Manipuluje okolie proti mne a k synovi sa nepriznáva, je psychopat?

saskia987
13. aug 2019

Ahojte včera som čítala jeden článok o psychopatoch.. Myslím si docela že to sedí....otec môjho syna starší chlap nezaujíma sa zaprel ho...ze mu mam dat pokoj že on to dieťa nechce a ze ak niekomu o tom ceknem alebo ho budem konfrontovať že ma zabije.. . Po čase som zistila ze ma dokonca niekoľko deti o ktoré sa tiež nestaral... Teraz co robí?!?!... Cele okolie manipuluje aká som ja zla ako som ho nechala a ze mi išlo o peniaze (hoci je priemer).... A nikdy som nič nepýtala.. Trápim sa dosť koli tomu každý na mňa pozerá ako na najhoršiu osobu na svete.. Naletela som mu na všetko aj to ze ma jedného syna a ze každá žena ho nechala a všetky chceli len peniaze... Cítim sa ako posledná.... Keď som ostala tehotná povedal mi ze sa mam akože toho zbaviť... Zaujimave co sa človek dozvie po čase... Na syna neplatí.. Nechce... Par krát som ho chytila ako ma sleduje... Preco mi to robí myslíte že je normálny??? Existujú také monštrá? Mate s tým skúsenosť?? Bola som sprostá že som verila jeho rečiam..

saskia987
autor
14. aug 2019

@0silvia0 Silvia áno chcem aby mi prestal strpcovat život to mi úplne už stačí....

stanulienkat
14. aug 2019

Ja zas nechapem,kde na tych psychopatov chodite. Ste s nimi par rokov a planujete,rozmyslate??, alebo sa nechate zbuchnut po par mesiacoch? Lebo nie je mozne,ze po dlhodobom vztahu nezistim s kym zijem. Pretoze ak si niekto necha urobit od takeho idiota dieta,tak ta zena nie je o nic lepsia. Len chudata tie deti,cp sa rodia z takychto vztahov. A poslednu dobu sa s tymto roztrhlo vrece. Trochu rozmyslam s kym idem do vztahu a s kym si urobim dieta.

eliska13
14. aug 2019

@saskia987 najväčší znak psychopata je, že nemá city, emócie, s každým manipuluje ako on uzná za vhodné, zo všetkého chce mať osoh, býva sympatický potrpí si na seba, mava veľa znamych, spoločenský, usmievavý....ty buď šťastná ako blcha, že si bez neho spravil by z teba a dieťaťa trošku.bolo to tvoje rozhodnutie ,že si zostala sama s dieťaťom názory ostatných nech sú Tí ukradnute.Manipuluje a ľudí si prikláňa na svoju stranu.minule som počúvala v rádiu debatu so psychológom veľa ľudí v riadiacich firmách na najvyšších postoch majú črty psychopata bezohľadní voči ostatným, ....to by človek s empatiou ľudskosťou nezvládol tlak, aký sa požaduje od ľudí v menezmante a pod. .

eliska13
14. aug 2019

@saskia987 najmenej komunikovať, nedať sa zatiahnuť do sms správ a podobne.Prehliadat . ....

eliska13
14. aug 2019

@saskia987 netreba sa ani zamýšľať prečo tak konal, prečo zaprel deti, prečo Ťa chcel vyhodiť....je chorý ruky od neho prec

eva8
14. aug 2019

@saskia987 a ten iny otec v rodnom liste dietata co na to hovori?
Inak viem, ake je to bat sa vyjst na ulicu. Teraz si vravim, ze si dovolil ku mne len tolko, kolko som mu dovolila ja. Teraz som " hrdinka", ale vtedy som mala fakt zmiesane pocity. Doteraz som pren ku... Podla seba a jeho znamych sudil mna... Teraz mi ho uz ani luto nie je. On len vsetkych vyuziva a zneuziva, spokojny je len ked ma z niecoho prospech. Nevie davat. Skus sa od neho odosobnit, mysli na dieta, je to razke, viem. A naozaj ho nahlas, ak sa bude vyhrazat. Ja som ho nenahlasila. Potom ked zistil, ze som znova silna, prestal. Pomohol mi jeho odchod na 3 mesiace do ineho mesta, po jeho navrate som bola znova normalnou, silnou zenskou, nad ktorou strat moc.
Kamaratku obcas prenasleduje otec jej deti aj po viac ako 10 romov, ked mu prepne...

eva8
14. aug 2019

Oprava: rokoch, nie romov

biela_sova
14. aug 2019

@saskia987 Ahoj, s tym, z emaju iny mozog, mas pravdu. Len nie su studie, ci sa s takym mozgon narodili, slebo ich neustaly stres, adrenalin a strach v detstve zmenil...

