čo som čítala na nete. pretože by to nemalo asi význam zaočkovať len raz a ostatné nechať tak. ale aký je interval medzi nimi neviem, my sa ideme očkovať prvý raz 18. tak uvidíme

bolulka
11. apr 2008

mne sa zda, ze teraz je uz iba jedna vakcina...

majdiska.. poradim ti nas sposob zavadzania prvych prikrmov... na lyzicku som jej dala zemiacik zmiesany s mojim mlieckom (kasu) a bolo tam vela mojho mliecka (aby nemala velky sok zo zmeny 🙂 )dala som jej lyzicku do rucky, nech si to da do pusky sama (ved si vsetko davala sama a ked si clovek nieco da sam, je na to aj pripraveny a nie je potom taky prekvapeny) a takto to u nas fungovalo. kazdy den som dala menej mliecka a potom uplne bez a pridala mrkvicku...ale kazde dietatko je ine, co u jedneho zaberie, u druheho nie.. 😉

majdiska
11. apr 2008

mne dr vravela o 3 vakcínach, vraj to zavisí od veku dieťatka, čim staršie, tým menej vakcín. švagrinej syn má 1 a pol roka a dostane 2 vakcíny. malý by mal dostať 3, tak neviem.
no skúsila by som to s tým mliečkom, len neviem, či ho u seba toľko nadojím 😀 . ono sa to teraz ťažko odstrekáva, lebo sa tvorí vtedy ked malý ťahá. 🙂

bolulka
11. apr 2008

to staci velmi malo mliecka, lebo ani ti vela zemiacikov nezje.. ja som spravila vzdy polovicu zemiaciku...

nikuliq_
11. apr 2008

tretulka, očkuje sa s odstupom dvoch mesiacov 😉 a je to tak že do veku jedného roka sú potrebné tri, do dvoch rokov dve a po dvoch rokoch len jedna dávka.

bolulka
11. apr 2008

nenkaaa, krasne fotocky v novom albumiku.. malinka je hviezda...

aj vy radi navstevujete cukraren? my chodime tiez.. ta stolicka je tam na nezaplatenie.. si velmi splhli u maminiek, ze? 😉

nenka83
11. apr 2008

ahojte. ahoj bolulik no je, chodime do cukrosky casto, teraz ked sa ucim, chodi aj sama s babkou!Malicka zboznuje kornutky! a auticko v cukroske. Dnes som bola na nemocnici, no sama som ta vyzerala, mam zalahnute v uchu zle pocujem, no bolo tam moc ludi, tak som sla do tesca a ked som sa tam vratila, a uz tam dr nebola tak neviem ako to cez vikend vydrzim, idem hned v pondelok aj po recept na ten prevenar. dnes ho este nemali ked som sa hore v lekarni pytala.suseda ma o toho ockovania odhovara... teda mojej mame vravela... neviem reco ani sa mi nechce pocuvat preco, ja som za ockovanie!

bolulka
11. apr 2008

chcela by som pocut teda preco odhovara od toho ockovania..

nenka, moj muzik sa dnes zobudil s napuchnutym licom.. a ani ho zub neboli, len ze na druhej strane lica citi taku hrcku... myslite ze to nemusi byt zub? a ozaj, kde je zubna pohotovost v kubine po novom?

bolulka
11. apr 2008

no inak z tych dvakrat chorob do mesiaca sa to zmenilo na tri.. tento mesiac uz dvojo antibiotik som vybrala... este som ani posledne nedobrala a dalsia.. super... je asi na case sa na kojenie vyprdnut... len ako? ☹ 😔

tretulka
11. apr 2008

bolulka a neskusila is nejake vitaminy...mne pomohol Imunoglukan, tabl, nebolo to najlecnejsie, ale ma prestali obchadzat choroby, nebola som sice tak casto chora ako Ty, ale tiez som mala pocit, ze kazdy bacil, co isiel okolo mna sa u mna aj zabyval...
nikuliq - dakujem za vysvetlenie, najblizsie ked pojdem k dr. tak si dam prevenar predpisat

bolulka
11. apr 2008

tretulka, vyskusam... kolko to stoji?