1gabriela13
14. aug 2019

@saskia987 ako čítam tvoje príspevky, podľa mňa ti na ňom ešte záleží. Snažíš sa pochopiť niečo, čo sa nedá. A takisto sa nedá zmeniť. Povahu človeka nezmeníš, dá sa formovať, ale nie už v pokročilom veku. Ja tiež poznám manipulatorov a psychopatov, nikdy som sa ich nesnažila pochopiť, sú to chori ľudia a zdravý človek nevie rozmýšľať ich hlavou. Takže čím skôr sa na neho vykašli tým lepšie. A všetko treba udavat a nie sa radiť. Prenasleduje? Udať. Ak ta uráža ostatným? Udať.

mirola
14. aug 2019

@saskia987 on nie je psychopat, ale chudak... psychopati disponuju umom, sarmom, uzasnym sustredenim sa, vacsinou su velmi uspesni a na poprednych miestach... take chyby, a take tahy nerobia. Su rafinovani... tvoj ex je len zakomplexovany kar a primitiv.

saskia987
autor
14. aug 2019

On tvrdí a chváli sa všade ako on ma ženy na jedno a každý robí ako on chce a nezaujíma ho co za sebou necháva..... Myslela som ze je super tak ma obalamutil že až...... A potom asi psycho bude...

saskia987
autor
14. aug 2019

Dokonca podrazil veľa kamarátov a dokonca o majetky odrbal..... Nedodrzuje dohody nič...

evica01
14. aug 2019

Ty co riesis. Vies kolko je tu zien co by neviemco dali za to, aby sa otec dietata vzdal otcovstva.
Mas v pazi co o tebe rozprava. Kto je blbec tak mu uveri a ten ta predsa nezaujima. Vyhod ho z hlavy. Budes mat pokoj.

0silvia0
14. aug 2019

@saskia987 načo sa pitváš v tom, čo urobil kamarátom? Chceš, aby ti dal pokoj, ale ty sama ho donekonečna vyriešuješ...

saskia987
autor
14. aug 2019

@0silvia0 ja nikomu nevyrieši jem dobre? Len som sa normálne opýtala žien aký majú nato názor a áno vyriešujem lebo ma to trápi že ma niekto takto zničil a ťažko chápem prečo mi to urobil... Preco je taky.... Každý chce mať normálnu rodinu co k tomu patrí nie podrazy....

saskia987
autor
14. aug 2019

@saskia987 a o to horšie keď máš človeka rada a zrazu zistíš aký je... Není to iba tak..... Každého by to mrzelo a nehovor ze teba nie

0silvia0
14. aug 2019

@saskia987 ja by som sa od debila co najskor odstrihla a neriesila ho viac. A ucila sa hladat svoju sebauctu, aby ma uz nikdy viac ziadny blbecek nemohol podrazit.

saskia987
autor
14. aug 2019

@evica01 ahoj.. No chcela By som to mat v paži... Ono ja si ho nevsimam... Lenze človeka zamrzí keď ti niekto niečo takéto spraví ver mi.... Neviem ci máš skúsenost s tým... Ale naozaj není príjemné mat dieťa a niekomu veriť a zrazu niečo takéto... Pan niekoľko deti a iné veci... A len sa pýtam na názor... Ja viem ze sú ľudia čo sú natom horšie.... Ale bežné sem ľudia píšu o všeličom....

katkakovac
14. aug 2019

O psychopatoch hovori psychiater Dr. Radkin honzáK. Minule som citala dobru knihu, Čas psychopatů Na you tube najdes viacero videi z jeho prednasok na tuto temu. Zaklad je, ze psychopat ako taky ma v mozgu ine struktury, ako zdravy ludia. Proste funguju inak. A zakladny znak psychopata je, ze sa neboji. Je ich malo, myslim ze tak 1%, presne si to nepametam. Vacsina vlastnosti z tvojho uvodneho prispevku nie je znakmi psychopata. Je to manipulator, egocentrik, mozno by psychiater vedel najst aj inu diagnozu. Clanky z refreshera citam aj ja, ale beriem ich z rezervou. Nie vzdy poskytuju uplne pravdive informacie a neoveruju zdroje. Takze ja sa radsej spoloeham na prednasky odbornikov

eva8
14. aug 2019

@katkakovac
Psychopat sa naozaj nicoho neboji? Viem, ze je chladny, isty svojou pravdou, manipuluje, vyuziva, je sympos a da na svoj zovnajsok, ad, ale nepocituje strach?

evica01
14. aug 2019

@saskia987 jeminko jasne, ze ta chapem. Ja ta povzbudzujem.
Neries jeho myslenie lebo aj tak nic nevyriesis. Radsej tuto energiu spotrebuj inde.
Asi si este mlada vsak?

saskia987
autor
14. aug 2019

@evica01 áno ja mam 24 teda mala som a on 48...

saskia987
autor
14. aug 2019

@katkakovac no ale je viac druhov psychopatie... Na neho to sedí lebo ide z neho neskutočná charizma... Manipuluje chorobne klame vo všetkom a je mu naozaj jedno ci niekomu ublíži a myslím ze nemá ani strach.

zdenka51
28. máj 2020

@saskia987 zazivam to iste...