veronika13
11. apr 2008

bolulka asi by si fakt mala nad tým odstavením rozmýšľať,lebo je to už fakt veľa na teba, k tomu tie choroby, aby z toho nebolo niečo vážnejšie. No viem, že to bude asi ťažké ☹

nikuliq_
11. apr 2008

bolulka, najnovšie zubnú pohotovosť v kubíne úplne zrušili 😖

bolulka
11. apr 2008

nikuliq, ze cez sviatky a vikendy robi Tazandlak...

veru, hej hej, ale ako ☹

tretulka, to stojiiiiiiii... som si radsej vybrala nutrolin-B.. uvidime...

nenka83
11. apr 2008

Bolulka pozeras na ceny liekov? len sa pytam... ved kokso kojis, ved na zdravie ńemozes az tak pozerat,co sa tyka penazi ci? hlavne aby si bola zdrava nech to stoji co to stoji.

bolulka
11. apr 2008

vidis, to mas pravdu... tiez som si to prepocitala, kolko davam mesacne na ATB a tiez to je logicke.. keby som to mala ale zarucene...

nenka83
11. apr 2008

Ved ano ja viem ze love treba stale, na vsetko vsetucko, ale zijes len raz!!!!!! tak prvorade ti je zdravie, potom ked ochories uz ti budu love na nic... pockaj to este kojis, ked budes davat UM, kolko koruniek pojde tam... 😉 idem sa ja ucit.papa a krasne sny vsetkym.

tretulka
12. apr 2008

bolulka, ano stoji 😔 ...ked kupis vacsie balenie je to lacnejsie a na dlhsie a najlepsie je brat ich 3 mesiace...no fakt to pomoze, mne to poradila dr. ze mam oslabeny organizmus po porode a zabralo...a suhlasim s nenkou, ze zdravie je najdolezitejsie a Ty sama si povedala, ze kolko Ta stoja atb...tak porozmyslaj....nebudes mat sviatok? nech sa Ti poskladaju a budes mat "darcek" 😉
nenka - mala je rozkosna, mala modelka 😵

nenka83
12. apr 2008

tretulka dakujeme! je to moja prdka najlepsia na svete.... je taka sikulka... o 4 dni ma narodeninky ale oslavu robime az o dva tyzdne.... aby sme na nej boli vsetci. tak sa velmi tesim. v pondelok 21 idem do BA na skusku nepotrebujete nieco? Z HM alebo CA? by som vam kupila... maju tam hocjake zlavy .... ja idem daco mrknut, popredavala som na mmb zas, tak mam trosku usetrene o com Peto nevie 🤐 tak aj na narodky chcem nieco malej kupit. ideme na aute tak ak by ste cokolvek chceli povedzte... 😵

bolulka
12. apr 2008

tretulka, vsak to vsetko je pravda, ale tento mesiac si pofrcim na tom nutroline-B a uvidim ako zaberie a potom sa vrhnem pravdepodobne na to drahsuo...

nenka, vies co? mi by sme potrebovali puncosky.. take pasikave - nemaju ich tam v zlave? sa mi velmi lubia.. kukam na internete, ale ja som sa veru uz zalubila do C&A.. Aj som si vsimla, ze mam vela takych veci doma od svagrovej a po cely cas som si myslela, ze polovica z nich je H&M 😀

bolulka
12. apr 2008

http://www.mimibazar.sk/foto_detail.php?id=1884501

nenka, to tricko s dvojitym efektom celkom vpravo a tie puncosky nalavo su uzas.. dalo by sa to tam najst?

nenka83
12. apr 2008

bolulka to tricenko my mame, je to ale svetrik s kratkym rukavikom.... ak myslis ten zeleno ruzovy bodynko je osobitne... stoji inac 279 a pancusky myslim ze 200.je to drahsie ako u nas. no treba popredavat co mala nenosi uz a zas kupit nove, ak ovsem neodkladas pre dalsie. 😉 mozem ti zavolat ked tam budem.... aj do CA mozem zbehnut, mavaja tam body po 99 sk. take po dome chcem